Jump to content

jans09

Üyeler
  • İçerik sayısı

3077
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

79

Durum güncellemeleri bölümüne jans09 kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Yarın Ankara'da okullar tatilmişşşşş.... Mutluluktan uçuşlardayım....

2. Sorun giderilene kadar durum yazamasak iyi olurdu...

3. Merhaba sevgili Güzin Abla severler nasılsınız.. Ya nasıl özlemişim haaa.. Tam beş gündür anime izleyememenin vermiş olduğu iç sıkıntısını delicesine gidereceğim ama öncesinde buraya bi bakayım dedim. EE neler var neler yok :)

4. Ölümüne anime, manga, forum muhabbetli bir iftar yemeği yedik dostlarla :D Ne güzel akşamdı bea :)

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. jans09

jans09

Yakınlaşınca haberimiz olsun ama :)

3. kawaii kereste

kawaii kereste

haber ederim tabii ki :D şu an Amy'ye yakın olduğumu sanıyordum o da gitmiş Mersin'den Adana'ya...

4. Mileydi

Mileydi

Silifkenin yoğurdu ah seni kimler doğurdu seni doğuran ana bal ilen mi yoğurdu hoppaaaa :D Sen bensiz git tatillere biz yemeğe gidince laf söyle pehhhh :D

5. itina ile yolluk anime tavsiyesi alınır :)

6. Yıllar sonra profil şarkım değiştiiii.... 

2. Kai

Kai

Abla iyi ve kötüyü insanların kendi özgürlüğüyle farklı algılaması bana anarşiye uyuyor gibi gelirdi hep :D O yüzden öyle bi ideoloji veya din falan zaten olamaz sanırım.

3. jans09

jans09

Aynen. Anarşi özünde insanları kısıtlayan her şeye insanların kendi özündekini dışa vurarak karşı gelmesi. Dayatma yönetimleri, dinleri, hukuki kuralları, hatta eğitim sisteminde kendi özündeki yeteneğe karşı gelen öğretici de olsa bilgileri  reddetmesi. İş sadece yönetim ve ekonomi ile sınırlandırılmış genel olarak. Mesela sen tamir konusunda yeteneklisin ama sistem seni yeteneğinin daha az olduğu bir konuya yönlendiriyor. Buna karşı çıkman anarşizm işte. işin en ilkel boyutu bu :)

4. Kai

Kai

Yani michael jacksondan boksör, muhammed aliden şarkıcı olmaz :D kimin sözüydu bu ya.. xD Ama maykıl boks yapmayı isterse, veya muhammed ali şarkı söylemeyi isterse bunun da kabul görmesi şart değil mi?adamlar bunu istemiş yani.. :d

7. Renklere noldu??? Kim, naptı? ~.~

2. jans09

jans09

Eskiden ana renkler vardı şimdi ara renkler var. Neyse ki diğer renkler butonu çalışmaya başlamış... oradan yaparım artık...  ama işte tek tuşla yapmak varken uğraştıracak.. sağ ol bu kadar uğraştığın için ayrıca... :beg-onion-head-emoticon:

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Ne demek Janset hanım  :P yolunu bilsem hallederdim şimdiye ama yanlış bir şey yapmayayım diye ellemiyorum :D

4. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Aziz'e yine yazdım yaa, bakar mı bilemicim :bird-onion-head-emoticon:

8. Sallamasyon çeviri kadar sevmediğim şey yok bu sektörde... Sallayan sallayana maşallah!

2. jans09

jans09

Terim açıklaması yapmak sıkıntı değil ki... Onu yapsınlar.. Ama yorum katarak olmadık küfürler eklemesinler. Üç kuruşluk Japonca dolmuştur illaki kulaklarına. Orada küfür etmediğini anlamaları lazım... açıklayıcı olmadıkça benim izleme keyfimi etkileyecek çevirmen notları ve dip notlar kullanılmasın kardeşim!!!!

3. Barış

Barış

tl not sadece bilinmedik bir terimi açıklamak için kullanılmalı çevirmenin ilginç gördüğü her noktayı belirtmesi yanlış. espri yapmak için kullanmasıda yanlış. tlnotun amacı dışında kulanılması türkçe çevirilerde karşılaştığım en sinir bozucu şeylerden bir tanesi. ama bana mahallede volvorin recep derler gibi çeviriler olmaması gerektiği halde güldüren çeviriler bunların çok sık olmaması koşulu ile arada bir olması iyi oluyor :D

4. jans09

jans09

Sadece volverin receple kalsa yine iyi... ÇN zaten o esnada geçen anlaşılması güç olabilecek bir-iki kelime için yapılmalı ve açıklama niteliği taşımaktan öteye geçmemeli. Kişiselleştirme, kafaya göre ekleme-çıkarma falan da saçma çünkü o animenin duygusal anlamda bir mangaka senarist ruhu var. buna fazla müdahale etmek emeğe saygısızlıktır.

9. Bugün bir öğrencim "Hocam anime mi izliyorsunuz?" diye sordu... İşin garip yanı uzaylıymışım gibi bakıyordu o.O

10. Benim PC birden bu windows kopyası orjinal değil demeye başladı? Nasıl düzelir bilen var mı? Ne denediysem olmadı.

2. jans09

jans09

Ben bunu en iyisi götürüp bilgisayarcıya hallettireyim... Hepinize teşekkürler.

11. Yaz sıcaklarının bitmesine çok az kaldı...!!! OLEEEEEEEEEYYYYYYYYYYYYYY!

2. Heimatlos

Heimatlos

ya ya dışarıda çalışmadın gibi hiç soğukta :D

12. Bu gün başıma gelen en iyi şey son ders zili oldu... Düşünün artık. Bir de çayımı alıp Rakuen Tsuihou izledim mi keyfim de yerine gelecek umuyorum.

13. :)

2. jans09

jans09

benim suçum yok!! azmettiricim var!!!

3. free word

free word

kim o evlat feman ismini söyle bize??!?!!?!?!?!?1/1/

4. jans09

jans09

söyleyemem yakarlar beni :P

14. eve giren, tipinden ne olduğunu dahi anlayamadığım böceğin, lambaya vurduğunda çıkardığı ses, her an tetikte olmam gerektiğini hatırlatıyor!

2. Shotdown

Shotdown

Bizimki nerden baksan 8 yaşında var belki daha yaşlıdır o yuzden o yolda yurumuyor varmış :D

3. jans09

jans09

evin büyüklerinden desene :)

4. Shotdown

Shotdown

Yaşlılar heyetinden evde karar alınırken onada soruyoruz :)

15. Tüm gün erişte kestik.. Yemesi iyi de hazırlarken insanı mahvediyor bu ya :(

2. Milli Midilli

Milli Midilli

Haha, kolay gelsin, afiyet olsun :D

3. Park_BoRam

Park_BoRam

o.o siz nerde kuruttunuz erişteleri bu havada *-*

4. jans09

jans09

Hehe teşekkürler, beraber afiyet olsun :P

Ankaranın havası hiç nemli olmaz ki... Kremsiz ölünebilecek bir memleketteyiz biz :)

16. kabak çiçeği dolmasııııııııııı

2. Mileydi

Mileydi

oyşşş yağmasada gürler benim balım :D emekli olum ilk iş Japonya gerisi boş :P

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Oturmayı al japonyadan, beni de çek kurtar bu hayattan zeyno :D

4. Mileydi

Mileydi

sen üzerimde hain planlar uygula ben seni bu hayattan kurtarayım haa pehh yok sana işte :D

17. Oyundan spo yiyen yegane ben... Hüngürrrrrr....!

2. Amygirl

Amygirl

Öyle maalesef ending 1 ve üç adet ostsi var 10 sn dayanamam ağlarım hemen ... Naruto Gaara ve Kakashi Senseiin hayatı beni kahreder hep :(

3. jans09

jans09

End 1e aşık oldum... Her an onu dinliyorum, ezberledim şarkıyı dinlemesem de söylüyorum... Hele bir video yapmışlar ona öldürüyor insanı :( Anime dram akıyor yaaa uzun süreler ara veriyorum kendime geleyim diye :)

4. Amygirl

Amygirl

Öyle ... Şarkının sözleri ile Naruto o kadar uyuşuyor ki :) O parçanın orijinal klibi de çok hoş :)

18. Foruma bi Güzin abla alak nolur ya... Helak olduk burda :(

19. Neden açtığım konudaki spoiler içine sadece ilk resim girmiş? Diğerleri neden dışlandı!!!! Ne kadar düzenlesem de durum aynı?!?!?

2. KomşununOğlu

KomşununOğlu

Böyle de mütevazı diyorum sana her yönüyle güzel birisi :)

Not : itiraf etmene ne lüzum var canım :D

3. jans09

jans09

azıcık da sen mütevazi olsan! neyse canım seni sen olarak kabullendik :D

4. Milli Midilli

Milli Midilli

Hıı ben uzaklaşıyorum ortamdan, çayımı simidimi alıp Boğaz'a kaçıyorum B)

2. noirwinglessova

noirwinglessova

gidince haber vermiyorsun sen de :P

ben büyüyünce orda yaşıyıcam -_-

3. jans09

jans09

Umarım bu dileğin gerçekleşir... Doğası olsun, insanları olsun müthiş bir yer. Hayatımın 6 yılı orada geçti ve tekrar gideceğim kısmetse yaza..

4. noirwinglessova

noirwinglessova

kısmet -_- işte

20. hayatın en büyük gerçeği (?)

2. jans09

jans09

felsefik yorumlarınıza teşekkürler öncelikle... ve sohbetinize izninizle katılmak istiyorum. ölüm gerçek olarak en kesin kabul edilen şeylerden biridir çünkü kıvıramazsın, kaçamazsın, YALAN söyleyip aldatamazsın o yüzden her yüzü ile gerçektir. yalan konusunda ise insanların hepsinin içinde maalesef yalan, riya, hiyakarlık ve hatta kendini kandırmaya kadar gidebilecek bir ikiyüzlülük vardır. bu da diğer bir acı gerçek işte

3. quincy

quincy

Sohbet btmişti ama neyse :) "ölüm gerçek olarak en kesin kabul edilen şeylerden biridir çünkü kıvıramazsın, kaçamazsın, YALAN söyleyip aldatamazsın o yüzden her yüzü ile gerçektir" burasını güzel demişsin :)

4. jans09
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.