Jump to content

Amy's

Üyeler
  • İçerik sayısı

223
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Amy's reacted to KuramaUN in ( 12 / 12 ) Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge   
    Anime Adı : Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge
    Anime Türü : Komedi, Okul, Slice of Life
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Yapım Yılı : 2016
    Çevirmen : ays_drl
    Düzenleme : Sinsine
    Özet; Uykulu gözlerle dirseğine yaslanan ve iç çeken. Tanaka-kun, aslında bir şeyler için uğraşmaz ama yine de sevilir. Bu rahat gençlik komedisi, Tanaka-kun ve onu yalnız bırakamayan sessiz Oota ile ilgilidir.
      Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol  
  2. Beğen
    Amy's reacted to Eolo-sama in ( 12 / 12 ) Vanitas no Karte   
    Anime Adı: Vanitas no Karte
    Anime Türü: Doğaüstü Güçler, Fantastik, Shounen, Tarihi, Vampir
    Bölüm Sayısı: 12 / 12
    Yapım Yılı: 2021
    Çeviri: tubass
    Redakte: sayaji
    Encode: KuramaUN
    Görüntü Kalitesi: 1080p
    Özet: "Bir zamanlar, diğerleri kan kırmızısı dolunayda dirilirken kendisi mavi bir dolunay gecesinde doğduğu için kendi türü tarafından dışlanan Vanitas adında bir vampir yaşarmış. Yalnız başına ve korku içinde, bir gün tüm vampirlerden intikamını almak için lanetli bir büyü kitabı olan Vanitas'ın Kitabı'nı yaratmış; en azından hikaye bu şekilde." 19. yüzyıl Paris'inde zeplinle seyahat eden genç vampir Noé'nin tek bir amacı vardır: Vanitas'ın Kitabı'nı bulmak. Ani bir vampir saldırısı, Noé'nin sıradan bir insan gibi görünen ama vampirler konusunda uzmanlaşmış esrarengiz doktor Vanitas ile tanışmasına neden olur. Efsane Vanitas'ın hem adını hem de kötü şöhretli metinlerini miras alan gizemli doktor, hastalarını iyileştirmek için bu büyü kitabını kullanmaktadır. Ancak doktorun nazik tavırlarının arkasında biraz daha uğursuz bir şey yatıyordur.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

3. Beğen
    Amy's reacted to shadowsubs in Yeni Oyunumuz için Fikirlerinizi Bekliyoruz!   
    Yeni Oyunumuz için Fikirlerinizi Bekliyoruz!
    2 dakikanızı ayırıp aşağıdaki anketi doldurursanız seviniriz. Hepinize iyi eğlenceler.
    https://goo.gl/forms/yCxc6DW7FYlLJPxs1
    Ekstra isteklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.
  4. Beğen
    Amy's reacted to Tugrul. in Photoshop Arşivi   
    Arşivin içindekiler : Text effect ,Manipulation ve Afiş psd,20 Tane Stadyum Arkaplan ve 20 Tane Saglamından Texture
    İndirme Linki : https://yadi.sk/d/J_DhwY27gSCRJ

Arkadaşlar rica etsem emege karşılık https://www.facebook.com/TasarimDosyasi/photos/a.1731139500444446.1073741828.1722205011337895/1833847876840274/?type=1&theater bi beğeni atarmısınız :D
  5. Beğen
    Amy's reacted to SPAWN-TheUndead in Anime Açılış/Kapanış Şarkıları Gitar Cover'larım   
    Uzun zamandır anime şarkılarını cover'lıyorum gitarla, (amatör olarak tabii) ama pek kayıt yapma
    fırsatım olmuyor. Zaman buldukça yaptığım ve yapacağım kayıtları sizlerle de buradan paylaşayım dedim. :) 

Aynı zamanda bu yaptığım çalışmaları başka fansub gruplarıyla da paylaşıyorum. Animelerde karaoke dışında
    bir ilk olarak enstrüman kayıtlarını da op ve endinglere ekliyoruz.
    Death Parade kapanış parçası cover'ım Anisekai FanSub'da tüm projede kullanılmıştır.
    No game no life açılış parçası cover'ım Puzzle FanSub'da serinin son bölümünde kullanılmıştır. 
    Mazinkaiser SKL açılış parçası cover'ımı kendİ gurubum Meiji'de.
    Fate Stay Night UBW 2. açılış parçası cover'ım Akai-Sora FanSub'da kullanılmıştır.
    Bu tarz çalışmaların yaygınlaşmasını temenni ediyorum. ^^'

[ノーゲーム・ノーライフ] No Game No Life - This Game (Guitar Cover) - YouTube
    Bana göre 2014'ün en iyi serilerinden olan No game no life anime serisinin, açılış şarkısı
    olan This Game parçası cover'ım, parça Suzuki Konomi tarafından söylenmekte, tanıyanlarınız vardır.
    İlk kaydımdan sonra baya zaman geçti, 2014'ün diğer serilerinden Donten ni Warau serisinin kapanış şarkısı olan Attitude To Life parçası gitar cover'ım.
    Serinin 2-3 bölümünü izlemiş ve bırakmıştım. Bana göre bir seri değildi. :) Tek beğendiğim kısmı bu kapanış şarkısıydı.
    1 numaralı j-metal grubum galneryus tarafından yapılmışken kaçırmam da olanaksızdı. ^^

DİĞER ÇALIŞMALARIMIN VİDEOLARI...

6. Beğen
    Amy's reacted to asci in Nobunaga Concerto-Live Action Tanıtım Videosu Yayınlandı!   
    Nobunaga Concerto-Live Action

Ayumi İshii'nin tarih mangası Nobunaga Concerto'nun live-action tanıtım videosu yayınlandı.Videoda karakterler ve filmin müziğine de yer verilmiş.(Ashioto ~Be Strong/ Mr. Children.)

Yazı: 1582, Honnōji olayı
    Saburō: Bunu neden yaptın? Neden?!
    Anlatıcı: Saburō zamanda yolculuk yaptı ve savaş dönemine gitti.orada Oda Nobunaga ile tanıştı.
    Nobunaga: Oda Nobunaga gibi yaşayabilir misin, benim yerime geçerek?
    Saburō: Ne?
    Yazı:Ünlü olay,film olarak geliyor.
    Yazı:Heisei çağı,Oda Nobunaga.
    Saburō: Şaka yapıyor olmalısın.
    Yazı: Gerçek Oda Nobunaga, Akechi Mitsuhide.
    Nobunaga: Akechi olarak size destek olacağım.
    Yazı: Nobunaga'nın eşi Kichō
    Kichō: Bu mümkün değil!
    Yazı: Nobunaga'nın kölesi Ikeda Tsuneoki
    Tsuneoki: Lordum,bizimle birlikte savaşın.
    Yazı: Nobunaga'nın hayatını cehenneme çeviren, Hashiba Hideyoshi.
    Hideyoshi: Savaş benim alanım.
    Anlatıcı: Şimdi kader çarkları dönmeye başlıyor.
    Saburō: Ölüyor muyum?
    Kichō: Ölecek misin? Buna inanamıyorum.Bu aptallığa bir son verin.
    Saburō: Sana söylüyorum,bu doğru.
    Kichō: Sessizlik!
    Hideyoshi: Doğru zamanda başka birini öldürelim, Lord Nobunaga.
    Adam: Lordum!
    Saburō: Biz neden evlenmiyoruz? Birlikte yaşayalım.
    Adam: Haydi!
    Kichō:Neden gidiyorsun? Birlikte yaşayalım dememiş miydin?
    Saburō: Bu çağda seninle tanıştığım için gurur duyuyorum, Kichō.
    Mitsuhide: Düşman Honnōji'de!
    Saburō: Birgün barış çağı gelecek,eminim gelecek.
    Anlatıcı: Nobunaga Concerto
    Yazı: Elveda, Nobunaga

Filmin oyuncuları ise:

Shun Oguri (live-action Lupin III, Captain Harlock, Detective Conan) - Saburō Arata Furuta (live-action Ranma ½, 20th Century Boys, Captain Harlock) - Hisahide Matsunaga Kou Shibasaki (Battle Royale, Detective Conan: Private Eye in the Distant Sea)- Kichō Osamu Mukai (live-action Nodame Cantabile, Beck) - Tsuneoki Ikeda Takayuki Yamada (Densha Otoko movie, live-action Bakuman.) - Denjiro Tahara Gaku Hamada (Miss Hokusai, live-action Space Brothers) - Tokugawa Ieyasu  
    Anime Haber
  7. Beğen
    Amy's reacted to asci in Sailor Moon Crystal 3. Sezon Duyuruldu!   
    Sailor Moon Crystal 3. Sezon Duyuruldu!

Naoki Takeuchi'nin ünlü mangası Sailor Moon'un adaptasyonlarından olan Sailor Moon Crystal'ın 3. sezonu duyuruldu.Açıklamalara göre yeni sezonda "Death Busters" arc işlenecek ve bu arc'ta Satürn Savaşçısı,Uranüs Savaşçısı ve Neptün Savaşçısı da olaylara dahil olarak karşımıza çıkacak.

.
    Bunun yanında yine resmi sitesinden Sailor Moon'un 20. yılı şerefine başka bir proje daha düzenleneceği duyuruldu.Fakat yeni proje için ileride ayrıntılı açıklama yapılacağı duyuruldu.(Benim tahminimce ya bir müzikal ya da live-action olacak.)
    Sailor Moon'un 1992-1997 yılları arasında 5 sezonu yayınlanmıştı.Bunların yanında çok sayıda uzun filmleri ve tiyatro-müzikal gösterileri de olmuştu.1993-2005 yılları arasında sahne oyunları da yapılmıştı.Bu sayede ilgiyi üzerinde tutmayı başarıyordu.Şimdiyse Death Busters arc ile devam edecek olan seri,bakalım bu sefer de başarılı bir şekilde ilerleyebilecek mi?
    .:asci:.

//Daha fazlası için: Anime Haber
  8. Beğen
    Amy's reacted to asci in Phantasy Star Online 2 Oyununun Anime Adaptasyonu ve Tanıtım Videosu   
    Phantasy Star Online 2 Oyunu Animeye Uyarlanıyor!

Oyunların animeye uyarlanması şu aralar gittikçe arttı.Sanırım reklam parasını animeye vererek insanların aklında daha kalıcı olacak bir ortam oluşturuyorlar(ki bence çok mantıklı).Üstüne bir de anime siteleri seriyi paylaşır vee anime izleyenlerin de oyunlarla haşir neşir olduğu gerçeği eklenince oyun şirketleri için çok cazip geliyor haliyle.Neyse konumuza dönelim:

Serinin yaratıcısı SEGA,Phantasy Star Online 2'nin anime adaptasyonunun tanıtım videosunu yayınladı.Videoda şimdilik 3 karakter tanıtılmış.Çünkü anime 2016 yılında yayınlanacak.(hangi sezon olduğu belli değil)
    Bu arada oyuna değinecek olursak,Online RPG tarzında.Şu an söylenene göre Japonyanın en çok kayıtlı oyuncuya sahip online RPG oyunu.3 milyondan fazla üyesi olduğu belirtiliyor.Oralarda tutarsa buraya da gelir genelde,deneriz biz de ^_^

Yazı: 3.5 milyonun üzerinde kayıtlı hesabıyla birlikte...
    Yazı: Japonya'nın en büyük online RPG'si!
    Yazı: Phantasy Star Online 2
    Yazı: Sonunda beklenen animeye yeşil-ışık!
    Yazı: TV anime adaptasyonu!!
    Yazı: Shouta Aoi - Itsuki Tachibana
    Yazı: Ayaka Suwa - Rina Izumi
    Yazı: M.A.O - Aika Suzuki
    Yazı: 2016'da TBS, BS-TBS ve diğer ortamlarda yayında!

Yukarıda dediğim gibi serinin konusunu şirket yapmış durumda.Genel olarak da yakın gelecekteki dünyanın durumu işlenmekte.
    Keiichiro Kawaguchi (Hayate the Combat Butler, Psychic Squad, Sket Dance) serinin yönetmen koltuğunda oturuyor.Serinin yapımcılığını ise
    Telecom Animation Film üstleniyor. Mitsutaka Hirota (The Prince of Tennis II, X-Men, Persona 4 The Animation) senaryo yazarlığını,Minoko Takasu (O-jii-san no Lamp, key animator -Fullmetal Alchemist: Brotherhood) karakter tasarımını yapıyor.

Shouta Aoi (Shōnen Hollywood - Holly Stage for 49- Daiki Tomii, Uta no Prince-sama - Maji Love 2000% - Ai Mikaze) - Itsuki Tachibana

Ayaka Suwa (Assassination Classroom - Tōka Yada, Yowamushi Pedal-Miki Kanzaki) -Rina Izumi

M.A.O (School-Live! - Yūri, Durarara!!×2 Shō-Vorona) - Aika Suzuki

9. Beğen
    Amy's reacted to Cao Cao in Legend of Galactic Heroes’un Yeni Anime Projesi Duyuruldu   
    Legend of Galactic Heroes’un Yeni Anime Projesi Hayranlarıyla Ne Zaman Buluşacak?

Legend of Galactic Heroes (Ginga Eiyuu Densetsu) dendiğinde şüphesiz anime tarihinin en eşsiz yapımlarından biri akla gelir.

Farklı manga adaptasyonlarına ve OVA dışında şu an yayımlanmakta olan bir anime serisine kavuşmuş Arslan Senki romanlarında imzası bulunan Yoshiki Tanaka’nın bir diğer roman serisinden aynı isimle uyarlanan Legend of Galactic Heroes, yayımlandığı dönemin ardından yıllar geçmesine rağmen kalitesiyle adından hala söz ettiredursun, efsanenin severlerine gün saydıracak yeni bir gelişme geçtiğimiz günlerde gündeme geldi ve Production I.G, Legend of Galactic Heroes’a ait yeni bir anime projesinin yapımını üstleneceğini duyurmak üzere yeni bir internet sitesi açtı.

2017’de hayranlarıyla buluşacağı açıklanan projenin duyurusunda “2017’de, galaksinin tarihi bir kez daha…” sloganı yer alırken; internet sitesi, bahsedilen projenin geçtiğimiz sene müjdelenen yeni animeyle aynı olup olmadığına dair bir ipucu vermedi.

O dönemlerde Tanaka’nın sekreteri Hirofumi Adachi, yeni animenin eskisine ait bir remake olmayacağını; romanların yeni bir kadroyla yeniden uyarlanacağını dile getirmişti.

Bakalım gelecek günler pek çok takipçi tarafından merakla beklenecek hangi yeni gelişmeleri beraberinde getirecek?

Alıntı : www.animefantastica.com
  10. Beğen
    Amy's reacted to asci in Haftalık TürkAnime Haber-4(1 Ağustos 2015)   
    Haftalık TürkAnime Haber 4. Sayı

Merhaba arkadaşlar,haftalık türkanime haberin 4. sayısına hoşgeldiniz:)
    Kısa kısa haberler ve tanıtımlara yine devam ediyorum.Bu arada tatil sebebiyle işler aksayabiliyor birkaç gün,kusura bakmayın.
    Neyse bu sefer fazla uzatmayacağım,hepinize iyi okumalar!

Attack on Titan:Junior High Spinoff Manga,Animeye Uyarlanıyor:

Popüler her serinin olduğu gibi Attack on Titan da birçok yan hikaye ve manga çıkarmaya devam ediyor.Bunlar seri hakkında daha çok şey öğrenmek için bekleyen hayranlar için olduğu gibi maddi boyuttan dolayı da yapılıyor.Neyse:
    Yapım şirketi Production I.G Yeni anime ile ilgili  bir tanıtım videosu yayınladı.

Attack on Titan Filmi Yeni Tanıtım Yayınlandı!:

Prism Nana OVA Bölümü Geliyor:

Stüdyo SHAFT,Magical Suite Prism Nana animesi için OVA bölümü yayınlayacağını duyurdu.Yeni ova bölümü bu sonbahar sezonunda ve ya 2016 kış sezonunda yayınlanacak.Diğer detaylar ise bu yılki Comiket etkinliğinde açıklanacak.

Boruto Filmi İçin Yeni One Shot Manga Geliyor!:

Daha önceden Rock Lee ile ilgili de yan seri yapan Masashi Kishimoto ve Kenji Taira ikilisii yeni filme ilgi çekme amaçlı Boruto:Road to "B" adlı yeni One-Shot mangası için hazırlanıyor.Yeni one-shot Shonen Jump'ın bu yılki 36. sayısında yayınlanacak.
    Manga ve filme gelecek olan tepkilere göre bence Mario ile karşılaştırılır ve hangisi ağır basarsa o tekrar serileştirilir diye düşünüyorum.Bu kadar tutan bir evreni de bırakacağını düşünmüyorum açıkçası,belki şu anda hikayeyi uzatacak düşmanlar hakkında düşünüyordur Kishimoto Sensei.
    Burada da Ufak Bir Tanıtım:

Boruto Movie İçin Yeni Tanıtım:

Stüdio Toho,yeni bir tanıtım videosu hazırladı.Videoda manganın son sayısından kareler ve spoiler'lar bolca mevcut.Bu sebeple okumayanlar için önceden uyarıyorum.Bu arada video Filmin tema müziğini de içeriyor.Tema müziği ise KANA-BOON'a ait.(Naruto Shippuuden OP-16)

Harmony Anime Filmi Tanıtımı ve Bilgileri Yayınlandı:

Harmony Anime filminin tanıtım videosu yayınlandı.Fimin tema müziği ise EGOIST'ten "Ghost of a smile" olacak.Birkaç seiyuu ise şöyle:
    Miyuki Sawashiro -Tuan Kirie Yoshiko Sakakibara - Os Cara Stauffenberg Shinichiro Miki - Elliya Vashirof Akio Ohtsuka - Asaf Aya Suzaki - Cian Reikado Cho -Keita Saeki Junpei Morita -Nuaza Kirie Reina Ueda - Miach Mihie https://www.youtube.com/watch?v=30_4qol1ZLw

Bakumatsu Rock Mangası Bitiyor:

İchijinsha'nın aylık dergisi Comic Zero-sum'un bu sayısında Bakumatsu Rock mangasının biteceğini duyurdu.Bununla birlikte yeni manga cildi 25 Eylülde satışa çıkacak.Manga,aynı isimli oyundan uyarlamaydı.

K:CountDown Mangası Bitti,Yeni Manga Yolda!:

Kodansha'nın ARIA dergisinde K:Countdown mangası bu salı final bölümünü yayınladı.Manganın sonunda ise yazarların yeni yan seri olan K:Dream of Green'e yine aynı dergide başlayacağını açıkladı.

Persona 4 Mangası Sona Eriyor:

Şimdiye kadar 10 cildi olan manga,11.cildi ile birlikte sona eriyor.Seri ilk kez 2009 yılında yayınlanmıştı.
    Hikayeye gelecek olursak:
    (TürkAnime alıntı)
    Sağanak yağmurdan sonra ortaya çıkan sisle birlikte gizemli cinayetler işlenmektedir. Yalnızca geceleri yayın yapan Mayonaka TV ile ilgili dedikodular yayılmaya başlamıştır. Yayın sırasında ekrana bakan kişinin karşı tarafta "diğer yarısını" görebileceği söylenmektedir. Bu faili meçhul cinayetleri duyduktan sonra karakterlerimiz gizemli TV kanalını izlemiş ve olaya şahit olmuşlardır. Baş kahramanımız kanalı izlerken bedeninin ekrandan geçerek gölgelerle dolu bir dünyaya aktığını fark eder. Bunu öğrendikten sonra tüm karakterler aynı deneyimi yaşamaya karar verirler ve cinayete kurban gidenlerle Mayonaka TV arasında bir bağ bulunduğunu keşfederler.

Naruto'ya Hollywood Yapımı Film:

Hollywood haberleri yayınlayan site "The Tracking Board",Masashi Kishimoto'nun ünlü serisi Naruto'nun filme uyarlanacağını duyurdu.Filmin yapımını Lionsgate üstlenecek gibi görünüyor.Şuanda da özel efekt ve animasyon uzmanları ile görüşülüyor,anlaşma sağlanırsa büyük ihtimalle Naruto'yu live-action'da göreceğiz.
  11. Beğen
    Amy's reacted to Erascupin in Anime Baskılı Ürünler (Steins;Gate Tişötleri eklendi l 8.11.2015)   
    Merhaba Türk Anime, konu başlığında belirttiğim gibi Tişört, Kupa, Yastık, Tablo, Mousepad vb. ürünler için tasarımlar yapıyorum.
    1. senesini doldurmak üzere olan bir sanal dükkanım var. Sürekli yeni tasarımlar ekliyorum, Market linkini incelemeniz için aşağo da verdim, aklınıza takılan bir soru olursa yazabilirsiniz.

Kapıda Ödeme seçeneği: Aktif
    (Kapıda ödeme seçeneği yoğunluktan dolayı ara sıra kapandığı için forumda sürekli güncellemesini yapacağım.)

Markette bulunmayan ve ya ''Şu tasarım Spor Kesim tişört üzerinde olsaydı daha iyi olurdu'' dediğiniz ürünler için ''Özelleştirme'' seçeneği var, mesela Esdeath tasarımını Kapşonlu üzerinde istiyorsunuz, ''Ürünü Özelleştir'' butonuna basarak solda ki kategori'den Kapşonlu ve ya istediğiniz herhangi bir ürün üzerine baskı yaptırabiliyorsunuz. Resimli bir şekil de onu da anlattım Spoilerda ki link'ten bakabilirsiniz.
    Resimli Anlatım

Video Anlatım

NOT: Özelleştirilen ürünler de, kişi kendi zevkine göre düzenlediği için geri iadesi yapılamıyor, o yüzden dikkatli şekil de ürün üzerinde oynama yapın. :)
    Market Linki: http://www.tisho.com/dukkan/neet_2283

Markette ki bir kaç tasarımın resmi;

Mousepad'ler
    Link: http://www.tisho.com/dukkan/kategori/neet_2283_4268

31.8.2015 tarihinde eklenenler;
    Charlotte Animesi ZHIEND Tişörtleri ve telefon kapağı tasarımları markete eklendi ^_^

9.11.2015 tarihinde eklenenler
    Steins;Gate "This is Steins;Gate's Choice. El Psy Congroo" Tişörtleri markete eklendi.

12. Beğen
    Amy's reacted to DHspark in TRART Yetenekli Kalemlerin Buluşma Noktası   
    TRART, bir sanal sanat portalıdır.
    TRART, ülkemizde kurgusal sanatları geliştirmeyi hedefleyen, çizgi roman çizerliği ve yazarlığında yetenekli ve gayretli insanları bir araya getirme gayesi olan sanal bir kuruluştur. Bu forum sistemi, tamamen bu amaçlar üzerine inşaa edilmiş, gelişmiş bir sistemdir.

TRART.org gelişmiş bir site/forum sistemidir arkadaşlar. Bu sistem tamamen çizime, çizgi romana, mangaya, webtoon'a ve benzer sanatlara meraklı tüm çizer ve yazarlar için, dergi grupları için yapıldı. Onların ihtiyaçlarını karşılamak için ülkemizdeki kurgusal sanatları çizmekle ilgilenen herkesi bir araya toplayabilecek, onlara kolaylıklar sunabilecek bir sistem bu. Ayrıca çizim ve yazarlıkla uğraşan tüm arkadaşların seveceği benimseyeceği, aradıklarını bulabileceği çok faydalı özelliklere sahip bir site. Lafı uzatmadan sizleri de bu sisteme bir göz atmaya davet ediyorum.

www.trart.org

LİNK:
    http://www.trart.org/threads/trart-acildi.32/

Ayrıca ben, DHspark-Ahmet Arif Safir. Herzaman TürkAnime.TV ailesinin bir parçası olduğum için mutluyum. Anime Komedi ve HanzaiWORLD gibi TürkAnime severler için bazı çalışmalar yaptım. Burası çok güzel bir yer, harika bir forum ortamı, ülkenin en gelişmiş anime izleme portalı. Bu bir veda da değil ayrıca veda eder gibi yazdığıma bakmayın, ben hala TürkAnime.TV'nin bir üyesiyim ve ilerde yeni çalışmalarım olursa inşallah burada olacağım burada paylaşacağım.

Ben aktif olmayı, üretmeyi seven destekleyen bir insanım. Çalışmalarımda hep bu yönde oldu ama bazı isteklerime malesef sistem olarak karşılık bulamadım. Sonuçta burası bir anime forumuydu. Başta bu aileye katılmama sebep olan Halil abiye ve bu forumun harika insanlarına arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Umarım bu forum var olmaya hep devam eder.
  13. Beğen
    Amy's reacted to hunkokefendi in 2. Attack On Titan Derleme Filminin Uzun Tanıtımı ve Yeni Açılışı   
    2. Attack On Titan Derleme Filminin Uzun Tanıtımı ve Yeni Açılışı

Attack On Titan resmi internet sayfası, TV animesinde yayınlanmış bölümleri kapsayan derleme Attack On Titan filmlerinden ikincisi için yepyeni ve uzun bir tanıtım videosu yayınladı. Videonun başlangıcında yaklaşık bir dakika uzunluğunda filmden direkt alınmış sahneler yer alırken aynı zamanda Linked Horizon tarafından hazırlanmış olan yepyeni “Jiyū no Daishō” ( Özgürlük Prensi ) isimli açılış müziği tanıtıma eşlik ediyor. Hazırlanmış olan yeni açılış müziği, serinin diğer müzikleri kadar etkileyici ve efsanevi anime müziklerinin arasına girmeye aday görünüyor! Lafı fazla uzatmadan sizi bu harika tanıtım videosu ile baş başa bırakalım :

Attack On Titan’ın ikinci derleme filmi, önümüzdeki Cumartesi günü izleyici ile buluşuyor! Bildiğimiz gibi Attack on Titan için 2 adet de live-action filmi hazırlanıyor. Animenin ikinci sezonunun da 2016 yılında çıkacağını göz önüne alırsak muhteşem günlerin bizi beklediğini söyleyebiliriz!

Alıntı : hunkokefendi.com

Peki Siz Yeni açılış Müziği ve Tanıtım Videosu İle İlgili Ne Düşünüyorsunuz ?
  14. Beğen
    Amy's reacted to ExheptaN in Dergim Totoro İkinci Sayısını Yayınladı!   
    Dergim Totoro, 2. Sayısını yayınladı! İlk sayımızın üstüne koyarak sizlerle yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Gelişmemiz için geri dönüş yapmayı unutmayın. ^^

Şimdi Online Okuyun

-------------------

Dergim Totoro olarak ilk sayımızı yayınladık.  Hemen okumak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Şimdi Online Okuyun 

PDF Olarak İndir / Oku

15. Beğen
    Amy's reacted to PSPGAME in Hyouka 1. Bölüm (Türkçe Dublaj)   
    Yeni oluşturduğumuz (daha adını bulamadığımız) bir ekiple Hyouka adlı animeye Türkçe Seslendirme yapalım dedik.

Biz yaparken bayağı keyif aldık.Umarız siz de izlerken eğlenirsiniz.İyi Seyirler.Dublaj hakkındaki her türlü yorum ve

eleştirinizi bekliyoruz efendim.

İzleme Linkleri : http://my.mail.ru/mail/bariscan.aydin/video/_myvideo/2.html

https://vk.com/videos291006736?section=uploaded&z=video291006736_170963363%2Falbum291006736_-1

(Vk'daki videoyu izlemek için üyelik gerekiyor. )

Seslendirenler :

Oreki : Erdem

Chitanda : İlay

Satoshi : Furkan

Yan Karakterler : Erdem, Zeynep , Furkan

Montaj : Barışcan

Ses Düzenleme : Erdem , Barışcan

16. Beğen
    Amy's reacted to Yabus in "Tales of 20th Anniversary Animation" Duyuruldu   
    Bu pazar günü Tokyo'da gerçekleşen "Tales of Festival 2015" etkinliğinde Bandai Namco, Tales of video oyunu serisi için 2016 yılında yeni bir anime TV serisi yayınlanacağını duyurdu. Adı "Tales of 20th Anniversary Animation" olarak duyurulan seri stüdyo Ufotable (Fate/Stay Night Unlimited Blade Works(TV), Fate/Zero, Kara no Kyoukai) tarafından yapılacak.

Etkinlik sırasında yayınlanan tanıtım görseli ve videosu:

Yazı: Ufotable tarafından sunulacak olan yepyeni bir yapım.
    Yazı: TV animasyonu yapımına yeşil ışık yakıldı.
    Yazı: Çobanın yolculuğu Zestiria'yı aşıyor
    Yazı: Orjinal Yapımcı: Bandai Namco Entertainment
    Yazı: Animasyon Stüdyosu: Ufotable

Ufotable daha önce de Tales of Symphonia ve Tales of Zestiria oyunları için yapılan Tales of Symphonia OVA serilerinin ve Tales of Zestiria: Doushi no Yoake adlı tek bölümlük OVA'nın yapımında yer almıştı.

Kaynak: ANN
    Tales of serisinin daha önce yayınlanıp Türk Anime'de olan serileri:

Tales of Phantasia OVA
    Tales of the Abyss
    Tales of Vesperia ~The First Strike~
    Tales of Gekijou
    Tales of Zestiria: Doushi no Yoake

Edit: Tales of Symphonia: Sylvarant-hen de siteye eklenmiş. Bonjour adlı arkadaşa teşekkürler.

Henüz çevirisi yapılmamış (veya sitede bulunmayan) seriler:

Tales of Symphonia: Tethe'alla-hen
    Tales of Symphonia: Sekai Tougou-hen
    Tales of Eternia
  17. Beğen
    Amy's reacted to Evallark in Cosplay'i Aşırı Ciddiye Alan 11 Cosplayer   
    1. Şaka Yapıyor Olmalısın

Cinema Makeup School

2. Turanga Leela - Futurama 

Davann Srey Photography

3. Groot - Guardians of The Galaxy

Callen Hoffman

4. Slenderman

KleineKonan

5. Eren'in Annesinin Korkunç Ölümü

drabblemeister

O sahneyi hatırlamak isterseniz:

https://www.youtube.com/watch?v=4ZQ8R6kPmhM

6. Jabba the Balloon

beardedleiacosplay

7. İnsan Taht

https://www.youtube.com/watch?v=HGJJXFXFb5k

8. Merida - Brave

Dasha Kond

"Evet, dostlarım. Bu gerçek bir ayı..."

9. Assasin's Fear

wanttoshreddit

10. Red Skull

Daily Mail

Henry Damon kendini Red Skull gibi görünebilmeye fazlasıyla adamış. Üstelik yalnızca havaya girdiğinde değil veya görünen o ki 7/24 havaya giriyor. Damon, alnına ve yanaklarına cild altı implant yaptırmış, burnunu kestirmiş ve Red Skull gibi görünebilmek için dövmeler yaptırmış. (Daha fazla resim için yukaridaki linke tıklayabilirsiniz)

11. Elf Kulakları

blastr

Buradak arkadaş kulaklarını ameliyat ettirip elf kulakları edinmiş. Elf kulağı olayını çok seven biri olarak daha kolay ve kullanışlı bir yolu da var. Kulağına bant yapıştırıp onu boyuyorsun, ta daa, elf kulakları. Sık sık yaparım. :P

Kaynak:  movieplot

18. Beğen
    Amy's reacted in Animeleri Hazırlayanlar Kaç Para Kazanıyorlar?   
    Sanata Sanat Katan Animeleri Hazırlayanlar Kaç Para Kazanıyorlar?

Neon Genesis Evangelion’un yapımcısı Hideaki Anno’nun Japonya’daki anime sektörü hakkında ümitsiz konuşması büyük yankı uyandırdı ve anime severler tarafından sektöre dair pek çok şeyin yeniden sorgulanmasına neden oldu. Durum böyle olunca doğal olarak akla gelen ilk konulardan biri şüphesiz anime yapımcılarının ne kadar kazandığı.

NHK’nin raporuna göre günde ortalama 11 saat mesai yapan 759 animatörün yıllık kazancının ortalaması $8860. Bu hesapla aylık ortalama kazanç $738’a denk geliyor. Yapımcılardan çok azı biraz olsun tatmin edici bir miktar kazanırken bazı stüdyolar $300’a yani Japonya gibi bir ülkede, Türkiye’deki asgari ücretin bile altına (ayda yaklaşık 800 TL’ye) insanları çalıştırıyorlar. Japonya hükümetinin de artık konuyu yakından takip ettiği, sektörün geleceği adına çalışma şartlarının iyileştirilmesi gerektiği konuşuluyor.

Konuyla ilgili olarak ayrıca Kotaku, önde gelen anime stüdyolarından biri olan Studio Pierrot‘ta çalışan, The Last: Naruto the Movie, Tokyo Ghoul ve Akatsuki no Yona gibi önemli animelerin animatörlüğünü yapan Henry Thurlow’un Reddit üzerinden cevapladığı sorulara yer vermişti. Animatörün kendisine sorulan başlıca soruları ve yanıtlarını alt paragraftan itibaren okuyabilirsiniz.

Anime stüdyoları en çok hangi bölgede bulunuyor?

Japonya’daki stüdyoların çoğu Tokyo’nun batı bölgesinde bulunuyor. Bunun sebebi stüdyoların birbirlerine dokunacak yardımları elbette. Herkes sahneden sahneye koşabiliyor çünkü bir diğeri hemen alt sokakta.

Japonya’ya gelmeden önce Japonca biliyor muydunuz?

Japonya’ya geldiğimde Japoncayı çok az biliyordum. Bu sebepten dolayı da anime endüstrisine hemen giriş yapamadım. Yıllarımı aldı ve gerçekten de zorlu bir süreçti. Şu anda bile akıcı bir şekilde konuşamıyorum ama röportajlar ve Japon dünyası için yeterince bildiğimi söyleyebilirim.

Taşınmak zor muydu?

Japonya’ya direk bir animatör olarak gitmek oldukça zor olurdu. Ben önce bir İngilizce öğretmeni olarak geldim, dili biraz öğrendim, ve burada bulunduktan birkaç yıl sonra stüdyolara başvurdum. Muhtemelen en iyi yolu budur. İngilizce öğretmeni olduğunuz o sırada kültürel farklılıklara yavaş yavaş alışıyorsunuz, metro hattına ve daha birçok şeye alışıyorsunuz. Doğrusunu söylemek gerekirse alışmak o kadar da uzun sürmüyor, en azından benim için çok uzun sürmemişti. Yarım yıl belki. Sonrasında “etrafı dolaşmak” gibi şeyler pek bir sorun olmuyor.

Ücretlerin berbat olduğu gerçekten de doğru mu?

Kim olduğunuz ve işinizin ne olduğu saat başına aldığınız ücreti değiştirebiliyor. Sadece çok usta kişilerin başarabileceği “serbest anahtar-kare animatörü” mevcut en iyi konum. İstediğiniz ücreti talep edebilirsiniz ve eğer dilerseniz projeden sonra tatil yapabilirsiniz. Benim gibi arada kalanlar dahil diğer herkes için o kötü söylentiler doğru. Şu an çalıştığım “Pierrot” stüdyosuna geçmeden önce “Nakamura pro” isimli stüdyoda adeta bir köle gibi 8 ay çalıştım. Ve her çizimime 1 dolar veriyorlardı. Yani günde 5 dolar ile 25 dolar arası bir gelir elde ediyordum. Pierrot’ta çok daha iyi durumdayım. Ama yine de kötü sayılır. Bir çizim 2 dolar ile 4 dolar arası değerlendiriliyor. Burada da günlük 40 dolar gibi bir para kazanabiliyorum. Normal birisinin standartlarına göre berbat bir rakam. Ama müthiş animelerde çalışmak istiyorsanız başka seçiminiz yoktur. Pierrot’ta aylık yaklaşık 1000 dolar kazanıyorum. Köle gibi çalıştıran stüdyodan ise sadece 300 dolar kazanabiliyordum aylık.

Anime stüdyoları yabancı çalışan almaya karşı mı?

Bu stüdyoların çoğunda daha önce neredeyse hiç yabancı birisi çalışmamış, bu yüzden “yabancı çalışan almaya karşı” demek pek mantıklı bir şey olmaz. Sanırım “Bekleyin, yabancı birini alırsak dil engellerini düşünmek zorunda kalmayacak mıyız? Vizelerine destek olmak zorunda kalmayacak mıyız? Uğraşılmaz bunlarla. Bunları mülakata bile almayalım.” gibisinden şeyler düşünüyorlardır.

Bazen animeleri sert bir şekilde eleştirebiliyoruz ancak bunların bilinmesi, paylaşılması ve göz önünde bulundurulmasında fayda var. Bu yazılanlardan sonra Japonya’daki anime sektörünün geleceği hakkında olumsuz konuşanları daha iyi anlayabiliyoruz. Obama’nın bile Japonya’ya teşekkür mesajında animelerden bahsetmesi animelerin Japonya için ne kadar önemli olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Umarız kısa zamanda genel olarak çalışma şartlarının iyileşmesi sağlanır ve animeleri izlememizi sağlayan işin mutfağındaki insanların yüzleri gülmeye başlar.

Alıntı: Anime Fantastica
  19. Beğen
    Amy's reacted to ExheptaN in Dergim Totoro, Türkiye'nin Anime ve Manga Dergisi 3 Haziranda E-Dergi Olarak Çıkıyor   
    Dergim Totoro olarak ilk sayımızı yayınladık.  Hemen okumak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.
    Şimdi Online Okuyun 
    PDF Olarak İndir / Oku
    --------------------------------------------------------

Dergim トトロ - 3 Haziranda Sizlerle Buluşuyor!

Dergim Totoro, Türkiye’de anime sever kitleye yönelik, devamlılığı sağlayacak kaliteli yazar kadrosu ile her ay bir sayı çıkarma planları dahilinde Mayıs 2015’te kurulmuştur. İlk sayısını Haziran ayı içerisinde okurlara ulaştırmak amacıyla kuruluş aşamasından itibaren tüm ekibin devamlı çalıştığı Dergim Totoro, kısa bir zamanda gerekli hazırlıkları tamamlamış ve artık derginin çıkış tarihi 3 Haziranı beklemeye başlamıştır.

Nasıl Kurulduk?

Dergim Totoro, ben ve birkaç arkadaşım tarafından uzun zamandır çıkarmak istediğimiz anime ve manga odaklı e-Derginin gerçeğe dönüştürülmüş hali. Bir seneden uzun bir süreç içerisinde kurgulanan (o zamanlar henüz bir adı olmayan) dergimiz, öncelikle üniversite hazırlığı ve ardından farklı projlerin öncelik bulması gibi sebeplerden ötürü hayata geçirilememiş ve ertelenen bir hal almıştı. Ancak Nisan ayı içerisinde, Dergim Totoro, bu kez hayata geçirmek üzere adımını attığımız ve belli hazırlıkları tamamlayarak ilk sayımızı Haziran ayında ayında çıkarmak amacıyla çalışmaya başladığımız bir dergi haline geldi. 

Neden Dergim Totoro?

Dergim Totoro yazarlarının ortak olarak sevdiği kişilerin başında gelen Hayao Miyazaki'nin "Komşum Totoro" isimli eserinden esinlenerek ortaya "Dergim Totoro" adını çıkardığımızı belirtebiliriz.

----------------------------------------

Bizi Takip Edin

Facebook Sayfamızı Beğenebilir,
    Twitter Adresimizi Takip Edebilir,
    Veya Web Sitemizi Ziyaret Edebilisiniz...

Skype Adresimiz Üzerinden'de iletişime Geçebilirsiniz... 

----------------------------------------

Ekip Arkadaşı Arıyoruz

Dergim Totoro'ya katılıp bizlerle birlikte aylık dergimizde yazmak isteyen arkadaşlarımızı bekliyoruz!

Yazarlık başvurusu yapmak için;

-İsim : 
    -Varsa Daha Önce Yazarlık Tecrübeleri : 
    -Varsa Blog Vb. Site Adresleri : 
    -Sosyal Ağ Adresleri : 

şablonuna uygun bir şekilde, kendiniz hakkında " iletisim@dergimtotoro .com " adresine mail göndermeniz yeterlidir.

Ayrıca iletişim için "dergimtotoro" skype adresinide kullanabilirsiniz.

20. Beğen
    Amy's reacted to zaman in 9. Uluslararası MANGA Yarışması - 27 Nisan 2015 - 12 Haziran 2015   
    “9. Uluslararası MANGA Ödülü” başvuruları 27 Nisan 2015 - 12 Haziran 2015 tarihleri arasında Japonya Büyükelçiliği (Ankara) ve Japonya Başkonsolosluğu (İstanbul) tarafından kabul edilecektir.

1) "Uluslararası MANGA Ödülü", 2007 yılında dönemin Japonya Dışişleri Bakanı Sayın Taro ASO'nun girişimiyle, Japon popüler kültürünün paylaşılmasına ve Japonya'nın daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunması amacıyla başlatılmış olup 2007 yılından bu yana her sene düzenlenmektedir. Bu ödülün veriliş amacı MANGA'nın Japonya dışındaki ülkelerde tanınmasına katkıda bulunan MANGA sanatçılarını onurlandırmaktır. Bu yıl 8. defa düzenlenecek olan "Uluslararası MANGA Ödülü"nün seçimi "9. Uluslararası MANGA Ödülü Yürütme Kurulu" tarafından gerçekleştirilecektir.

2) "9. Uluslararası MANGA Ödülü"nün Altın Ödülü tüm başvurular arasından seçilecek olan en iyi MANGA çalışmasına verilecek olup, değerli 3 çalışma ise "Gümüş Ödül" almaya hak kazanacaktır. Ayrıca Japonya Tanıtma Vakfı (The Japan Foundation) ödül kazananları Japonya'da düzenlenecek olan ödül törenine davet edecektir. Ödül kazananların Japonya'da MANGA sanatçıları ile tanışma, MANGA yayınevlerini ziyaret etme gibi çeşitli imkânları olacaktır.

Geçmişte düzenlenmiş olan Manga Ödülleri hakkında bilgiye www.manga-award.jp adresinden ulaşılabilirsiniz.

Detaylı bilgi  için--->>>>

Kaynak:     Japonya Büyükelçiliği

Japonya Büyükelçiliği

Reşit Galip Caddesi, No.: 81, G.O.P., 06692 Çankaya, Ankara - Türkiye

Tel: +90-(0)-312-446 05 00 - Faks: +90-(0)-312-437 18 12

21. Beğen
    Amy's reacted to asci in En Çok Hangi Karakter İçin Çalışmak İstersin?-Charapedia Anketi Yayınlandı!   
    Yeni Bir Charapedia Anketi Daha:En çok Hangi Karakter İçin Çalışmak İstersin?

Patronunu seç!

Charapedia her zamanki gibi düzenlediği anketlere bir yenisini daha ekledi ve bu sefer kullanıcılarına "En çok Hangi Karakter İçin Çalışmak İstersiniz?" sorusunu sordu.

Sonuçlara göre Levi 542 oyla 1.liği aldı.Ardından Sakata Gintoki 349 oyla ikinciliği ve Dragol Ball'dan Frieza ise 321 oyla 3. oldu.
    Levi'ın birinciliği son dönemlerdeki animedeki popülerlik,kendi spinoff mangası ve kadınlar arasındaki popülerliği(temizlik ciddiyet,cesaret vs.) ile aldığı söyleniyor.O yönden bakınca Gintoki'nin neden ikinci olduğu da biraz anlaşılıyor tabi:)

Neyse daha fazla konuşmadan tam listeyi verelim:

Levi (Attack on Titan) - 542 oy Gintoki Sakata (Gintama) - 349 oy Frieza (Dragon Ball Z) - 321 oy Seijūrō Akashi (Kuroko's Basketball) - 284 oy Hiroshi Nohara (Crayon Shin-chan) - 271 oy Akane Tsunemori (Psycho-Pass) - 261 oy Toshiro Hijikata (Gintama) - 242 oy Hozuki (Hozuki's Coolheadedness) - 204 oy Roy Mustang (Fullmetal Alchemist) - 201 oy Shinya Kogami (Psycho-Pass) - 177 oy Kakashi Hatake (Naruto) - 175 oy Motoko Kusanagi (Ghost in the Shell) - 165 oy Atsushi Dōjō (Library War) - 162 oy Koro-sensei (Assassination Classroom ) - 159 oy Yang Wen-li (Legend of the Galactic Heroes) - 158 oy Aoi Miyamori (SHIROBAKO) - 150 oy Kondō Isao (Gintama) - 143 oy Tadaomi Karasuma (Assassination Classroom) - 142 oy Yukino Yukinoshita (My Teen Romantic Comedy SNAFU) - 137 oy Kiichi Goto (Patlabor) - 136 votes Daijiro Ohara (Kochira Katsushika-ku Kamearikouen-mae Hashutsujo) - 135 oy Sebastian Michaelis (Black Butler) - 133 oy Makoto Tachibana (Free!) - 132 oy Bright Noa (Mobile Suit Gundam) - 129 oy Eli Ayase (Love Live!) - 125 oy Asuna Yūki (Sword Art Online) - 120 oy Kōshi Sugawara (Haikyu!!) - 116 oy Misato Katsuragi (Evangelion) - 114 oy Kirito (Sword Art Online) - 110 oy Izaya Orihara (Durarara!!) - 93 oy Birlikte En çok Çalışılmak İstenilen Karakterler İlk 10(Kadınların Oylarına Göre)
    Levi (Attack on Titan) - 430 oy Gintoki Sakata (Gintama) - 309 oy Seijūrō Akashi (Kuroko's Basketball) - 254 oy Toshiro Hijikata (Gintama) - 221 oy Hozuki (Hozuki's Coolheadedness) - 174 oy Atsushi Dōjō (Library War) - 149 oy Makoto Tachibana (Free!) - 132 oy Sebastian Michaelis (Black Butler) - 122 oy Kōshi Sugawara (Haikyu!!) - 115 oy Kakashi Hatake (Naruto) - 110 oy Birlikte En çok Çalışılmak İstenilen Karakterler İlk 10(Erkeklerin Oylarına Göre)

Frieza (Dragon Ball Z) - 301 oy Hiroshi Nohara (Crayon Shin-chan) - 251 oy Akane Tsunemori (Psycho-Pass) - 169 oy Yang Wen-li (Legend of the Galactic Heroes) - 156 oy Motoko Kusanagi (Ghost in the Shell) - 137 oy Kiichi Goto (Patlabor) - 136 oy Aoi Miyamori (SHIROBAKO) - 134 oy Yukino Yukinoshita (My Teen Romantic Comedy SNAFU) - 121 oy Daijiro Ohara (Kochira Katsushika-ku Kamearikouen-mae Hashutsujo) - 119 oy Bright Noa (Mobile Suit Gundam) - 117 oy
  22. Beğen
    Amy's reacted to hayaksisheytan in Manga Çizim Gereçleri ve Çizimlerim yeni malzemeler ve videolarla pek yakında   
    KESME MATI
    kesme matları farklı boyutlarda ve farklı çizgilerle satılmaktadır.Çizgiler sanatınızın doğru ölçeklendirilmesinde  iyi rol oynar her sanatçı muakkak bunlardan kullanır masanızda düz ve pürüssüz bir zemin oluşmasını sağlar kolay temizlenir masanızın pislenmesini engeller üzerinde maket bıçağı ile kesim yapabilirsiniz

MANGA KAĞIDI
    Manga kağıtların en büyük özelliği pürüssüz yüzey ve mürekkebi kusmamasıdır ve kağıt üzerinde mavimsi ölçeklendirilmeler mevcuttur bunlar tarayıcı yazıcılarda gözükmez malesef ülkemizde bunları bulmak çok zor bir tek keçeli kalem ile boyama için pad bulunuyor yurt dışından sipariş etmek gerekiyor tavsiye olarak 
    Deleter Comig Book Paper

I-C Manga Manuscript Paper

Canson Fanboy Comig Book Paper

bunlarda benimkiler

KALEMLER VE UÇ
    Dereceli kalemler herkes biliyordur hepimiz resim derslerinde muakkak kullanmışızdır
    2H...H....B....2B Bu verdiğim doğrultuda koyuluk oranları artar
    MEKANİK UÇLU KURŞUN KALEMLER 
    özel grafik tasarımları için üretilmiş birçok kalem mevcut bana göre hangisi elinize rahat ve iyi oturuyorsa en iyi si odur

Uçlarında dereceleri mevcut ben 2B kullanıyorum iyi marka olarak
    tombow hi-polymer
    pentel Ain Stein 

SİLGİ
    Manga için en iyi silgi yumuşak ve fazla artık bırakmayan silgilerdir mürekkep silmek içinde birçok kalem mevcuttur profesyonel olarak pentel presto yurtdışında kullanıcılar tarafından çok iyi yorum almıştır malesef bende yok siparişi geçtim geldiğinde paylaşıcağım
    Dar alanlar için uçlu silgiler var çok güzel ben tombow 2,3 mm uçlu silgi kullanıyorum muhteşem

PENTEL PRESTO

ŞABLON VE CETVEL
    uzun uzadıya yazmaya gerek yok buyrun resime bakın

G-PEN ÜLKEMİZDE DİVİT KALEM OLARAK GEÇER
    mangakaları bizden ayırın işte budur arkadaşlar bu kalemlere elleri muhteşem yatkındır kullanması citten kolay değildir bir o kadar da çok zevklidir ben 2 aydır bu daldırma kalemlerle çalışmaktayım hayla oturtamadım ve uzun bir sürede oturtamıyacağım gibi ülkemizde uçları ile bulunabilir 
    UÇLARI
    G_PEN
    MARU PEN
    SCHOOL PEN
    SAJİ PEN

MANGA MÜREKKEPLERİ FIRÇALAR
    Bir çok çeşit mürekkep ve fırça mevcuttur bunları tekniklerinize göre seçmelisiniz
    mürekkep
    suya dayanıklılık
    parlaklık matlık
    alkol bazlı renkli kalemlere dayanıklılık gibi
    marka olarak deleteri tek geçerim ama ülkemizde yok yurt dışından almak zorundayız ve diğerlerine nazaran biraz pahalıdır
    pilot
    zig
    kaimei 
    iyi markalardır
    ilk 2 resim benim mürekkepler 3.sü deleter firmasının kendi mürekkeplerindeki açıklamasıdır.

BRUSH PEN FIRÇA UÇLU KALEMLER
    Adından da bahsedeceğimiz üzere fırça kalemler mürekkep ve fırçanın kaleme dönmüş hali mangalarda geniş alanları hızlıca taramanızı sağlarlar şu ana kadar birçok fırça uçlu kalem kullandım ama pentel pocket brush ı tek geçerim muhteşem kalemdir ülkemizde yanlız fiyatı 2 katı pahalıdır 2 adet yedek kartuş ile gelir kalemin içinde kartuş yoktur direk birini takıyorsunuz.
    Dikkat etmemiz gereken husus mürekkeplerde olanın aynısıdır + fırçalarının ebatları vardır.
    ilk 2 resim benim kalemler 3.sü özellikler

GRAFİK KALEMLERİ
    0.03  0.05  0.1  0.2  0.25  0.3  0.35  0.4   0.5   0.8  bs   uç olarak mevcutturlar marka olarak
    copic multiliner 
    copic multiliner sp    Aliminyum gövde uçlar değişebilir mürekkebi yenilenebilir

deleter line 2

sakura pigma micron

MARKERLER VE  KURUBOYALAR
    Kurşun kalem olarak önerebileceğim
    Prismacolor premier soft core türkiyede bulamassın

Derwent artist kalem türkiyede bulunur

araştırmalarıma göre ençok kullanılan kalemler 
    MARKER
    Tüm pro sanatçıların kullanmakta olduğu copic markerler geniş renk seçeneğine sahiptir 358 çeşit renk mevcuttur
    copic türkiyede bulunur                     özel mürekkepleri ile doldurulabilir
    prismacolor türkiyede bulamssın                              ?      
    deleter türkiyede bulamssın               özel mürekkepleri ile doldurulabilir
    Faber castel  bulunur                                       doldurulmaz
    Sharpie azda olsa bulunur                                doldurulmaz
    Stadler bulamassın                                                   ?
    Pilot  araştırmak lazım :D                                          ?
    Tombow bulunur                                                      ?
    Zig kurecolor bulunur                                               ?
    Uni  bulamassın                                                       ?
    Touch bulunur                                                           ?

SCREENTONE
    Profesyonel tüm mangakalar tonlamayı bu kağıtlarla yapar gerçi asistanları hallediyor ama :)  google ve youtubede bol resim ve video bulabilirsiniz ben daha hiç kullanmadım bildiğim en iyi marka deleter
    örnek bir resim

MANGA ÇİZİM TEKNİK KİTAPLARI
    Mastering Manga Mark Crilley 1 ve 2
    Youtubede de birçok eğitici videosunu bulabilirsiniz

Bu Kitapların çevirimine başladım en kısa sürede pdf olarak ekleyeceğim
    RESİMLERİM 

RESİMLERİ YARGILAMADAN ÖNCE BİR KEZ TIKLAYIP ORJİNAL BOYUTUNDA BAKIN ARKADAŞLAR :) Tarayıcım ile en yüksek ayarda taradığım için resimleri baya bi zoom lu gösteriyor
    05.02.2015

04.12.2014
    LUFFY ACE

25.11.2014
    Buda bizim ufaklık poz verdi bende çizdim  :D 
    KARAKALEM

24.11.2014
    Saça daldırma kalemden damlayan mürekkebi mağlesef silemedim leke kaldı  :( & :(; :(>
    İchigo

22.11.2014

23. Beğen
    Amy's reacted to asci in Anime Severler En Çok Görülmesi Gereken Yerleri Sıraladı   
    Animelerdeki çoğu hayran kaldığımız manzaralar,aslında gerçekte de bulunan mekanlardır ve biliriz, bu yerlerin neredeyse hepsi Otakuların "kutsal mekanı" Japonya'da bulunmakta.

Tabi bu mekanları gezmek isteyenler için meraklı tur şirketleri de belli rotalarda bu mekanları  görebileceğiniz turlar düzenlemekte.İşte bu şirketlerden biri de "En çok gezilmek istenen mekanlar" şeklinde bir anket düzenledi.Anketin sonuçları ise şu şekilde:

1-Higashimurayama, Tokyo ve Tokorozawa, Saitama (My Neighbor Totoro)

2-  Seiseki-Sakuragaoka Train Station (Whisper of the Heart)

3- Shonan District of Kanagawa Prefecture (Slam Dunk)

4-Hakone,Kanagawa Prefecture (Neon Genesis Evangelion)

5-Tomonura, Hiroshima Prefecture (Ponyo)

6-Chichibu, Saitama (Anohana)

7- Kuki, Saitama (Lucky Star)

8-Nishinomiya, Hyogo (The Melancholy of Haruhi Suzumiya)

9- Kanda Shrine in Chiyoda, Tokyo (Love Live!)

10- Kawagoe, Saitama (Kamisama Kiss)

11- Izu Ōshima (Vividred Operation)

12- Oarai, Ibaraki (Girls und Panzer)

13-Takayama, Gifu (Hyōka)

14-Hanno, Saitama (Encouragement of Climb)

15-Komoro, Nagano (Waiting in the Summer)

16- Ikebukuro, Tokyo (Durarara!!)

17- Shichigahama, Miyagi (Kannagi)

18-Kawasaki, Kanagawa (Tentai Senshi Sunred)

19-Shimoda, Shizuoka (Natsu-iro Kiseki)

20-Iwami, Tottori (Free!)

//Arkadaşlar Bazı resimleri bulamadım kusura bakmayın ,geniş bir zamanda karşılaştırmaları da yerleştireceğim
  24. Beğen
    Amy's reacted to myoujouu in 'Sakura' Temalı Ödüllü Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
    1. Olan FLMN
    Ödül : 1. olan arkadaşa forumda  Fan Art bölümünde moderatörlük verilecek.
    Çalışmayı görmek için TIKLAYIN

2. yagmur_vet
    Ödül : olan arkadaşın çizimi 1 hafta Fan Art bölümünde sabit başlıkta olacak.

3. VanHohenheimO_O
    Ödül : olan arkadaşa Fan Art rütbesi verilecek.

Not: Yarışma videoları tek tek 3n4bL3 (Halil Karahan Tarafından kontrol edilmiştir.) Yarışmayı kazanan arkadaşlar ödülleri için Halil Karahan  Adresine (ÖM) atabilirler.

Yarışma Bilgileri:

(çizim alıntıdır, bana ait değildir)

-Ödüller:

1. olan arkadaşa forumda  Fan Art bölümünde moderatörlük verilecek.
    2. olan arkadaşın çizimi 1 hafta Fan Art bölümünde sabit başlıkta olacak.
    3. olan arkadaşa Fan Art rütbesi verilecek.

Katılacak olan herkese şimdiden başarılar!

Halil Karahan’a çizim yarışması fikri için bana danışmasına, fikirlerimi onaylayıp, izin verip, desteklemesinden ötürü çok çok teşekkür ederim. ^^ 

-Şimdiye Katan Katılan Çalışmalar:

http://i.hizliresim.com/rQjdoB.jpg

mutlugazoz:
    http://i.hizliresim.com/Wn4RAE.jpg

イラル:
    http://i.hizliresim.com/62QqB7.jpg

CanberkG:
    http://i.hizliresim.com/XvyZv7.jpg

MitokoFT:
    http://i.hizliresim.com/vEgmXv.jpg

Azalea:
    http://i.hizliresim.com/94VRGk.jpg

Serenajp:
    http://i.hizliresim.com/VVlEXR.jpg

Sojiro:
    http://i.hizliresim.com/AmA3z0.jpg

VanHohenheimO_O:
    http://i.hizliresim.com/62ZmrW.jpg

Rhea:
    http://i.hizliresim.com/62ZyM0.jpg

xteronx:
    http://i.hizliresim.com/a5oYNR.jpg

Songena:
    http://i.hizliresim.com/n7gNjN.jpg

FLMN:
    http://i.hizliresim.com/vEgvyp.jpg

ananas:
    http://i.hizliresim.com/WnVLqN.jpg

Jezebel:
    http://i.hizliresim.com/YBBNND.jpg

shokku:
    http://i.hizliresim.com/VVV4Vq.jpg

MidnightShade:
    http://i.hizliresim.com/RYYdVG.jpg

wingedrabbit666:
    http://i.hizliresim.com/DMRokv.jpg

kimsin06:
    http://i.hizliresim.com/Nq4ALQ.jpg

murasaki:
    http://i.hizliresim.com/VVLaNR.jpg

Melis Ünlü:
    http://i.hizliresim.com/yMl5Wa.jpg

myoujouu:
    http://i.hizliresim.com/1ykdA1.jpg

meiling fdn:
    http://i.hizliresim.com/0qkpVD.jpg

Yuushin:
    http://i.hizliresim.com/7kb1o5.jpg

yagmur_vet:
    http://i.hizliresim.com/VVLzLn.jpg

Aforizmik Kalıntı:
    http://i.hizliresim.com/g5AYV5.jpg

RoarLelouch:
    http://i.hizliresim.com/2gkWNv.jpg

Nail Eşki:
    http://i.hizliresim.com/Nq48A5.jpg

25. Beğen
    Amy's reacted to Barış in Hepimiz felsefe taşına dönüşeceğiz. AZ KALDI!!   
    Pekala öncelikle bu konunun full metal alchemist brotherhood hakkında spoiler içerdiğini belirtmeliyim.

9gag'da az önce gördüğüm bir resmi sizinle paylaşmak istiyorum(Türk anime 9gag temsilcisi gibi hissediyorum kendimi ;) )

Ne düşünüyosunuz 10 yıllığına gidip amerika yada japonyaya en kötü avusturalya'ya falan mı yerleşsek :D 

ingilizcesi kötü olanlar için çeviri

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.