Jump to content

Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi

Kaxell
 Share

Recommended Posts

• Replies 456
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

CH1, 2, 8, 9 u bulabildim sadece. Ya binlerce LN çeviri grubu var ama Vol11 tamamı hiç bir yerde yok. Tuhaf acaba lisanstan olayı mı ki? Her neyse ben bu 4 bölümü çevirececeğim. Ancak diğer bölümlerinde İngilizce'si gelirse onlara da başlayabilirim.

• 3 weeks later...

Sonunda Vol11 tamamen çevrilmiş İngilizce'ye, sanırım işe geri dönmenin zamanı geldi gibi. Bu cildi yarı yıl tatilinin sonuna kadar yada diğer değişle en geç Şubat ayının ilk yarısına kadar bitirmeye karar verdim, tabi umarım o kadar uzun sürmez. Şimdiden kendime kolay gelsin :D. 

Selam! 

Oregairu 10.Cildin çevirisini tamamlamamın ardından 11.Cildin tamamının İngilizce'ye çevirisini beklemiştim. Neredeyse 1 aylık bekleyişin sonunda işe başladım. 

Bu sefer sadece bölümler bittiği anda değil her bir kısım(part) bittiğinde sizlere link atmayı düşünüyorum. Ama, sadece göndermeler için kullandığım "Çevirmen Notu" ancak bölüm bittiğinde yazacağım. Mesela 11.Cildin 1.Bölümün 1.Kısmında tam 4 tane böyle yer var ama anca bölüm 1 bittiğinde açıklamasını koyacağım malesef.

Ancak tüm çeviri bitince düzenleme, içerik ve son kısımlar ile bazı ek görsellerin yerleştirilmesi olacak ve SON olarak ta PDF halini yapıp yayınlayacağım.

11.Cild yaklaşık 300 sayfa sanırım, fakat önce ki yorumda "son gün" belirlemiştim.

SON OLARAK Yeni açılan Novel-Aozora çeviri grubuna buradan başarılar dilerim, umarım bolca LN görürüz : :D

Edit: O kadarda yeni değillermiş ama bolca çeviri yapmışlar bile. SUGOI

VOL11 Bölüm1 Kısım1:

https://www.dropbox.com/s/b3jezz5m4gtoi8y/v11Ch1Part1.doc?dl=0