Jump to content

mert24214

Üyeler
  • İçerik sayısı

235
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

7

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    mert24214 got a reaction from free word in Hal   
    Anime Tanıtım

Hal

Tür:  Trajedi, Romantik

Yayınlanma Tarihi: 08/06/2013

Film Süresi: 60 Dakika

Yönetmen: Makihara Ryoutarou

Firma/Stüdyo: Wit Studio

Müzik: Michiru Oshima

Başlıca Seiyuular:  Yoko Hikasa, Yoshimasa Hosoya, Mamoru Miyano

Romantik hikâyemiz; olası uzak bir gelecekte robotların insanlarla iç içe yaşadığı bir zamanda geçmektedir.

Mutlu bir hayatları olan Kurumi ile Hal’ın talihsiz bir uçak kazası sonrası hayatları altüst olur. Kazadan sonra sevdiğini kaybeden Kurumi büyük bir travma geçirir ve kendini insanlardan soyutlayarak günlerini hep evde geçirir. Kurumi’yi hayata yeniden bağlamak içinse Q01 adlı robot görevlendirilir. Q01, Hal’ın yerine geçerek Kurumi’nin yaşadığı küçük Japon kasabasına gider. Robot Hal, insan duygularından bir haber olduğu için Kurumi’yi nasıl ikna edeceğini bilemez. Tam da bu noktada herkesin elinde dolaşan rübik küpler sayesinde bir şeyler yapabileceğini anlar. İnsanlar bu küplerin üstüne gerçekleşmesini istedikleri dilekleri yazarlar ve bu bulmacayı çözdüklerinde de dileklerinin gerçekleşeceklerine inanırlarmış. Robot Hal bu rübik küpler sayesinde Kurumi’nin geçmişte kendisi ve Hal için dilediği şeyleri çözerek Kurumi’ye yavaş da olsa yakınlaşmaya başlar.

Konu bir çiftin hüzünlü aşk hikâyesi ve ölen kişinin ardından hayatta kalan kişiyi hayata döndürmek içinse bir insanın yardımı yerine robottan faydalanılıyor. Japonların şimdi olmasa bile böyle bir şeyi gelecekte yapacaklarına kesinlikle inanırım açıkcası. Tabii hisleri olmayan bir makine sizi nasıl anlayabilirse artık!? Robot Hal bunu çok iyi başarabiliyor hem de o kadar başarılı ki Kurumi’yi saklandığı dolaptan çıkarmayı başarıyor ve onun gizemli dünyasına giriyor. Kurumi adlı kızımız ise Robot Hal’ın gelmesine ilk başta sinirlenmiş olsa bile onun kendisi için yaptıklarını gördükçe önyargıları azalıyor ve ona Hal ile yaşadıkları anıları anlatıyor. İşte bu noktada Kurumi ve Hal’ın mutlu, ama arada tartışmaları da olan bir ilişkileri olduğunu görüyoruz. Ayrıca Hal’ın geçmişi bir o kadar da karmaşıktır.

Her ne kadar teknoloji harika bir hızla gelişmiş olsa bile hâlâ kasabalarda yaşayan insanların küçük eski evleri ve dükkânların aynı şekilde var olduğunu görmek aslında biraz ilginç geliyor. Yani hayat aynı şekilde ve aynı tarzda devam ediyor. Burada yeni olan tek şey insanların arasında artık robotların da var olduğudur. 

Gerek karakter gerek arkaplan çizimleri oldukça güzel görünüyor. Hele bazı sahnelerde oldukça gerçekçi çizimler hoşunuza bile gidecektir eminim. Aynı şeyi müzikleri için de söyleyebiliriz. Romantik bir seri için rahatlatıcı müzikler seçilmiş.

[ İyi Seyirler ]

_____________________________________________________________________________

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/hal
  2. Beğen
    mert24214 got a reaction from jans09 in Hal   
    Anime Tanıtım

Hal

Tür:  Trajedi, Romantik

Yayınlanma Tarihi: 08/06/2013

Film Süresi: 60 Dakika

Yönetmen: Makihara Ryoutarou

Firma/Stüdyo: Wit Studio

Müzik: Michiru Oshima

Başlıca Seiyuular:  Yoko Hikasa, Yoshimasa Hosoya, Mamoru Miyano

Romantik hikâyemiz; olası uzak bir gelecekte robotların insanlarla iç içe yaşadığı bir zamanda geçmektedir.

Mutlu bir hayatları olan Kurumi ile Hal’ın talihsiz bir uçak kazası sonrası hayatları altüst olur. Kazadan sonra sevdiğini kaybeden Kurumi büyük bir travma geçirir ve kendini insanlardan soyutlayarak günlerini hep evde geçirir. Kurumi’yi hayata yeniden bağlamak içinse Q01 adlı robot görevlendirilir. Q01, Hal’ın yerine geçerek Kurumi’nin yaşadığı küçük Japon kasabasına gider. Robot Hal, insan duygularından bir haber olduğu için Kurumi’yi nasıl ikna edeceğini bilemez. Tam da bu noktada herkesin elinde dolaşan rübik küpler sayesinde bir şeyler yapabileceğini anlar. İnsanlar bu küplerin üstüne gerçekleşmesini istedikleri dilekleri yazarlar ve bu bulmacayı çözdüklerinde de dileklerinin gerçekleşeceklerine inanırlarmış. Robot Hal bu rübik küpler sayesinde Kurumi’nin geçmişte kendisi ve Hal için dilediği şeyleri çözerek Kurumi’ye yavaş da olsa yakınlaşmaya başlar.

Konu bir çiftin hüzünlü aşk hikâyesi ve ölen kişinin ardından hayatta kalan kişiyi hayata döndürmek içinse bir insanın yardımı yerine robottan faydalanılıyor. Japonların şimdi olmasa bile böyle bir şeyi gelecekte yapacaklarına kesinlikle inanırım açıkcası. Tabii hisleri olmayan bir makine sizi nasıl anlayabilirse artık!? Robot Hal bunu çok iyi başarabiliyor hem de o kadar başarılı ki Kurumi’yi saklandığı dolaptan çıkarmayı başarıyor ve onun gizemli dünyasına giriyor. Kurumi adlı kızımız ise Robot Hal’ın gelmesine ilk başta sinirlenmiş olsa bile onun kendisi için yaptıklarını gördükçe önyargıları azalıyor ve ona Hal ile yaşadıkları anıları anlatıyor. İşte bu noktada Kurumi ve Hal’ın mutlu, ama arada tartışmaları da olan bir ilişkileri olduğunu görüyoruz. Ayrıca Hal’ın geçmişi bir o kadar da karmaşıktır.

Her ne kadar teknoloji harika bir hızla gelişmiş olsa bile hâlâ kasabalarda yaşayan insanların küçük eski evleri ve dükkânların aynı şekilde var olduğunu görmek aslında biraz ilginç geliyor. Yani hayat aynı şekilde ve aynı tarzda devam ediyor. Burada yeni olan tek şey insanların arasında artık robotların da var olduğudur. 

Gerek karakter gerek arkaplan çizimleri oldukça güzel görünüyor. Hele bazı sahnelerde oldukça gerçekçi çizimler hoşunuza bile gidecektir eminim. Aynı şeyi müzikleri için de söyleyebiliriz. Romantik bir seri için rahatlatıcı müzikler seçilmiş.

[ İyi Seyirler ]

_____________________________________________________________________________

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/hal
  3. Beğen
    mert24214 got a reaction from AFleelacype in Miyazaki Emekli Olmuyor   
    Stüdyo Ghibli ‘nin dünyaca ünlü yönetmeni Hayao Miyazaki bir kez daha emekli olmaktan vazgeçti.

Beklendiği üzere Hayao Miyazaki emekli olmaktan yine vazgeçti. Bir radyo kanalına demeç veren Miyazaki emeklilikten vazgeçtiğini kendisi için doğru olanın bu olduğuna inandığını söyledi.

Kendisini yakından takip eden pek çok insan bu karara pek şaşırmamış görünüyor çünkü Miyazaki bundan önce tam 6 kez emeklilik kararı almış ve yine vazgeçmişti. Bazıları yönetmenin her büyük bütçeli stüdyo Ghibli yapımın yayınlanmasından sonra emeklilik açıklaması yapmasını pazarlama stratejisi olarak görüyor.

Kaynak: Anitoryum: http://www.anitoryum.com/site/miyazaki-emekli-olmuyor/

Not: Haberin doğrulundan emin değilim.
    Not 2: Şahsen ,beni mutlu eden bu haber ,umarım herkesi mutlu etmiştir.
  4. Beğen
    mert24214 got a reaction from boa_hancock in Miyazaki Emekli Olmuyor   
    Stüdyo Ghibli ‘nin dünyaca ünlü yönetmeni Hayao Miyazaki bir kez daha emekli olmaktan vazgeçti.

Beklendiği üzere Hayao Miyazaki emekli olmaktan yine vazgeçti. Bir radyo kanalına demeç veren Miyazaki emeklilikten vazgeçtiğini kendisi için doğru olanın bu olduğuna inandığını söyledi.

Kendisini yakından takip eden pek çok insan bu karara pek şaşırmamış görünüyor çünkü Miyazaki bundan önce tam 6 kez emeklilik kararı almış ve yine vazgeçmişti. Bazıları yönetmenin her büyük bütçeli stüdyo Ghibli yapımın yayınlanmasından sonra emeklilik açıklaması yapmasını pazarlama stratejisi olarak görüyor.

5. Beğen
    mert24214 got a reaction from zaman in Edebiyatın Japon Kültüründeki Yeri   
    |
                                                                                             Yamato'nun yüreği ,nerededir diye

Ne zaman biri gelip ,sorarsa sana

Tan doğarken ışıyan bir mekandır de

Kiraz açan dalları hatırlat ona

-Norinaga Motoori

Dünyadaki ilk romanın bir Japon soylusu tarafından yazıldığını, hatta bu kişinin Murasaki Shikibu isimli bir bayan olduğunu biliyor muydunuz?

Genji Monogatari isimli bu romanın tahminen 1021 yılında tamamlandığını peki?

Dahası, bugün en önemli edebiyatçıların mensup olduğu Avrupa’da, edebiyat tarihi sadece 15-16. yüzyıllara, yani, Rönesans dönemine kadar gidiyor.  Avrupa’daki ilk roman, Cervantes’in Don Kişot’u, 17. yüzyılda yazılıyor. Bu da Japonya’da edebiyatın Avrupa’yla kıyaslandığında ne kadar eski ve derin bir birikimi olduğunu gösteriyor.

Japon popüler kültürüne olan ilginin artmasıyla beraber bugüne kadar Japonya’ya dair; yakın geçmişi, geleneksel ve/veya modern unsurları gibi pek çok konuda fikir sahibi olduk. Ancak böylesine köklü bir kültürün edebiyatı hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz?

Bu noktadan yola çıkarak Japon edebiyatına dair küçük bir bakış açısı kazandırmak adına bu yazıyı hazırladım. 2000 yıllık bir geçmişe sahip bu edebiyatı anlatmaya öncelikle Japonlarda edebiyatın nasıl bir anlam ifade ettiğiyle başlamak doğru olacak sanırım.

“文学” (bungaku) yani edebiyat kelimesi iki kanjiden oluşuyor. “文” (bun); bilgi, öğreti, kültür, cümle, yazın gibi anlamlar taşıyor. Kültür ve edebiyata dair pek çok kelime “文” kanjisini taşıyor. Örnek vermek gerekirse, “文化” (bunka) kültür demek ve “文明” (bunmei) uygar, uygarlık, medeniyet anlamına geliyor. Bu noktada Namık Kemal’in bir sözünü hatırlatmak istiyorum: “İnsan topluluklarının gelişmesi, her şeyden önce dil ve edebiyatlarının ilerlemesine bağlıdır.” Namık Kemal bu cümlesinde, uygar topluma geçişte edebiyatın ne denli önemli olduğunu vurgular. Bu anlayışın Japonlar için de geçerli olduğunu sadece  “文” kanjisini taşıyan kelimelere bakarak dahi söyleyebiliriz. “学” (gaku) kanjisi ise öğrenmek, okul ve bilim anlamları taşıyor. İki kanjiye bakarak, edebiyatın Japonlar için, bilgiyi öğrenme, bilgi bilimi gibi anlamlar ifade ettiğini söylemek mümkün.

Gelelim edebiyatın Japon kültüründeki yerine… Bu konuda Shuichi Kato, ünlü eseri Japon Edebiyatı Tarihi’nin ilk cildinde şunları söylüyor: “Japonlar, tarihin her döneminde düşüncelerini soyut felsefi sistemlerden ziyade somut edebi yapıtlarla ifade etmişlerdir.” Buna karşılık Japon edebiyatı gibi uzun ve derin bir geçmişe sahip Çin edebiyatını incelediğimizde, Çinlilerin uzun bir felsefi sistemleştirme süreci yaşadığını söylebiliriz. Örnek vermek gerekirse, Konfüçyüsçü felsefe Japonya’ya Tokugawa döneminde Sung hanedanlığının bu felsefeyi “resmi eğitim aracı” olarak benimsemesiyle beraber gelmiştir ve bu felsefenin benimsenmesi adına pek çok eser ortaya konmuştur, ancak, sistemin adaptasyon süreci 300 yılı aşmıştır. Kato’ya göre, Japonlar felsefenin sistematik yanıyla ilgilenmekten çok onu yaşamlarına nasıl adapte edeceklerini düşünüyorlar. Hatta felsefenin mevcut sistematik yapısını parçalamak ve onu kendi toplumsal değerlerine indirgeyerek yavaş yavaş politik ve gündelik yaşama uygulamak Japonların ilk yaptığı şeydir diyor Kato. Bu noktada anlaşılıyor ki, Japonlar için önemli olan sistematik bir yapıdan öte bu yapıyı pratiğe nasıl uygulayabilecekleridir. Bu konuya bir diğer örnek ise Heian dönemi (794-1185). Heian edebiyatı kuşkusuz Japon edebiyatının en verimli dönemlerinden biridir. Bu dönemde, içinde Murasaki Shikibu’nun Genji Monogatari isimli romanının da yer aldığı, şiir ve roman alanında pek çok başyapıt verildiği halde felsefi anlamda hiçbir özgün yapıt verilmemiştir.

Sonuç olarak Japonlar için felsefenin yaşamın bir parçası olarak edebiyatın sadece küçük bir parçası olduğunu söyleyebiliriz. Felsefeden öte yaşam bir bütün olarak edebiyata konu olmuş ve Japonlar bir kiraz çiçeğinin açışından saray entrikalarına kadar deneyimledikleri her şeyi bazen bir haiku, bazen bir waka bazen de bir roman olarak gelecek nesillere aktarmışlardır.

Daha ayrıntılı bilgi için Yard. Doç. Dr. Oğuz Baykara’nın Türkçe’ye kazandırdığı ünlü edebiyatçı Shuichi Kato tarafından hazırlanan üç ciltlik Japon Edebiyatı Tarihi isimli eseri inceleyebilirsiniz.

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/edebiyatin-japon-kulturundeki-yeri

Not: Resimlerin ,AnimeFantastica'daki duruş şekillerini(Yazıların yanında durmaları.) ,burada gerçekleştiremediğim ve AnimeFantastica'daki resimlerin ,boyutlarının çok küçük olması ,nedeni ile ,3 resmi de ,internetten buldum ,birinci ve sonuncu resimlerde ,bilgisayardan boyut ayarı yaptım ,ayrıca birinci resimde ,kesme(Kırpma) işlemi uyguladım ,yani AnimeFantastica'dakilerle ,buradakiler arasında farklılıklar olabilir.
    Not2: Eğer resimlerin ,hala çok büyük olduğunu düşünüyorsanız ,söylerseniz sevinirim ,hemen düzeltmeye çalışırım.
  6. Beğen
    mert24214 got a reaction from jans09 in K Filminin Açılış Parçası Angela’dan   
    Angela K anime filminde de karşımızda.

GoRA’nın açıklamasına göre Angela, K anime serisinin devamı olan filmin açılış müziğini yapmak için seriye geri dönüyor. Daha önceleri Coppelion ve Asura Crying’den bildiğimiz ikili, temmuz ayında çıkacak olan K anime filminin açılış parçası için sahne alacak. Angela, K anime serisinde de boy göstermişti. GoRA grubunun resmi Twitter adresinden yaptığı açıklamada K anime filminin 12 Temmuz 2014′te sevenleriyle buluşacağı ve tema şarkısının Angela tarafından hazırlanacağı belirtildi.

Aynı zamanda Angela 2014′te çıkacak olan başka bir anime olan Sidonia no Kishi ( Sidonia Şövalyeleri) adlı anime serisinin tema şarkısında karşımıza çıkacak.

Anime serisinin açılış parçası:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0i--2RC-XBc

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/k-filminin-acilis-parcasi-angeladan
  7. Beğen
    mert24214 got a reaction from Pyskhe in Miyazaki Emekli Olmuyor   

8. Beğen
    mert24214 got a reaction from MENDOZA in Merhaba millet   
    Hoşgeldin ,umarım forumda iyi vakit geçirirsin.
  9. Beğen
    mert24214 got a reaction from Valiedhiel in Miyazaki Emekli Olmuyor   

10. Beğen
    mert24214 got a reaction from Felix in Konichiwa Minna :)   
    Hoşgeldin ,umarım forumda iyi vakit geçirirsin.
  11. Beğen
    mert24214 got a reaction from AlucardHell in Any Video Converter (Herkese Lazım.)   
    Başlıkta da dediğim gibi ,herkese lazım bir program. Bu program ,yani "Any Video Converter" sayesinde ,videolarınızın uzantısını, boyutunu vb. değiştirebilir ,video dosyalarını ,altyazı ile birleştirebilir ,video üzerinde özel ayarlar ve eklentiler vb. yapabilir ,videoyu belirli yerlerinden kesebilir ,fotoğraflayabilir vb. yapabilirsiniz. Ayrıca ,internetten video da indirebilirsiniz. Ve programın kendine ait bir "video oynatıcısı da" bulunuyor ve bu oynatıcı ,bazen ,sadece video oynatmak için yapılmış programları bile aşan bir hız gösteriyor. Programın bir çok özelliği ve seçeneği olmasına rağmen ,programın kullanımı çok basit ve kolaydır. Bu program ,çevirmenlerin ve arşiv yapanların çok işine yarayacağını düşündüğüm bir program ,ayrıca bu tür programlara ihtiyaç duyan bir çok kişininde çok işine yarayacağını düşündüğüm bir program. Bu program hem kaliteli ,hem de güzel olmasının yanı sıra ,ücretsiz bir programdır. Ayrıca bunca özelliğine ve kalitesine rağmen ,bilgisayarınızda "GB'a" bile ulaşmayan bir yer kaplar. Ve bu kadar özellikle ,herkese lazım bir program.

Programın İndirme Linki (27.0 MB):
    MEGA: https://mega.co.nz/#!aUwVzAwZ!YKV_CXqWNs-9O-cyVhlv_CzTZa4Ot_leqtbFQUwDTO0

Ana Not: Kullanım ve tanıtım resimlerinde ,göstermedim; Programın sağ ,üst tarafında ki dişli işareti sayesinde ,dosyaları nereye kaydedeceğiniz ,işi bitirince programın kendini kapatması gibi ,ayarları yapabilirsiniz.

-Program İle ,Video Convert(Dönüştürme) etme:
    Adım 1:

Adım 2:

Adım 3:

Adım 3(Not):

Adım 4:

Adım 5:

Adım 6:

-Program İle Video İndirme:
    Adım 1:

Adım 2:

Adım 3:

Adım 4:

Adım 5:

-Program İle Video Seyretme:
    Adım 1:

Adım 2:

Adım 3:

Not: Videonun hem çözünürlüğü ,hem de boyutları düşük olduğu için ,videodaki kalite düşüklüğü normaldir ,programdan kaynaklı değildir.

...Gördüğünüz gibi oldukça yaralı olan bu program sayesinde ,çoğu şeyi rahat ,hızlı ve sadece tek bir program kullanarak yapabilirsiniz.

Umarım herkesin işine yarar.

Not: Kullanım resimleri dahil ,tüm yazıları kendim yazdım ,bu yüzden ,yazım hatası varsa ,lütfen kusura bakmayın.
  12. Beğen
    mert24214 got a reaction from KomşununOğlu in Any Video Converter (Herkese Lazım.)   
    Başlıkta da dediğim gibi ,herkese lazım bir program. Bu program ,yani "Any Video Converter" sayesinde ,videolarınızın uzantısını, boyutunu vb. değiştirebilir ,video dosyalarını ,altyazı ile birleştirebilir ,video üzerinde özel ayarlar ve eklentiler vb. yapabilir ,videoyu belirli yerlerinden kesebilir ,fotoğraflayabilir vb. yapabilirsiniz. Ayrıca ,internetten video da indirebilirsiniz. Ve programın kendine ait bir "video oynatıcısı da" bulunuyor ve bu oynatıcı ,bazen ,sadece video oynatmak için yapılmış programları bile aşan bir hız gösteriyor. Programın bir çok özelliği ve seçeneği olmasına rağmen ,programın kullanımı çok basit ve kolaydır. Bu program ,çevirmenlerin ve arşiv yapanların çok işine yarayacağını düşündüğüm bir program ,ayrıca bu tür programlara ihtiyaç duyan bir çok kişininde çok işine yarayacağını düşündüğüm bir program. Bu program hem kaliteli ,hem de güzel olmasının yanı sıra ,ücretsiz bir programdır. Ayrıca bunca özelliğine ve kalitesine rağmen ,bilgisayarınızda "GB'a" bile ulaşmayan bir yer kaplar. Ve bu kadar özellikle ,herkese lazım bir program.

Programın İndirme Linki (27.0 MB):
    MEGA: https://mega.co.nz/#!aUwVzAwZ!YKV_CXqWNs-9O-cyVhlv_CzTZa4Ot_leqtbFQUwDTO0

Ana Not: Kullanım ve tanıtım resimlerinde ,göstermedim; Programın sağ ,üst tarafında ki dişli işareti sayesinde ,dosyaları nereye kaydedeceğiniz ,işi bitirince programın kendini kapatması gibi ,ayarları yapabilirsiniz.

-Program İle ,Video Convert(Dönüştürme) etme:
    Adım 1:

Adım 2:

Adım 3:

Adım 3(Not):

Adım 4:

Adım 5:

Adım 6:

-Program İle Video İndirme:
    Adım 1:

Adım 2:

Adım 3:

Adım 4:

Adım 5:

-Program İle Video Seyretme:
    Adım 1:

Adım 2:

Adım 3:

Not: Videonun hem çözünürlüğü ,hem de boyutları düşük olduğu için ,videodaki kalite düşüklüğü normaldir ,programdan kaynaklı değildir.

...Gördüğünüz gibi oldukça yaralı olan bu program sayesinde ,çoğu şeyi rahat ,hızlı ve sadece tek bir program kullanarak yapabilirsiniz.

Umarım herkesin işine yarar.

Not: Kullanım resimleri dahil ,tüm yazıları kendim yazdım ,bu yüzden ,yazım hatası varsa ,lütfen kusura bakmayın.
  13. Beğen
    mert24214 got a reaction from Cold Dewil in Videodan GİF yapma Programı...   
    Güzel bir program ,bu programda adı ve emeği geçen herkese çok teşekkürler ,
    Bilgilendirmesi için "Cold Dewil'e" ayrıca teşekkür ederim...

"SatellizerLB" ,benim yaptığım .GİFlerin de boyutu genelde yüksek oluyor ,bu yüzden ben bu siteyi kullanıyorum;
    -http://www.ultraimg.com/

...Hem bir çok ,en azından yeterli sayıda resim uzantısı(.GİF dahil.) yüklenebiliyor ,hem 10 mb'a kadar resim yüklenebiliyor ,ayrıca üye olduğunda ,yüklediğin resimler için bir arşivin oluyor ve özel bir durum olmadığı sürece ve üyeliğine bir şey olmadığı sürece ,resimlerin tutuluyor, umarım işine yarar.

Yaptığın .GİF:

14. Beğen
    mert24214 got a reaction from kawaii kereste in Videodan GİF yapma Programı...   
    Güzel bir program ,bu programda adı ve emeği geçen herkese çok teşekkürler ,
    Bilgilendirmesi için "Cold Dewil'e" ayrıca teşekkür ederim...

"SatellizerLB" ,benim yaptığım .GİFlerin de boyutu genelde yüksek oluyor ,bu yüzden ben bu siteyi kullanıyorum;
    -http://www.ultraimg.com/

...Hem bir çok ,en azından yeterli sayıda resim uzantısı(.GİF dahil.) yüklenebiliyor ,hem 10 mb'a kadar resim yüklenebiliyor ,ayrıca üye olduğunda ,yüklediğin resimler için bir arşivin oluyor ve özel bir durum olmadığı sürece ve üyeliğine bir şey olmadığı sürece ,resimlerin tutuluyor, umarım işine yarar.

Yaptığın .GİF:

15. Beğen
    mert24214 got a reaction from Mileydi in Edebiyatın Japon Kültüründeki Yeri   
    |
                                                                                             Yamato'nun yüreği ,nerededir diye

Ne zaman biri gelip ,sorarsa sana

Tan doğarken ışıyan bir mekandır de

Kiraz açan dalları hatırlat ona

-Norinaga Motoori

Dünyadaki ilk romanın bir Japon soylusu tarafından yazıldığını, hatta bu kişinin Murasaki Shikibu isimli bir bayan olduğunu biliyor muydunuz?

Genji Monogatari isimli bu romanın tahminen 1021 yılında tamamlandığını peki?

Dahası, bugün en önemli edebiyatçıların mensup olduğu Avrupa’da, edebiyat tarihi sadece 15-16. yüzyıllara, yani, Rönesans dönemine kadar gidiyor.  Avrupa’daki ilk roman, Cervantes’in Don Kişot’u, 17. yüzyılda yazılıyor. Bu da Japonya’da edebiyatın Avrupa’yla kıyaslandığında ne kadar eski ve derin bir birikimi olduğunu gösteriyor.

Japon popüler kültürüne olan ilginin artmasıyla beraber bugüne kadar Japonya’ya dair; yakın geçmişi, geleneksel ve/veya modern unsurları gibi pek çok konuda fikir sahibi olduk. Ancak böylesine köklü bir kültürün edebiyatı hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz?

Bu noktadan yola çıkarak Japon edebiyatına dair küçük bir bakış açısı kazandırmak adına bu yazıyı hazırladım. 2000 yıllık bir geçmişe sahip bu edebiyatı anlatmaya öncelikle Japonlarda edebiyatın nasıl bir anlam ifade ettiğiyle başlamak doğru olacak sanırım.

“文学” (bungaku) yani edebiyat kelimesi iki kanjiden oluşuyor. “文” (bun); bilgi, öğreti, kültür, cümle, yazın gibi anlamlar taşıyor. Kültür ve edebiyata dair pek çok kelime “文” kanjisini taşıyor. Örnek vermek gerekirse, “文化” (bunka) kültür demek ve “文明” (bunmei) uygar, uygarlık, medeniyet anlamına geliyor. Bu noktada Namık Kemal’in bir sözünü hatırlatmak istiyorum: “İnsan topluluklarının gelişmesi, her şeyden önce dil ve edebiyatlarının ilerlemesine bağlıdır.” Namık Kemal bu cümlesinde, uygar topluma geçişte edebiyatın ne denli önemli olduğunu vurgular. Bu anlayışın Japonlar için de geçerli olduğunu sadece  “文” kanjisini taşıyan kelimelere bakarak dahi söyleyebiliriz. “学” (gaku) kanjisi ise öğrenmek, okul ve bilim anlamları taşıyor. İki kanjiye bakarak, edebiyatın Japonlar için, bilgiyi öğrenme, bilgi bilimi gibi anlamlar ifade ettiğini söylemek mümkün.

Gelelim edebiyatın Japon kültüründeki yerine… Bu konuda Shuichi Kato, ünlü eseri Japon Edebiyatı Tarihi’nin ilk cildinde şunları söylüyor: “Japonlar, tarihin her döneminde düşüncelerini soyut felsefi sistemlerden ziyade somut edebi yapıtlarla ifade etmişlerdir.” Buna karşılık Japon edebiyatı gibi uzun ve derin bir geçmişe sahip Çin edebiyatını incelediğimizde, Çinlilerin uzun bir felsefi sistemleştirme süreci yaşadığını söylebiliriz. Örnek vermek gerekirse, Konfüçyüsçü felsefe Japonya’ya Tokugawa döneminde Sung hanedanlığının bu felsefeyi “resmi eğitim aracı” olarak benimsemesiyle beraber gelmiştir ve bu felsefenin benimsenmesi adına pek çok eser ortaya konmuştur, ancak, sistemin adaptasyon süreci 300 yılı aşmıştır. Kato’ya göre, Japonlar felsefenin sistematik yanıyla ilgilenmekten çok onu yaşamlarına nasıl adapte edeceklerini düşünüyorlar. Hatta felsefenin mevcut sistematik yapısını parçalamak ve onu kendi toplumsal değerlerine indirgeyerek yavaş yavaş politik ve gündelik yaşama uygulamak Japonların ilk yaptığı şeydir diyor Kato. Bu noktada anlaşılıyor ki, Japonlar için önemli olan sistematik bir yapıdan öte bu yapıyı pratiğe nasıl uygulayabilecekleridir. Bu konuya bir diğer örnek ise Heian dönemi (794-1185). Heian edebiyatı kuşkusuz Japon edebiyatının en verimli dönemlerinden biridir. Bu dönemde, içinde Murasaki Shikibu’nun Genji Monogatari isimli romanının da yer aldığı, şiir ve roman alanında pek çok başyapıt verildiği halde felsefi anlamda hiçbir özgün yapıt verilmemiştir.

Sonuç olarak Japonlar için felsefenin yaşamın bir parçası olarak edebiyatın sadece küçük bir parçası olduğunu söyleyebiliriz. Felsefeden öte yaşam bir bütün olarak edebiyata konu olmuş ve Japonlar bir kiraz çiçeğinin açışından saray entrikalarına kadar deneyimledikleri her şeyi bazen bir haiku, bazen bir waka bazen de bir roman olarak gelecek nesillere aktarmışlardır.

Daha ayrıntılı bilgi için Yard. Doç. Dr. Oğuz Baykara’nın Türkçe’ye kazandırdığı ünlü edebiyatçı Shuichi Kato tarafından hazırlanan üç ciltlik Japon Edebiyatı Tarihi isimli eseri inceleyebilirsiniz.

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/edebiyatin-japon-kulturundeki-yeri

Not: Resimlerin ,AnimeFantastica'daki duruş şekillerini(Yazıların yanında durmaları.) ,burada gerçekleştiremediğim ve AnimeFantastica'daki resimlerin ,boyutlarının çok küçük olması ,nedeni ile ,3 resmi de ,internetten buldum ,birinci ve sonuncu resimlerde ,bilgisayardan boyut ayarı yaptım ,ayrıca birinci resimde ,kesme(Kırpma) işlemi uyguladım ,yani AnimeFantastica'dakilerle ,buradakiler arasında farklılıklar olabilir.
    Not2: Eğer resimlerin ,hala çok büyük olduğunu düşünüyorsanız ,söylerseniz sevinirim ,hemen düzeltmeye çalışırım.
  16. Beğen
    mert24214 got a reaction from KonaChan in Easy Gif Animation(Gif Yapma ve Boyutlandırma Programı)   
    Bu program sayesinde ,kolayca kendi .gif'inizi hazırlayabilirsiniz. İster sizin gif'iniz olsun ,ister başka bir .gif ,eklentiler yapabilir ve boyutlandırabilirsiniz.Oldukça kolay bir kullanımı olan bu program ,yani "Easy Gif Animation'ın" basit ,kolay ve güzel kullanımı sayesinde ,istediğiniz gif'i ,istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Kolay olmasına rağmen ,bir çok işlevi olan bu program, eskiden bir çok tanıtım ve tasarım için kullanılıyordu ama bildiğiniz üzere ,.gif uzantısı bir süre önce "eskimiş" olarak nitelendirilerek ,kullanımı oldukça azalmıştır. Genede ,bir çok forum ,sohbet alanları ,yorum alanları ve komik resimler sunan siteler vb. ,.gif uzantısını hala ,baş üstünde tutuyor. Bu program ise ,bu uzantıyı kullanan ,yani hareketli resimleri yapmanıza olanak tanır. Ve tek sorunu ,"video gif" olarak tabir edilen ,videoların belli kısımlarını gif haline getirirken ,sorun çıkarabilmesidir. Hızlı ve bilgisayarınızda, fazla yer kaplamayacak olan bu program her an işinize yarayabilir. Ben ise ,.gif'lerin bu site için de ,oldukça önemli olduğunu ve çoğu kişinin, bu gifleri bulmak yerine ,kendileri yapmak isteyeceğini düşünerek ,bu programı burada paylaşmayı düşündüm. Ayrıca ,bu program ,video gif'lerde sorun çıkarabilse de ,normal gifleri de ,video gifleri de hızlıca boyutlandırmanızı ve kurallara uyup ,daha kaliteli bir sonuç alabilmenizi sağlar.

İndirme linki(Serial Code İçindedir.):
    -MEGA: https://mega.co.nz/#!bQ4QWQCJ!eAizIxBNjhI81RwkCt-zh0Cwgr9L-KtoHVvXnzbo48U

-Kullanım:
    Adım 1:

Adım 2:

Adım 3:

Adım 4:

Adım 5:

Adım 6:

Adım 7:

Adım 8:

Adım 9(Son):

Not: Burada bir yazım hatası yapmışım ,ikinci yazının sonlarındaki "tüö" ,aslında "tüm" dür.

Ve .Gif'in son hali:

[ Boyut: 400x291 - Hız: 0,1/s. - Resim sayısı: 24 ]

...Ve bu sayede ,kendi yaptığım resmin ,farklı bir modda ki ,farklı tonlarını kullanarak güzel bir .gif yapmış oldum.

Not: Eğer video gif yapmak isterseniz ,"PhotoScape" programını kullanmanızı öneririm ama bazı kişiler ,Photoshop(Adobe Photoshop vb.) ,Macromedia Firefox vb. programlar kullanabiliyor.
    Not2: Kullanım resimleri dahil ,tüm yazıları kendim yazdım ,bu yüzden ,yazım hatası varsa ,lütfen kusura bakmayın.
    Not3: "Kullanım>Adım 1" resmi ,ben aktivasyonu yaptığım için ,yazılar hariç internetten alıntıdır.
  17. Beğen
    mert24214 got a reaction from torotoro in 2013/2014 Kış Sezonunda Yayımlanacak Animeler   
    2014 Kış sezonu animelerinin yeni düzenlenmiş halidir ,"Hokage_Minato'da" bu konuyu açmıştı ama yeni düzenlenmiş halidir.
    "Hokage_Minato'nun" açtığı konu:http://forum.turkanime.tv/topic/7880-2014-kis-sezonunda-yayinlanacak-animeler/?hl=2014

2013/14 Kış Sezonu Animeleri:

Liste V3.0(Bir Önceki Liste):

Not: İlk liste ,V4.0'dır.

_______________________________________________________________________________________

Kaynak: Neregate.com: http://neregate.com/blog/2013/09/09/winter-2013-2014-anime/
  18. Beğen
    mert24214 got a reaction from torotoro in 2013/2014 Kış Sezonunda Yayımlanacak Animeler   
    Yeni haberlere göre ,listenin ,yeni düzenlenmiş hali yayınlanmıştır ,yeni konu açma gereği duymadığım için ,listeyi konuya yerleştirdim...
    Gördüğünüz üzere ,listede bir kaç yeni seri ,ova vb. var.
    Liste(V4.0):

Bir Önceki Liste(V3.0):

19. Beğen
    mert24214 got a reaction from Çevirmen-J in Sword Art Online Yeni Sezonuyla 2014'de Yeniden Bizlerle!   
    Beklenilen isimde çıkıyor ama 1.sezon kadar güzel olmayacağını düşünüyorum...
    Konunun ,bir benzeri ,AnimeFantastica'da da bulunuyor ama anlatılmak istenen aynı olduğu için ,konuyu açmadım ,bakmak isteyenler bakabilir;
    http://www.animefantastica.com/sword-art-online-2-aciklandi
    Bu animede ve yazıda ,adı ve emeği geçen herkese çok teşekkürler ,
    Bilgilendirmesi için "Çevirmen-J'ye" ayrıca teşekkür ederim.
  20. Beğen
    mert24214 got a reaction from SUNA in Black Bullet’ın Tanıtım Videosu   
    Güzel ve fantastik bir anime olacak gibi...
    Bu yazıda adı ve emeği geçen herkese çok teşekkürler ,
    Bilgilendirmesi için ,"Hazado'ya" ayrıca teşekkür ederim.
  21. Beğen
    mert24214 got a reaction from ame in Ormanın Ruhu Evlerinizde   
    Ev Yapımı Totorolar...

Ormanın ruhunu evinize getirmeye ne dersiniz? Bilindiği üzere Tonari no Totoro çoğu anime izleyicisinin severek izlediği ve beğendiği yegane Miyazaki filmlerinden olup, insanı alıp götüren o sihirli dünyasıyla gönüllere taht kurmuş; 1988 yapımı olmasına karşın bugün bile popülaritesini koruyan bir yapım. Bu güzel yapıma has bir sanat olarak Japonya’da birçok kişi meşe palamutlarını kullanarak filmin büyülü dünyasını evlerine taşıyor. İşte ev yapımı yılbaşı çelengi, süs veya kapı süsü olarak kullanabileceğiniz çeşitli çalışmalar…

Peki ya siz bu büyülü Ghibli dünyasını evinize taşımayı, kendi figürlerinizi oluşturmayı istemez misiniz? O zaman basitçe nasıl Totoro yapılacağını kısaca paylaşalım sizinle;

Eğer yaşadığınız muhitte palamut ağaçları var ise şanslısınız; bulabildiğiniz kadar olgunlaşmış meşe palamutu toplayın. Topladıklarınızı güzelce yıkayın.

Ardından iyice kurulayıp beyaz boya ile (oje de kullanılabilir) palamudun bir kısımını boyayın. Yine gözleri için de beyaz boya kullanın. Daha sonra siyah mürekkep ile aşağıdaki gibi karakterin klâsik görüntüsünü çizin.

Tabi hayal gücünüzü kullanarak farklı yüz ifadeleri oluşturabilirsiniz. Tasarladığınız bu figürleri değişik alanlarda zevkinize göre kullanabilirsiniz. Hatta bu yılbaşında eşe dosta, sevdiklerinize farklı şekillerde kombine ederek süs eşyası şeklinde armağan edebileceğiniz güzel birer hediye olabilir.

Aman yağmurlu havalarda yağmurdan kaçınabileceği küçük bir yaprağı da kendisinden eksik etmeyin.

_________________________________________________________________________________

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/ormanin-ruhu-evlerinizde
  22. Beğen
    mert24214 got a reaction from Laetitia in Hotarubi no Mori e   
    Anime Tanıtım

Hotarubi no Mori e

Tür: Dram, Romantik, Doğaüstü

Yayınlanma Tarihi: 5/09/2013

Bölüm Sayısı: 1

Süre: 44 dakika

Yönetmen: Takahiro Omori

Manga: Yuki Midorikawa

Animasyon – Dizayn: Akira Takada

Firma/Stüdyo: Brain’s Base

Müzik: Makoto Yoshimori

Küçük bir kız olan Hotaru, hakkında efsaneler anlatılan Yamagami Ormanı’nın içinde kaybolmuştur. Yolunu bulmaya çalışırken bir oraya bir buraya koşuşturmaktan yorulur ve sonunda olduğu yere oturup, ağlamaya başlar. Tam bu sırada yüzünde maske takılı bir genç (Gin) onu görür. Ormanda biriyle karşılaştığına çok sevinen Hotaru birden Gin’e doğru koşar fakat beklediği sevgi dolu karşılamayı göremez. Gin bir Youkai’dir (ruh) ve eğer ona bir insan dokunacak olursa yok olacaktır. Gin, eli yerine bir odun parçasını Hotaru’ya uzatır ve onu ormandan çıkartır.

Hotaru, ona yardımcı olduğu için Gin’e karşı minnet duyar ve yarın bir hediyeyle geleceğini söyleyerek yanından ayrılır. Böylece Hotaru bütün yaz mevsimi boyunca her gün Yamagami ormanına Gin’i görmeye gelir.

Yaz bittiğinde ise ayrılık vakti gelip çatmıştır. Hotaru’nun tatili bitmiş artık evine dönme zamanı gelmiştir. Gin’in yanından ayrılırken, ona her yaz geleceğine dair söz verir. Bu şekilde yaz, ikisininde dört gözle beklediği bir mevsim haline gelir. Yıllar boyu sürecek olan bu arkadaşlık Hotaru genç bir kız olunca çok daha derin duygular yaşamasına sebep olacaktır. Peki bu ilişki ne zamana kadar devam edecekti?

One-Shot mangadan uyarlanan bu anime kısacık sürmesine rağmen insanın kalbini ısıtacak türde bir hikayeyi anlatıyor. Başarılı çizimleri, animasyonları ve harika müzikleri beni gerçekten derinden etkilemiştir. Eğer şöyle bir 45 dakikanız varsa mutlaka bu anime için ayırın ve izleyin. Pişman olmayacaksınız…

İyi seyirler.

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/hotarubi-no-mori-e
  23. Beğen
    mert24214 got a reaction from KomşununOğlu in Ormanın Ruhu Evlerinizde   
    Ev Yapımı Totorolar...

Ormanın ruhunu evinize getirmeye ne dersiniz? Bilindiği üzere Tonari no Totoro çoğu anime izleyicisinin severek izlediği ve beğendiği yegane Miyazaki filmlerinden olup, insanı alıp götüren o sihirli dünyasıyla gönüllere taht kurmuş; 1988 yapımı olmasına karşın bugün bile popülaritesini koruyan bir yapım. Bu güzel yapıma has bir sanat olarak Japonya’da birçok kişi meşe palamutlarını kullanarak filmin büyülü dünyasını evlerine taşıyor. İşte ev yapımı yılbaşı çelengi, süs veya kapı süsü olarak kullanabileceğiniz çeşitli çalışmalar…

Peki ya siz bu büyülü Ghibli dünyasını evinize taşımayı, kendi figürlerinizi oluşturmayı istemez misiniz? O zaman basitçe nasıl Totoro yapılacağını kısaca paylaşalım sizinle;

Eğer yaşadığınız muhitte palamut ağaçları var ise şanslısınız; bulabildiğiniz kadar olgunlaşmış meşe palamutu toplayın. Topladıklarınızı güzelce yıkayın.

Ardından iyice kurulayıp beyaz boya ile (oje de kullanılabilir) palamudun bir kısımını boyayın. Yine gözleri için de beyaz boya kullanın. Daha sonra siyah mürekkep ile aşağıdaki gibi karakterin klâsik görüntüsünü çizin.

Tabi hayal gücünüzü kullanarak farklı yüz ifadeleri oluşturabilirsiniz. Tasarladığınız bu figürleri değişik alanlarda zevkinize göre kullanabilirsiniz. Hatta bu yılbaşında eşe dosta, sevdiklerinize farklı şekillerde kombine ederek süs eşyası şeklinde armağan edebileceğiniz güzel birer hediye olabilir.

Aman yağmurlu havalarda yağmurdan kaçınabileceği küçük bir yaprağı da kendisinden eksik etmeyin.

_________________________________________________________________________________

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/ormanin-ruhu-evlerinizde
  24. Beğen
    mert24214 got a reaction from aTokejunioke in Zangetsu’dan Sonra Blades of Chaos   
    MAN AT ARMS’tan harikalar yaratmaya devam.

Bleach serisindeki Kurosaki Ichigo’nun Zanpakutousu Zangetsu‘yu gerçeğe dönüştürüp, anime dünyasında da adını iyice duyuran MAN AT ARMS, son olarak God of War serisindeki Kratos’un Blades of Chaos’unu yaptı. Eleman neyse ki bu kez kestiği o karpuzlardan birazını mideye götürdü. Hep ziyan, hep ziyan nereye kadar? :)

MAN AT ARMS’dan diğer harika çalışmalar:

Assassin’s Creed 4: Hidden Blade & Pirate Cutlass

Hobbit – Sting (Bilbo)

He-Man (Gölgelerin gücü adına!)

Thor: The Dark World – Mjölnir

Legend of Zelda – Master Sword

Kingdom Hearts – Keyblade

Final Fantasy VII – Buster Sword
    (Cloud’un efsanevi kılıcını 2 kişi taşıyabiliyordu, iyi ki bir taraflarını kırmadılar.)

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/zangetsudan-sonra-blades-of-chaos
  25. Beğen
    mert24214 got a reaction from kawaii kereste in Steins;Gate: Fuka Ryouiki no Déjà vu   
    Anime Tanıtım

Steins;Gate: Fuka Ryouiki no Déjà vu

Tür: Bilim-Kurgu, Dram, Korku

Gösterim Tarihi: 21.05.2013

Yayınlanma Tarihi: 13.12.2013

Yönetmen: Hamasaki Hiroshi

Orijinal Hikaye: Nitro+

Firma/Stüdyo: White Fox, AT-X, Movic

Başlıca Seiyuular: Miyano Mamoru (Okabe Rintarou), Imai Asami (Makise Kurisu), Shiina Mayuri (Hanazawa Kana), Seki Tomokazu (Hashida Itaru)

Müzik: Abo Takeshi

Açılış: Kanako Ito – Anata no Eranda Kono Toki wo

Kapanış: Ayane – Itsumo Kono Basho de

Steins;Gate… 2011 yılına damgasını vurmakla kalmamış, birçok anime ödülünü de kapmıştı. Anime dünyasında hayranlar tarafından bir başyapıt olarak kabul edilen seri her yönden -animasyon, müzik, seslendirme, kurgu- başarılı bir performans ortaya koymuştu. 2012 yılında çıkan OVA’sı ise diğer çoğu OVA gibi boş içerikli değil de eğlenceli ve birtakım boş yerleri dolduran başarılı bir OVA idi. Biz tam da Steins;Gate hikayesinin bittiğini düşünürken yapımcılardan kalplerimizi yerinden hoplatan bir haber geldi. Serinin gerçek finalini anlatacak olan bir film çekilecekti.

“Zaten bitmiş bir hikaye daha nasıl devam ettirilebilirdi ki?”

Çoğumuzun aklına gelen bu soru bizleri hem tereddüde düşürdü, hem de sevindirdi. Ticari amaçlar uğruna çekilecek bir film olduğunu düşünenlerimiz oldu. “Steins;Gate ise kesin izlenir” diyenlerimiz oldu. Zaman geçti ve film 21 Nisan 2013′te Japonya’daki sinemalarda gösterime girdi. Hasılat rekorları kırdı. Son derece olumlu eleştiriler aldı. Bize ise aralık ayına kadar beklemek düştü. Vakit geldi ve filmi izledik.

Anime serisini izleyenler, özellikle de tekrar tekrar izleyenler hatırlayacaklardır ki çılgın bilim adamımız Hououin Kyouma, Mayuri ve Kurisu’nun ölmeyeceği, 3. Dünya Savaşı’nın gerçekleşmeyeceği, zaman makinesinin üretilmeyeceği ve SERN’in distopyasını kuramayacağı Steins;Gate dünya çizgisine geçiş yapmıştı. Her şey mutlu mesut derken Okabe’nin diğer dünya çizgilerindeki anıları Reading Steiner’a aşırı yükleme yapıp onu Steins;Gate dünya çizgisinden çıkarıyordur. Okabe her ne kadar dirense de Kurisu ile konuşurken bir anda yok olur. R dünya çizgisine geçen Okabe’yi artık kimse hatırlamıyordur. Christina bile unutmuşken Okabe’nin ona verdiği çatal ve Suzu’nun sözleri aklına gelir: “Cep telefonu, mikrodalga fırın ve SERN. Unutma. Unutmazsan bir yolunu bulacaksın.” Bir şeylerin eksik olduğunu fark eden Christina, zamanda sıçrama makinesini tekrar icat eder. Amacı eksik olan şeyin ne olduğunu bulmaktır. Geçmişe gittiğinde karşısında Okabe’yi bulur. Ancak Okabe, Christina’yı bir daha makineyi kullanmaması ve onu yok etmesi konusunda uyarır. Kendisinin unutulup gitmesini ister. Çünkü onun tek isteği Kurisu ve Mayuri’nin yaşayıp mutlu hayatlar sürmesidir.

Kurisu bunu kabul eder etmesine ama laboratuardaki herkes eksikliği fark etmiştir. Üyelerin kaplerinde bir boşluk vardır. Okabe’yi kurtarmak için Kurisu’nun kendisine karşı olan savaşı artık başlamıştır.

Animasyonlarla ilgili pek fazla söyleyecek bir şey yok. Anime serisindeki gibi. Televizyon serisinde kullanılan soundtrack’lere ek olarak yeni eklenen müzikler de yine serinin kalitesine kalite katıyor.

Seiyuu konusunda zaten oldukça profesyonel olan kadro yine aynı şekilde devam ediyor. Miyano Mamoru yine en iyi şekilde hayat veriyor çılgın bilim adamımıza.

Anime serisine göre filmin biraz sönük kaldığını söylemek gerek. Bunun sebebi ise bütün olan bitenin 90 dakikaya sığdırılması. Bazı sahnelerde çok fazla durulmuyor ve bunun eksikliğini hissedebiliyoruz. Ancak anime serisini izleyenler bu filmi de çok büyük ihtimalle seveceklerdir.

Steins;Gate: Fuka Ryouiki no Déjà vu filmi bize zaten bitmiş bir hikayeden daha neler çıkarılabileceğini çok güzel gösteriyor.

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/steinsgate-fuka-ryouiki-deja-vu-filmi-tanitimi
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.