Jump to content

Sizin Animenizin Hikayesi Nasıl olurdu???

stingbull

Önerilen İletiler

Konuya şöyle bir giriş yapayım arkadaşlar siz kendi animenizi yapmak isteseydiniz nasıl bir anime olmasını isterdiniz... Örnek olarak ben aklımdaki hikayeyi ve karakterleri sizinle paylaşmak istiyorum...

Ana Karakter: Düşmüş bir melek ( Raisu )

Diger Ana Karakterler : Ona raslayan bir abi ve kızkardeşi...

Ana karakter için düşündüğüm hikaye ise şöyle;

Raisu gökten yeryüzüne inerek yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım eden bir melektir. Gene bir gün yeryüzünde akşam vaktinde yeryüzüne iner. etrafta insan şeklinde dolaşarak yardim edebileceği insanlar arar. sahil kenarinda gezinirken 50 li yaşlarda bir adamın elinde bir çuval görür. Çuvalı zar zor çekerek sahil kıyısından sürükleyerek goturmeye çalışır. Raisu ona yardim etmek için yanına gelir ve şöyle der.

Raisu : İsterseniz size yardim edebilirim...

Adam : Gerek yok evlat kendim halledebilirim.

Raisu : Önemli deil zaten buralardan geçiyordum sizi görünce yardım edebileceğimi düşündüm.

Adam : Madem öyle diyorsun tut bir ucundan goturelim...

Raisu : Tamam :D

Adamla birlikte sahil kıyısından ilerlerler. Etraf karanlik ve loş olduğundan Hiçbişey belli deildir. Ama Raisu elinin ıslandığını biraz vıcık ve hafif sıcak birşey olduğunu hisseder. Ama ne olduğunu yaşlı adama sormaya çekinir. Daha sonra sahil kıyısında bir kulubeye gelirler. Adam;

Adam : Teşekkür ederim. Artık gidebilirsin.

Raisu : Önemli deil. İyi geceler efendim.

diyerek Raisu ordan uzaklaşmaya başlar ellerinindeki bu vıcıklığı denizin suyunda yıkamak için hemen kıyıya gelir. ellerini yıkarken deniz fenerinin ışığı onun olduğu yere yansıdığında gördüğü şey korkunçtur. Deniz kanlanmıştır. Hemen ellerini çeker ve bakar ki kanlı olan deniz değil elleridir. Hemen yaşlı adamın olduğu yere geri döner. Kapıyı açtığında gördüğü şey karşısında dehşete kapılır... Yaşlı adam cuvaldan birşeyleri kulübesindeki dolaba koymaktadır... Raisu yaşlı adama seslenir;

Raisu : (Kızgın) Ne yaptın sen!

Adam : (Şaşkın) Sende nerden çıktın, buraya hiç gelmemeliydin...

Adam : Madem buraya gelip neler olduğunu gördün, senide öldürmekten başka sansım yok...

Raisu : (Kafası Karışık) Öldürmek mi ben ben senin gibi birisine mi yardım ettim. senin gibi bir katile...

Adam : (Gulerek) Ne olmuş yani?

der ve ceketinin içinde taşıdığı büyük bıçağı çıkararak Raisu ya saplar. Rasiu hala şaşkın bir şekilde "-Ben ne yaptım"  diye söylenmektedir. Ama bıçak darbesiyle ölmeyeceği için hareket etmemiştir. Yaşlı adam şaşırır. "-Sende nesin böyle ölmen gerekiyordu" diyerek bıçakla Raisu yu arka arkaya bıçaklamaya ve her tarafına kesikler atmaya başlar... ama hala birşey olmadığını görünce geri çekilir ve;

Adam : Sende nesin böyle hala yaşıyor olman imkansız!

Raisu : Ben ben bir meleğim ve sana yardım etmiş olamam. Bunu yapmış olamam!

Adam : Sen ne saçmalıyorsun... kendini melek zanneden bir mazoşistmisin yoksa der...

Rasiu : (Kendine gelerek) Sen bir insanı öldürdün ve bende sana yardım ederek bu günahına alet oldum.

diyerek adamın üzerine yürür ve eliyle adamın kalbini parçalar. Adam bir anda ölüverir. O anda ilahi ses yankılanır.

İlahi Ses : Raisu bir insanı öldürürek melekliğine leke sürdün... Artık lanetlenenlerden biri olarak yeryüzünde yaşamaya mahkum edildin... Kefaretinin süresi dolana kadar gökyüzünden sürüldün... diyerek seslenir.

Rasiu nun vücudunda da deişiklikler olmaya başlar. Melek haline geçtiğinde göründüğü şekil korkunç olmuştur... Daha sonra yine insan şekline döner.

Artık onun yapabileceği tek şey Kefaretini ödeyene kadar dünyada kalarak iyilik yapmaya devam edebilmesidir. Ama artık kimse onun iyilik mi yoksa kötülüklemi yoğrulacak olan geleceğini bilemez...

Raisu birden kalkarak koşmaya başlar. Sahilde bir sağa bir sola koşar. ve en sonunda bayılarakyere düşer... Sabah olduğunda hala baygın halde yatan Raisu yu ordan geçmekte olan Bir abi ve kardes görür... ve onu taşıyarak evlerine gotururler...

Ve artık Rasiu nun geleceği bundan sonra olacaklarla şekillenecek kefaretinin acısını hissederek yaşamaya mahkum olucaktır...

Raisu

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 31
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ohaa çok güzeel  izlemek istedi canım gözümde canlandı böyle ... çizmeye başla bence :D

Çizemem ki oyle bir yeteneğim yok maalesef ama aklımdan böyle bir hikaye geciyor :D :D :D

'' deil '' '' deişik''... Bunları düzgünce yazsan olmazmıydı sonuçta türkçeyi kullanarak insanlara bir hikaye anlatıyorsun. Hikaye konun ise idare eder. Yeni başlayan birisine göre kurgu iyi ancak olaylarda hiç heyecan yok.

Not : Amacım seni küçük düşürmek değil, sadece eksikliklerini söylemek.. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Beyler hepinize tesk ederim ama bu sadece bir ornek hikayem di :( bir yere oturup yazdıgım birsey deil ve hala kafamda tasarlama aşamasındayım sadece fikirlerinizi öğrenmek istedim :( acaba neler yapabiliyorum dedim aklimdan hayalgucumden neler oluşturabilirim onu denedim :)

fikirlerinizi paylaşmanızı bekliyorum :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.