Jump to content

Dolphin

Üyeler
  • İçerik sayısı

6
  • Son ziyareti

1 Takipçi

Dolphin üyemizin başarıları

1. Konu için çok teşekkürler. Fakat birşeyi düzelteyim... Japoncada Çincede de olduğu gibi a e ı i u ü o sesleri kelimeden kelimeye uzatılar okunur. Bu üzerine şapka ^ konularak gösterilmez. Şapka bizim dilimizde olduğu gibi genel kullanımı bir sesli veya sessiz harfi yumuşatmak; veyahutta sessiz harf için konuşursam, o dilde alfabede olmayan bir sessiz harfin belirtilmesi için kullanılır. Uzatılması gereken sesli harflerin belirtilmesinde, üzerine aynı ses tonunda ilerleyip uzatılmasını temsili eden tiremsi düz çizik atılır. Flat Tone(Düz ton) diye yerli ve yabancılar tarafından adlandırılıyor zaman zaman. Mandarin Çincesinde 一声(Yīshēng) yani "Birinci ton" olarak geçer. ū ī ā olarak... Yani başta verilen örneklerden birinde geçen bir kelimeden örnek verirsem. Fuû yerine Fuū olur. Ne kadar önemsiz bir bi' bilgi gibi dursa da bilgilendirmek istedim. Tonlamalar hakkında Daha fazla bilgi için. http://en.wikipedia.org/wiki/Tone_(linguistics)
  2. İlk başlarda karakterler hakkında evet geçmişlerini merak ediyordum ama artık geç kaldılar. Zerre umrumda değil artık ne hayatları ne olayları. Üstte yazanlar doğru yazmış. Aksiyon, atraksiyon savaş derken, böyle gaza getiren olaylar görürken, bir anda Filler! İnsanı soğutuyorlar resmen. Hafta da 20 dakikalık bir bölüm yayınlıyorlar. Filler olmayan bölümlerinde; gereksiz konuşmalarıyla, gereksiz flashback'leriyle 15 dakikayı dolduruyorlar. <_< O kadar flashback'de bir adam akıllı birşey göstermiyorlar. Youtube'da Fan'lar tarafından hazırlanan AMV'ler bile daha ilgi çekici geliyor. <_< Tiger Woods'a atar yapan abi gibi hissettim şuan kendimi... :D Hele o son bölümlerde 345-349 obitonun kunai saplamasını 10 kere gösterdiler, kaya altında ezilişi 20kez...
  3. Dolphin

Pokemon The Origin ile Yeniden Doğuyor

^^ Üzerinde ve videonun içinde de Pokemon Black and White 2 diye yazıyor yani her türlü anlaşılıyor zaten, farkedemeyen olmaz kanımca.
  4. Dolphin

Pokemon The Origin ile Yeniden Doğuyor

Böyle birşey için uzun zamandır bekliyodum. Bayaa uzun zamandır. Artık Ash'in saçmalıklarını görmekten bıktım Kaldıki Anime'den çok, amerikan kız çizgifilmleri izlermiş gibi bir hal aldı yeni nesillerle. Şirinlik şirinlik şirinlik, şirin yeni pokemonlar. Peluş bebekler gibi... 1. nesili özlemiştik harbi çok iyi oldu bence. İnşallah devam ederler... Ash'i görmekten bıktım. Şu tanıtım için hazırlanmış hali bile şimdiki animeden katkat daha iyi...
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.