Jump to content

Yuuko Aika

Üyeler
  • İçerik sayısı

219
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from Lycaenidae in Psycho Pass'ta adı geçen kitaplar   
    Animeyi izleyenleriniz bilir, seride bol bol kitap adı ve kitaplardan alıntılar geçmekte.Akşam bir arkadaşımla kitap isimlerine bakarken listesini yapıp okumaya karar verdik,listeyi paylaşayım istedim : Liste
  2. Beğen
    Yuuko Aika reacted to Vologirl in Hetalia Karakter Anketi (Genel)   
    Ülkelerle dalga geçmiyorlar XD Ülkelerin herbirini birer insan gibi yapmışlar . Ülkelerin kurulduğu andan 1. ve 2. dünya savaşına kadar olan bir zaman diliminde geçiyor . Mesela Amerika adlı karakteri İngiltere büyütüyor , Avusturya ve Macaristan'ın yakınlıkları var , Fransa ve İngiltere birbirlerini boğazlıyorlar , Ukrayna'nın göğüsleri amma büyük , Kuzey İtalya makarna ve pizzadan başka bişey bilmiyo falan felan XD KONUSU OLMAYIP her bölüm 5 dk olmak üzere 5 sezonu ve bir de anime filmi var (sanırım öyleydi) . Kesin izleyin arkadaşlar , hayatımda daha önce bir animeye böyle çok güldüğümü hatırlamıyorum :D Spoiler tehlikesi felan da yok !
    Alın size bir de anime testi !
    Hetalia'dan hangi karakter olduğunuzu bulun :D Ben Güney İtalya imişim !!  :wub:
    http://theotaku.com/quizzes/view/3885/what_hetalia_character_are_you%3F
  3. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from Vologirl in Hetalia Karakter Anketi (Genel)   
    Anime ilgimi çekti, konusu ne ve izlemeye değer mi?
  4. Beğen
    Yuuko Aika reacted to Fluart in Natsu ve Zeref ?   
    aşıklar birbirlerine ama erza aralarına giriyor.
  5. Beğen
    Yuuko Aika reacted to karalamadefteri in Yorozuya - OtakuTürk ~ Gintama Çeviri Grubu   
    Güncel hazır efenim!  :good-job-onion-head-emoticon: 

Gintama 523 - Direniş
    bölüme ulaşmak için buradan devam!
    yorumları unutmayıııın!

Güncelde arc sonlanırken güzel bir haber aldık, herkesin beklediği anime haberi sonunda gerçek oldu! 
    :bye2-onion-head-emoticon:  :bye2-onion-head-emoticon: Nisanda Gintama yeniden başlayacak, gün saymaya başlayalım hemen!  :hell-yes-onion-head-emoticon:  :hell-yes-onion-head-emoticon:
  6. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from Vologirl in VanaN'Ice   
    Eneeem bunların grupları da mı varmış  :embarrassed1-onion-head-emotico  . Ayrıca favori yiyeceği "patlıcan"  nedir :D Ömrü hayatımda favori yiyeceği patlıcan olan birini duymadım :D
  7. Beğen
    Yuuko Aika reacted to Barış in Japonların İngilizcesi   
    sadece bu video bırakır kaçarım :D
    http://www.youtube.com/watch?v=q6h36QW_bwM

8. Beğen
    Yuuko Aika reacted to Berker51 in İlklerin Animeleri   
    1. Bilinen İlk Anime 1907 yılında yaratıldı. Katsudō Shashin (Moving Picture, Hareketli Resim) Japonya’daki ilk animasyon işi olarak biliniyor. 3 saniyelik bu çalışmanın yaratıcısı bilinmiyor.

2. Momotarō: Umi no Shinpei ilk uzun metraj animesi

Bu propaganda filmi Japon Denizcilik Bakanlığı tarafından 1945 yılında yayınlandı ve Mitsuyo Seo yönetti.

3. The Tale of the White Serpent ilk renkli anime filmi
    Bu filim Toei Animasyon’un ilk prodüksiyonu. 1958’de Japonya’da yayınlandı ve 1961’de Amerika’da prömiyerini yaptı.

4. Kimba the White Lion ilk renkli anime serisi
    Fuji TV’de yayınlanan ilk seri ve 1965 yılında yayınlandı. Anime de yeni bir çağ başlattığı söylenir. Seri 52 bölüm sürdü ve 1966 yılında bir filmi yayınlandı.

5. Mole’s Adventure televizyon da yayınlanan ilk anime
    Mole’s Adventure dokuz dakika uzunluğundaki bu anime Japonya’nın NTV kanalında 1958 yılında yayınlandı. Bu animeden önce Japonya’da animeler sinemalarda izlenebiliyordu.

6. Three Tales Amerika’da televizyonda yayınlanan ilk anime
    1960 yılında Japonya’da yayınlandı. Amerika’da 1961 yılında Astro Boy‘un yayınlanmasından tam iki yıl önce yayınlandı.

7. Otogi Manga Calendar televizyonda yayınlanan ilk anime serisi
    Otogi Manga Calendar yarı eğitimsel belgesel serisi ve 1961 yılında yayınlanmaya başladı. Seri 312 bölümden oluşuyor ve her bölüm 5 dakika sürüyor. Seri tarihsel buluşları anlatıyor.

8. Astro Boy Amerika’da yayınlanan ilk anime serisi
    Three Tales Amerika’da yayınlanan ilk anime şovuyken, Astro Boy Amerika’da yayınlanan ilk anime serisi. 1963 yılında yayınlanmaya başladı ve NBC Enterprises kanalında 103 bölüm sürdü. Astro Boy ayrıca ilk İngilizce dublaj yapılan seridir.

9. Kazuko Namura “Animelerin Annesi” olarak biliniyor
    Kazuko Namura hakkında pek çok şey bilinmese de bilinen tek şey animelerde öne çıkan ilk bayan figürüdür.

10. Sally the Witch ilk shoujo animesi
    Yayınlanan ilk büyülü kız serisi Sally the Witch televiyonda yayınlanan ilk shoujo animesi olarak da biliniyor. Seri Toei Animation stüdyosu tarafından yapıldı ve 1966 yılından 1968 yılına kadar 109 bölüm sürdü.

11. Tetsujin 28-go Mecha animelerinin atası
    Şimdiki animelerde bir çok mecha türü görmemize rağmen bu türün ilki Tetsujin 28-go dur. Anime 1963 yılında yayınlandı ve kocaman bir robotu ana figür yapan ilk anime.

12. Azumanga Daioh “şirin kızlar şirin şeyler yapar” türünü başlatan animedir
    İster sevin, ister nefret edin en popüler anime türlerinden biride hayattan kesitler sunun ve lise kızlarını merkezine alan türdür. Bugünlerde fazlaca gördüğümüz bu tür 2002 yılında Azumanga Daioh çıkmadan hiç hiç yoktu.

13. Urusei Yatsura moe, harem ve tsundere türünü başlatmıştır

Animeler de kullanılan en çok öğelerinden üçü Urusei Yatsura animesiyle başlamıştır. Anime serisi 1981 yılında yayınlanmaya başlamış ve 1986 yılına kadar 195 bölüm sürmüştür.

Kaynak: AnitorYum

9. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from Barış D. Baryshx in Ame Çeviri   
    Merhabalar,
    Ame çeviri açılmadan önce daha farklı bir grup olarak çeviri yapıyorduk ancak orası kapanınca buraya geçtik.Geçtik dediğime bakmayın öyle kalabalık değiliz,şu an sadece 2 çevirmen devam ediyoruz.

Şu an 3 seri devam ediyor ve 1 seriyede başlamayı düşünüyoruz.
    Ancak 2 çevirmenimiz olmasına rağmen editörümüz yok.Şu an kenarda birikmiş editlenmeyi bekleyen bölümler var,yani aranızda edit yapmak isteyen varsa aramıza katılabilir.
    Her ne kadar devam eden serilerimiz yüzünden shoujo grubu gibi gözüksekte beğendiğimiz,sevdiğimiz serileri çevirip-editliyoruz.Yani bizim için tür önemli değil.
    Devam eden serilerimiz : Hiyokoi,Hapi Mari ve Watamote'dir.
    Eğer editör gelirse Hajiimari no niina'ya da başlayacağız.
    Bunun dışında oneshot ve dj çevirileride sitede mevcuttur.

Editör veya çevirmen olmak isteyen arkadaşların 20 yaş üstünde olmaları gerekmektedir.

AME ÇEVİRİ
  10. Beğen
    Yuuko Aika reacted to Strix. in Öfkelenince Neden Bağırırız?   
    Öfkelenince neden bağırırız?

Bir ermiş öğrencileri ile gezinirken Ganj nehri kenarında birbirlerine öfke içinde bağıran bir aile görmüş. Öğrencilerine dönüp “insanlar neden birbirlerine öfke ile bağırırlar?” diye sormuş. Öğrencilerden biri “çünkü sükûnetimizi kaybederiz” deyince ermiş “ama öfkelendiğimiz insan yanı başımızdayken neden bağırırız? O kişiye söylemek istediklerimizi daha alçak
    bir ses tonu ile de aktarabilecekken niye bağırırız?” diye tekrar sormuş.

Öğrencilerden ses çıkmayınca anlatmaya başlamış: “İki insan birbirine öfkelendiği zaman, kalpleri birbirinden uzaklaşır. Bu uzak mesafeden birbirlerinin kalplerine seslerini duyurabilmek için bağırmak zorunda kalırlar. Ne kadar çok öfkelenirlerse, arada açılan mesafeyi kapatabilmek için o kadar çok bağırmaları gerekir.”
    “Peki, iki insan birbirini sevdiğinde ne olur? Birbirlerine bağırmak yerine sakince konuşurlar, çünkü kalpleri birbirine yakındır, arada mesafe ya yoktur ya da çok azdır.
    Peki, iki insan birbirini daha da fazla severse ne olur? Artık konuşmazlar, sadece fısıldaşırlar çünkü kalpleri birbirlerine daha da yakınlaşmıştır. Artık bir süre sonra konuşmalarına bile gerek kalmaz, sadece birbirlerine bakmaları yeterli olur.
    İşte birbirini gerçek anlamda seven iki insanın yakınlığı böyle bir şeydir.”

Daha sonra ermiş öğrencilerine bakarak şöyle devam etmiş: “Bu nedenle tartıştığınız zaman kalplerinizin arasına mesafe girmesine izin vermeyin. Aranıza mesafe koyacak sözcüklerden uzak durun. Aksi takdirde mesafenin arttığı öyle bir gün gelir ki, geriye dönüp birbirinize yakınlaşacak yolu bulamayabilirsiniz.”

-Alıntıdır-

11. Beğen
    Yuuko Aika reacted to Barış D. Baryshx in Psycho Pass'ta adı geçen kitaplar   
    Animeyi izlerken not almıştım 2 tanesini; çok güzel bir konu, tebrikler.
    Philip K. Dick ve iwakami yasumi dikkatimi çekmişti. Diğerlerinin yarısından çoğunu biliyordum.
    Ayrıca, Marquis de Sade > Soy isminden de anlaşılacağı üzere Sadizm'in öncülü kurucusu sayılır, hakkında kitap okumuştum. Bu eleman zamanından baya çektiği için, bı ızdırabının acısını insanlara miras olarak bırakmış.
    George orwell zaten ünlü 1982 kitabı ve filmi ile ;)
    Devrimci abimiz Jean-Jacques Rousseau ve ünlü söylevi
    Umutsuzluğun temsilcisi kieerkedaard, İMZAMDAKİ YAZI BU ABİMİZE AİTTİR AYRICA;)
    Plato'yu bilmeyen yok, sokrat ve aristo ile beraber...
    En sonunda kafayı yemiş olan Nietzsche, böyle buyurdu zerdüşt adlı kitabı harikadır.
    Shakespeare, çok ilgili olmasamda okumuştum bu elemanıda
    Max Weber, Bertrand Russell, Stendhal, Marcel Proust, Michel Foucault, Jonathan Swift..Bunlarda tanıdığım, zamanında kendilerinin kitaplarını okuduğum veya onları anlatan kitaplar okumuştum.
    Aslında araya goethe ve freud'da iyi gidermiş, yukarıdaki kişileri iyi tamamlar bu ikili.
  12. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from ErenJeager in Psycho Pass'ta adı geçen kitaplar   
    Animeyi izleyenleriniz bilir, seride bol bol kitap adı ve kitaplardan alıntılar geçmekte.Akşam bir arkadaşımla kitap isimlerine bakarken listesini yapıp okumaya karar verdik,listeyi paylaşayım istedim : Liste
  13. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from Barış D. Baryshx in Psycho Pass'ta adı geçen kitaplar   
  14. Beğen
    Yuuko Aika reacted to Kutsan in Yeni Bölümlerden Bildirim Alın   
    Merhabalar,

Pushbullet kanallar özelliği ile çok büyük bir yeniliğe gittiği için bu konuda bir hayli basitleşti ve artık IFTTT kullanmamıza gerek kalmadı. Bu yazımda size Pushbullet kanallar sistemini kullanarak Türk Anime'de yayınlanan tüm yeni bölümlerden bildirim almayı anlatacağım.

1. Aşama

İlk olarak Pushbullet uygulaması aşağıdaki bağlantılardan indirelim. Telefonunuza bildirim gelsin istemiyorsanız sadece tarayıcı eklentisini kurabilirsiniz ya da tarayıcıdan bildirim almak istemiyorsanız Pushbullet'i sadece akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Pushbullet'e sadece Google ve Facebook hesabı üzerinden giriş yapabiliyorsunuz. Hangi platformlara yüklediyseniz hepsine aynı hesaptan giriş yapın. Pushbullet ayarlarından Pushbullet'i açmayı unutmayalım, yoksa çalışmayacaktır. Bildirim sesini değiştirebilir ve sadece Pushbullet'ten bir bildirim geldiğinde bunu kolayca anlayabilirsiniz. Pushbullet'i kurduysak ve giriş yaptıysak telefonumuzda Pushbullet ayarlar bölümünden bir test bildirimi gönderelim. Eğer telefonumuzdaki bildirimi bilgisayarımız üzerinden görebiliyorsak sorun yok demektir.

Pushbullet uygulaması akıllı telefonunuzda bir bildirim aldığınız zaman bunu bilgisayarınızdan veya başka bir cihazınızdan direkt olarak görmenizi, SMS ise cevaplayabilmenizi veya unutabilmenizi sağlar. Eğer birden fazla akıllı cihaza sahipseniz tüm cihazlarınızın bildirimlerini eşitleyebilirsiniz. Ayrıca bağlantı, metin veya dosyaları cihazlarınıza ya da arkadaşlarınıza direkt olarak yollayabilirsiniz. Pushbullet genel olarak bu işe yarar.
    Detaylı İngilizce inceleme için buraya, Türkçe inceleme için de buraya tıklayabilirsiniz.

Pushbullet'i edinmek için:
    https://www.pushbullet.com/apps Önemli Notlar 1: 
    Bir sistemde 2 tane Pushbullet istemcisi yüklemek sadece bildirimlerinizi aynı zamanda çifter olarak almanızı sağlar ve bildirim karmaşasına yol açar. Örneğin aynı bilgisayarda Chrome ve Firefox gibi farklı tarayıcıların ikisine de Pushbullet'i yüklemek. Pushbullet'e tüm cihazlarınızda Google veya Facebook hesabı ile giriş yaparken aynı hesabı kullanınız. 2. Aşama

Türk Anime Pushbullet kanalına abone oluyoruz. 2 farklı yoldan olabiliriz. Pushbullet bir çok platformda çalıştığı için iki farklı yoldan birini seçebilirsiniz. Herhangi birinden abone olduktan sonra diğerine bakmanıza gerek yoktur.
    Bilgisayar üzerinden olmak için:
    https://www.pushbullet.com/channel?tag=turkanime bağlantısına girdikten sonra FOLLOW / TAKİP ET butonuna tıklıyoruz.
      Akıllı telefon üzerinden olmak için:
    Uygulamada "Kanallar" bölümünü açıyoruz ve "Kanal etiketi girin" butonuna dokunuyoruz. Etikete turkanime yazıyoruz. Her şey tamamdır! Bundan sonra artık Türk Anime'de yayınlanan tüm yeni bölümler için bildirimler alacaksınız.

Konunun eski halini okumak için aşağıdaki spoiler'a göz atabilirsiniz. Sadece meraklı arkadaşlar içindir ve geçerli olandan farklı olarak eksikler, değişen kısımlar olabilir. Eski konuda, tek bir anime için veya IFTTT kullanarak yeni bölümlerden e-posta ile haberdar olmak gibi aksiyonlar mevcuttur. Eğer akıllı bir ampüle sahipseniz yeni bölümlerde ampülün göz kırpmasını bile sağlayabilirsiniz. Tamamen yaratıcılığınıza kalmış. Üstteki kısımları yaptıysanız eski konuyu okumanıza gerek yoktur.

Turkanime.tv RSS beslemelerini direkt okumak için: https://feedly.com/#...nime.tv/rss.xml

Teşekkür ederim, yorumlarınızı eksik etmeyin.

Eski konu (Şu ankinden yaklaşık iki kat daha uzun):

15. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from ichiberry15 in AnoHana 2015 Anime Filmi Duyuruldu   
    Ano hana sevdiğim animelerden sevindim filminin çıkmasına

16. Beğen
    Yuuko Aika reacted to extreme in Animelerin Boyutunu Kayıpsız düşürmek   
    Bilmiyorum artık alışkanlıktandır D: ben mesala online izleme ile fansub izleme arasında  kalite farkını rht görüyorum sürekli o şekilde izlediğimdendir
  17. Beğen
    Yuuko Aika reacted to Huseyinekrem in Animelerin Boyutunu Kayıpsız düşürmek   
    http://www.youtube.com/watch?v=bU839uXk6oA

olay bundan ibaret.
    buda aradaki olmayan farkı gösteren resim:

İyi seyirler, kolay gelsin!
  18. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from Stairway To Heaven in Japonca Dersleri   
    Boş vaktim çok olduğundan dolayı( malesef :() japonca çalışmaya başladım,kendime bir dil bilgisi kitabı ve birde sözlük aldım.Çalıştıkça dersleri buraya eklemeyi düşünüyorum ancak bunun için istekli öğrencilerin olmasını isterim :) Buraya yazmaya zahmet veripte takip edilmeyen bir konu olursa bu beni üzer.Bu yüzden sizlerin fikrini almak istedim.Şimdi,kimler öğrenmek ister?

Dil yapısı ve özellikleri

Cümle Yapısı

NOT-1:Japonca'da ilgeçler(wa,wo,ga,o....) geniş yer kaplıyor.Nasıl ki türkçe'de ekler olmadan bir şeyler anlatmak mümkün değil aynı durum japonca içinde söz konusu.Şu an anlatım sırasına kitaptaki gibi devam ediyorum,ama ilgeçlere çalışmaya başlarsam onları da buraya eklerim.
    NOT-2: Türkçe özürlüsü olduğum için imlada sıkıntılarım olabilir,görmezden gelin :D
    NOT-3: Sorularını olursa pm atabilirsiniz.
  19. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from orewakimida in Japonca Dersleri   
    Boş vaktim çok olduğundan dolayı( malesef :() japonca çalışmaya başladım,kendime bir dil bilgisi kitabı ve birde sözlük aldım.Çalıştıkça dersleri buraya eklemeyi düşünüyorum ancak bunun için istekli öğrencilerin olmasını isterim :) Buraya yazmaya zahmet veripte takip edilmeyen bir konu olursa bu beni üzer.Bu yüzden sizlerin fikrini almak istedim.Şimdi,kimler öğrenmek ister?

Cümle Yapısı

NOT-1:Japonca'da ilgeçler(wa,wo,ga,o....) geniş yer kaplıyor.Nasıl ki türkçe'de ekler olmadan bir şeyler anlatmak mümkün değil aynı durum japonca içinde söz konusu.Şu an anlatım sırasına kitaptaki gibi devam ediyorum,ama ilgeçlere çalışmaya başlarsam onları da buraya eklerim.
    NOT-2: Türkçe özürlüsü olduğum için imlada sıkıntılarım olabilir,görmezden gelin :D
  20. Beğen
    Yuuko Aika reacted to LeornKayn in Bleach Manga Tartışma   
    Tite Kubo İtachi hayranı çıktı daha doğrusu naruto fanboyumuş bizim haberimiz yokmuş önce göktaşı şimdi ise İzanami Naruto Sasuke&İTachi vs Kabuto bölmünü izleyenler ne demek istemediğimi anlıyacaktır :D gerçi o durumdan daha farklı biraz ama yinede benziyor bea :)
  21. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from Nanilyas in Japonca Dersleri   

Cümle Yapısı

22. Beğen
  23. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from sananez361 in Japonca Dersleri   

Cümle Yapısı

24. Beğen
    Yuuko Aika got a reaction from graylifee in Bilinemeyen veya Unutulan Animeler için Yardım Başlığı   
    evet amnesia o anime.Hatta oyundan uyarlama.
  25. Beğen
    Yuuko Aika reacted to KuramaUN in TAÇE Çevirmeni ve Maskotu KatsuraLoc Capsleri   
    TAÇE'nin maskotu olarak kabul ettiğimiz, hepimizin çok yakın arkadaşı Alparslan(KatsuraLoc)'un günlük hayatından %95'i gerçek olan capsler :D

Capsler bana ve çok değerli kardeşim, mizah anlayışıyla hepimizi mest eden Eolo-sama' ya aittir :)

Devamı spoiler'da :)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.