Jump to content

Morgion

Kayıtlı Üye
  • Content Count

831
  • Last visited

• Days Won

8

Morgion last won the day on December 10 2015

Morgion had the most liked content!

6 Followers

About Morgion

• Rank
    Pants proxy
  • Birthday 05/24/1997

Profil Bilgileri

Recent Profile Visitors

2,482 profile views
  1. Türkiyede ki anime izleyicisin bir kısmı türkanime forumuna girer. Türkanime bir izleme sitesi sonuçta, bu tür bir anketi yapmak gereksiz ve sağlıklı sonuç çıkarmaz. Animefantica gibi siteler anket yapar türkanime gibi popüler siteler reklamını yapar ona göre hmm türkiyede ki anime izleyicilerin çoğu şu animeyi derin buluyor diyebiliriz. On zaten belirtmiş durumu. Birde türklerin neyi sevdiği japonlar kadar mühim değil. Neden? İzleyici tipi ülkeden ülkeye değişiklik gösterselerde çok farklı kültürler uçuk seçimler yapar. Batı avrupa kafası,abd kafası, latin abd kafası, uzakdoğu kafa
  2. @smg Steins gate hakında dediklerine katılıyorum ama fma konusunda değil. İlk fma serisini izleyen insanlar genelde fma brotherhoodan etkilenmezler çünkü ikiside belirli bir etkileyiciliğe sahip olduğundan aynı hikayenin farklı versiyonun izleme izlenimi veriyor ve karşılaştırmaya sebebiyet veriyor. Ben sadece fma brotherhoodu izlemiş biri olarak. Yan karakterlere yüklenmek zaten derinlik göstergesidir diyorum. Yan karakterleri ön plana koymak genelde puanı artırır. Kocaman bir one piece örneği var önümüzde onca arc arasında en sevilen arc marineford arcı ve luffy bu arcta baya
  3. @smg Kardeşim fatein yerini hak etmesi değil olay. İlk sayfadan son sayfaya kadar cümlelerin; Fate yerini hak ediyor, onun dışında liste saçma. Listenin geri kalanından iyi Yani olay o listede fma gibi fateden kat kat(zerodanda üstündür) üstün bir seri varken sürekli fate övmen. Yoksa çokda umrumda fate yerini hak ediyor demen, orda çok alakasız serilerde var çünkü gider onlara laf yapardım ama özelikle fate ve sana cevap yazmamın sebebi cümlelerin. Film kitap anime vs yazarlarını değerlendirirken nefret ettiğim bir kafa yapısı vardır bu sadece sen değilsin büt
  4. Listenin geri kalanından? Fate dediğin seri liseli bir ergenin aklına gelen sonra oyunlar anime derken anca adam olabilmiş bir seri. O yüzden stay night sabri iken zero ronaldo gibi kalıyor, dengesiz yani. Çünkü zero hikayenin en az önem teşkil eden yerini temsil ettiği için yazar daha sağlam bir hikaye yazma fırsatı yakalıyor yani istediği gibi eklemeler yapıyor. Zaten zeroyu zero yapan iskender ve karanlık yapısı. Stay night ise sıradan anime yapısında hiç bir derin karakteri olmayan bir seri. Derinlik denilen şeyi açıkladım yinede yazayım yeniden; Bir serinin hikayesi derin d
  5. Piyasa ne kadar yozlaşırsa yozlaşsın her zaman iyi ve kötü seriler vardır. Ama büyük sorun piyasanın ekonomik sebeplerden dolayı sürekli genele hitap ederek yeni şeyler denememesi ve eski serilerin daha kötü kopyalarını yapmaktan öteye gidememesidir. Süper kahramanların filmi yapılacaken deadpool gibi çok tutan bir karakterin bile filminin sırf +18 olması gerektiğinden yapılmasının desteklenmediği ve filmin gizlice marvel logosu altında dandik bir fragman yayınlanması ve marvelın tamam hadi yapın filmi deyip düşük bütçeli ama çok tutan bir süper kahraman filmi çıktı. Ve bu yüzden boka sar
  6. Geç olsada yazayım, Sınav neyim derken görmemişim. Şu an izliyorum ama tengeni sevmemin özel bir sebebi var. Küçüklükten beri insanın potansiyeli ve gidişataki amacı sorgulardım. Evde sürekli uzay belgeseli ve çizgi film izlediğimden tamamen sanal ama gerçekçi bir kurgu evreninde yaşardım. Sonra kablolu yayında belgesel kanaları gitti ondan önce jetix falan gitti,(gavat dijitürk) Neyse kendimi insanlıktan ayrı bir çizgide tutsamda, ilerleyişi hakında ağzım açık kalıyor sürekli. İyi tarih bilgim vardır ve aynı zamanda arkeolojik ve biyolojik tarih bilgimde iyidir. Ve bu bilgi bana sür
  7. Bu tür şeyleri anketlerle belirleyemezsin, daha bilimsel bir metodla profesyonel insanlar belirler ancak. Anket yaparsan genel kitleye yaparsın yani ankete ki amaç belirli bir kitlenin o konu hakında ki görüşüdür. Yani başlık hikayesi en derin olan animeler değil. Genç japonlara göre derin olan animeler olmalı. Veya en iyi 30 kadın anime karakteri değil. Japonlara göre en iyi 30 kadın anime karakteri olmalı. Başlık içeriği aktarmıyorsa bu magazincilik olur daha çok. Derinlik dediğin olayla karmaşıklık aynı şey değil. Karmaşık hikaye yapısı her seriye gitmez, belirli se
  8. Somaliye giydirmiş. Hitlerin de güzel sanatlar sevdasını göstermeyi unutmamışlar. Aralarında sarışın olan nadir liderlerden atatürküde sarışın yapmamaları garip olmuş :/ Birde bu bayadır olduğu gibi diktatörlerdi başlık aslında; http://imgur.com/a/2i3rH Diktatör deyince yanlış anlamayın. Bu kelime romada imparator anlamına gelmekte aslında. Hızlı kararlar almak için romada meclis tarafından verilen bir ünvan. Atatürk kısa dönem başkomutan olsada, dünyada iyi diktatörlerin arasına koyarlar. Napolyon gibi çini kurtaranlar gibi.
  9. 3 ay oluyor ama; Kardeşim zaten güzide ülkemizin en büyük sorunu bu bazı şeyleri eleştirelemez olarak görmek. Seri çok popüler veya efsanevi diye herkes sevicek anlamına gelmez. Ben en dandik serileri bile bitireyim belki finali güzeldir diye izleyen biriyim, bunun nedeni o dandik serilerin bile sıkmayan bir yanı vardır tutar seni ekran başında. Ama haruhi dandik bir seri değil ve sıkıcılığı çok üst boyutlarda. Konu işleyişi iyi değil aynı Rurouni kenshin gibi. Kenshinde yine efsanevi sayılan serilerden biri ama dayanamadım bile güzel bir konu işliyor olabilirsin veya, anlatmak istediğin
  10. Dc marvel gibi kendi evrenlerinde belirli bir denge olan serilerde karşılaştırma yapılabilir evrenler paralel veya aynı oluyor çünkü. Ama anime gibi bir konuda saçma. Eliyle iki tane galaksiyi alıp hipernova saldırısı yapan robotlarda gördü bu anime alemi veya gücü tek atma olan karakterde. Ya güçleri yok sayan karakterlerde oluyor. Veya tanrı bu yenilmez, dengeyi sağlıyor deyipte geçebilirsin. Şu forumda zirilyon tane saçma konu varken bu konuya yorum yazmamın sebebi en azından bu konunun gereksizliği açıklanabiliyor diğerleri açıklanamayacak derecede gereksiz. Yabancı forumlara bakıyorum yin
  11. Dağda ki çobanla benim oyum bir mi :( Çekik gözlü cabonların fırıncı küreği sıralamasından iyi olmuş. Bir kon serisine anlam veremedim sonuçta anime piyasasını kanserinin başlangıcı sayılır kendileri(moe kültürü, 4-5 bölüm izlerseniz uyuşturur sizi. Beyninizin normalden yavaş çalışmasını sağlar.) 20 oyda olsa legend vesayrenin listeye girmesi şaşırtı. Ben bile çok çok sonra izleyebildim bu seriyi. Haruhide bence iyi bir anime değil çok zorladım kendimi izlerken ilk sezonun son 3 bölümünü bitirmedende bıraktım. Chihayafuruyu duymamıştım büyük ihtimal josei, shojo falandır ondan adı çalın
  12. One piece benim ilk bitirdiğim uzun seri olmasına karşın. Yeni izleyicilerde nedense bir at gözlüğü olduğunu fark ettiğim. Nasıl naruto izleyicileri her animeyi naruto gözlüğüyle değerlendiriyorsa, op gözlüğüyle dğeerlendirlenler oldu. Bir kaç tane üniden tanıdığım arkadaşta bleach üzerinden değerlendirme yapıyorlardı. Uzun serilerin kaderi bu galiba. Öyle bir vaktini alıyor ki seri aklından 1-2 yıl çıkmayabiliyor kolay kolay. Zaten rehberi o an aklıma gelenlerle yaptım. Rehberi daha da genişletmeyi düşünüyorum tabi tutarsa. Bu kadar yazı beni yordu, millet bunu 2 katı teori yazıyordu manga
  13. İlk önce pek tabi ki buna benzer bir konu mutlaka vardır ama ben mümkün olduğunca kendi tecrübem 5 yıldır binbir çeşit anime severin görüşlerini de bilen bir kişi olarak. Faydalı bir rehber oluşturmayı düşündüm. Niye yapıyorum bunu? Gündelik hayatımın büyük bir kısmını animeye harcayan biri olduğum için bu bozuk anime anlayışıyla, ortamın iyice leş hale geldiğini düşünmekteyim. Daha az izlenirken popüler kültürün baskın saçma tartışmaları bu kadar baskın gelmiyordu, en azından bir siteye girip, acaba millet bu bölüme nasıl bir tahmin yürüterek yaklaşmış diye meraklanırdım. O olmadığı gibi g
  14. Mass efect tabi ki. Öyle bir ayrıntılı hikaye ki 3 oyunu dlcler de dahil hepsini en ince ayrıntısına kadar oynamazsanız sonuna geldiğinizde olay kafanızda tam olarak netleşmiyor bile. Gerçi forumlarda olayı açıklayanlar oldu uzun uzun. Mükemeliyetin simgesidir mass efect ancak bir oyunda bu tarz bir hikaye işleyişi olabilirdi. Ayrıca karakterlerle her konuştuğunuzda özelikle gate ile felsefenin diplerine inebilirsiniz. Bir takım kavramlarada değinmiş oyun. Ondan sonra beni ağlatmayı başaran metal gear solidir ama ona pek hakim değilim girmeyeceğim. Elder scrols ise ayrı bir konu. Hika
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.