Jump to content

çizimimi nasıl geliştirebilirim?

kaskas123

Önerilen İletiler

uçlu veya kurşunda önce kullandığın kalemin bir incesi ve kalını olmalı(0.5-0.7) uçlu kalem yada hb-8b kalem) kullanabilirsin :) bence manga yapma düşüncesini unut şuanlık karakter çizmeye yoğunlaş benimde yaptığım bu hata eğer manga yapmaya yoğunlaşırsan hep düşünürsün çizim yapmayı bırakırsın sonradan mangadan önce karakter çiz karakter yaratmayı başarırsan o derece kaliteli manga çıkarabilirsin :) birde not defteri yerine a4 boyutunda veya daha büyük kağıtta çiz tabi sen bilirsin :)

not defterine göz burun gibi küçük olan parçaları çizeceğim. hem dışarıda a4 boyutunda kağıt taşıyamam :D

manga olarak zaten hemen manga çıkarmak yok kafamda. çizimimi geliştirip kendi karakterlerimi oluşturacağım. bunları yaparkende mangayı tiyatro  tekstleri gibi yazacağım. kişilerin isimleri ve yerleri belirledikten sonra. daha sonra çizimimi geliştirip kendima has karakterler ürettikten sonra yazdığım tekstleri çizeceğim.(zaten çizimimi geliştirmem en az 1-2 yıl alır:D)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

kimse bilemez değilmi ilerde ne olacağını.kimbilir belki sen de amerikan başkanlığını alırsın

Bence bakumandaki gibi kendine ekip arkadaşı bulman lazım o resimleri çizer sende hikayeyi uydurursun bakuman ı izle sen :)

sevgili arkadaşım öncelikle manga çizmek isteme cesaretinden dolayı seni kutluyorum. Ama manga gerçekten zor bir sanattır en az roman yazmak kadar zor. Bir çok evresi zorluğu vardır. Bir çok şartı var

Bazen uçlu bazen normal kurşun kalem kullan bence. Detayları çizerken uçlu, gölgelendirme vb.leri yaparken kuşun kullanırsın. Not defteri alıp bodoslama girme konusununda da... hemen yap derim. Hiçbir şey o anın eğlencesiyle kıyaslanamaz :)

bu gün not defterlerini aldım zaten. birazdan başlayacağım. :D 

şu an okul yorgunluğunu atıyorum ve kendime kaynak arıyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

valla ben de tüm resimlerimi sadece uçlu kalem ve silgi ile çizdim. Ve birde 0.7 uç vardı tabii.

Ama hatamı ederim? diye soruyosan bilemem. Profesyonellere sor :D

Çok güzel çizen bir arkadaşım var. Okulda sırasına oturur. Alır eline uçlu kalem, silgi, 0.7 uç çizer bir sanat eseri. Yani açıkçası bence hata yapmamışsın. :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.