Jump to content

Hasunga

Üyeler
  • İçerik sayısı

3
  • Son ziyareti

Hasunga üyemizin başarıları

1. Hasunga

Japon Yemek Kültürü

Madem yemek kültüründen açıldı konu bir kaç adet japon yemeğinden de bahsedelim. Japonya ya gittiğim de yemek kültürü ile hiç zorluk çekmedim.Biz türkleri zorlayacak tek şey domuz etinin yemeklerde sıkça kullanılması ki buna hamburger etleride dahil(genellikle inek eti ve domuz eti karıştırılarak) Yemeklerden bahsedecek olursak. sushi ,sashimi , udon ,nooddle gibi geleneksel yemekleri herkesin bildiğini düşünüyorum buna ek olarak Takoyaki (ahtapot içerir) , unagi (yılan balığı içerir) , Okonomiyaki (lahana içerir) , Tempura ve Nabe (tencerede pişen anlamında) çeşitlerini sayabiliriz ki eğer açarsak Unagi japon pilavının üstüne kızarmış yılan balığının serilmesiyle servis edilir,bununla birlikte içlerinde en pahalı yemek çeşidi budur. Okonomiyaki ise hem deniz hem et hem de sebzelerle yapılabilen bir lahana kızartmasıdır,yumurta en sonunda üzerine boca edilerek farklı bir lezzet yaratılır. Takoyaki küçük yuvarlak toplar halinde alttan ısı verilerek şekillendirilen ahtapot rollardır.Nabe çeşitleri ise say say bitmez fakat en meşhuru ve en lezzetlisi Shabu Shabudur(yediğim en lezzetli japon yemeği ).Tempurayı herkesin bildiğini düşünüyorum. Not: Resim paylaşacaktım ama yasak mı bilemediğimden dolayı paylaşmadım ^^.
  2. Hasunga

Japonca Öğrenmek

Selam arkadaslar.Japonca konusunda istekli olan varsa bir grup oluşturulabilir.İstanbul'da ikamet edenler bir araya gelip grup çalışması yapılabilir.Japonca konusunda harika olmasam da konusabiliyor ve bir seviyede okuyabiliyorum. Bir de anime izlemeye yeni başlıyorum .Önerisi olan var mı ? :) #baryshx; öneri için anime genel böümündeki anime istek ve öneriler başlığına göz at
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.