Jump to content

jans09

Üyeler
  • İçerik sayısı

3077
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

79

Durum güncellemeleri bölümüne jans09 kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Sallamasyon çeviri kadar sevmediğim şey yok bu sektörde... Sallayan sallayana maşallah!

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. jans09

jans09

Terim açıklaması yapmak sıkıntı değil ki... Onu yapsınlar.. Ama yorum katarak olmadık küfürler eklemesinler. Üç kuruşluk Japonca dolmuştur illaki kulaklarına. Orada küfür etmediğini anlamaları lazım... açıklayıcı olmadıkça benim izleme keyfimi etkileyecek çevirmen notları ve dip notlar kullanılmasın kardeşim!!!!

3. Barış

Barış

tl not sadece bilinmedik bir terimi açıklamak için kullanılmalı çevirmenin ilginç gördüğü her noktayı belirtmesi yanlış. espri yapmak için kullanmasıda yanlış. tlnotun amacı dışında kulanılması türkçe çevirilerde karşılaştığım en sinir bozucu şeylerden bir tanesi. ama bana mahallede volvorin recep derler gibi çeviriler olmaması gerektiği halde güldüren çeviriler bunların çok sık olmaması koşulu ile arada bir olması iyi oluyor :D

4. jans09

jans09

Sadece volverin receple kalsa yine iyi... ÇN zaten o esnada geçen anlaşılması güç olabilecek bir-iki kelime için yapılmalı ve açıklama niteliği taşımaktan öteye geçmemeli. Kişiselleştirme, kafaya göre ekleme-çıkarma falan da saçma çünkü o animenin duygusal anlamda bir mangaka senarist ruhu var. buna fazla müdahale etmek emeğe saygısızlıktır.

2. Açmayı planladığım konunun zaman alacağını biliyordum ama bunun yıllar sürebileceğini hesap etmemiştim - ki tek sorun bu da değil '~'

1. Rıse

Rıse

Nedir nedir o ..

Bu kadar uzun sürmesi garip..

2. jans09

jans09

Sorma ya.. Seri olmayan anime filmler ile ilgili bir konu hazırlıyorum ama işin içinden çıkma konusunda biraz sıkıntıdayım :s

3. Neden Noblesse okumak bu kadar sıkıntılı? :( O nasıl bir sayfa şeklidir öyle O.o

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Sonradan alışıyorsun ;)

2. jans09

jans09

Bi yukarı bi aşağı başım döndü... Hızlı hızlı da geçiyorum meraktan, gözlerim ağrıdı... Alışacağım napiim başka yoksa o 364 kısım bitmez :s

4. bugün AKKdeki son günüm.. on gün sürecek de olsa mutluluk mutluluktur :P

2. Cold Dewil

Cold Dewil

Ben bazı indirmeleri bugünden başladım bile.En azından AKK nin yarısı dolsa yeter :D

3. Dj-Morphosis

Dj-Morphosis

:D benimde son günüm valla rahatlayacağim sonunda gerçi aynen -.- arşive yeni seri ekleyeceğim ama ay sonu yapayım bunu en iyisi yada 1-2 hafta sonra

4. historianWeeb

historianWeeb

pek indirme yapmadığımdan çok nadir akk oluyor bende olduğunda da kasma olmuyor pek :P

5. Capsleri ile öldüren test... http://onedio.com/haber/ne-kadar-cahilsin--551035 Ulen İlber amca sen de olmasan :P

2. Yuki-chan

Yuki-chan

En son soruya gelsen bile cahil cıkıyon -.-......:D

3. Strix.

Strix.

http://i.hizliresim.com/gAkJGO.png

:D 13. soruyu bilemedim bi tek :D

4. historianWeeb

historianWeeb

resimli soru harici hepsi çok kolaydı (20 kere F% yaptı )

6. Günün "eklenmemiş" animesi 8. sırada... Buradan olmasa da dinlemişliğim var. Evet evet dinlemişliğim çünkü bu bir sesli kitap :D Yalnız yaoidir uyarayım :s

2. jans09

jans09

Durum ile ilgili; feminist damarıma dokunmaya başlamadan, yumuşak ve nazik kelimelerle "kimse ölmesin barış olsun Barış"... diyorum :D

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Çok popülistçe bir son oldu bu Janset :P Beni böyle başından savacağını mı sandın eheheu, neyse öyle olsun diyorum. Bu aralar ismimim pek kerameti kalmadı, ülkeler milletler yok ediliyor ve buna Barış deniyor, ismimden iğrenir oldum :( Bak yine nerden nereye geldim, frenim patladı mı akıp gidiyorum XD Sakın cevap verme, yoksa bende cevap vermek zorunda hissederim muhaha...

4. jans09

jans09

Vereceğimmmm. Nıhıhahhaha!!! Sağ tarafından kalkmana mı denk geldim nedir bu gün pek bi yazışkansın :P Normalde ikinciye cevap vermeyen huysuz bi tipsin hıh! Şaka bir yana ismin konusunda haklısın da işte napalım amerikalı güzellik yarışmalarında zafer işareti ile "dünya barışı" diyen kızların ciddiyeti ne ise politikacıların dilinde de o ciddiyete sahip bu sözcükler. Ne dünyayı takıyorlar ne de barışını... (o kadar silah nasıl satılır yoksa :P)

7. HF-Junjou Romantica 3 Yummy yummy yummy :P

2. jans09

jans09

Kızzz üçüncü bölümü izlemedin miiiiii????

3. Mileydi

Mileydi

Yok daha izlemedim :D

4. jans09

jans09

ben bugün animeye boğdum kendimi :D

8. Chat açıldı :D Yuppiiii!!!

2. jans09

jans09

Yemek yedik çeviriye oturdum :D başlamadan bakayım dedim Harddan zamanlama yaparak çevirecem bu sefer :( idm için soracaktım da gerek kalmadı şimdilik :P

3. Mileydi

Mileydi

Oyy balım kusura bakma kolay gelsin sana çok yorma kendini :|

4. jans09

jans09

Ay ne kusuru yeşilim yavaş yavaş başladım işte :P

9. İçimden taşan bir "Let the sun shine"!!!!! Söylüyorum, şarkımı söylüyorum... Yovamuşiciler hayırlı olsun :P Çeviri bitti, sahne encoder arkadaşta :)

2. Sciathán

Sciathán

Ağlıyodum birde yetişmesi lazım o çevirinin 380 satırım gitti dedim:( gfhdh

3. Cold Dewil

Cold Dewil

Annem hıdırellez paralarını saklar.Mddi uğura karşıyım diyince aklıma direk onlar geldi :D Herhalde kese doldurur her yıl 1-2 lira koya koya.

4. jans09

jans09

Patlat keseyi Ercan :) Taş koy içine de. :P

Yaşanılacak en kötü tecrübelerden biri her halde, Sciathán

10. Her bayram yeni konu başlığı açılacağına resmi dini fark etmeksizin o da doğum günü kutlama bölümü gibi olsa.

2. jans09

jans09

Evet gördüm. Sabit olması da güzel oldu. Resmi bayramlara çok bir rağbet olmuyor sanırım. Cumhuriyet hariç. O gün herkes uçak fotoları atıo :P

11. Bu bebek başka bebek. Bu bebek mafya tetikçisi!!!!!

12. Ölümüne anime, manga, forum muhabbetli bir iftar yemeği yedik dostlarla :D Ne güzel akşamdı bea :)

2. jans09

jans09

Yakınlaşınca haberimiz olsun ama :)

3. kawaii kereste

kawaii kereste

haber ederim tabii ki :D şu an Amy'ye yakın olduğumu sanıyordum o da gitmiş Mersin'den Adana'ya...

4. Mileydi

Mileydi

Silifkenin yoğurdu ah seni kimler doğurdu seni doğuran ana bal ilen mi yoğurdu hoppaaaa :D Sen bensiz git tatillere biz yemeğe gidince laf söyle pehhhh :D

13. Hmmm Death Note'un J-Draması yapılmış... Bakalım nasıl olmuş :)

14. Forum kurallarını uygulamak ya çok zor ya da yüksek IQ gerektiriyor galiba.... Banlanan sayısı coşmuş '~' İkinci baskı!!!!!!!

15. Aaahhhh Hitsugaya'yı gönderin banaaa... Hyorinmaru da oluuuuur.... Çok sıcaaaaaak '-'

2. Mileydi

Mileydi

Gelmiş olabilirsin ama gidişat daha önemli :D

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Giderimde var, beni yoldan çıkartamazsın Zeynep, süzgünüm :D

4. jans09

jans09

Ah canım eriyorum desem yeridir :(

Görmem mi gördüm :P bir an Barış'ın Junjou için yazdığı ilk yorumu okuyunca tüylerim diken diken oldu... '~' Neyse ki şakaymışşşşşşşş.... ))

16. SPEC beni benden aldınnnnn.....

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

O ne ola ki :P animenin kısaltılmış ismi mi

2. jans09

jans09

Manga :) Çok hoşuma gitti. İşin ilginci dizisini izlerken mangasını bulmuş olmam ve sadece benim izlemediğim filme uyarlanmış 3 bölümlük yayının manga olarak ing çevirisi olması.... Diğerleri yok ¨~¨ Yine de bu kadarcık şeye heyecan yaptım sabah sabah :D Dizi konu olarak gizem, ama çok animemsi şeyler ortaya çıkıyor. Normalde sevmem anime gibi film ve dizileri ama bu sardı baya baya...

17. Forum kurallarını uygulamak çok zor ya da yüksek IQ gerektiriyor galiba.... Banlanan sayısı coşmuş '~'

18. Selam millet... '~' Nabersiniz??

19. Furuhata Ninzaburoooooooo......!

20. "Bul getir" oyununda fikirsizlikten karakter paylaşamamak da ne be! Beynim göçtü sanki '~'

2. Cold Dewil

Cold Dewil

Aklıma ata demirer'in espiri geldi nedense.Yerçekimsiz ortamda muz yiyim ama çilek tadı gelsin :D Ben kişilere yönelik soruyorum sende ona benzer sorabilirsin mesela ;)

3. jans09

jans09

O da sipariş vermek gibi oluyor ama... Seçenekleri azaltıyor sanki ¨~¨

4. Cold Dewil

Cold Dewil

Konunun adı zaten öyle ki :D Bul-Getir :D

21. Daha ayın yarısındayız yaaa... Şaka mısın AKK bi git ya...!

2. jans09

jans09

Oooo kaçar mı ilk katılanlardanım... Görür görmez bastım imzayı :D

3. Paranoiac

Paranoiac

Bir şeyler başarabileceğimizi hissediyorum :D

4. Sciathán

Sciathán

Ben ayın 10 yada 9'uydu AKK'Ye yakalandım

22. Oyundan spo yiyen yegane ben... Hüngürrrrrr....!

2. Amygirl

Amygirl

Öyle maalesef ending 1 ve üç adet ostsi var 10 sn dayanamam ağlarım hemen ... Naruto Gaara ve Kakashi Senseiin hayatı beni kahreder hep :(

3. jans09

jans09

End 1e aşık oldum... Her an onu dinliyorum, ezberledim şarkıyı dinlemesem de söylüyorum... Hele bir video yapmışlar ona öldürüyor insanı :( Anime dram akıyor yaaa uzun süreler ara veriyorum kendime geleyim diye :)

4. Amygirl

Amygirl

Öyle ... Şarkının sözleri ile Naruto o kadar uyuşuyor ki :) O parçanın orijinal klibi de çok hoş :)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.