Jump to content

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

Lethal

Önerilen İletiler

1. ...Ve ayrıca gezme tozma derdi olmadığı için parası da cebinde kalır.

2. Yazar olmaya meğillilerdir ve empati yeteneği gelişmiş insanlardır. Ayrıca kendi yaşıtlarına göre çok daha olgun insanlardır.

3. Sakin, huzurlu bir hayat yaşayabilirler. kolay, kolay üzülmezler ve acı çekmezler.

4...

5. Sizi satan, sizi üzen, yalan söyleyen, sırtınızdan bıçaklayan, yarı yolda bırakan, başınızı belaya sokan insanlarla arkadaş olmazlar.

6. Kız arkadaşı tarafından terkedilme, aldatılma gibi durumları yaşamazlar.

Tam beni anlatmış asosyal sayılmam ama :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 134
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

- Sizce asosyal olmanın iyi yönleri varmıdır? Varsa da nelerdir? - Peki ya kötü yönleri varmıdır? [Tabiki de vardır, saçma bi soru oldu sanırım :D] Varsa da nelerdir?   Hadi konuşalım,tartışalım,payla

Hahahaa güzel konu olmuş :D Öncelikle asosyal ile içine kapanıklık arasında ince bir çizgi var bence... Genelde asosyal insanlar sessiz sakin bir yaşam tercih edip ellerini ayaklarını hayattan çektikl

yapmayın arkadaşlar asosyal olmanın iyi yönleri yoktur. Sadece bazı insanlar iletişim konusunda pek hevesli değildir. İçine kapanıktırlar. Bu sebepler insanları ben asosyal miyim asosyallik daha mı iy

11 ay evden sadece bakkala (5 kere) çıktım ve asosyalliğimin hat safalarını o dönem yaşadım diyebilirim. Şöyle bir farklı durum mevcut. Eğer çok sosyelken birden asosyalliğe karar verir ve evden yada bulunmak istediğiniz ortamdan çıkmazsanız, insanların düşüncelerini önceden tahmin edebilme yeteneğinin arttığını düşünüyorum. Şöyle ki;
Sosyalken arkadaşlarınızla, sevgilinizle vs. mimiklerini pek kavrayamazsınız ve arkanızdan iş çevirildiğinde veyahut size birşey söylenildiğinde meraklanırsınız, anlayamazsınız. Ama asosyalken koca bir ağ olan interneti kullanıyorsanız ve birazda akıl yürütürseniz chatleştiğiniz insanların mimiklerini göremediğinizden konuşma şekillerinin farklılığını anlıyorsunuz. Kendimce öyle... Bir süre sonra asosyalliği bırakıp asosyalken düşünmeye vaktiniz olduğundan dolayı arkadaşlarınızla, sevgilinizle vs. dışarı çıktığınızda kullandığı mimikleri önceden hatırlayıp sosyal ağlardanda chatleştiğiniz insanların kullandığı kelimeleri gerçek hayatta kullanmaya çalıştıklarında afalladıklarını, kullandığı mimiklerin söylediği sözlerle uyuşmadıklarını gözlemliyorsunuz. 2 deneyim bir arada olduğunda tahmin yeteneğinizde gelişmeye başlıyor. Beraberinde bu tahminleri uygularsanız siz istesenizde istemesenizde insanların gözünde hayranlık oluşturuyorsunuz. Asosyalken yalnız olduğunuzdan kimseye ihtiyaç duymadığınız içinde umursamazlık, gamsızlık tavırlarınızda oluştuğu için (türk kızlarımızın ve genel arkadaşlarımızın sevdiği ulaşılamaz özellik olduğundan) daha çok ilgi çekiyorsunuz. Bu yönden iyi, kötü yanı ise bu huyunuzu değiştirememeniz. Bir süre sonra sevgiliniz veya arkadaşlarınız sizi yakından tanımak istediğinde siz istesenizde istemesenizde size yaklaşmalarına engel oluyorsunuz. İnsanlar sıkılıp sizi yavaş yavaş terketmeye başlıyorlar. Zeka seviyenizde baariz onlardan üstün oluyor. Hergün elinde telefon sevgilisine yazıp kızların namahremlerini inceleyenlerden daha çok bilgili olduğunuzdan. Tekrar yanlız kalıyorsunuz. Biz ne kadar bu forumdan birbirimizi çok iyi anladığımızı düşünsekte, gerçekte karşılaşsak çoğu kişinin fikirleri uyumsuz olucak. Buda zeki insanların neden yalnız olduğuna en iyi kanıttır. Baştan asosyellik iyi değildir. Ama sosyal hayatını bir süre yaşadıktan sonra asosyelliğe geçmek en iyisidir. Tekrar sosyalleşmeye karar verdiğinizde bulunduğunuz ortamın nelerden ibaret olduğunu anlamanıza yardımcı oluyor...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asosyal insanlar daha samimi davranırlar.Bu da kendileriyle uzun süre başbaşa kalmalarından kaynaklanır.

Sorunlarla kendileri başa çıkabildikleri(ya da buna zorunda kaldıkları için) için daha hızlı olgunlaşırlar.

Dünya zevklerine daha az önem verirler, tabii abur-cubura olan eğilimlerini saymazsak.

Sık sık ve derin düşüncelere daldıkları için düşünürken yaptıkları hareketler vardır(yürümek,nesnelerle oynamak vs.)Kendimden örnek verecek olursam düşünürken hem yürüyüp hem nesneleri havaya atıp tutarım.Hatta bu yüzden bu yıl Haziran'da aldığım telefonumu en az 10 kez yere düşürdüm.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asosyal var asosyal var simdi. Ben insanlardan cekindigim icin degil basbaya konusmak istemedigim icin konusmuyorum. (Kendini kandiriyor-belki-) Hani ilgimi cekmiyor. Ama sanalda oyle mu vuhuuu. :"(

Niyssi, pek iyi yani oldugunu soyleyemem. Kotu yani oldugunu da soyleyemem. Ben memnunum hayatimdan ya beni bir odaya kilitleyin, verin bilgisayarimi internetimi, yemegimi suyumu, ne guzel yasarim orda ben. :/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asosyal olmanın iyi yönleri olduğunu pek düşünmüyorum çünkü insan her ne kadar kendine bunun iyi yanları olduğunu kanıtlamaya uğraşsa da bence yoktur.

eh ilk cümlede de belirttim yani bu sayede de tonla kötü yönünün olduğunu varsayabiliriz -saymaya gerek mi var asosyaliz işte daha ne ?- bence bu bu bir psikolojik sorundur -herkes böyle olduğunda da hemfikir zaten.p-

Evet bunu söyleyen de bir 'asosyal' aynı zamanda da 'sosyal fobisi' ve 'çekingen kişilik bozukluğu' olan biri xD -ve daha niceleriii.p-

İnsanları bu davranışa asosyalliğe iten yine insanlardır elbette o yüzden Allah herkesi kalbi iyi insanlarla karşılaştırsın -Amin-

yaza yaza yaz geldi

kirazlara zam geldi

daha yazacaktım ama

şimdilik bu kadarı yetti ... diyerekten bitireyim yazımı :D

-evet maninin bazı yerlerini kendimce uyarladım :P-

Canım benim eski hesabımda yanıt vermişim. :'( -hangi kafayla banlattıysam ^sosyal mesaj anlık sinire kurban gitmeyin.s^-

İvet alıntı ile birlikte ek yapayım. ö.ö

Asosyal olmak bu dünyada bi işe yaramıyor. -,- Böyle olmak kolayı tabi kişiyi asosyal olmaya iten yada çeken ?-? nedenler düşünülmeli. Aa sen asosyalsin hemen bundan kurtul demek olmuyor. D: İnsanlarla iletişimde olmayan biri*-* herkes kendine çeki düzen verse.*-* Ve bence asosyal insanlar çoğunlukla duygusal kişiler. Dışarı yansıtan yansıtmayan içinde duygu karmaşası olduğu kesin. Az daha yapıcı konuşsanız tatlı dil asosyali evden çıkarır. ^^ BELKİ. Alışınca daha da alışıyor insan bu normal ve hani insanın diğer insanlardan uzak kendi dünyasında yaşaması güzel geliyor. Hayatın stresinden kaçmak fln. u.u Kötü yanı çok da kişi alışınca o kasvetli dış dünyaya dönmek istemiyor ama tabi imkansız gibi. T-T Ağağağa kardeşim bi susmadı. Sonra ek yaparım. -_- Şimdilik bitireyim yazımı. <_< -hayratmış -_--

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

:ragecomic15:

Bence asosyallik bir sanattır evde oturup monitör başında ölmeden kala bilinen bir hayatta kalma oyunudur. Asosyallik paha biçilmezdir hiçbir kötü yanı yoktur Kendini başka insanlardan ayırmaktır ve bence doğrusuda budur   :ragecomic24:  :ragecomic10: 

Ben asosyal olmasamda yazıyım dedim 

:ragecomic12:  :ragecomic01:  :ragecomic08: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

asosyallik kimine göre bir yaşam felsefesi bazılarına göre dünyanın en kötü şeyi bazılarıda arasında o yüzden asosyallik iyi veya kötü diyemeyiz [emoji4]

ben asosyalim bu doğru ama insanlarla konuşmayı ya da takılmayı sevmediğimden değil fazla utangaçım

mesela bu sene yeni bi okula gidiyom 3 ayda sadece bir arkadaş edindim [emoji20]

bu iyi mi derseniz hayır çok sıkıcı oluyo [emoji107]

Ben bilgisayar oynamayı çok severim o yönden ağır asosyalim konu pc oldumu bürün herkesi satarım [emoji1]

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Asosyallik bana göre bir yere kadar iyi ama fazlası da çok kötü  -_-

Ben de asosyal bir insanım, okul olmasa kalabalığa karışmam  :D  1 tane çok yakın arkadaşım var  :LTkJN9u:  Gerisi umrum değil pek  ^_^

Bu az arkadaşının olmasının iyi yanını bir sözle ifade etmek gerekirse: "10 tane 10 kuruşta, 2 tane 50 kuruşta 1 tl eder" Ben buna inanıyorum  :P

Ayriyetten insan yüzü görmek çok da önemli bişey değil hergün ailemin yüzünü görüyorum sonuçta  :good-job-onion-head-emoticon: Evim evim güzel evim  :cheer2-onion-head-emoticon:

Online oyunlarda konuştuğum kişileri gerçek hayattaki arkadaşlarımdan daha çok sevmeye başladım, o yüzden gerçekte pek arkadaşım olmasa da olur kafasına büründüğüm için... 

Ama kötü yanları da var elbet:

Asosyal olunca evde sıkıntıdan buzdolabındaki, dolaplardaki yiyeceklere saldırma alışkanlığı edinmek de var...  :depressed1-onion-head-emoticon:  Sürekli bilgisayara bakmaktan beyninin sulanması da var... Oynadığın konularda prolaşıp oyunlardan sıkılıp yeni oyunlar aramak da var ki üşengeç bir asosyal isen tam bir felaket  :bled2-onion-head-emoticon:

Dahası da var ama aklıma gelmiyor  :dying-onion-head-emoticon:  :dead-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.