Jump to content

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

Lethal

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 134
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

- Sizce asosyal olmanın iyi yönleri varmıdır? Varsa da nelerdir? - Peki ya kötü yönleri varmıdır? [Tabiki de vardır, saçma bi soru oldu sanırım :D] Varsa da nelerdir?   Hadi konuşalım,tartışalım,payla

Hahahaa güzel konu olmuş :D Öncelikle asosyal ile içine kapanıklık arasında ince bir çizgi var bence... Genelde asosyal insanlar sessiz sakin bir yaşam tercih edip ellerini ayaklarını hayattan çektikl

yapmayın arkadaşlar asosyal olmanın iyi yönleri yoktur. Sadece bazı insanlar iletişim konusunda pek hevesli değildir. İçine kapanıktırlar. Bu sebepler insanları ben asosyal miyim asosyallik daha mı iy

Normal bir durum ama ben sevmiyorum. 

tartışılır... neden diyecek olursan karşılıklı güven durumu yaşayamayan insanlar böyle bir duruma entegre olmak zorunda kalıyor. kişiler arası iletişimsizlik ve bencillik gibi durumlar varolduğu sürece bunlar olacak yaşanacak. en basit örnek çevresinde dertleşip konuşacak insan bulamayan kişilerin duygu ve düşüncelerini günlüklere yazmasını düşün. kimine göre bu davranış yanlış olabilir yada narsizm olarak adlandırılabilir ama günlük tutan kişinin açısından da düşünmek gerekiyor bir noktadan sonra. insan kendisinde mevcut olan değerler sisteminin üstüne birşey katamayınca boşluğa düşüyor yalnızlık içerisinde olmayı tercih ediyor. asosyallik aslında bir bakıma tercih edilen bir mevcut durum değil. şartlar ve insanlar buna neden oluyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asosyal olmak iyi veya kötü olarak sınıflandırılamaz. Çünkü bu senin seçimin değildir, zamanında sosyal ortamda kendini beli edebilseydin bu tür sorunlar olmazdı. Aynı sürekli sınıf değiştiren birinin arkadaşlarıyla aktifken birden yanlız bir tip olması gibi. Asosyal olmanız bir seçim değil bir eksiklik, belirli nedenlerle daha çok internete tvye kitaba herhangi bir hobiye bağlanabilirsiniz. Belki kendinizi sürekli o dünyalarda hayal edersiniz.

İlk sayfalarda güzel bir tespit gördüm asosyal insanlar agresif olurlar.

Sosyal ortamınız yok mu?Kendinize güveniniz tam oturmadı mı? Spor yapın, bu forumda çoğu birey daha 18 yaş altında ve gayet bir takımda spora başlayabilirler. Belki o ortamda kendi çıkışınızı sağlayabilir veya başarılar kazanarak kendinize güveninizi artırabilirsiniz.

He asosyal olmaktan yanlızlığı tercih edenlerde vardır. Kendimden örnek vericeksem başarılı bir yüzücüydüm, şu an ise grafik okumak için kursa giden bir öğrenci aynı zamanda fitness yapan biriyim. İnsanlarla iletişim içindeyim sürekli bir yerlere davet alırım, kızlarlada iletişimim gayet iyidi. Ama ne dışarı çıkar gezerim yada kalabalığa girerim, onlarca  kişinin önünde sporumu yaparım ama bir metrodaki kalabalık beni gerer. He zamanla o davetler o arkadaşlar gitti. Ömür boyu beni davet etmicekler sonunda pes edicekler sonuçta.  Ama burda ince nokta sosyal biriyken artık saçma sapan sadece güldürmek amaçlı kurduğum arkadaşlıkların bitmesini gerektiğini düşünmem. Şu an bile insanlara sosyal bakışım sahte, ne dediğini duymasam veya dinlemesem bile, onaylar veya gülerek geçiştiririm.

Benle aynı şeyleri seven bir arkadaşımla bile görüşmeyi sevmem. ama bir arkadaş grubuyla pek çekinmem çünkü odak noktası 2 veya 3 kişi değilde daha fazla.

Neyse uzatmadan sosyalik insani bir ihtiyaçtır insan kendini yanlız olmaya alıştıramaz. Yanlız olmayı sevmek asosyalik değildir ama burda yanlızım zanedenlerin çoğunun sosyal bakımdan eksik olduğunu düşünüyorum. 

Sosyal olmayı becermeden yanlızlığın tadı olmaz   :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asosyal olmanın iyi yönleri olduğunu pek düşünmüyorum çünkü insan her ne kadar kendine bunun iyi yanları olduğunu kanıtlamaya uğraşsa da bence yoktur.

eh ilk cümlede de belirttim yani bu sayede de tonla kötü yönünün olduğunu varsayabiliriz -saymaya gerek mi var asosyaliz işte daha ne ?- bence bu bu bir psikolojik sorundur -herkes böyle olduğunda da hemfikir zaten.p-

Evet bunu söyleyen de bir 'asosyal' aynı zamanda da 'sosyal fobisi' ve 'çekingen kişilik bozukluğu' olan biri xD -ve daha niceleriii.p-

İnsanları bu davranışa asosyalliğe iten yine insanlardır elbette o yüzden Allah herkesi kalbi iyi insanlarla karşılaştırsın -Amin-

yaza yaza yaz geldi

kirazlara zam geldi

daha yazacaktım ama

şimdilik bu kadarı yetti ... diyerekten bitireyim yazımı :D

-evet maninin bazı yerlerini kendimce uyarladım :p-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.