Jump to content

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

Lethal

Önerilen İletiler

Asosyal olmak bir yandan sıkıcı bir yandan çok iyi.

Iyi yanı,

Tek oluyorsun,düşüncek çok şeyin oluyor. Her şeyi düşünüyorsun. Hayal kuruyorsun. Arkadaşın olursa çok samimi oluyorsun onla. Kitap okuyacak Zamanın oluyor. Mesela ben tek Başıma bisiklet sürmeye çok çıkarım. Bankta otururum, Hayatımı gözden geçiririm. Kafamı dinlerim. Herkesten uzaklaşırım. Daha mutlu olurum. Ve sanal alemde samimi arkadaşlıklar oluyor. Tabi iyi sitelerde. Mesela onla konuşuyorsun aradan 5 yıl geçiyor sonra aynı Şehirde buluşuyorsunuz ne kadar güzel. Neyse asosyalliğe dönüş. Para harcamak zorunda değilsin. Kendini daha iyi tanıyorsun. Gerçeklerin farkına varıyorsun. Ona göre insanlara değer veriyorsun. Bana göre böyle. Ama kötü yanlarını hiç düşünmedim. Asosyallik iyi ya tavsiye ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • Yanıtlar 134
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

- Sizce asosyal olmanın iyi yönleri varmıdır? Varsa da nelerdir? - Peki ya kötü yönleri varmıdır? [Tabiki de vardır, saçma bi soru oldu sanırım :D] Varsa da nelerdir?   Hadi konuşalım,tartışalım,payla

Hahahaa güzel konu olmuş :D Öncelikle asosyal ile içine kapanıklık arasında ince bir çizgi var bence... Genelde asosyal insanlar sessiz sakin bir yaşam tercih edip ellerini ayaklarını hayattan çektikl

yapmayın arkadaşlar asosyal olmanın iyi yönleri yoktur. Sadece bazı insanlar iletişim konusunda pek hevesli değildir. İçine kapanıktırlar. Bu sebepler insanları ben asosyal miyim asosyallik daha mı iy

Asosyal olmanın kötü tarafı yok bence.

Bu zamanda dışarı çıkıpta arkadaş ediniceğeme hiç çıkmam daha iyi. Çünkü dostluklar sahte olmuş, herkes alay konusu eder olmuş birbirini böle insanlarla cıvık cıvık dolaşacağıma,

Evimde oturur çayımı içerim ailemle muhattap olurum. Yani ben böle düşünüyorum insandan insana değişir tabiki. :hehe-onion-head-emoticon: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ortamlara girene kadar ben de asosyal olmanın iyi olduğunu düşünüyordum Üniversiteye başladıktan sonra toplu bir ortamda herkes sohbet ederken benim sessiz sedasız kalmam üzerine iyi bir şey olmadığına karar verdim

Ama belirli bir düzeyde asosyal olmak iyidir

Kendine istediğin kadar zaman ayırırsın

Başka şeylerle uğraşma sorunun olmaz

Dertsiz tasasız yaşarsın

Gözlem konusunda ustalaşırsın

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

keep-calm-and-be-anti-social-2.png

Asosyal olmayı seviyorum niye insanlar buna üzücü bir şeymiş gibi bakıyorlar.

Dayanıklı ve hayal gücü yüksek bir insan olmanı sağlıyor.

Dert ve tasalar seni fazla yormuyor.

Kaygıların ya da fazla isteklerin olmuyor.

Empati ve anlayışın iyi oluyor.

Ayrıca asosyal olmak arkadaşının olmaması anlamına gelmiyor arkadaşın var ama onlarla sosyal etkinlikler yapmıyorsun demek. Arkadaşlarım var onlar sürekli cafeye gider gezer oynar ama ben gitmem kapıda oturur konuşuruz, daha doğrusu onlar konuşur ben dinlerim. Çok nadir özel bir durum olur çıkarım sevgimin hatırına.

Sessiz olmak ayrıca bir konu zaten.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Çağın getirdikleriyle birlikte herkesin biraz asosyal olması kaçınılmaz, pc android telefonlar vs derken dışarı çıkmak birilerine telefon açıp konuşmak falan uzun iş gibi geliyor.Bunları yazarken benim de az çok asosyal olduğumu bir kenara yazın.

Öncelikle asosyal istediği zaman dışarı çıkmasına rağmen daha çok evde takılan değildir.Asosyal günlük hayatta insanlarla etkileşimde olmak yerine kendi başına takılmayı seven insandır.Bir asosyal olarak tecrübe ettiğim negatif şeyler mesela;

-Topluluk içerisinde huzursuz hissetme, sunum tarzı şeylerde nutkun tutulması ve özgüven eksikliği

-Konuşurken fazla konuşan veya diğerlerine göre domine konuşan insanların yanında suskun kalmak, yer yer fazla empati yaptıgımız için dinleme moduna da geçiyoruz biliyorum ama bu sustuğumuz gerçeğini değiştirmiyor.

-Sonracığıma illaki vardır aynı ortamı paylaşırsınız ama öyle çok da yakın olmadıgınız arkadaşlar falan, gel gezelim sunu yapalım dediğinde geri çevirmezsiniz belki ama o zaman boyunca aklınız oyunda veya sitede olur.

-ilgi alanınız olmayan konular dışındaki sohbetler sizi pek cezbetmez

-Bunu ben yaşamadım ama pek çok asosyal sanırım insanları gereksiz ve can sıkıcı buluyor

-Grupça yapılan işlerde sona kalanlarla birleşmek

-Üniversite ortamında iyi insanlarla rastlaşabilmek için mucize beklemek 

gibi gibi daha belki sayılabilecek bir sürü negatif şey var, hazır siz iyileri yazmışken ekleyeyim dedim.Asosyal olmak elbette iyi bir şey değil, iş hayatında samimiyetsiz bir sürü insanla birlikte olacaksın ve her sevmediğin kişiye ters yapamayacaksın,tabi o ozamanın konusu kişi halinden mutluysa sorun yok demektir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İyi yanı var mı , çok var . Etrafta gözlemlediğim insanlara ve onların samimiyetsizliklerine baktıkça , bunun iyi bir şey olduğunu düşünürüm. Asla birileriyle hemen kaynaşamam , o insandan edindiğim ilk izlenime göre hareket ederim her zaman.

İşte bu yüzden dostum deyip sevdiğim insan çok azdır , sadece onların yanında şen şakrak , güleç bir insan olurum. Onlarsız bir ortamda , aniden kendimi oradan soyutlarım . Ben ne oluyorum şimdi? :D 

Galiba yarı asosyalim.

Kötü yanı sayılır mı bilmem ama , insanlar size çok farklı gözle bakmaya başlıyorlar , yaklaşmıyorlar bile... Bu yüzden de konuşabileceğin birileri olmuyor. Senin yanında olacak olan insanla da er geç bir araya geliyorsun zaten , en azından bende durum böyleydi :D Eninde sonunda bir araya geldik.

Sosyal biriysen bana göre çok üzülürsün.

Asosyallik de fazla iyi bir şey değil. Ama az da olsa asosyallikten nasibimizi almak  gerek. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.