Jump to content

Burçlar!

SUNA

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 115
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Koç burcu(21Mart-!9Nisan) Koçlar zeki ve çabuk kavrayabilen kişilerdir. Organizasyon yetenekleri gelişmiştir. Etraflarındaki insanları, varılması imkansız hedeflere yönelten bir öncüdür. Kuvvetli inan

Şimdi şu tarz birşey söylemek istiyorum ikinizde belirli doğru tarafları alarak tartışıyorsunuz... Evet Astronomi bilimi asla ( Bunun altını çiziyim asla gerçeğe %100 yaklaşamaz ) .Hiçbir veri %100 em

Merak ettiğim bir şey var: Bunları sen mi yazdın bir yerden alıntı mı? Burçlar benim ilgi alanımdadır da.. Özellikle burç uyumları ile ilgilenirim.. Katılmadığım bir kaç nokta var... İlk göz attığımd

Oğlak burcu kadını hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkat çeker.Güçlü olmayı sever ve bunun için elinden gelen çabayı gösterir. Bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemlidir.

Oğlak burcu kadını karamsar ruh hali nedeniyle kendi kendine bir duvar örer ve kendi önüne engeller koyar. Oysa hırslı ve güçlü yapısı yeterince ön plandadır. Daima kendinden emin olan oğlak burcu kadını kolay kolay çevresindekilere güvenmez ve tutucudur. Hareketleri ölçülüdür. Maddi konularda öyle tutumludurlarki, bu cimrilik boyutuna varacak derecededir.

Bilgiye çok önem verirler. Nezaket ve kültür onlar için çok önemlidir, bu nedenle kendilerini geliştirmek için canla başla çalışırlar. İş konusunda oldukça hırslı ve iddialıdırlar. Ellerini attıkları tüm işlerde başarılı olabilecek kapasitededirler.

Oğlak burcu kadını oldukça mantıklı ve gerçekçidir.Böylece olaylar karşısında daha çabuk karar geliştirebilmektedir.

Oğlak burcu kadını sevdiği erkeği fazlasıyla sahiplenir ve kendi istediği gibi olmasını ister. Özellikle karşı cinste nezaket ve dürüstlük çok önemlidir. Partnerini özenle seçmeye çalışır. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven oğlak burcu kadını sevdiği kişiyle sosyal bir beraberliği olsun ister.Evlendiğinde iyi ve sadık bir eş olacaktır. Çocuklarına karşı neşeli ve sevecen bir anne olacaktır. Fakat aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle biraz emredici bir tutum içinde olabilir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

TERAZİ(23 Eylül-23 Ekim)

Zarif, ince düşünceli, insancıl ve romantiktir. Sanata, güzelliğe ve estetiğe düşkündür. En önem verdiği şey ilişkilerdir ama özgürlüğüne de bağlıdır. Yalnızlığı sevmediğinden daima bir yakın arkadaşı, duygusal partneri ya da iş ortağı olur. Hayata “ben” olarak değil de “biz” olarak bakmayı sever. İşbirliğine her zaman açıktır. Dengeyi aradığı için sık sık iki uç noktayı da deneyimlemek durumunda kalabilir. Seçim yapıp bir şeyden vazgeçmek zor geldiği için kararsız olduğu izlenimini uyandırır.

Arası çok iyi: Boğa, Başak

İyi: Kova, Balık, Akrep, Yay

Kötü: Koç, Yengeç, Terazi

Ne iyi ne kötü: İkizler, Aslan

Gerçekten beni yansıtıyor (:
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok şaşırdım şu an.. Bilim gerçeklikle uğraşır ama sen bilime acayip mistik bakıyorsun... Bilimi tam tersine ben senin alçalttığını düşünüyorum.. bilim her şeyi merak edip her şeyi araştırma değildir.Tabi ki temelinde merak vardır ama Kanıtlanan Kanun yerine geçen bir teori sırf kanıtlandığı için bilimden kaldırılıp atılmaz... Bilimin kanıtlayabildiği hiç bir şey yoktur. Böyle bir cümle cidden doğru değil... Bunu lisede kitaptan okuduğum şeylerle ya da internette dergide okuduğum makalelerle söylemiyorum.. Allah kısmet ederse iki sene sonra meslek kartımda "araştırma görevlisi" yazacak sonuçta benim bahsettiğim şey araştırmayı yapanın kendi cümlelerini duymak ve görmek...

Cold un diyeceklerine gelince burçlar hakkında... Bir kere onun ne iş alanı ne de hobi alanı... Astronomi ile Astroloji farklı şeyler... Ki ben hem bilimin içindeyim hem bu benim hobim..

Neyse bu konu tartışılacak yer değil... Bu kez ılımlı yaklaştığın ve anlaşabildiğim için sevinerekten cevap yazma isteği duydum :) Ama konuyu kaynatıyoruz...

Bilimde kesinlik;

Bilimin en önemli elementlerinden biridir muhtemelen. hiçbir teori kesin değildir, hiçbir şey tamamen kanıtlanamaz, çünkü bilimde her zaman bir yanılma payı vardır. bu, bilimi diğer metafizik dallarından rahatça ayırır, bilimde emreden ve katı çizgiler çizilmez, hatalar gözden geçirilir ve en iyi sonuç için çalışılır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Do%C4%9Fruluk_ve_kesinlik

Mutlaka oku derim. Uzatmaya girmeyeceğim,çünkü dünyada ki en zor şey yanlış bilinen doğruyu,doğru ile değiştirmektir. Bu kadar temel ve basit bir şeyi,araştırarak değil,yorumlayarak anlarsın.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdi şu tarz birşey söylemek istiyorum ikinizde belirli doğru tarafları alarak tartışıyorsunuz...

Evet Astronomi bilimi asla ( Bunun altını çiziyim asla gerçeğe %100 yaklaşamaz ) .Hiçbir veri %100 emin olunamaz.Gerek gözlemci gerek alınan veri falan bu olaya girmiyorum.Ama şöyle de birşey var. Ya bilim %100 bulamadı o zaman yanlıştır demek de doğru değil.Yada bilim asla %100 bilgiye ulaşamayacaktır demek de olmaz.Her zaman bir soru her zaman bir cevap olacaktır.

Bunu şu şekilde bir örnek veriyim daha anlaşılır olsun.

Pi sayısı: 3,1415926535 ... Ben bunu kısaltayım 3,14 olsun...Yaş kategorisine indireyim 3 olsun demek gibi.Ama ben kalkıpda Pi'nin 2 veya 4 olduğunu iddia edemem.Yani belli mantık çercevesinde kabul görüldüğünü belirtmem gerek...Bazı bilgi ve veriler sadece dünyamıza özel oluyor mesela...Dairesel dönüş yada d. yerçekimi gibi vs...

Biz daha iyisini yapasıya kadar en iyi bu demekten farksız yani.Bazı bulgularımızı da yanlışını bulasıya kadar kendimiz için kabul ettiğimiz şeyler önemlidir.Birileri çıkıpta ışık hızı bize 300.000 km den kısa diyesi kadar ışık hızı 300.000 kmdir...Ondan biriniz asla doğru değil derken birinizde tamamen doğru derken anlaşamıyorsunuz bence .Şimdi Amy'de Tıp alanın da benden bilgili sonuçda...İnsan anatomisi ve fizyolojisi konusunda vs...Ona kalkıpta bu yaptıklarınız yanlış desem bana gülerler.Haklılarda.Çünkü orada yaptıkları bu zamana kadar kabul görmüş doğru tedavi yolu.

^_^ Yazımı yanlış anlamayın ikinizin ele aldığı noktalar farklı :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdi şu tarz birşey söylemek istiyorum ikinizde belirli doğru tarafları alarak tartışıyorsunuz...

Evet Astronomi bilimi asla ( Bunun altını çiziyim asla gerçeğe %100 yaklaşamaz ) .Hiçbir veri %100 emin olunamaz.Gerek gözlemci gerek alınan veri falan bu olaya girmiyorum.Ama şöyle de birşey var. Ya bilim %100 bulamadı o zaman yanlıştır demek de doğru değil.Yada bilim asla %100 bilgiye ulaşamayacaktır demek de olmaz.Her zaman bir soru her zaman bir cevap olacaktır.

Bunu şu şekilde bir örnek veriyim daha anlaşılır olsun.

Pi sayısı: 3,1415926535 ... Ben bunu kısaltayım 3,14 olsun...Yaş kategorisine indireyim 3 olsun demek gibi.Ama ben kalkıpda Pi'nin 2 veya 4 olduğunu iddia edemem.Yani belli mantık çercevesinde kabul görüldüğünü belirtmem gerek...Bazı bilgi ve veriler sadece dünyamıza özel oluyor mesela...Dairesel dönüş yada d. yerçekimi gibi vs...

Biz daha iyisini yapasıya kadar en iyi bu demekten farksız yani.Bazı bulgularımızı da yanlışını bulasıya kadar kendimiz için kabul ettiğimiz şeyler önemlidir.Birileri çıkıpta ışık hızı bize 300.000 km den kısa diyesi kadar ışık hızı 300.000 kmdir...Ondan biriniz asla doğru değil derken birinizde tamamen doğru derken anlaşamıyorsunuz bence .Şimdi Amy'de Tıp alanın da benden bilgili sonuçda...İnsan anatomisi ve fizyolojisi konusunda vs...Ona kalkıpta bu yaptıklarınız yanlış desem bana gülerler.Haklılarda.Çünkü orada yaptıkları bu zamana kadar kabul görmüş doğru tedavi yolu.

^_^ Yazımı yanlış anlamayın ikinizin ele aldığı noktalar farklı :)

epeydir forumdayım cold devili hiç böyle bilmezdim şaşırdım kendimi beğeniyomuş gibi oldu sanki ama öyle bi niyetim yoktu :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bende başak burcuyum, burcun özelliklerini taşıyorum -_- aslında insanın doğduğu gün, saat, güneşli hava mı, karanlık hava mı olduğu, ay'ın, yıldızların ve güneş'in konumu insanların kişilik yapısını ve kaderini etkiliyor bence... hiçbir şey rastgele ve boş değil bu evrende B) boğa ve oğlaklar beri gelsin :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.