Jump to content

Yuuko Aika

Üyeler
  • İçerik sayısı

219
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Yuuko Aika kullanıcısının paylaşımları

1. Yuuko Aika

Psycho-Pass Için Sürpriz Gelişme

şu an animenin 3. bölümündeyim ve çok sevdim.İnsana birşeyleri sorgulatmayı beceren animelerden birisi.yeni sezon haberinede çok sevindim.
  2. insanların avatarlarından karakter beğenip sonrada gidip onun animesini izliyorum,evet bunu yapıyorum :)

1. LeornKayn

LeornKayn

hobi gibi bişe bu dediğin :D

2. Yuuko Aika

Yuuko Aika

iyide olmuyo değil hani güzel animelere başlıyorum bu sayede

3. ohmy34

ohmy34

bilmediğin değişik değişik serileri bulma şansın oluyor :D

3. Yuuko Aika

En Beğendiğiniz Cosplay!!

En çokta bunu seviyorum :D
  4. Yuuko Aika

Japonca Dersleri

madem kelime anlamları öğrenmen takıntın o zaman birdahaki konular ,her konudan sonra sözlükten kelime anlamlarınıda yazarım.
  5. benim bildiğim kadarıyla tite kubo filler bölümlerde ilgileniyor.haliyle kalitesi farklı oluyor filler bölüm bile olsa.
  6. Yuuko Aika

Japonca Dersleri

ilk mesajda spoilerin içinde.
  7. Yuuko Aika

Japonca Dersleri

iyileştim ve başladım anlatmaya ^_^
  8. Yuuko Aika

Deat Note'ye Ait Bir Müzik Dosyası Adını Soruyorum

:) ne demek banada bahane oldu bayadır dinlemiyordum.yalnız gönderdikten sonra tekrar dinledim de ikinci gönderdiğimle aynı gibi geldi banada.
  9. Yuuko Aika

Deat Note'ye Ait Bir Müzik Dosyası Adını Soruyorum

sanki bunun yavaş versiyonu gibi ama :/http-~~-//www.youtube.com/watch?v=aY8eHk86XTs bu gibi de geldi http-~~-//www.youtube.com/watch?v=xaJnPv18r70 :D bende youtube'dan death note ost diye arat ,anca öyle bulabilirsin.
  10. Yuuko Aika

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

monochrome factor 'ü izledim beğenmedim 7. bölümde bıraktım sonra btoom'a başladım
  11. Yuuko Aika

İtiraf Köşesi

iyide konu dil olduğunda bir kelimenin doğrusu sadece bitanedir.Hani harfleri felan eksik yazıyoruz konuşurkende yanlış yazmak apayrı bi konu.helede bunca yıl eğitim görmemize rağmen hala hata varsa ve hatayı yapmakta bu kadar ısrarcıysak bence hiç hoş değil.
  12. Bu kadar tartışmaya bile gerek yok bence herkesin kendi zevki.Vıcık vıcık ağlayan salak kızları görmektense shounen-ai izleyip taş gibi adamları izlemeyi tercih ederim :D .Bugüne kadar bir kere bile shoujo-ai izlemişliğim yoktur,ecchileri izlemekten de pek hoşlanmam.Tutupta bir kere bile bunlar ne böyle demedim.Her anime tarzının kendisine ait izleyici kitlesi var.
  13. Yuuko Aika

İtiraf Köşesi

'herkes' yerine herkez yazan insanlara sinir oluyorum.
  14. zombili animeleri izledimde bu küçük kızın gibi insan yedikleri bi anime izlememiştim,ilginç olucağa benziyor.
  15. Yuuko Aika

Japonca Dersleri

şu an hastayım iyileştiğim gibi başlıcam
  16. Yuuko Aika

Birisiyle Evlensen Hangi Animeden Olur

peheeeyy bunun bir listesini yapsam bütün sayfa dolar heralde:D ama yüksek ihtimal kuchiki byakuya derim
  17. Yuuko Aika

merhaba gençler

ezgi ismi 90 neslinde çok bulunan bir isim .Ayrıca adım ezgi diyerek trollemeye calıssam ne gibi bi getirisi var ki bunun bana :D
  18. hastalıktan öleyim mi napayım ben bilemedim:s

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Paprika
    3. Mileydi

Mileydi

nedense bunu soylediginde aklıma sizin su hitler geliyo :D

4. Paprika

Paprika

hepsi leffwn yüzünden. bir de bir de benim hitlir takıntım dhfjks

19. senin tabirinle 'gay' animesi <_< .Ama beni en çok güldüren yaoidir kendisi,tabi junjou romantica'yıda unutmamak gerek .Filminin çıkacağından haberim yoktu ,sevindim.
  20. yapılacak çok işim var ama oturup bütün gece hakuouki izlemek istiyorum.

21. Yuuko Aika

Japonca Dersleri

tabiki:)
  22. Yuuko Aika

Japonca Dersleri

hahahaha daha önce hiç sensei diyenim olmamıştı :rolleyes: Benimde henüz bildiğim pek birşey yok ,çalıştığım günlerde yarım saatimi ayırıp burayada çalıştıklarımı yazmak niyetindeyim sadece :)
  23. Boş vaktim çok olduğundan dolayı( malesef :() japonca çalışmaya başladım,kendime bir dil bilgisi kitabı ve birde sözlük aldım.Çalıştıkça dersleri buraya eklemeyi düşünüyorum ancak bunun için istekli öğrencilerin olmasını isterim :) Buraya yazmaya zahmet veripte takip edilmeyen bir konu olursa bu beni üzer.Bu yüzden sizlerin fikrini almak istedim.Şimdi,kimler öğrenmek ister? Dil yapısı ve özellikleri Japonca yazı olarak kanji,hiragana ve katakana olmak üzere 3 ayrı yazım biçiminin bir yazı içerisinde kullanılmasıyla oluşur.Ancak metin içerisinde latin harflerine ve sayılarına da rastlanılabilir.Bunlara romaji adı verilir. Kanji, çince kökenli bir düşünce yazısıdır.Japonlar,çinceden alınan kanjilerin anlamları öğrenilip bu kanjilerin anlamlarının karşılık geldiği japonca kelimeleri kanjilere atayarak kullanmışlardır. Daha sonra çinceden aldıkları kanjileri; kanjilerin ses değerlerini kullanarak yada bu kanjilerin sadeleştirilmesiyle oluşturulan yazılara ise kana* demişlerdir.Kana ise kendi içinde 3'e ayrılır: Manyogana,hiragana,katakana. Manyogana 6. yüzyılda kullanılmıştır.9. yüzyılda ise kanjilerin basitleştirilmesiyle hiragana ve katakana oluşmuştur. Oluşturulan bu iki yazım biçimi 46 basitleştirilmiş temel imden* oluşur ve haku sistemine dayanır. Japon yazısında ad,eylem,ön ad kanji ile yazılırken bu ad,eylem ve ön adların çekimi ise hiragana ile yapılır.Yani basitçe okula yazarken "okul" kanji ile "-a" ise hiragana ile yazılır. Katakana ise çince dışında yabancı dillerden alıntı sözcükleri yazmak için kullanılır. Ayrıca sözcükleri vurgulamak ve anlamlarını kuvvetlendirmek için de katakana kullanılır. Kana:Basitleştirilmiş yazı İm:Kanji Haku:tam olarak kelime anlamını bilmiyorum ancak bizim türkçede kullandığımız hece kavramının japonca karşılığına denk geliyor. Cümle Yapısı ->Japonca'daki cümle yapısı Türkçe'deki gibidir.Cümle : özne+nesne+yüklem ' den oluşur. ->Ayrıca türkçede olduğu gibi cümle sadece yüklem ile kurulabilir: gidiyorum.geliyorum.okudum.koştular.... gibi. ->Ancak japonca'da yükleme kişi ekleri gelmez.Yani öznesiz kurulan bir cümlede kimden bahsedildiğini anlamak için konuşmanın içeriği önemlidir. Örnek : Mōshikomimashita ka Başvurdun/başvurdu/başvurdunuz/başvurdular mı? (anlamlarına gelir) (Japonca'da "ka" soru ekidir ve soru cümlelerinin sonuna soru işareti konulmaz.) Bu cümlede özne kullanılmadığı için soruyu yöneltilen kişi belli değildir.Ancak bu cümlenin öncesinde şu tarz bir konuşma geçseydi: Ali-san,nōryokushiken no moshikomi wa ashita mode desu yo. Ali,yeterlilik sınavının başvuruları yarına kadar. sorunun kime yöneltildiği anlaşılabilirdi. ->Cümle içinde ögelerin yeri türkçe'deki gibi değişebilir. Örnek : Rainen ani ga nihon e ikimasu(Gelecek sene abim japonya'ya gidecek.) Ani ga rainen nihon e ikimasu (Abim gelecek sene japonya'ya gidecek.) Nihon e rainen ani ga ikimasu(Japonya'ya gelecek sene abim gidecek.) İkimasu ani ga rainen nihon e (Gidecek abim gelecek sene japonya'ya.) (Bu cümlelerde "ga" özneyi bildiren ad durum ilgeci, "e" yön bildiren ad durum ilgecidir.) NOT-1:Japonca'da ilgeçler(wa,wo,ga,o....) geniş yer kaplıyor.Nasıl ki türkçe'de ekler olmadan bir şeyler anlatmak mümkün değil aynı durum japonca içinde söz konusu.Şu an anlatım sırasına kitaptaki gibi devam ediyorum,ama ilgeçlere çalışmaya başlarsam onları da buraya eklerim. NOT-2: Türkçe özürlüsü olduğum için imlada sıkıntılarım olabilir,görmezden gelin :D NOT-3: Sorularını olursa pm atabilirsiniz.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.