Jump to content

Sina

Üyeler
  • İçerik sayısı

884
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

Sina kullanıcısının paylaşımları

1. Gintama belliydi zaten, yani Gintama'yı heyecanla beklemeyen mi var ki? Onun dışında ciddi ciddi haremlerden nefret etsem de Nisekoi'nin 2. sezonunu merak ediyorum :D Arslan Senki ve Owari no Serafu'da beklediklerim arasında. Ötekilerini nasıl olsa gene izleyeceğim ama bi heyecan yok :D
  2. Sina

Anime mi, Manga mı?

Bu tür bi soruya nasıl cevap vermem gerektiğini bilmiyorum ama bana göre mangalar her zaman daha değerli. Ama bu düşüncem animeler mangalardan kötü olarak yorumlanmasın. Yani bir düşününce ikisi de kıyaslanılmaması gereken şeyler. Bazı animeler vardır her yönden mükemmeldir, müzikleri, animasyonları, seiyuuları vesaire tam yerli yerindedir fakat bazı animeler ise tam tersidir, manganın size yaşattığı duyguları yaşatamaz. Bir yerde takılıp kalır. Ama mangalar daha kuvvetlidir, sadece o çizimler sizi konunun bütün derinliğine çeker, karakterleri daha iyi anlamanızı sağlar, o duyguyu daha yoğun yaşarsınız. En azından bana göre. Bilmiyorum, belki de çok fazla kitap okuduğumdandır, o duyguyu izlemek istemiyorum, kendim yaşamak istiyorum. Filmlerde de öyle değil mi?...Sonuçta o duyguyu yaşayan birini izlemek ile okumak ve kendi düşüncelerimizle yorumlamak arasında fark var.
  3. Sina

Anime Şarkılarına Türkçe Cover /._./

Çok başarılı olmuş bence, Türkçe cover yapan pek kişi var mı bilmiyorum ama senin emek verdiğin kesin, devam etmelisin :D Bu arada sesin çok sevimli. ;)
  4. Sina

Aldnoah.Zero [FC] (Spoiler İçerir)

Tam şu anda eklendi sanırım, ellerine sağlık Setsuna, gerçi gene spoilerları yedim ama sırf çeviri gelince izleyeceğim bu sefer diye bekledim :D
  5. Oğluma Shota ismini asla koymam. Tehlikeli. -_- Kaede daha mantıklı. ^_^ Ayrıca neden bayanlar hep shoujo/josei serilerden isim seçmiş? Kafayı yiyeceğim :(
  6. Sina

"Anime bir hataydı."

Genelde bu tür konular görünce direk geçerdim, ama kendimi bir şeyler yazmak zorunda hissettim. Miyazaki ''Anime bir hataydı.'' derken weaboolardan ve kendilerini 'otaku' olarak tanımlayan kişilerin animelerin amacını değiştirmesinden bahsediyordu bence. Demek istediğim şeye gelirsek, bu gün yapılan yapımların çoğu fanservice, ecchi hatta ve hatta ensest. Bu animeler boşa yapılmıyor ki? Anime bir sektör, ve bu sektördekiler para kazanmak için talep neyde fazla ise ona yöneliyorlar. Animelerin dönüştüğü şeye bir bakın lütfen. Bir eski yapımlara bakın bir de şimdikilere. Anlayacaksınız. Benim kişisel olarak bunları demeye hakkım yok, evet bende şu an bu tür şeyleri izleyen biriyim. Keyif alıp almadığım da bana kalmış, ecchisi olup güzel olan serilere de rast geldim, sırf bu tür şeyler içerip de iki kuruşluk değeri olmayan serileri de izledim. İzlerken keyif aldığım seriler de vardı, insanlıktan tiksindiğim de. Engellenilebilir bir şey değil bu shotacon, lolicon, brocon gibi şeyler artık bu kültürün bi parçası. Engellenemez. Fakat bunların yanında o kadar güzel düşünülerek kurgulanmış animeler de izledim, iyi ki de izlemişim, hayatımı değiştiren şeylerle karşılaştım. Hayat hakkında hayattan ögrenemediğim şeyleri animelerden de ögrendim. Herkesin içinde bitiyor olay, herkes istediğini sevebilir. Artık anime sevenlere de karışmıyorum, sevmeyenlere de. Ecchi sevenlere de karışmıyorum, klasik shounen sevenlerede. İş önce kendinde bitmeli, sen ne seviyorsun, ne izlemek istiyorsun? ;) Animeleri şahsen ben biraz olsun rahatlamak için izliyorum, dertlerimden biraz olsun uzaklaşayım diye. Gerçek hayattan kopmak ise biraz aşırıya kaçıyor. İçinde yaşadığın şeyden saklanamazsın, ne yaparsan yap gene gelip seni bulur. Ben bunu kitaplarla çok yaptım, çok derdini de çektim sonradan. Sonucunda her şey bittiğinde daha realistik oluyorsun hayat hakkında. ^_^
  7. http://9gag.com/gag/aE1Rv5e Ben daha bir kardan adamı zor yapıyorum ne diyeyim 'Japonya' işte.
    1. aizen-

aizen-

Adamların kar'dan adamları bile şekil.

2. Mileydi

Mileydi

Kar topu bile yapmayı beceremeyen birine bunları göstermek -,- kıskanmadım, kıskanmadım :P

8. Sina

Kardan Neler Yaptınız?

Ahahaha ben olsam yanında durur, bakın ben yaptım diye gelen geçene söylenirdim. Hele kızlar bu tür şeylerden hoşlanıyorsa fırsatı da kaçırmamak lazım. -_- Şu an çok heveslendim, üstüne bir de böyle dedin, dışarı çıkıp bir tane de ben yapmayı denesem mi acaba :D
  9. Sina

Kardan Neler Yaptınız?

Normalde kar falan oynamam ama bu sene bu kadar kar yağdı, yağan boşa gitmesin diye dışarı çıktım ve kardan adam(?) yaptım. (Tamamen hayal kırıklığıydı, resmini bile çekmeye tenezzül etmedim :D ) Ama şimdi böyle bi şey görünce kendi yaptığım şeyden utandım. Yani bi metre falan bişey yaptım, onu yaparken bile enerjim tükendi, 4 saat zaten dışarıda duramam :D Ellerine sağlık çok güzel olmuş. Helal olsun ne diyeyim, kıskanmadım da değil :D
  10. Death Parade şaşırtmaya devam ediyor. Ne bölümdü be :D

1. kata silvia

kata silvia

vallaha öle harika bir anime kız makyajsızken daha güzel emi

11. Sina

Güncel seri izlemek(Yazıyı okuyun)

Şu çizim sınırını zaten aşsak çok hoş olacak, belki de güncel serilerin çizimleri hoş diye izliyorlar. Yani aradaki fark gerçekten çok büyük. O kadar akıcı animasyon izledikten sonra tabi insan öteki serilere bakmak istemez. Zaten artık çoğu insan çizimi güzel olan anime arıyor nedense. Bende çok güncel anime izliyorum, eski animeleri de izliyorum. Konusu güzel olmadığı sürece çizimleri olsa kaç yazar ki? Sıkıcı olduktan sonra benim gözümde o animasyonun ne değeri kalmış ki?... Ama benim kanaatimce güncel seriler adı üstünde güncel olduğu için seviliyor. Bitmiş bi seri izlenir, bitirilir. Üstünde daha ne kadar tartışabilirsin ki. Ama güncel olduğu zaman 'Konu nasıl olacak?, Nasıl ilerleyecek?' diye merak ediliyor. Her hafta heyecanla bekleniliyor vesaire. Hadi mangası da var diye ekle, o mangayı seven insanlar animesi nasıl olacak, müzikleri nasıl olacak vesaire diye de merak ediyor. Ee hal böyle olunca da mangası güzel olan serilerin animesinin daha çok izlenmesi normaldir. Aynı şey mangalarda daha çok geçerli, şu an çogu anime mangadan yapıldıgı için gene animede bir kısım heyecanı kaçıyor, ama mangada ne olacagını bilmiyorsun. Her hafta veya ay o heyecan devam ediyor. Bunların üstüne bir de reklam faktörünü koy, güncel animelere ne kadar reklam şu bu yapılıyor Japonya'da . Hal böyle olunca izlenmesi bence çok normal. :D Eski serilerde izleniyor, şimdi güncel seriler hep izleniyor demek hata olur. Üstelik eski seriler unutulmuyor da. Yani üstünde tartışmıyorsak, konuşmuyorsak bu güncel serilerin suçu değil ki :D Herkesin bi zevki var, karışamayız :D
  12. Sina

Animelerde İlişkisini En Sevdiğiniz İkililer?

Ahaha Asuka'nın bakaları hiç bitmiyor zaten Shinji'ye karşı. Zaten orjinal animede ikisi daha yakın. Ama film serisinde de Mari ile daha hoşlar bence. Yani Mari'nin Asuka'ya prenses diye seslenmesi, Asuka'nın Mari'ye dörtgöz demesi vesaire. :D
  13. Sina

Animelerde İlişkisini En Sevdiğiniz İkililer?

Ehem, bir sürü var hangisinden başlasam. Gintama'dan, Gintoki ve Hijikata - Hayır cidden bayılıyorum iki karakter arasındaki dinamiğe, birlikte olduklarında bir sürü saçmalık ve mükemmellik ortaya nasıl çıkıyor hala anlamış değilim. Birbirlerini desteklemeleri, falan da hoşuma gidiyor. Hamatora'dan Nice ve Art - Artık kardeş ilişkisine dönmüş onların ki, daha fazlası olabilir mi? Birbirlerine olan bağımlılıkları inançları vesaire... Mahou Shoujo Madoka Magica Homura ve Madoka - Bu ikilinin arasında ne dönüyorsa ben bile açıklayamıyorum, izleyenler bilir. Kelimelere dökemeyeceğim kadar sadık bi ilişki ve sevgi var. ;) Ace of Diamond'dan Miyuki ve Sawamura - Bir aptala en çok yakışan öteki bi aptal işte :D Beni gülümseten, yeri geldimi de gaza getiren nadir ilişkilerden. Kagepro'ya girmek istemiyorum. Her ilişki benim için çok değerli. Saysam kitap yazarım, o derece. Ama Seto ve Kano'nun kardeşiligi ile Ene ve Shintarou'nun arkadaşlıgı çok ayrı. Ve en büyük ikilim Evangelion'dan (Kaworu ile Shinji'yi saymıyorum yoksa o ilişkinin içinden çıkamayız.) Asuka ve Mari - Tsundere prensesime seride en çok giden karakter. Birbirlerini tamamlıyorlar resmen konuşmaları diyalogları bitiyorum ;)
  14. Daha fazla Kiseijuu izleyemiyorum, olaylar sıkıcılaştı. Başından beri bi konuya sahip değil zaten. Sırf bitsin diye izleyeceğim sanırım. Üzüldüm.

1. historianWeeb

historianWeeb

ne yalan söliyim 12ye kadar iyiydi okuldan geldim direk izliyordum üstümü falan değiştirmeden amam sonra bozdu :P

2. Sina

Sina

Yok ben artık 2 haftadır izleyemiyorum içimden hiç istek gelmiyor 2 kez açtım bölümü tekrar kapadım. Niye böyle olduysa birden :D

3. historianWeeb

historianWeeb

"sen şiniçimmisin sen şiniçi-kunmusun" etkileri :D

15. Sina

Neden oyun oynuyorsunuz?

Şu değersiz hayatımda, her dakikamı sorunlarımla geçirmemek için oyun oynuyorum. Tabi eskiden öyle değildi. Kendinizden bir yaş büyük bir abinizin olması hayatınızı değiştiriyor tabi. Onun eskilerini falan giye giye bende erkek gibi büyüdüm. Eski bilgisayarımızın önüne oturup saatlerce Crazy Taxi ve Need for Speed oynadığımızı hatırlarım. Bide bende bi oyun serisine sıfırdan başlama alışkanlığı var. Mesela Hitman 3 oynamak istiyorsam ilk 1 ve 2 inecek, tamamlanılacak, ondan sonra 3'ü oynayabilirsin. Hal böyle olunca çok gerksiz oyun oynadım nedensiz yere. Bide her oyuncu gibi mmo yoluna girince hiç bitmedi zaten eğlencesi. Sabah akşam abimle beraber bi hesabı kasma çabası vesaire :D :D Ama zaman geçince artık sırf gerçek hayattan uzaklaşayım kafasında yapıyorum her şeyi. Eski grafikli oyunlardan aldığım o masum zevki de artık alamıyorum tabi. Gene engel olunmuyor ama, bilgisayarla büyüdüm ben, 30 yaşıma gelsem bile oynarım. İnsanın kafasını dağıtıyor bir kere, başka nedeni var mı ki?
  16. Yeni gelecek olan Legend of the Galactic Heroes animesi tekrar olayları başından mı alacak? Bilen var mı?

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Mileydi

Mileydi

Üst satırın devamı... bilgimiz yoktur sonuçta anime dünyamız bize sunulan bilgi kadar geniş ana vatanında daha farklı olabilir. Ne yazsam bilemedim senin yüzünden ben yazdığımdan utandım şimdi :D Gidecek yerin olsa da gitme zaten yedekte kalsın hep (:

3. Sina

Sina

Aynen ben mesela eskiden çıkan her serinin bir bölümünü falan izlerdim en azından, artık nedense direk geçer oldum o tür serileri. Anime dediğimiz şey ergenlik yaşlarındaki insanların arzuları meselesine dönüştü. Bir ders çıkarma, bir mükemmellik tatma derdinde değiliz. Bende belki daha ergenlik yaşlarımda sayılırım, nadiriz ama gene varız. Belki de kıyıda köşede unutulmuş animeler için hala umut vardır :D

4. Sina

Sina

Ama kısaca her şey insanda bitiyor, elimizden bir şey gelmez. Senin dediğin gibi talep neyde fazla ise onun yapılması normaldir. Biz anca arkamıza yaslanıp aradan ayıklayarak bizim kendi tabirimizce hoş buldugumuz animeleleri izleyip keyif alırız. Eskiden üzülürdüm, ama artık üzülmüyorum. Ahahah ben çok övülmem, aylardır ilk defa biri beni övdü sanırım, mutlu oldum. Teşekkürler :D

17. Sina

The Heroic Legend of Arslan Ekibi Kesinleştirildi

Daisuke Namikawa ve Narsus mu? Şimdi aklımda canlandıramıyorum açıkçası daha farklı bir seiyuu beklerdim. Bakalım artık nasıl olacak, direk manganın senaryosunu mu kullanacaklar, yoksa romanın mı. :D
    1. Nayru

Nayru

yaklaşık 10 ay sanırsam :D

2. historianWeeb

historianWeeb

Sanırsam artık 4. sezonu izleme vaktim gelmiş :P

3. Sina

Sina

Neredeyse yıl olmuş. 4 yılımı verdim şu diziye. Her yıl beklemekten sıkıldım :D

18. Sina

Aldnoah.Zero [FC] (Spoiler İçerir)

Bu bölüm cidden iyiydi. Geçen bölüm Slaine 'Benim bir hayalim yok.' demişti. Düşününce kendi hayalini yerine getirmek için uğraşmıyor, Asseylum'ın hayalini yerine getirmek istiyor. Bu bölüm öteki prenses ile konuşur iken aklıma dank etti. Aaah kestiremiyorum Slaine seni, daha da ilerle. Artık zaten çogu kontun saygısını da kazandın. Dünyadakiler de hep bi Inaho, onsuz hiç birşey yapamıyorsunuz ne hale gelmişiz. :D
  19. Artık anime de izleyemiyorum mangalar yüzünden, durmadan manga oku oku oku içim dışıma çıktı tiksindim resmen ama engelleyemiyorum.

1. Nayru

Nayru

güzel türkçemiz bu durumu 'bağımlılık' olarak tanımlıyor :D manganın tadını aldıktan sonra animeye dönememek abes olmasa gerek

2. Sina

Sina

Yok normalde de çok manga okuyordum ama anime de izliyordum. Herhalde güzel anime bulamamaktan bu hallere düştüm.

3. Nayru

Nayru

hımıhımı o zaman şöyle yapalım ben sana anime önereyim sen de bana animesi olmayan , kesin okunmalı dediğin ve shoujo olmayan bir manga öner :D mutualist takılalım :)

20. Hikigaya bile harem kurdu kendine, bi ben kaldım resmen :( Umarım şu karakter tasarımlarına pek takılmam izlerken, çok büyük değişiklik var ve dayanamıyorum nedense :D Sanki başka animeymiş gibi geliyor :D
  21. Sina

Başlamak isteyip de başlayamadığınız animeler ?

Berserk, ah mangada neredeyse 300'e geldim ama bir türlü animesini izlemeye kendimi getiremiyorum. Bakalım artık mangada güncele gelince tekrar düşünürüm.
  22. Sina

2014'ün en çok ''Reblog'' edilen anime ve mangası

Bi SNK rebloglamadım bütün sene boyunca Tokyo Ghoul, Evangelion, Kuroshitsuji ve Haikyuu rebloglayıp durdum geriye dönüp bakınca 3 yıllık tumblr hesabım tamamen animeler ve fandomlar tarafından ele geçirilmiş. Ayrıca dönüp bir daha bakınca tumblr resmen fujoshi kaynıyor, Dramatical Murder ve Free! hakkında o kadar ne reblogladılar acaba ;)
  23. Sina

En Son İzlediğiniz Dizi ?

Shameless, sonunda yeni sezonu da geldi zaten :D Özlemişim, artık her hafta geriye kalan bölümleri sayar oldum :D
  24. Bir kere reklam yapan anime her zaman öndedir. O yüzden daha tam bi yorum yapamayız 2015'in en iyi animeleri hakkında. Fakat bana göre şu an yayınlanan serilerden en iyileri Durarara!, Aldnoah.Zero ve Death Parade. Gelecek serilerden de en çok gözüme takılan Owari no Seraph, Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru no Darou ka? (Zaten Light Novel'ı da çok satıyor.), High School dxd BorN (her ne kadar nefret etsemde çok ses getirecek eminim.) Haikyuu!!'nun yeni sezonu ne zaman çıkıyor bilmiyorum ama 2015 içerisindeyse gene en iyi animelere girebilir. Onun dışında ben oyumu Gangsta'ya ve Gintama'ya veriyorum. Anime filimleri de sayılıryorsa tartışmasız Evangelion bu yıla da yön verir.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.