Jump to content

doganoz

Üyeler
  • İçerik sayısı

42
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

doganoz kullanıcısının son zaferi 7 Ocak 2014

doganoz en beğenilen içeriğe sahiptir

doganoz hakkında

• Doğum günü 12/09/1994

Profil Bilgileri

doganoz üyemizin başarıları

1. doganoz

En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?

usagi drop ve ookami kodomo no ame to yuki beni en çok etkileyenlerden. Aile olmanın anne-baba sevgisinin,çocukların büyürkenki zorlukların güzel anlatılması beni çok etkilemişti. İnsanın içini ısıtan animelerdendir benim için. 5 cantimeters per second ise beni hüzünlendiren ve şoka sokan bir animeydi. finali beni çok şaşrıtmıştı. ve her zaman harika sonların olmayacağını hatırlattı. yahari ore no sheissun love come wa machigetteriu dan Hikigaya hachiman ise monologlarıyla beni derinden etkiledi. dünyaya bakılan basit,pesimist ama realist bir pencere. aslında her zaman içimizden söylediklerimizin dışa vurumu gibi. Çok hoştu
  2. doganoz

Hyouka 1. Bölüm (Türkçe Dublaj)

gerçekten güzeldi. Oreki'nin sesi ve seslendiren arkadaş iyi oturmuştu. Chitanda'yı seslendiren arkadaşın sesi chitanda için iyidi de Chitanda biraz heyecanlı,enerjik bir karakter onun tolamasını yakalamada sıkıntı yaşamış sanırım ama güzel olduğunu söylemem gerek. Satoshi'nin seslendirmesi o duyguyu yansıtma konusunda gayet güzeldi. Sonuçta amatör bir çalışma ama gayet temiz olmuş. yalnızca konuşma sesleriyle arkaplandaki efekt seslerinin düzeyleri biraz orantısız olmuş. Yani konuşma olmayan yalnızca efekt ve ya müzklerin olduğu kısımlar biraz kısıktı ama konuşma sesleri gayet netti. Konuşma sırasında gelen seslerre birşey yapılabileceğini sanmıyorum sonuçta videoya o sesler gömülü geliyor. arka plan efektleri ve sesleriyle beraber konuşma sesi de ksılmaz zorunda kalnıyor haliyle . Ama amatör bir çalışma için gerçekten güzeldi. bu arada japoncaya alıştıktan sonra türkçe duymakta zorlanan arkadaşlara söylüyorum: bizimki gene güzel siz bir de arapları dinleyin :D
  3. doganoz

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Yahari Ore no Sheishun Love Come Wa Machigatteiru Zoku ep 1
  4. doganoz

Anime'li telefon kılıfları

Ben de ekleyeyim :D aslında tam oldu sayılmaz çünkü denmek için elimdeki siyah beyaz yazıcıyla kağıda bastırdım ve telefonuma uygun cristal clear denilen şeffaf kılıf bulamadım ben de gri tonlarında ki kılıfımı denedim.açıkçası böyle bleach daha tarz durdu ve kendi elimdeki birkaç resmi de yaptım.
  5. Hayır sevmedim.Özellikle Hachiman çok değişmiş.Yüz hatları,saç rengi,duruşu,bakışı...Bu çok fazla olmuş.Yuigahamayı boşver de Yukinoshita da farklılaşmış.Umarım animeyi batırmazlar....
  6. doganoz

En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri

Dünya, aynı çatı altında yaşayan beş kişilik bir liseli grubundan bile daha gürültücü. -Sakata Gintoki
  7. Ne düşünüyorsunsunuz? -Genellikle uzay-zaman,zaman yolculuğu,atomu nasıl parçalarım falan filan basit şeyler işte...

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Pelin ლ(^⊖^ლ)

Pelin ლ(^⊖^ლ)

sence bu doğru bir bilgi mi ?

3. Pelin ლ(^⊖^ლ)

Pelin ლ(^⊖^ლ)

evet bende uzaya meraklıyımdır *-*

4. houston

houston

yukardaki bilgi ddoğru ayrıca ,,uzay-zaman görelilik kuramı(einstein):::

uzayda bulunan her kütle uzayzamanda eğrilikler yaratır ve bu eğriliklerde bulunan canlıya göre zaman uzayda bulunan bir canlıdan daha yavaştır. ,,,

ısık hızına yaklaştıkca zaman yavaşlar , ışık hızına ulasıldığındaysa zaman durma noktasına gelir , tam emin olamamkla birlikte bi yerde okumustum ısık hızını geçince zaman tersine akma olasılığı gibi bişi var deniyordu

8. Anime ilkbahar 2015 sezonunda çıkacak.Ayrıca stüdyo ve yönetmen değişti.Kısacası animede eksik olan herşeyi değiştiriyorlar.Umarım iyi bir değişim olur. Kaynak için bakabilirsiniz: http://myanimelist.net/forum/?topicid=1290073
  9. doganoz

Sizi En Gıcık Eden Anime Karakteri?

Abarai Renji.Adamın animeye katkısı yok ya bence hiç olmamalı
  10. doganoz

( 1 / 1 ) Harmonie

Gençler bu arada konu başlığnı nasıl düzletiyoruz yav :D yanlış yazdım düzeltemiyorum :D
  11. Çevirdiğim anime olan Harmonie'nin halihazırda çevirisi bulunmaktadır.Fakat çeviri çok kaliteli değil gibime geldi.Tabiri caizse google translate den kopyala yapıştır gibi.Bende animeyi sevdiğim ve de çeviri yeteneklerimi geliştirmek için baştan çevirdim.İyi seyirler Herkesin kendi dünyası vardır. 2. yılın 1. sınıfındaki hareketli öğrencilerinde kendilerine has dünyaları var. Honjou Akio'nun dünyası, yani benim dünyam ise Yoshida, Watanabe ve diğer arkadaşlarımla birlikte animelerle dolu. Eğlenceli, huzurlu bir dünya... Ama hep... Sınıfın diğer tarafındaki, Makina Juri'nin gülümseyen muhteşem arkadaşlarıyla dolu dünyasını merak etmişimdir. Bir gün, o dünyaya girdim. Ancak hiç de göründüğü kadar basit değildi. Online izleme VK linki: https://vk.com/video252836140_169408478 Altyazı divxplanet linki : http://divxplanet.com/sub/s/329413/Harmonie.html
  12. doganoz

En Zeki Anime Karakterleri

Hikigaya Hachiman , Oreki Houtarou
  13. SnK şu aralar birinci fakat uzun vadede biraz düşeceğini düşünüyorum.Çünkü manganın devam eden bölümleri farklılaşmaya ve durgunlaşmaya başladı.Daha az dev daha çok politik Levy görüyoruz.Bu da mangayı kötü etkileyecektir.Bu arada kötü diyen arkadaşlarada sesleniyorum : O kadar da kötü değil.Bol aksiyon ve kan var.heyecanlı da gidiyor karakterlerde güzel.(en azından anime için).Konusu da ilginçleşmeye başladı mangası durgunlaşsada.Yani o kadar laf etmeye gerek yok.Kötü bir seri değil.mangakası biraz kötü çiziyor,yeteneksiz ama olabilir.Bu işin fıtratında bu var :D Gin no saji güzel bir seri yükseklerde seyretmesi normaldir.Çünkü uzun zamandır şöyle güzel,sıcak ve arkadaşlığı,çabayı anlatan bir seri gelmemişti.Komik de.Piyasa uzun zamandır romantik-komedi eserlerinin (bayadır da ecchi-harem türlerinin) çıkışı yüzünden düşmüştü.Güzel seriler var mı var : Nisekoi güzel bir seri satışlarıda iyi çünkü komik ve romantizmi yüksek.Fakat kaliteli yapılyor.Çok ecchi sahnesi yok bayan okuyucuları bu yüzden rahatsız etmiyor.Bu yüzden yi gidiy- abi ben ne yazmışım ya tamam yeter benden bu kadar yoruldum :D .anlayın işte farklı seriler ve kaliteli seriler yükseliyor.ayrıca snk mükemmel değil ama kaliteli.Çok laf etmeye gerek yok bu arada yaşasın yahari ore no seishun love come wa machigatteiru'nun başarısı :D
  14. Açıkçası ben bekliyordum çünkü Gin no Saji'nin mangakası ayrıca FMA'nında mangakası.Kaliteli seri çıkartan mangakaların diğer serileride güzel olur genelde.örnek bakuman. :D Ben light novelde Yahariye şaşırdım.Bu kadar sevildiğini japonyada bilmiyordum :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.