Jump to content

Abrek-kun

Üyeler
  • İçerik sayısı

17
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Abrek-kun kullanıcısının paylaşımları

1. Abrek-kun

Bleach 542 Animesi Tamamlandı

ahaha seslendirmeye çok güldüm nedense :lol:
  2. Teşekkürler herkese :) Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için, bilmediğim telaffuzları öğrenmiş oldum sayende. Aslında ilk denemelerde telaffuzlar bir kaç Japonca kelime haricinde güzeldi. Ama videoyu bu haline getirene kadar bir çok deneme videosu çekince sondan gelen videolar yorgunluktan ve tekrarlardan olsa gerek biraz bozuldu. Anlaşılır diye çok da önemsemedim, bundan sonra daha dikkatli olacağım.
  3. Abrek-kun

Merhaba Türk Anime ailesi!

Kaykay mı :o En son kaykay maceram üzerine oturup yokuştan kaymaya çalışmaktı, tabi kaymak yerine kaykaydan düşüp aşağı yuvarlandım :D Neyse, hoşgeldin umarım iyi vakit geçirirsin. Abrek bende, memnun oldum :)
  4. Hoşgeldin Süleyman, umarım iyi vakit geçirirsin. Ben de Abrek memnun oldum :)
  5. Abrek-kun

Merhaba < Xesonez

Hoşgeldin Burak, umarım iyi vakit geçirirsin Bende Abrek memnun oldum :D
  6. Arkadaşlar teşekkür ederim, kendimi diksiyon ve akıcılık konularında geliştirdikten sonra daha fazla bilgilendirici videolar çekeceğim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
  7. Yardımcı olabildiysem ne mutlu :lol: Onure ettiniz beni, herkese teşekkür ederim.
  8. Abrek-kun

Merhaba

Hoşgeldin Meyra, hoş bir ismin var anlamı nedir? Umarım iyi vakit geçirirsin, benim adım da Abrek, memnun oldum. :)
  9. Merhabalar, Anime&Manga seyrederken/okurken hepimizin aklına illaki takılan bazı kelimeler olmuştur. Bazılarımız bu kelimeleri bir şekilde öğrendik, fakat bazılarımız belki üşengeçlikten belki de uzun yazılar okumak istemediklerinden bu kelimeleri es geçmişlerdir. Hatta itiraf etmeliyim ki bu video sayesinde bende birçok yeni kelime öğrendim. Ayrıca Anime&Manga kültürüyle yeni tanışmış ve bu kültür hakkında bilgisi olmayan arkadaşları da gözardı etmemek gerek. Eh.. günden güne yeni Anime&Manga severler kazanıyoruz sonuçta. Hem yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olması açısından, hem de yazı okumaktan üşenen arkadaşlar için; internetteki çeşitli kaynaklardan topladığım bilgileri kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi seyirler. Not: Eğer videosunu çekmemi istediğiniz öğretici bir konu varsa, bana özel mesaj yoluyla iletebilirsiniz. Böylelikle insanlara yalnızca forumlar yoluyla değil, videolar yoluyla da ulaşabiliriz. http-~~-//www.youtube.com/watch?v=UclBxxEg_ao Nelerden bahsedildi? -Filler nedir? -Spoiler nedir? -OVA/OAV nedir? -Fansub nedir? -Doujinshi nedir? -Seiyuu nedir? -Manhwa nedir? -Sci-Fi nedir? -Shounen nedir? -Shoujo nedir? -Seinen nedir? -Josei nedir? -Mecha nedir? -Bishounen nedir? -Bishoujo nedir? -Ecchi nedir? -Shounen-ai nedir? -Shoujo-ai nedir? -Yaoi nedir? -Yuri nedir? -Hentai nedir? -Harem nedir? -Cosplay nedir? -Cosplayer nedir? -Fan Fiction nedir? -Fan Art nedir? -Movie nedir? -Yakuza nedir? -ONA nedir? -OST nedir? -OAD nedir? Bütün Anime&Manga severlere sevgilerle...
  10. Abrek-kun

Yeni bir çevirmen geldi !

Hoşgeldin Fake Dead güzel bir iş yapıyorsun, kutlarım. umarım iyi vakit geçirirsin Benim adım da Abrek, memnun oldum.
  11. Çok eğlenceli olmuş cidden :lol:
  12. Luffy gibi boğazına düşkün olduğu için oyum Bonney'e. :)
  13. Ben Basilisk ile başladım. Bence ilk önce buram buram samuray kokan serilerden başlanılmasında yarar var. Bilinen büyük serilerden başlandığı zaman kafasında direk olarak bir anime kalitesi oluşuyor ve diğer serileri genel olarak beğenmeyebiliyorlar, tabi kaliteli seriler ayrı...
  14. Eiichiro Oda nasıl olduğunu açıkladı mı? Ben mi kaçırdım yoksa :)
  15. Bu konuyu başka bir forumda tartışmıştım, oradaki mesajımı burada da yineliyorum... Bence tayfada şeytan meyvesini yiyecek 3 kişi var. Sanji, Zoro ve Luffy. (yada tayfadan olmayan birine yedirip tayfaya alırlar) Sanji teorisi: Sanji, vuruşlarında genelde 'kızartma' kelimesi üzerinde yoğunlaştığı için ve aynı zamanda bir aşçı olduğu için ateşe hiçte yabancı değil. Mera Mera meyvesi bir aşçıya iyi bir artı sağlayabilir. Fakat Sanji yapı itibariyle sadece tekmelerini kullandığı için Mera Mera'nın Sanji için kullanışsız olacağını düşünüyorum. Zoro teorisi: Ateşli bir kılıç istediğini biliyoruz. Bunun yanında kullandığı vuruşların şeytani olması ve Zoro'dan korkan insanların Zoro'ya 'şeytan' demesi, ateşle bağdaşlaştırılabilir. Dolayısıyla Mera Mera ile Zoro, orjinal bir şeytan haline gelmiş olur. Fakat bir Logia türünün kılıç ustasına yakışıp yakışmayacağı konusunda endişeliyim. Ayrıca Zoro düşmanlarıyla adil bir şekilde dövüşmek isteyecektir. Mihawk'a yenilirken bile önünü dönmüş ve gerçek bir kılıç ustası olduğunu kanıtlamıştır. Dolayısıyla adil olan yöntemlerle 'dünyanın en iyi kılıç ustası' olmak isteyecektir. Adının Logialı kılıç ustası değilde, yetenekleriyle anılmak isteyeceğini düşünüyorum. Luffy teorisi: Luffy normal şartlar altında bu meyveyi yiyemeyeceğini söylemiş olsada biliyoruz ki Luffy boğazına düşkün bir insan ve bu meyveyi yanlışlıkla yeme ihtimali de var. ''Eğer yanlışlıkla yerse ne olur?'' sorusuna cevaben, seride bize gösterilenler doğrultusunda şu teorileri üretebiliriz... 1. Teori: Eğer şeytan meyvesi irade ile alakalı bir durumsa... Thriller Bark'ta Luffy, Gekko Moriah'ı yenebilmek için 100 adet gölge yemişti ve gölgeleri yemesinin ardından korsanlardan biri şuna benzer bir ifade kullanmıştı 'Bu nasıl bir insan !? Bu nasıl bir irade gücü'.. Bu örnekte gölgeleri şeytan meyvesine benzetebiliriz(-irade ve yemek- ). Eğer şeytan meyvesi de irade ile alakalı bir durumsa o halde işin içinde bir şekilde çıkıcaktır Luffy. Zaten kralın iradesine de sahip... 2. Teori: Eğer şeytan meyvesi hücreler ile alakalı bir durumsa... İlk olarak Luffy lastik olduğu için vücut sistemi diğer insanlardan çok çok farklı. 2. Düzene (gear second) geçme olayı, kan akışını hızlandırması ile alakalı olduğundan bu da başlı başına bir hücre evrimi demek. Bunun yanı sıra, İmpel Down’da Luffy zehirlendiğinde İvankov tarafından hücreleri yenilenmişti ve lastik olmasının verdiği avantajla güçlü olan hücrelerinin üzerine birde yenilenmiş ve zehire karşı bağışıklığı olan bir hücre sistemi eklenince, Luffy’nin hücre sistemi çok farklı bir boyut kazandı. Dolayısıyla 2. Şeytan meyvesi hücreler ile alakalı bir durumsa belki bu durumdan da kurtarabilir. 3. Teori: Eğer hiçbir şekilde 2.şeytan meyvesi yenemiyor ise, Law’un yardımıyla olabilecek bir yol var.. Law’un Room yeteneği sayesinde Luffy’e şeytan meyvesi yedirilmeden enjekte edilebilir. Bu zamana kadar Law’un kalbini aldığı insanların ölmediğini gördük. Dolayısıyla belki bu şekilde bir enjekte olayının olumlu sonuçlanması ihtimali var. Bunun haricinde Teach’da Newgate’in güçlerini alırken farkettiyseniz yemedi. Karanlık meyvesi güçleriyle kendi içine emdi. Her ne kadar bu sahneyi görmemiş olsakta meyveyi Newgate’in içinden çıkarıcak hali yok. Büyük ihtimalle şeytan meyvesinin ruhunu / veya yeteneğini artık her ne ise onu emip kendisine hapsetmiştir. Law ‘da böyle bir şey yapabilir belki… 4. Teori: Kılıca yedirmek... (veya ona benzer birşey) Şu ana kadar gördüğümüz bütün korsanların neredeyse hepsi kılıç veya tabanca kullanıcısıydı ve Luffy, Shanks'ı örnek aldığı için Shanks gibi bir kılıç kullanmak isteyebilir. Ayrıca Luffy'nin kılıç kullanmak zorunda olduğu bir diğer neden ise vücudunun kılıçlara (kesici herşey) karşı zayıf olmasından kaynaklanıyor. Luffy, kılıç kullanmayı bilmediği için daha farklı birşey olan Logia (mera mera) yedirilmiş bir kılıç kullanabilir ve bu kılıçla Akainu'yu kesmeyi arzulayabilir. Diğer kılıç ustalarından daha iyi olmak zorunda, Logia kullanarak bu farkı kapatabilir. (bu ihtimal, bir kılıçla yanlışlıkla kesilmebilmesi üzerine bir ihtimaldir. Bilinçli bir şekilde yapılacağını kesinlikle zannetmiyorum)
  16. Bu konuya farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum, Anime ve çizgi film konusunda birçok tartışma duyduk bu güne kadar. Genel itibariyle animeleri seven kesim animelerin çizgi filmlerden ayrılması gerektiğini savunurken, diğer kesimde ikisinin de aynı şey olduğu konusunda ısrar ediyor. Aslında burada üzerinde durulması gereken konu, insanların 'çizgi film' denildiğinde ne anladığı. Çizgi film denilince akla gelen ilk şey, doğal olarak Tom Jerry gibi yapımlar olduğu için çizgi film denilmesinin çok da sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Evet, bunun anlam olarak karşılığı çizgi film olabilir, fakat ben anlam olarak değil daha çok algınanan manasıyla ilgileniyorum ve kesinlikle çizgi film denilmesine karşıyım. Ne zaman ki Türkiye'de ''ben çizgi film izliyorum'' diyen bir insana gülünmediği bir gün gelir, o zaman animelere çizgi film diyebilirsiniz, alın sizin olsun. Fakat dediğim gibi algı çok farklı olduğundan çizgi film değil anime diyoruz. Kelime anlamı ile değil, nasıl algılandığı ile ilgileniyoruz... Bunun haricinde yine insanların Otaku kelimesini nasıl algıladıkları çok önemli. Şahsen hayatını anime ve mangalara adamış bir insanı Otaku haricindeki bir kalıba sokamıyorum. Fakat bunu hastalık olarak görmüyorum. Daha çok bu durumun kelime karşılığını bulamadığımdan Otaku kelimesini uygun görüyorum ve bu olay 'Otaku' algısıyla alakalı da bir durum. Sen Otaku'nun sadece hastalıktan ibaret olduğunu düşünürsun. Ben hayatını anime ve mangalara adamış insanlara 'Otaku' derim. Mesela Mangakalarda (manga yazarı) hayatlarını manga yazarak kazanan insanlar. Bu insanlar da Otakular içerisine girebilir. Fakat hasta olarak değil, bunu ifade edebilecek başka bir kelimenin olmamasından. Yani ''o kadar seviyorum ki Otaku kadar... veya derecesinde...'' gibi bir olay bu aslında... Böyle uzar gider bu konu.. Çok önemli bir konu olmadığını düşünüyorum. Bırak kim kendisine ne demek istiyorsa onu desin. Sevgiler kardeşim.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.