Jump to content

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

Lethal

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 134
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

- Sizce asosyal olmanın iyi yönleri varmıdır? Varsa da nelerdir? - Peki ya kötü yönleri varmıdır? [Tabiki de vardır, saçma bi soru oldu sanırım :D] Varsa da nelerdir?   Hadi konuşalım,tartışalım,payla

Hahahaa güzel konu olmuş :D Öncelikle asosyal ile içine kapanıklık arasında ince bir çizgi var bence... Genelde asosyal insanlar sessiz sakin bir yaşam tercih edip ellerini ayaklarını hayattan çektikl

yapmayın arkadaşlar asosyal olmanın iyi yönleri yoktur. Sadece bazı insanlar iletişim konusunda pek hevesli değildir. İçine kapanıktırlar. Bu sebepler insanları ben asosyal miyim asosyallik daha mı iy

- Sizce asosyal olmanın iyi yönleri varmıdır? Varsa da nelerdir?

- Peki ya kötü yönleri varmıdır? [Tabiki de vardır, saçma bi soru oldu sanırım :D] Varsa da nelerdir?

Hadi konuşalım,tartışalım,paylaşalım :)

* Ben iyi yönlerinden bahsedicem, kendimi kötülücek halim yok ya :P

1. Genel kültürü, edebiyatı vs. yüksek kişilerdir. Ve ayrıca gezme tozma derdi olmadığı için parası da cebinde kalır.

2. Yazar olmaya meğillilerdir ve empati yeteneği gelişmiş insanlardır. Ayrıca kendi yaşıtlarına göre çok daha olgun insanlardır.

3. Sakin, huzurlu bir hayat yaşayabilirler. kolay, kolay üzülmezler ve acı çekmezler.

4. Cep telefonu kullanmazlar. ve aylık dakika/sms gibi şeylere para vermezler.

5. Sizi satan, sizi üzen, yalan söyleyen, sırtınızdan bıçaklayan, yarı yolda bırakan, başınızı belaya sokan insanlarla arkadaş olmazlar.

6. Kız arkadaşı tarafından terkedilme, aldatılma gibi durumları yaşamazlar.

Not: Buna benzer bir konu varmı bilmiyorum, araştırdım ama birşey bulamadım. yada araştıramamışta olabilirim çünkü bilmiyorum :D Varsa konu kilit lütfen...

şuan tiyatroyla uğraştığım için pek asosyel değilim  ama genede asosyelim :D 

1. evet ğezme tozma derdim yok tiyatrodan 2-3 kişiyle prova sonrası 2-3 saat takılp 5-15 arası para harcıyorum onun dışında iddaya verdiğim parayı saymazsak iyi para biriktiriyorum genel kültür var la yok rasında ama yeterli düzeyde :)

2.olgunmuyum bilmiyorum

3.yani doğru

4. sms almıyorum 1 GB int alıyorum yanındada 150 dk beleş geliyo onuda ya ablam annem bitiriyo

5.buna yazacak çok şey bulurdum ma bana kalsın :)

6. daha tiyatrodki kızların yarısının ismini bilmyorum bide sevgili yapıcam üstüne kızla yrılacam :D 

kötü yön

-kız arkadaşım yok ve olmamasından korkuyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Abi bak bu konuyu bu asosyallim ben diyenler bi araya gelip konuşsa kaç saat konuşur biliyormusun bu arada başka muhabetler bile yapabililer bunu öyle hayal edersek bu insanlar bir birleriyle sosyalleşmiş arkadaş olmuş oluyor o zaman onlar teknik olarak asosyal olamaz :D bak çözüme kavuşturdum demek ki henüz aramızda asosyal bence asosyal kelimesine tamıtamına uyan kişi bu forumda bile bulunmaz...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası dışarı çıkmayı pek sevmem yani daha çok gündüzleri. Biraz vampirlik var bende güneşli havayı sevmiyorum (mesela hava kapalı olduğunda işte tam dışarıda gezilecek tozulacak hava diyorum :D) ama benim de mütevazı bir arkadaş çevrem var sayılır zaten geniş ortamları da sevmem. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Abi bak bu konuyu bu asosyallim ben diyenler bi araya gelip konuşsa kaç saat konuşur biliyormusun bu arada başka muhabetler bile yapabililer bunu öyle hayal edersek bu insanlar bir birleriyle sosyalleşmiş arkadaş olmuş oluyor o zaman onlar teknik olarak asosyal olamaz :D bak çözüme kavuşturdum demek ki henüz aramızda asosyal bence asosyal kelimesine tamıtamına uyan kişi bu forumda bile bulunmaz...

ayştan mode : on

ayştan mode : off

konu kilit :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası dışarı çıkmayı pek sevmem yani daha çok gündüzleri. Biraz vampirlik var bende güneşli havayı sevmiyorum (mesela hava kapalı olduğunda işte tam dışarıda gezilecek tozulacak hava diyorum :D) ama benim de mütevazı bir arkadaş çevrem var sayılır zaten geniş ortamları da sevmem. 

Sırf nickin için yazdığın her yorumu beğenebilir :D çok hoşuma gitti nick severim zaten Göktürk Moğol isimlerini...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asosyallik bence diğer insanların yani genelin ilgisi çeken şeylerin dışındaki şeylerlere ilgi duyan insanların oluşturduğu birşey...ben sanırım asosyal statüye giriyorum...ama bana kalırsa asosyallik diye bir yoktur sadece genelin dışındaki olaylarla ilgilenen insanlar vardır...

pek kimseyle konuşmam çünkü genelde sohbet ettikleri konu benim ilgi ve bilgi alanım dışındadır ama dinlerim bu yüzden asosyal insanlar genelde dinliyicilerlerdir ( skyrimda bile karanlık kardeşlikte kimseyle konuşmadım görevlerde sadece sesiz kalı işaretleyip anlatacaklarını dinliyordum :D )

ayrıca gözlemcilerdirde sesizliklerinden dolayı etrafı incelediklerinden kim nedir neyi nasıl yaparsam sonucu ne olur bilirler...sesiz kaldıkları için sınıfta dikkat çekmezler hocalar sizi iyi çocuk sanır :D belki doğrudur ama yanılıyorlarda olabililer...Evi severler...az arkadaşı vardır genel olarak arkadaşlarının bir kısmı kendi kafasındandır diğerleriyle ise şans eseri arkadaş olmuştur...anime izler pc oyunu oynarlar :D :PP

dizi izlerler...

Ayrıca sınıf veya bi ortamdaki arkadaşlarınız sizi pek fazla tanımadıkları için enteresan fikirlere kapılabilirler....mesela bizim sınıftaki erkekler beni sürekli kızlarla çıkan eve kız atan tip misali görüyorlar :D alakam yoktur...Bu durum size ilginç bir hava katar...

kolay kolay sıkılmazlar sabırlıdırlardır....

Benim arkadaş sayımın az olmasına gelirsek konuştukları konular bana saçma geliyor ben kim kiminle çıkmış yada abi şu kız çok güzel birşeyler yapalım mapalım muhabetleri ve bunların sürekli tekrarlanması beni sarmıyor :D şununla çıktım bununlada çıkarım onada sararım...veya araba muhabetleri veya kurtlar vadisi muhabetleri....etrafımda pek siyaset,anime,oyun,bilgisayar,dizi,futbol ve enteresan konular üzerinde konuşacağım pek kimse yok anlatmaya çalışırkende sallamıyorlar zaten  ama ben her seferinde onları dinliyorum buda ilginç bir olay...

ya ben karar veremedim asosyalmiyim değilmiyim  :wacko:  ama içine kapanık değilim kesinlikle. Asosyalsem bunu kendim mi seçtim yoksa sosyofobikmiyim çok karışık ya eskiden kafam bu kadar karışık değildi hep o psikolog olacak herif yüzünden  :angry: neyse bence asosyal olmanın pek yararı yok ama bunu tercih edenler var. Kötü tarafına gelirsek çevre yapmak insana her zaman fayda sağlar bu bi gerçek bu kolaylıklardan yaralanamassın bence çok fazlada kötü tarafı yok. Bu konudada karasızım işete  :unsure:

Bak LeornKayn'nın cevabını Yuki vermiş.

Senin dediğin Sosyofobik ( Böyle bir tanım mı varmış der yazar ama mantıklı kelime :D ) Mesela anne-baba şuraya gidelim dediğinde yada daha da basitçe arkadaşlarla şu cafe gidelim denildiğinde sen gitmek istemiyorsan bu senin asosyal değilde sosyal ortama karışamama problemindir.Asosyal terimi aslında çok yerle karıştırılabiliyor.İlla ki herkesin sevdiği şeyi senin sevmen gerekmez.Topluma aykırı davranmak yada düşünmek asosyallik değil.

Bu yüzden ikinizde asosyalden ziyade fazla insan olan ortamda rahat olamayan insanlarsınız...Genelde bu tarz insanların dolu dolu arkadaşlarından ziyade tek tük dost denilebilecek kişileri vardır :D

Kısaca: Aylık 12.000 sms'in 1000 bile doldurmamak asosyallik değildir.Huy meselesidir :D

Barış Adminin dediği gibi;

Yorganı kafana geçirirsen ve iletişim kurmayıp bütün herşeyden kendini soyutlamak Hikikimori...

PC avcısı olup her işini ev ve pc başında yaparak hayattan korkmak ( ki bu çalışma ve iş bulma olarak ) Neet...

(Basitçe)

Ama hiçbiriniz intihara kadar gitmeyinde ( Ayyy soldan soldan geliyorlar tahsin :D )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bak LeornKayn'nın cevabını Yuki vermiş.

Senin dediğin Sosyofobik ( Böyle bir tanım mı varmış der yazar ama mantıklı kelime :D ) Mesela anne-baba şuraya gidelim dediğinde yada daha da basitçe arkadaşlarla şu cafe gidelim denildiğinde sen gitmek istemiyorsan bu senin asosyal değilde sosyal ortama karışamama problemindir.Asosyal terimi aslında çok yerle karıştırılabiliyor.İlla ki herkesin sevdiği şeyi senin sevmen gerekmez.Topluma aykırı davranmak yada düşünmek asosyallik değil.

Bu yüzden ikinizde asosyalden ziyade fazla insan olan ortamda rahat olamayan insanlarsınız...Genelde bu tarz insanların dolu dolu arkadaşlarından ziyade tek tük dost denilebilecek kişileri vardır :D

Barış Adminin dediği gibi;

Yorganı kafana geçirirsen ve iletişim kurmayıp bütün herşeyden kendini soyutlamak Hikikimori...

PC avcısı olup her işini ev ve pc başında yaparak hayattan korkmak ( ki bu çalışma ve iş bulma olarak ) Neet...

(Basitçe)

Ama hiçbiriniz intihara kadar gitmeyinde ( Ayyy soldan soldan geliyorlar tahsin : :D)

benim cafe cart curt seçme gibi bi takıntım yok anne-baba ile biyere gitmeme sorunum var :D annemle bir cafe gidince utanıyorum nedense :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.