Jump to content

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

Lethal

Önerilen İletiler

- Sizce asosyal olmanın iyi yönleri varmıdır? Varsa da nelerdir?
- Peki ya kötü yönleri varmıdır? [Tabiki de vardır, saçma bi soru oldu sanırım :D] Varsa da nelerdir?

Hadi konuşalım,tartışalım,paylaşalım :)

* Ben iyi yönlerinden bahsedicem, kendimi kötülücek halim yok ya :P

1. Genel kültürü, edebiyatı vs. yüksek kişilerdir. Ve ayrıca gezme tozma derdi olmadığı için parası da cebinde kalır.

2. Yazar olmaya meğillilerdir ve empati yeteneği gelişmiş insanlardır. Ayrıca kendi yaşıtlarına göre çok daha olgun insanlardır.

3. Sakin, huzurlu bir hayat yaşayabilirler. kolay, kolay üzülmezler ve acı çekmezler.

4. Cep telefonu kullanmazlar. ve aylık dakika/sms gibi şeylere para vermezler.

5. Sizi satan, sizi üzen, yalan söyleyen, sırtınızdan bıçaklayan, yarı yolda bırakan, başınızı belaya sokan insanlarla arkadaş olmazlar.

6. Kız arkadaşı tarafından terkedilme, aldatılma gibi durumları yaşamazlar.

Not: Buna benzer bir konu varmı bilmiyorum, araştırdım ama birşey bulamadım. yada araştıramamışta olabilirim çünkü bilmiyorum :D Varsa konu kilit lütfen...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 134
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

- Sizce asosyal olmanın iyi yönleri varmıdır? Varsa da nelerdir? - Peki ya kötü yönleri varmıdır? [Tabiki de vardır, saçma bi soru oldu sanırım :D] Varsa da nelerdir?   Hadi konuşalım,tartışalım,payla

Hahahaa güzel konu olmuş :D Öncelikle asosyal ile içine kapanıklık arasında ince bir çizgi var bence... Genelde asosyal insanlar sessiz sakin bir yaşam tercih edip ellerini ayaklarını hayattan çektikl

yapmayın arkadaşlar asosyal olmanın iyi yönleri yoktur. Sadece bazı insanlar iletişim konusunda pek hevesli değildir. İçine kapanıktırlar. Bu sebepler insanları ben asosyal miyim asosyallik daha mı iy

Asosyal olmanın iyi yanları var tabi ancak bunu ilerletip dış dünyadan kendini izole etmek bir yerden sonra insanlarla iletişimi zorlaştırıyor. Welcome to the NHK animesinde bu konulara çok güzel değinilmiş.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hahahaa güzel konu olmuş :D

Öncelikle asosyal ile içine kapanıklık arasında ince bir çizgi var bence...

Genelde asosyal insanlar sessiz sakin bir yaşam tercih edip ellerini ayaklarını hayattan çektiklerinden birilerinin kendileri hakkında eleştiride bulunmasına çok çabuk sinirlenirler .Büyük çoğunluklada agresif olurlar.Bunun nedenide çoğu zaman içlerinin bir yerlerinde kalan vicdan azabı...

Ayrıca asosyal insanların bence en taktir edilesi tarafı insan sarrafı çıkabilmeleri bazen :D Çoğu insanın yaptığı ve söylediği sözlere farklı açılardan bakarak yaklaşırlar.Zaten bundan dolayı çok fazla yakınlarına birini yaklaştırmazlarda ^_^

Bknz : Hikigaya Hachiman...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yapmayın arkadaşlar
asosyal olmanın iyi yönleri yoktur. Sadece bazı insanlar iletişim konusunda pek hevesli değildir. İçine kapanıktırlar. Bu sebepler insanları ben asosyal miyim asosyallik daha mı iyi gibi sorulara yöneltebilir.
Asosyallik aynı zamanda tecrübesizlik anlamına gelir. Dışarı çıkmayan, insanlarla bağ kurmayan, aktif olarak hayatın içinde olmayan insanlar hayatı daha iyi öğrenemezler. kısacası düşmeyen insan kalkmayıda öğrenemez. tamam doğrudur kimse internet kadar bilgi sahibi olamaz, sanal ortamdan birçok şey öğrenilebilir ama birşeyi bilmekle başına geldiğinde o olay karşısında bir tavır sergilemek ne yapacağını bilmek aynı şeyler değildir. Hayat daha farklıdır, daha katıdır. Asosyal insanlar arkadaşlık kurmakta zorlanırlar, eş seçerken zorlanırlar bunları yaptıklarında ileride çocukları olunca onları yetiştirmekte zorlanırlar (yapamazlar demiyorum zorlanırlar) Asosyalliğe asla alışmayın onu sevmeyin kabullenmeyin sıkıcı sinir bozucu üzücüde olsa dünyaya açılın dışarıya çıkın biz insanlar yalnız yaşamak için yaratılmadık bu bizim doğamıza ters.
Aynı zamanda asosyal insanlar daha sadık daha iyimser yapıcı insanlardır, ben asosyal insanlarla konuşmayı onların kendine sakladığı o kapalı dünyasına girmeyi, muhabbet etmeyi çok severim. Aradaki duvarları bir kere aştığınızda çok sevecen zeki becerikli insanlar olduklarını görürsünüz Tanıdığım bazı asosyal arkadaşlarımla çok iyi anlaşırım. Bu onların seçimi benimde bazen kendimi odama kapatıp dış dünyayla bağımı koparasım gelmiyor değil :) . Ama unutmayalım bu hayatta paylaşmak öğrenmek, öğretmek, beraber eğlenmek kadar güzel pek az şey var.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asosyallik bence diğer insanların yani genelin ilgisi çeken şeylerin dışındaki şeylerlere ilgi duyan insanların oluşturduğu birşey...ben sanırım asosyal statüye giriyorum...ama bana kalırsa asosyallik diye bir yoktur sadece genelin dışındaki olaylarla ilgilenen insanlar vardır...

pek kimseyle konuşmam çünkü genelde sohbet ettikleri konu benim ilgi ve bilgi alanım dışındadır ama dinlerim bu yüzden asosyal insanlar genelde dinliyicilerlerdir ( skyrimda bile karanlık kardeşlikte kimseyle konuşmadım görevlerde sadece sesiz kalı işaretleyip anlatacaklarını dinliyordum :D )

ayrıca gözlemcilerdirde sesizliklerinden dolayı etrafı incelediklerinden kim nedir neyi nasıl yaparsam sonucu ne olur bilirler...sesiz kaldıkları için sınıfta dikkat çekmezler hocalar sizi iyi çocuk sanır :D belki doğrudur ama yanılıyorlarda olabililer...Evi severler...az arkadaşı vardır genel olarak arkadaşlarının bir kısmı kendi kafasındandır diğerleriyle ise şans eseri arkadaş olmuştur...anime izler pc oyunu oynarlar :D :PP

dizi izlerler...

Ayrıca sınıf veya bi ortamdaki arkadaşlarınız sizi pek fazla tanımadıkları için enteresan fikirlere kapılabilirler....mesela bizim sınıftaki erkekler beni sürekli kızlarla çıkan eve kız atan tip misali görüyorlar :D alakam yoktur...Bu durum size ilginç bir hava katar...

kolay kolay sıkılmazlar sabırlıdırlardır....

Benim arkadaş sayımın az olmasına gelirsek konuştukları konular bana saçma geliyor ben kim kiminle çıkmış yada abi şu kız çok güzel birşeyler yapalım mapalım muhabetleri ve bunların sürekli tekrarlanması beni sarmıyor :D şununla çıktım bununlada çıkarım onada sararım...veya araba muhabetleri veya kurtlar vadisi muhabetleri....etrafımda pek siyaset,anime,oyun,bilgisayar,dizi,futbol ve enteresan konular üzerinde konuşacağım pek kimse yok anlatmaya çalışırkende sallamıyorlar zaten  ama ben her seferinde onları dinliyorum buda ilginç bir olay...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bknz : Hikigaya Hachiman...

Neet = Açılımı "not in employment,education or training" olan, bilişim çağının gençlerini etkileyen, özellikle asya'da (Japonya, Kore, Çin vb.) görülen bir olgu. Bir gencin imkanı olsun-olmasın, okula, işe gitmek, ya da aile hayatına karışmak yerine kendini bir yere kapatıp, aşırı bağımlılık yaratabilecek uğraşlara yönlenmesini (online oyunlar, anime-manga vs.) tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Özellikle Japonya'da durum vahimdir milyonlarca genç neet'in olduğu tahmin ediliyor, genç nüfusu gittikçe azalan ülkede. Diğer etken de, tam zamanlı bir işe girmenin direkt olarak eğitim düzeyi ile ilişkili olması ve lise mezunlarının iş bulmakta oldukça zorlanmalarıdır. (Doğaldır, 700 tane üniversite açıp, nüfusunun yüzde 40'a yakını universite mezunu olursa lise mezunu tabii bunalıma girer.)

Hikikomori = Japon kökenli bir çeşit hastalık. Japonca'da sözcük anlamı "Elini ayağını çekmek" olan bu sözcük, yaşamdan elini ayağını çekip temel ihtiyaçlar dışındaki tüm zamanını odasının içinde geçirenleri ifade etmektedir. Japon psikiyatr Tamaki Saitō'nun dünya tıp literatürüne kazandırdığı hastalığın tek müsebbibi bilgisayar değil. 90′lı yıllardan beri Japonya’da kendini ailesiyle yaşadığı evin bir bölümüne kapatıp sosyal yaşamı tamamen reddeden ergen ve gençleri tanımlamak için kullanılıyor. Hüseyin Çağlayan'ın kapsül içinde yaşayan kadın konulu art-medya çalışması, bu hastalıktan ya da durumdan muzdarip olanların yaşantısını ve içinde bulundukları durumu çok iyi ifade etmektedir.

Bende asosyal birkaç anime karakteri ekleyeyim, bütün günümüz gençliği ve çocukların ortak sorunu bu, hatta japonya da baya bir önemli sorun haline geldi :P
Keima - The World God Only Knows 
Kou - Kaichou wa Maid Sama 
Shinra - Durarara 
Llyod - Code Geass 
Uryuu - Bleach 
Takeyama - Angel Beats 
Kidou Eita - Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru (bu eleman hikigaya hachiman'a benziyor, animenin konusuda benzer zaten)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.