Jump to content

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

Lethal

Önerilen İletiler

Friedrich Nietzsche bu konu için şöyle söylemiştir :

''Bir insana, yalnızlık ikili bir yarar sağlar: Birincisi, kendi kendisiyle olmak ve

ikincisi, başkalarıyla birlikte olmamak'' 

Daha ne denilebilir. Tabi kanaatimce insan sadece evde bulunmamalıdır. Çok okuyan çok bilmez , aksine az okuyup çok düşünen olaylara açıklık getirebilir. Aynı şekilde çok gezenin ileride anlatacağı şeyler bulunur. Bunları dengelemek gerekir :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 134
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

- Sizce asosyal olmanın iyi yönleri varmıdır? Varsa da nelerdir? - Peki ya kötü yönleri varmıdır? [Tabiki de vardır, saçma bi soru oldu sanırım :D] Varsa da nelerdir?   Hadi konuşalım,tartışalım,payla

Hahahaa güzel konu olmuş :D Öncelikle asosyal ile içine kapanıklık arasında ince bir çizgi var bence... Genelde asosyal insanlar sessiz sakin bir yaşam tercih edip ellerini ayaklarını hayattan çektikl

yapmayın arkadaşlar asosyal olmanın iyi yönleri yoktur. Sadece bazı insanlar iletişim konusunda pek hevesli değildir. İçine kapanıktırlar. Bu sebepler insanları ben asosyal miyim asosyallik daha mı iy

Bence anime izleyenleri kaderi asosyellik .çünkü hergün ortalama 1-2 saat ayırdığın birşeyi etraftakilerin aşşağılaması yada ilgilenmemesi ister istemez onlardan soğutur ve belli bir çevre ile sınırlı kalırız  :)   Bana bu şekilde oldu :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

genel olarak bu konuyla ilgili yazan herkes  doğru şeyler yazmış  çok fazla yoruma açık bi konu sosyal olmakla asosyallık arasındaki dengeyi kurmak gerekir bence.bu forumda olupda kendini düşüncelerini ifade edenlerin çokta asosyal olduklarını düşünmüyorum.en azından ben  daha sosyalim diyebilirim.

sadece en yakınındakilerin sosyallik adına  sürekli istemediğim ortamlara girmemi istemelerinden nefret ediyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...

iyi yanları

çevrendekiler seni görmedikleri için merak ediyorlar bi süre sonra popülerliği artıyo kısa bi süre :D

kafayı dinliyosun (fazlası bağımlılık yapıyo)

para harcamıyorsun (abur cubura harcanan para para değildir)

kötü yanları 

yeni insanlarla tanışamıyorsun 

bi süre sonra iyice içine siniyosun 

dışarı pek çıkmadığın için yıkanmak bile istemiyosun 

seni eve bağlayan nedenlerin seni rahatsız ediyo sürekli 

böle :T asosyalliğinde fazlası bağımlılık yapar yalnız 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dışarı çıksak ayrı çıkmasak ayrı asosyal damgası yiyenlerden biriyim ne yapsak bir lafları oluyor yakınımızdakilerin :D bence asosyallik kötü bir şey değil (asosyal olduğumdan söylemiyorum :D) bence toplumdan uzaklaşmak dışarıdan toplumu daha iyi kavrayıp,anlayabilmeyi sağlıyor dışarıdaki kaosu görebiliyoruz bana göre güzel bir özellik zaten diğerlerini de arkadaş saymış.Kötü bir yan arıyorsan  oda bir zaman sonra içine kapanıp insanlarla yüz yüze iletişim kurmaktan çekinmektir buda hani zor meydana gelir.Düşününce asosyallik aslında bir felsefe dalı olabilirmiş çünkü farklı bir açıdan bakıyorsun olaylara kendini filmdeki oyuncu değilde kamera yada yönetmen gibi hissediyorsun en azından ben öyle hissediyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Siz hafiften yanlış gelmişsiniz bence. Asosyal demek hiç arkadaşı olmayan demek değil bir kere. Önce bunu anlayın. 

Kalabalık ortamlarda bulunmayı sevmeyen kişidir. Kimsenin olmadığı sakin yerler bu tip insanlar için her zaman ilgi çekicidir. Kalabalık ortamlarda genelde saklanma isteği içindedirler. Bu yüzden toplumdan zamanla uzaklaşırlar.

Şahsen ben kalabalık ortamları çok sevmem ama illa gitmeyeyim de demem. Ama arkadaş olmaması durumu farklı. Daha ileri asosyallik oluyor o ki hem ruh sağlığı hemde hayattan alınan haz kötüye etkilenir arkadaşsızlık durumunda.

Yararlarına gelirsek :

Kimseyle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz genelde.

Paranız cebinize kalıyor da yanlış değil.

Genelde bir işle meşgul olduklarından o konuda ortalamanın üstündedirler diye sıralanabilir heralde.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.