Jump to content

asci

Üyeler
  • İçerik sayısı

822
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

asci kullanıcısının paylaşımları

1. Anime-mangalardan da kaynaklansa şu içimdeki Japon takıntısından iğrenmeye başladım.Kendi kültürümüzden endişeliyim

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. asci

asci

tutarsa ilerde mangamdaki en büyük şehir türk şehri olacak,herkes oturup bazlama yiyecek o kadar :D

3. Amygirl

Amygirl

Seyyar kokoreççiler akskddkfk

4. asci

asci

japonlar yılan derili sushi yerken oo kuul adamlar japon,bizde işkembe çorbası olunca ıyy,ne ıyy ne :D :D

2. Phantasy Star Online 2 Oyunu Animeye Uyarlanıyor! Oyunların animeye uyarlanması şu aralar gittikçe arttı.Sanırım reklam parasını animeye vererek insanların aklında daha kalıcı olacak bir ortam oluşturuyorlar(ki bence çok mantıklı).Üstüne bir de anime siteleri seriyi paylaşır vee anime izleyenlerin de oyunlarla haşir neşir olduğu gerçeği eklenince oyun şirketleri için çok cazip geliyor haliyle.Neyse konumuza dönelim: Serinin yaratıcısı SEGA,Phantasy Star Online 2'nin anime adaptasyonunun tanıtım videosunu yayınladı.Videoda şimdilik 3 karakter tanıtılmış.Çünkü anime 2016 yılında yayınlanacak.(hangi sezon olduğu belli değil) Bu arada oyuna değinecek olursak,Online RPG tarzında.Şu an söylenene göre Japonyanın en çok kayıtlı oyuncuya sahip online RPG oyunu.3 milyondan fazla üyesi olduğu belirtiliyor.Oralarda tutarsa buraya da gelir genelde,deneriz biz de ^_^ Yazı: 3.5 milyonun üzerinde kayıtlı hesabıyla birlikte... Yazı: Japonya'nın en büyük online RPG'si! Yazı: Phantasy Star Online 2 Yazı: Sonunda beklenen animeye yeşil-ışık! Yazı: TV anime adaptasyonu!! Yazı: Shouta Aoi - Itsuki Tachibana Yazı: Ayaka Suwa - Rina Izumi Yazı: M.A.O - Aika Suzuki Yazı: 2016'da TBS, BS-TBS ve diğer ortamlarda yayında! Yukarıda dediğim gibi serinin konusunu şirket yapmış durumda.Genel olarak da yakın gelecekteki dünyanın durumu işlenmekte. Keiichiro Kawaguchi (Hayate the Combat Butler, Psychic Squad, Sket Dance) serinin yönetmen koltuğunda oturuyor.Serinin yapımcılığını ise Telecom Animation Film üstleniyor. Mitsutaka Hirota (The Prince of Tennis II, X-Men, Persona 4 The Animation) senaryo yazarlığını,Minoko Takasu (O-jii-san no Lamp, key animator -Fullmetal Alchemist: Brotherhood) karakter tasarımını yapıyor. Shouta Aoi (Shōnen Hollywood - Holly Stage for 49- Daiki Tomii, Uta no Prince-sama - Maji Love 2000% - Ai Mikaze) - Itsuki Tachibana Ayaka Suwa (Assassination Classroom - Tōka Yada, Yowamushi Pedal-Miki Kanzaki) -Rina Izumi M.A.O (School-Live! - Yūri, Durarara!!×2 Shō-Vorona) - Aika Suzuki
  3. yeni tanıtımlar eklendi,arkadaşlar bi 10 tane daha tanıtım eklemeyi düşünüyorum şu aralar çok işim olduğu için aksıyor kusura bakmayın
  4. İzlemeye Devam Etmek İstediğiniz Yaz Animeleri-Türkanime Anketi Sonuçlandı Dün aynı konulu Charapedia ve Anime News Network olmak üzere 2 anket paylaşmıştım ve orada hem genel hem de Japon animeseverlerin beğenilerini görmüştük.Şimdi aynı anketi Türkanime olarak yapıyoruz. Sorumuz aynı,izlemeye devam ettiğiniz animeleri seçmenizi istiyoruz. //Bu arada birden fazla oy kullanma hakkınız var.Yalnız bu kuralı animeyi seçerken arada çok kalabilirsiniz diye ekledim,yine de sağlıklı bir sonuç alabilmemiz açısından elinizden geldiğince az oy kullanmaya çalışın.Ardından değerlendirmelerimizi yapacağız. Şimdiden hepinize iyi eğlenceler, İyi Forumlar! Sonuçlar: 10-Ushio to Tora(5) 9-Aoharu(5) 8-Prison School(5) 4-Overlord(6) 4-To love-ru Darkness 2nd Season(6) 4-Rokka no Yuusha(6) 3-Durarara!! X2 Shou(7) 3-GATE(7) 2-Charlotte(12) 1- Gangsta.(19) Arşiv yapacak olan arkadaşlar bu listeden fikir edinebilirler.Katılan herkese teşekkürler,ileride katılımların artması dileklerimle ^_^ Bu arada yılın en iyi animeleri başlatılacak yakında,herkesi oylamaya bekleriz :)
  5. Anketi ben de düşünüyordum,aynı fikirde olan başka biri de çıkınca gaza geldim,yapıyorum :D
  6. İzlemeye Devam Etmek İstediğiniz Yaz Animeleri Yaz sezonunun da sonuna yaklaştık.Artık sonbahar animeleri de yaklaşmışken Charapedia ve Anime News Network yaz animeleri konusunda anket düzenlemeye karar verdiler.Anket konuları aynı olduğundan tek konu halinde vereceğim.Konu ise:İzlemeye devam etmek istediğiniz animeler.Yalnız şöyle bir fark var:Charapedia genel olarak Japonya'da anketleri düzenledi fakat ANN ise genele açık bir anket yaptı.Bu yüzden sıralamalarda biraz farklılık mevcut.Şartlar aynı olmasa da Japon anime severler ve Dünya genelini karşılaştırabilirsiniz. //Türkanime olarak aynı konulu anketimize katılmak için: http://forum.turkanime.tv/topic/14336-t%C3%BCrkanime-anketi-izlemeye-devam-etmek-istedi%C4%9Finiz-yaz-animeleri/ Öncelikle Charapedia Sonuçları:(10.000 katılımcı,%52 erkek-%48 Kadın) 20) Rokka no Yuusha 19) Overlord 18) Ushio & Tora 17) To Love-ru Darkness 2nd 16) Castle Town Dandelion 15) Gangsta. 14) Junjou Romantica season 3 13) Aoharu x Kinkajuu 12) Shomoneta: A Boring World Where the Concept of Dirty Jokes Don’t Exist 11) GATE 10) Himouto! Umaru-chan 9) Rampo Kitan: Game of Laplace 8) The iDOLM@STER: Cinderella Girls part 2 7) Non Non Biyori Repeat 6) Snow White with the Red Hair 5) WORKING!!! 4) Charlotte 3) Durarara!! X2 Shou 2) Prison School 1) School Live! Şimdi de Anime News Network: 1.SCHOOL-LIVE! 2.Rokka: Braves of the Six Flowers 3.Snow White with the Red Hair 4.Charlotte 5.Gangsta. 6.Non Non Biyori Repeat 7.Senki Zesshō Symphogear GX 8.Durarara!! ×2 The Second Arc 9.GATE 10.Prison School 11.Monster Musume no Nichijou Iru 12.SHIMONETA 13.Overlord 14.Wagnaria!!3 15.Gatchaman Crowds insight 16Ushio & Tora 17.Junjō Romantica 3 18.Rampo Kitan: Game of Laplace 19.Fate/kaleid liner Prisma Illya 2wei Herz! 20.Himouto! Umaruchan //İlk sırada lanlar hariç çoğu farklı aslında gördüğünüz gibi.Aslında ben Japonların zevkini beğenmeyi beklemesem de Charapedia'nın yakaladığı sıralama bana daha mantıklı gibi geldi.Özellikle ANN'de Prison School'un o denli arkada olması beni şaşırttı.Peki sizin iki liste arasında gerçekçi bulduğunuz ve izlemeye devam etmek istediğiniz animeler neler?
  7. sanırım bu ankete de katılım yeterli düzeyde olmayacak.son 1 hafta
  8. Haftalık TürkAnime Haber-6 Haftalık TürkAnime Haber'in 6. sayısına hoşgeldiniz.Bu hafta da ufak ufak haberlerle devam ediyoruz.Malum sonbahar sezonu yaklaşıyor,dolayısıyla yeni sezon animelerinin de tanıtım videoları iyice arttı.Bundan dolayı bu sayıda daha çok tanıtım videoları olacak.Umarım okurken ve izlerken eğlenirsiniz,şimdiden hepinize teşekkürler! Princess Lucia Mangası Sona Eriyor: Mag Garden'in Comic Garden Dergisinde yayınlanan Princess Lucia mangası 5 Ekimde sona eriyor.Kouji Seto'nun 2009 yılından beri çizdiği manga romantik komedi temalıydı.Konusu ise: Yuta,6 Haziranda saat tam 06.06.06'da doğmuştur.Şeytanlar Dİyarından gelen Prenses Lucia ise çocukluğunu onunla geçirirse çocuğun güçlerinin daha da yükselmesine inanmaktadır.Rie ve Eru adındaki iki melek ise bu yakınlaşmayı engellemeye çalışmaktadır. K:Return of Kings Animesi Mangaya Uyarlanıyor!: Genelde tam tersi şekilde haberler olur ama bu sefer durum farklı.Animesi mangaya uyarlanıyor:) K:Missing Kings mangakası Haruto Shiota'nın yeni mangaya Square Enix'in G Fantasy dergisinde başlayacağı duyuruldu.Manga 17 Eylülde ilgili dergide yayında olacak. K:Return of Kings Açılış-Kapanış Parçalarını Seslendirecek Sanatçılar Açıklandı: Animesine az bir zaman kala serinin açılış ver kapanış parçalarını seslendirecek olan sanatçılar da şirket tarafından açıklandı. Serinin açılışını "Asymmetry" adlı parçayla Yui Horie seslendirecek.Yui aynı zamanda Bakemonogatari,Toradora,K:Missing Kings gibi animelerin de müziklerinde yer almıştı. Kapanışı ise "Kai" adlı parçayla CustomiZ gerçekleştirecek. Boruto Filmi'nin 3 Günlük Hasılatı Açıklandı!: Boruto filmi ve yeni jenerasyon tutar mı tutmaz mı tartışmaları yapılırken yapımcı şirket 3 günlük hasılatı açıkladı.Verilen bilgilere göre yeni film 3 günde 516.146 bilet satışı yaptı ve 268 sinemada gösterimdeydi.Toplam izlemede Naruto:The Last Movie ile kıyaslarsak 2 kat daha fazla ilerliyor.Bu arada Boruto filminin şu ana kadar yaptığı hasılat 5.46 Milyon Dolar. Heroine Shikkaku Live-Action Filminin Tanıtımı Yayınlandı: Momoko Kōda'nın ünlü shojo mangası Heroine Shikkaku'nun live-action tanıtım resmi sitesinden yayınlandı.Videoda konu ile ilgili ufak diyaloglar ve mangadan alıntılar yer alıyor. Nano,Hidan no Aria AA Açılışını Seslendiriyor!: Bu sonbahar sezonunda çıkacak olan yeni seri Hidan no Aria AA'nın açılış parçasının sahibi belli oldu.Açıklamaya göre açılış parçasını Nano seslendirecek.New York doğumlu Japon sanatçı Nano ,aynı zamanda Btooom! animesinin açılışının da sahibi. Nobunaga Concerto Live-Action Filminin Tanıtımı Yayınlandı: //Yalnız videomuz 18 saniyecik,kısa haberlere de bu yakışır :P Strike The Blood OVA Tanıtım Videosu Yayınlandı: 2 bölm şeklinde olacak OVA bölümlerinin ilki 25 kasımda diğeri ise 23 Aralıkta yayınlanacak.Buyurun Tanıtım: High School Star Musical Animesi Tanıtım Videoları Yayınlandı: Heavy Object-Lightnovel Serisi Animeye Uyarlanıyor!: Kazuma Kamachi'nin lightnovel serisi Heavy Object Animeye uyarlanıyor.Serinin tanıtım videosu da yayınlandı.Bu arada açılışını "One more Chance" adlı parçayla ALL OFF grubu yapacak. Farklı Bir Çalışma-Fantastik Anime Makinesi!: Aslında "çizgi filmlerde" genelde görmüş olduğumuz çeşitli objler kullanarak yapılan amacı olmasa da izlemesi zevkli düzeneklerden bahsediyorum,neyse anlatımım pek iyi olmadı ama aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim,farklı bir çalışma olmuş.Bu arada bunu yapan Japon İletişim Şirketi DoCoMo.Reklamında kullanmak için yapmış. // Haftalık haberleri kendi sitelerinde yayınlamak isteyenler lütfen turkanime.tv- .:asci:. şeklinde alıntı adresini belirtsinler.
  9. bölüm isimlerini de konuya eklemek istersen eğer: 423:Naruto no Raibaru//Narutonun rakibi 424:Tatsu//Yükselmek 425:Mugen no Yume//Sonsuz Rüya 426:Mugen Tsukuyomi (tekniğin adıydı da tsukuyomi kısmını çeviremedim) 427-428: 429: Kirabi Rappūden - Ten no Maki//Killer Bee'nin rap günlükleri-Cennet Parşömeni
  10. asci

Forumun Enleri

Gözlemlediklerim kadarıyla cevap vereyim: En Cool : Barış D. Baryshx-Cold Dewil En Sinirlisi : Barış Abi sanırım En Sakini : Konoha-Eon-Charmer56-... En İlginci : Bildirim şoku-Eon,niye bilmiyorum ama öyle geldi En Canayakını : Aslında çok kişi var sonra yazayım En iyi anime önereni :Kaxell sanırım,hiç özel istekte bulunmadım ama millete dağıtırken otlandığım çok oldu :P En Aktifi: Adminler(normal olarak),Pelin,Vinç,Dj-Morphosis(ekleyeceğim) En iyi Fan Art: Şu yeni seçilen bölüm moderatörü abimiz vardı,bir de ibodi.(aslında kendimi de yazmak isterdim de işte acı gerçekler) En Komik : kawaii kereste,yazdıklarını bazen hatırladıkça hala gülerim:D En Konuşkan-muhabbeti iyi olan: Pelin-Emel abla-Şuayip abi,Uğur Foruma En Çok Katkı Sağlayan: Adminlerin hepsi ama ortamı toplayanlar olarak Emel abla ve Zeynep abla.Barış abinin konuları var,sonra Uğur(skadi) haberler olarak,aklıma bunlar geldi şimdilik.
  11. asci

Forumun Enleri

arada konuşmalar da var ya düzenli görünmüyor aslında ama haklısın öyle yapalım:D
  12. asci

Forumun Enleri

Bunun 2015 versiyonu için ayrı konu açalım,eğlenceli bir konu olabilir:D
  13. Haftalık TürkAnime Haber-5 Haftalık TürkAnime Haber'e Hoşgeldiniz! Şimdiden 5. sayıya gelmişiz,5 hafta çabuk geçti cidden.İlk başladığımda kısa zamanda en uygun yoldan bilgi aktarmaktı amacım,umarım çalışmam şu an amacına uygun gidiyordur.Şimdiden zaman ayırdığınız için teşekkürler,iyi okumalar! //Bu arada konudaki yardımından dolayı Pelin'e(Mizuki◟(◔ั₀◔ั )◞ ༘♡) çok teşekkürler :) Shokugeki no Soma Manga Satışları: Biraz da yeni başlayan yan mangasının(Shokugeki no Soma: L'étoile-Shinomiya sepai’nin Soma ile yaptığı gizli shokugeki sonrasında Fransa’ya döndükten sonraki yaşadığı olayları anlatıyor.) etkisiyle satışları epey yükselmiş olan Shokugeki no Soma 7.7 milyon satış gerçekleştirdi.Serinin 14. Cildi de bu ay piyasada olacak.(Tabi bize yok) Shingeki no Kyojin Manga Satış Rakamları Açıklandı: Japon haber sitesi Eiga.com,Shingeki no Kyojin mangası satışlarını açıkladı. Verilen bilgilere göre manga Japonyada 44 milyon,ingilizce ersiyonu 2,5 milyon ve kalanı da diğer dillerde olmak üzere toplam 50 milyon satış rakamına ulaştı. Site aynı zamanda Live-Action filminin de kazancını açıkladı.Çıkmasından bu yana 1 hafta geçmesine rağmen film 40 milyon dolar hasılat yaptı. Kıyaslama yapabilmeniz için söylüyorum: Naruto mangası "15 yılda " 120 milyon satışı yakalamıştı.Shingeki no Kyojin ise 6 yılda 50 milyon satış yaptı. Prison School Live Action’a Uyarlanıyor!: Akira Hiromoto tarafından yazılan seinen mangası Prison School bu ekim ayında TBS ve MBS kanallarında live-action olarak gösterime giriyor.Serinin yönetmenliğini ise Noboru Iguchi üstlenecek. Kono Sekai no Katasumi ni-Anime Filmi Tanıtımı Yayınlandı: Film 2016 sonbaharında yayınlanacak olsa da tanıtım videosu yayınlandı bile.Senaryo ve yönetmenliğini Sunao Katabuchi(Black Lagoon) yapacak.Ödüllü hikaye,Suzu Urano,Hiroshima bölgesindeki Kure şehrine taşınarak yeni hayatına başlamasını konu alıyor. Tanıtım Videosu: Görseller: Corpse Party Filmi Sansürsüz-Kesilmemiş Haliyle Sinemalarda: Corpse Party kesintisiz sürümüyle sinemalara geliyor.Sansürsüz olacak bu sürüm 19 Eylülde yayınlanacak.Altta da tanıtım videosunu bulabilirsiniz. Rokka no Yuusha Yeni Açılış Parçası UROBOROS'tan: Yeni sezonun eğlenceli animelerinden Rokka no Yuusha'nın 2. açılış parçası belli oldu.Black swallowtail adlı parçasıyla UROBOROS adlı grup ikinci açılışta olacak.UROBOROS'a biraz değinecek olursak: Grup 5 kişiden oluşuyor ve henüz geçen aylarda kuruldu.Sponsorlar da iyi bir başlangıç yapmaları için onlara animede yer vermiş olsa gerek.İlk albümlerini 9 Eylülde çıkaracaklar.Bu şarkı da o albümde yer alacak. Netoge no Yome wa Onna no Ko ja nai to Omotta? Light Novel Serisi Animeye Uyarlanıyor: Kadokawa Shibai Kineko'nun ligh novel serisi "Netoge no Yome wa Onna no Ko ja nai to Omotta?"(Yanlış Çevirmediysem:Online Oyundaki Eşinin Kız Olmadığını mı Düşünüyorsun?) animeye uyarlanacağını duyurdu.Seslendirme ekibi ve detaylar ileride açıklanacak. Seri ecchi,harem,seinen,romantizm temalarında. Boruto The Movie Yeni Tanıtımlar Yayınlandı: Yayınlanacağı gün yaklaştıkça reklamlarına hız veren ekip yeni tanıtımları da yayınladı.Tanıtımlarda filmin tema müziği olacak KANA-BOON'un şarkısı "Diver"a da yer verildi. Tanıtımlar için: To Love-Ru Mangakası Kentaro Yabuki Evlendi: Black Cat’in yaratıcısı ve To Love-Ru serisinin çizeri olan Kentaro Yabuki Jump Square dergisinin bu sayısında evlendiğini duyurdu.Evliliği ile ilgili ise: “Ailemi,arkadaşlarımı,herkesi kutsayan mükemmel bir insanla evleniyorum.Tabii ev yemekleri de güzel” Yorumlarını yaptı. Dünya Cosplay Şampiyonası(World Cosplay Summit 2015) Sonuçlandı! : 2015 Dünya Cosplay Şampiyonası tamamlandı.İki kişilik takımlar halinde ülkelerini temsil eden yarışmacıların gösterimleri sona erdi.Kazanan takım ise Meksika oldu.Kazanan takım Legend of Zelda oyunundan karakterlerin cosplayini yapmıştı.Bu takım ayrıca 4 ödülü daha aldı. Kazanan takımın sahne gösterisi: Ülkemizde de son zamanlarda gelişmeye başladığını düşündüğüm bir dal cosplay,çok emek veren arkadaşlarımız da var.Umarım gelecek yarışmalarda kendi ülkemizi de orada görebiliriz ^_^ (Bu yarışma ile alakalı ayrıntılı bir konu açmayı düşünüyorum,açtığımda linkini buraya yerleştireceğim)
  14. Prison School'a Live Action Prison School'a Live Action Geliyor Akira Hiramoto'nun ünlü seinen mangası Prison School'un Live-Action uyarlaması yapılacağı paylaşıldı.Ünlü manga planlara göre TBS ve MBS kanallarında önümüzdeki ekim ayında izleyiciye sunulacak. Live-Action'ın yönetmeni ise Noboru Iguchi olacak.Iguchi'yi The Machine Girl veNuigurumaa Z'den de hatırlıyoruz. Aslında mangasını göz önüne aldığımızda nasıl uyarlanacağı direkt akıllara geliyor zira seinen ve ecchi tarzına uç noktalar da eklenince insanlar nasıl olacak diye de düşünmeden edemiyor. Yönetmen Iguchi de bu konuda aynı şeyi düşünüyor tabi:) Konuyla ilgili olarak:İlk duyduğumda güldüm ve kanalın gerçekten böyle bir planı var mı diye sordum.Aslında bu tip bir mangayı uyarlayacak olmam şans ancak ileride bunu yaptığım için biraz pişmanlık duyabilirim de. Live-Action'ın oyuncuları ise ilerleyen zamanlarda belli olacak.Tabi burada benim aklıma hemen nasıl o tarihe kadar yetiştirecekleri geliyor,çalışmanın uzunluğunu da bilmiyoruz ama Kodansha'nın her zamanki gibi reklam amaçlı yarıda kesebileceği bir çalışma da olabilir sonuçta.Hazırlıklı olmak gerek.
  15. "Yine" birkaç gün yokum,kendinize iyi bakın

16. alıntı yapmayı unuttuğunu farzederek yukarıdaki soruya göre cevaplayayım:akatsuki no yonayı diyorsan tek bölüm
  17. En Etkileyici Sona Sahip Anime ve Mangalar Bazen mükemmel bir sondu deriz,bazen de üzülüp ağladığımız olur.Ama genelde bir animeye alıştığımızda ve bitirdiğimizde içimizde bir boşluk kalır :D Charapedia kullanıcılarına bu anketinde en etkileyici sona sahip olduğunu düşündükleri animeleri sordu.Oylamaya 10.000 kişi katıldı ve katılımcıların %62'si erkek,%38'i bayandı. İşte oylamanın sonuçları: 20) Gintama 19) Guilty Crown 18) Shaman King 17) Jojo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean 16) Space Runaway Ideon 15) Aku no Hana: Flowers of Evil 14) Mahou Sensou: Magical Warfare 13) Uta no Prince-sama Maji Love 1000% 12) Naruto 11) Neon Genesis Evangelion 10) Angel Beats! 9) Kuroko no Basuke 8) Tokyo Ghoul 7) Love Live! 6) Death Note 5) Shigatsu wa Kimi no Uso 4) Madoka Magica 3) AnoHana 2) School Days 1) Code Geass: Lelouch of the Rebellion //Şok edici bir bitişle kapatan Code Geass,izleyenlerin hiç unutamayacağı bir animedir zaten,bu yüzden oyların çoğunu almıştır.Ama Gintama'ya kafam takıldı benim,son yaptı da ben mi hatırlamıyorum yoksa Japonların Gintama hayranlığı mı buna sebep oldu? Son olarak diyemesem de beni en çok etkileyen ve bir şeyler öğrendiğimi hissettiren anime Naruto'ydu. Neyse artık,bu kez size soralım:Sizin için en etkileyici ve unutulmaz animeler neler?
  18. Çok zaman almış olmalı ama çok bilgilendirici olmuş ellerine sağlık,özellikle sayfa-anlatım düzenini beğendim
  19. arada yapıyorum aslında daha çok yapmaya da çalışıyorum ama katılan pek olmuyor:),orada 10bin katılım burada 150 anca buluyor,zamanla sitedekiler alışır yavaş yavaş oturur anket sistemi umarım
  20. En "Kadınsı" Erkek Karakterler Bazen kadın kıyafetleri giyenler,bazen aksesuarları,sesleri,davranışları sebebiyle kız sandığımız karakterler vardır.(Aklıma direkt Haku(Naruto'dan) geldi ) Evet Charapedia'nın elindeki anket konuları bitince böyle bir konumuz olmuş oldu.10.000 katılımcı ve hemen hemen eşit oranlarda katılımcı cinsiyeti oranıyla çıkan sonuçlar aşağıdaki gibidir: 20) Takeshi/ Brock (Pokemon) 19) Shun Matsuoka (Kimi to Boku) 18) Koushi Sugawara (Haikyuu!) 17) Hideyoshi Kinoshita (Baka and Test) 16) Nagisa Hazuki (Free!) 15) Makoto Tachibana (Free!) 14) Reo Mibuchi (Kuroko’s Basketball) 13) Shiro Emiya (Fate series) 12) Mikoto Mikoshiba (Monthly Girls’ Nozaki-kun) 11) Nagisa Shiota (Assassination Classroom) 10) Souta Takanashi (Working!!) 9) Raku Ichijou (Nisekoi) 8) Ringo Tsukimiya (UtaPri) 7) Hayate Ayasaki (Hayate the Combat Butler!) 6) Taiga Kagami (Kuroko’s Basketball) 5) Kokkuri-san (Gugure! Kokkuri-san) 4) Ryuuji Takasu (Toradora) 3) Ryou Sakurai (Kuroko’s Basketball) 2) Saika Totsuka (My Teen Romantic Comedy SNAFU) 1) Umetarou Nozaki (Monthly Girls’ Nozaki-kun) //Aslında üzerinde hiç düşünmek istemediğim bir konu <_< ama sanırım 2. olan eleman 1. olsa yeridir yani seriden soğumuştum :smile_artiz:
  21. asci

Forum üyeleri anime karakteri olursa...

Emel Abla: Tsunade(meslekten benzettim sanırım :P ) Zeynep Abla: Mira armstrong(ne alaka bilmiyorum ama kafamda öyle canlanmış) Uğur(skadi) :Narutomsu bir şey(aslında pozitif düşünen azimli her karakter olabilir) Pelin:Hinata(sanırım hassas konuşmaları böyle düşündürdü:) ) aklıma gelince yazayım kalanını da aslında sebepleriyle yazsak daha güzel olur bence
  22. asci

Dizi yapıyoruz! Anime ve Mangadan Dizi Olur Mu?

aslında hep yermişiz kendi sektörümüzü ama kimse bizim tarzımız diyerek kabul etmemiş,kabul ben de pek alışkın değilim belki neslimden dolayı fakat bu başarısızlık diyemeyiz bence.Konu olarak benzer şeyler yapıyoruz,ama her ülkede durum böyle. Amerikanın o beğenilen filmleri de hep aynı değil mi:bireysel başarı Japon yapımları:toplumsal ilerleme,savaş tarihleri,grupsal başarı Neyse konuya göre yazarsak sanırım okullu animeler orta okul-lise çağındakiler için çekici olabilir. Gangsta aslında olurdu sanki,o tiplerden bizim piyasada var:D
  23. One Punch Man Yeni Tanıtım Videosu Animesine az bir zaman kala,One Punch Man2dan tanıtımar gelmeye devam ediyor,bugün de serinin ikinci tanıtım videosu yayınlandı. Çok sıkı ve ağır bir şekilde çalışarak tek yumruğu ile düşmanını yenebilecek bir seviyeye gelmiş olan Saitama,bu çalışmaları sonucu saçlarını da kaybetmiştir.Şimdi ,dünyada tek yumruktan fazlasına dayanabilecek dövüşebileceği düşmanlar aramaktadır. Saitama:Makoto Furukawa "3 yıl boyunca aldığı zorlu eğitimin ardından süper güçlere sahip olan baş karakter." Genos:Kaito Ishikawa "Genos aslında bir cyborg.Saitamaya hayran kalmış ve çırağı olmaya karar vermiş birisi." Onsoku no Sonic:Yuuki Kaji "Kendi deyimiyle en güçlü ninja.Koruma olabilmek için kendisine gelen tüm suikast görevlerini reddeder.Israrla Saitama'yı takip eden birisi." Senritsu no Tatsumaki:Aoi Yūki "Düşmanını doğaüstü saldırılarla yenen bir S seviye kahraman.Dış görünüşü küçük bir kız gibi olsa da yetişkindir."
  24. Haftalık TürkAnime Haber 4. Sayı Merhaba arkadaşlar,haftalık türkanime haberin 4. sayısına hoşgeldiniz:) Kısa kısa haberler ve tanıtımlara yine devam ediyorum.Bu arada tatil sebebiyle işler aksayabiliyor birkaç gün,kusura bakmayın. Neyse bu sefer fazla uzatmayacağım,hepinize iyi okumalar! Attack on Titan:Junior High Spinoff Manga,Animeye Uyarlanıyor: Popüler her serinin olduğu gibi Attack on Titan da birçok yan hikaye ve manga çıkarmaya devam ediyor.Bunlar seri hakkında daha çok şey öğrenmek için bekleyen hayranlar için olduğu gibi maddi boyuttan dolayı da yapılıyor.Neyse: Yapım şirketi Production I.G Yeni anime ile ilgili bir tanıtım videosu yayınladı. Attack on Titan Filmi Yeni Tanıtım Yayınlandı!: Prism Nana OVA Bölümü Geliyor: Stüdyo SHAFT,Magical Suite Prism Nana animesi için OVA bölümü yayınlayacağını duyurdu.Yeni ova bölümü bu sonbahar sezonunda ve ya 2016 kış sezonunda yayınlanacak.Diğer detaylar ise bu yılki Comiket etkinliğinde açıklanacak. Boruto Filmi İçin Yeni One Shot Manga Geliyor!: Daha önceden Rock Lee ile ilgili de yan seri yapan Masashi Kishimoto ve Kenji Taira ikilisii yeni filme ilgi çekme amaçlı Boruto:Road to "B" adlı yeni One-Shot mangası için hazırlanıyor.Yeni one-shot Shonen Jump'ın bu yılki 36. sayısında yayınlanacak. Manga ve filme gelecek olan tepkilere göre bence Mario ile karşılaştırılır ve hangisi ağır basarsa o tekrar serileştirilir diye düşünüyorum.Bu kadar tutan bir evreni de bırakacağını düşünmüyorum açıkçası,belki şu anda hikayeyi uzatacak düşmanlar hakkında düşünüyordur Kishimoto Sensei. Burada da Ufak Bir Tanıtım: Boruto Movie İçin Yeni Tanıtım: Stüdio Toho,yeni bir tanıtım videosu hazırladı.Videoda manganın son sayısından kareler ve spoiler'lar bolca mevcut.Bu sebeple okumayanlar için önceden uyarıyorum.Bu arada video Filmin tema müziğini de içeriyor.Tema müziği ise KANA-BOON'a ait.(Naruto Shippuuden OP-16) Harmony Anime Filmi Tanıtımı ve Bilgileri Yayınlandı: Harmony Anime filminin tanıtım videosu yayınlandı.Fimin tema müziği ise EGOIST'ten "Ghost of a smile" olacak.Birkaç seiyuu ise şöyle: Miyuki Sawashiro -Tuan Kirie Yoshiko Sakakibara - Os Cara Stauffenberg Shinichiro Miki - Elliya Vashirof Akio Ohtsuka - Asaf Aya Suzaki - Cian Reikado Cho -Keita Saeki Junpei Morita -Nuaza Kirie Reina Ueda - Miach Mihie https://www.youtube.com/watch?v=30_4qol1ZLw Bakumatsu Rock Mangası Bitiyor: İchijinsha'nın aylık dergisi Comic Zero-sum'un bu sayısında Bakumatsu Rock mangasının biteceğini duyurdu.Bununla birlikte yeni manga cildi 25 Eylülde satışa çıkacak.Manga,aynı isimli oyundan uyarlamaydı. K:CountDown Mangası Bitti,Yeni Manga Yolda!: Kodansha'nın ARIA dergisinde K:Countdown mangası bu salı final bölümünü yayınladı.Manganın sonunda ise yazarların yeni yan seri olan K:Dream of Green'e yine aynı dergide başlayacağını açıkladı. Persona 4 Mangası Sona Eriyor: Şimdiye kadar 10 cildi olan manga,11.cildi ile birlikte sona eriyor.Seri ilk kez 2009 yılında yayınlanmıştı. Hikayeye gelecek olursak: (TürkAnime alıntı) Sağanak yağmurdan sonra ortaya çıkan sisle birlikte gizemli cinayetler işlenmektedir. Yalnızca geceleri yayın yapan Mayonaka TV ile ilgili dedikodular yayılmaya başlamıştır. Yayın sırasında ekrana bakan kişinin karşı tarafta "diğer yarısını" görebileceği söylenmektedir. Bu faili meçhul cinayetleri duyduktan sonra karakterlerimiz gizemli TV kanalını izlemiş ve olaya şahit olmuşlardır. Baş kahramanımız kanalı izlerken bedeninin ekrandan geçerek gölgelerle dolu bir dünyaya aktığını fark eder. Bunu öğrendikten sonra tüm karakterler aynı deneyimi yaşamaya karar verirler ve cinayete kurban gidenlerle Mayonaka TV arasında bir bağ bulunduğunu keşfederler. Naruto'ya Hollywood Yapımı Film: Hollywood haberleri yayınlayan site "The Tracking Board",Masashi Kishimoto'nun ünlü serisi Naruto'nun filme uyarlanacağını duyurdu.Filmin yapımını Lionsgate üstlenecek gibi görünüyor.Şuanda da özel efekt ve animasyon uzmanları ile görüşülüyor,anlaşma sağlanırsa büyük ihtimalle Naruto'yu live-action'da göreceğiz.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.