Jump to content

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

Lethal

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 134
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

- Sizce asosyal olmanın iyi yönleri varmıdır? Varsa da nelerdir? - Peki ya kötü yönleri varmıdır? [Tabiki de vardır, saçma bi soru oldu sanırım :D] Varsa da nelerdir?   Hadi konuşalım,tartışalım,payla

Hahahaa güzel konu olmuş :D Öncelikle asosyal ile içine kapanıklık arasında ince bir çizgi var bence... Genelde asosyal insanlar sessiz sakin bir yaşam tercih edip ellerini ayaklarını hayattan çektikl

yapmayın arkadaşlar asosyal olmanın iyi yönleri yoktur. Sadece bazı insanlar iletişim konusunda pek hevesli değildir. İçine kapanıktırlar. Bu sebepler insanları ben asosyal miyim asosyallik daha mı iy

En kötü yanı: Başka bir asosyalle karşılaşınca konuşamıyorsun... Kötü oluyor o ლ•(ಠ﹏ ಠ╮ ლ İyi yönü yok beeh kandırmayalım kendimizi.

İyi yönünü görememen senden kaynaklı değil toplumdan kaynaklı toplumun çoğu sana sosyal olacaksın dediğinden...

Sen iyi yanın olmadığını düşünüyorsun...

Olaya farklı bak herkes asosyal denilen hareketlerde bulunsa ki bana kalırsa asosyellik yoktur.Toplumun genel yargılarından farklı şeyleri beğenenler vardır azınlık ve farklılık olduğu için asosyal damgası yapıştırıl dışlanmıştır.diğer kestiğim cümleye devam edeyim olaya farklı açıdan bakarsan diyelim herkes dünyada asosyal o vakit sosyal denen kızım damgalanacaktı.

Bu kadar basit 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İyi yönünü görememen senden kaynaklı değil toplumdan kaynaklı toplumun çoğu sana sosyal olacaksın dediğinden...

Sen iyi yanın olmadığını düşünüyorsun...

Olaya farklı bak herkes asosyal denilen hareketlerde bulunsa ki bana kalırsa asosyellik yoktur.Toplumun genel yargılarından farklı şeyleri beğenenler vardır azınlık ve farklılık olduğu için asosyal damgası yapıştırıl dışlanmıştır.diğer kestiğim cümleye devam edeyim olaya farklı açıdan bakarsan diyelim herkes dünyada asosyal o vakit sosyal denen kızım damgalanacaktı.

Bu kadar basit

Göremiyorum? :D Bana göre iyi yanı olmadığını söyledim. Asosyal değilim konuşma fobim var bu arada. :D -ablam sosyopat diyor pehh- Her neyse bu iyi yönler diye saydıklarınız gayet normal insanlarda da görülüyor. Asosyallik güzel bir şey değil yapmayın gözünüzü seveyim...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Göremiyorum? :D Bana göre iyi yanı olmadığını söyledim. Asosyal değilim konuşma fobim var bu arada. :D -ablam sosyopat diyor pehh- Her neyse bu iyi yönler diye saydıklarını gayet normal insanlarda da görülüyor. Asosyallik güzel bir şey değil yapmayın gözünüzü seveyim...

Ben asosyaliğin varlığını redediyorum benim övdüğüm kısımlar asosyallikle alakalı değil çünkü öyle bir kavram yok benim için.

Ya da dahada düzenleyecek olursak burada ben asosyalim diyenlerin asosyal olmadığını düşünüyorum sadece hayatlarında anime film oyunlar hayaldünyaları kitaplar farklı düşünceler absürt düşünceler değişik sınır zorlayan düşünceler hakkında onları dinleyecek kimse yok.

Bu yüzden buradaki çoğu arkadaşın asosyal olmadığını düşünüyorum.Asosyallik burdaki yargıyla alakasızdır.

Ve ayrıca konuşma fobin olması asosyalliğe girer.

Neden korkuyorsun ki konuşmaktan ?

Söyleyim sosyal insanların oluşturduğu genel sosyalik düşüncelerine aykırı ya da onlardan farklı olduğunu düşündüğünce için böyle söylersem benim için ne düşünüür vb kaygılar gereksiz bunlar saçma git konuş anlamıyorsa aptaldır dinlemiyorsa bencildir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben asosyaliğin varlığını redediyorum benim övdüğüm kısımlar asosyallikle alakalı değil çünkü öyle bir kavram yok benim için.

Anladım onu anladım :d sana dememiştim zati... •̀⌓ •́ゞ人ヾ •̀⌓ •́๑ Hadi güçlerimizi birleştirip asosyal olduğunu iddia edenleri katledelim •̀⌓ •́ゞ人ヾ •̀⌓ •́๑

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anladım onu anladım :D sana dememiştim zati... •̀⌓ •́ゞ人ヾ •̀⌓ •́๑ Hadi güçlerimizi birleştirip asosyal olduğunu iddia edenleri katledelim •̀⌓ •́ゞ人ヾ •̀⌓ •́๑

Değer vermeyip tanımadığım insanların benim hakkımdaki yargılarını umursamıyorum ben ayrıca bir editleme yaptım yukarıya tekrar okursan sevinirim :D

Benim bu hayatta ki tek korkum aşırı tembelliğim bu yüzden kalkıp hiç bir şey yapasım gelmiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında her insanın içinde sosyallik denilen kavramdan vardır, bazılarında daha çok, bazılarında daha az. İnsan konuşmaya muhtaçtır bence, o yüzden her insan bir bakıma sosyaldir. Asosyal kavramı ne o zaman? İşte konuşma, diğer insanlarla kaynaşma muhtaçlığını çok duymayan insanlar Asosyal adı altında bir çatıya toplanır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ya da dahada düzenleyecek olursak burada ben asosyalim diyenlerin asosyal olmadığını düşünüyorum sadece hayatlarında anime film oyunlar hayaldünyaları kitaplar farklı düşünceler absürt düşünceler değişik sınır zorlayan düşünceler hakkında onları dinleyecek kimse yok.

Bu yüzden buradaki çoğu arkadaşın asosyal olmadığını düşünüyorum.Asosyallik burdaki yargıyla alakasızdır.

Ve ayrıca konuşma fobin olması asosyalliğe girer.

Neden korkuyorsun ki konuşmaktan ?

Söyleyim sosyal insanların oluşturduğu genel sosyalik düşüncelerine aykırı ya da onlardan farklı olduğunu düşündüğünce için böyle söylersem benim için ne düşünüür vb kaygılar gereksiz bunlar saçma git konuş anlamıyorsa aptaldır dinlemiyorsa bencildir.

Bu yüzden buraya yazmıyorum ne zamandır. :D Kimsenin hakkımda ne düşündüğüyle ilgilenmiyorum. Konuşamamam sebepsiz konuşmaya çalışınca titriyorum tuhaf şeyler oluyor. D: Ayrıca beni dinleyecek çok kişi var. Olmazsa başlarının etini yerim zaten. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu yüzden buraya yazmıyorum ne zamandır. :D Kimsenin hakkımda ne düşündüğüyle ilgilenmiyorum. Konuşamamam sebepsiz konuşmaya çalışınca titriyorum tuhaf şeyler oluyor. D: Ayrıca beni dinleyecek çok kişi var. Olmazsa başlarının etini yerim zaten. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O zaman konuşma fobinde yok öyle diyerek bizide yanlış yönlendirmiş oluyorsun.

Sebepsiz yere konuşmak gerekiyor bazen yoksa sessizlik kaplıyor etrafı daha tuhaf hissediyorsun.

İnsanlar sebepsiz yere çok şey yapabilir.Yap gitsin. 

EDİT;

Ha yapmasanda olur o Yap gitsin biraz fikir verir gibi olmuş.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında her insanın içinde sosyallik denilen kavramdan vardır, bazılarında daha çok, bazılarında daha az. İnsan konuşmaya muhtaçtır bence, o yüzden her insan bir bakıma sosyaldir. Asosyal kavramı ne o zaman? İşte konuşma, diğer insanlarla kaynaşma muhtaçlığını çok duymayan insanlar Asosyal adı altında bir çatıya toplanır.

Doğru ama unuttuğun bir şey daha var .Toplumun bireyi dışlaması ve ona karşı bakış açısı ...

Asosyallik adlı kavramını doğuran temel sebep de bu zaten ...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.