Jump to content

yusufakyurt

Kayıtlı Üye
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Not Telling

Recent Profile Visitors

497 profile views

yusufakyurt's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

40

Reputation

 1. Teşekkürler charmer adlı kullanıcı sistemde bulunmamakta evet, yeni bir sayfa açtık hocam.
 2. Merhaba arkadaşlar, aranızdan sitemize üye olanlar varsa yayın hayatımıza kısa süreli bir ara vermiştik. Kullanıcıların yoğun isteği üzerine tekrar yayın hayatımıza devam etme kararı aldık. Öncelikle sitemiz ilk zamanki misyonundan 1 gram bile şaşmadı diyebilirim. Zaten kullanıcıların siteye bu kadar bağlı olmasının en büyük sebebide bu. Şimdi Otaku Sekai nedir ne değildir diye merak ediyorsunuzdur. Otaku Sekai anime ve manga üzerine kurulmuş bir sosyal paylaşım platformudur. Otaku Sekai üzerinden yer bildirimi yapabilirsiniz veya anime ve manga üzerine konuşabilir. Site içerisindeki takipçilerinizle anlık chat yapabilirsiniz. Yeni alt yapımızda siteye sayfa açma ve grup açma olayı eklendi. Ama bu sayfa ve grupları site içerisinde önüne gelen açamamakta. Sayfa ve Grupları yeterli kişilere ben vermekteyim. Çeşitli fansublara sayfa vermeyi planlıyoruz. Bu sayfalarda kendi sitelerindeki linkleri paylaşarak çevirilerini yayınlayabilirler. Sitenin özelliklerini biraz sıralıyım - Site içerisinde anlık chat yapabilirsiniz - Site içerisinde AMV, müzik vs. paylaşabilirsiniz - Site içerisinde yer bildirimi yapabilirsiniz - Site içersinde aktif iseniz sayfanız var ise bu sayfa üzerinden içerik paylaşabilirsiniz - Site içerisinde anime önerisi yapabilir hemde animeler'in teorilerini, veya gelecek bölümleri tartışabilirsiniz - Site içerisinde günde 5 ecchi,5 yaoi,5 yuri sınırı bulunmaktadır. Fazla paylaşım tespit edildiğinde ilk uyarı sonrada siteden uzaklaştırılma cezası alırsınız - Site içerisinde hikayelerinizi, story olarak kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. - Site içerisinde genel chat özelliği bulunmaktadır. Bu genel chat üzerinden site içerisinde bulunan herkes ile sohbet edebilirsiniz. - Güncellenmiş sitemizde artık kapak fotoğraflarını boyutlayabilir, kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Unutmadan arkadaşlar, sen böyle bir site açtın ne kâr'ın olacak diye merak ediyorsanız. 1 yıl boyunca tek bir beklentim olmadan sitenin bütün giderlerini vs. karşıladım. Bizim amacımız düzgün bir ortamımız olması ve bu düzgün ortamda şuan gerçekden ortamımız çok iyi. Sadece site açıldıgında 24 saat içinde 100 kişi kaydoldu eminim daha sitenin açıldığını duymayan vardır. Teşekkürler TurkAnime ailesi.. http://www.otakusekai.org
 3. AMV Yapımı bana aittir. Yorumlarınızı alabilirsem sevinirim.
 4. Merhaba arkadaşlar, Otaku Sekai içerisinde takılan bir çok arkadaş burada da olduğu için bilgilendirme konusunu da buraya açma gereksinimi duydum. Öncelikle Otaku Sekai Türkiye'nin ilk anime ve manga sosyal paylaşım platformudur. • Sıkça Sorulan Sorular • Üyelikler ne zaman kapatılacak ? Üyelikler, 23.07.2014 15:03'de kapatılacaktır. Davetiye sistemi olacak mı ? Şimdilik yapım aşamasında şöyle bir görsel sunayım. Neden üyelikleri kapatıyorsunuz ? Neden üyelikleri kapattığımız konusuna gelince, içeride farklı bir ortam yarattık kimsenin kimseye zararı olmayan herkesin birbiriyle kaynaşmasının hat safhada olduğu bir platform. Bu platform'ada böyle bir uygulama getirmemizin tek amacı içeride arındırılmış bir platform yaratmaktı. Kaç aydır açıksınız ? Bugün 10. ayımıza giriş yapmış bulunuyoruz. Site istatistiklerimiz aynen şu şekildedir. Toplam Kullanıcı: 2371 - Toplam Gonderi Sayisi :60030 - Toplam Yorum: 72160" Site içerisinde neler bulunmakta ? İzlediğiniz anime, manga, müzik, resim paylaşım gibi özellikleri bulunmakta. Bunun yanı sıra Özel Mesajlaşma sistemide bulunmaktadır. Site orjinal çizgisinden 1 kez bile kaymamıştır. Bulunduğumuz yolda emin adımlarla ilerliyoruz Site içerisinde yasak olan şeyler nelerdir ? Hentai türevi şeyler paylaşmak yasaktır. Ecchi ve Yaoi resim ve videolar içinde günlük sınırımız 5'tir. 5 taneden fazla paylaştığınız anda tespit edildiğinde ilk başta uyarı, 2.sinde site kuralları gereği ban sebebidir. Site içerisindeki kullanıcı adım Niklaus'tur. Site içerisinden bana ulaşabilirsiniz.
 5. Teşekkürler arkadaşlar, SAO'yu 7 fansubun çevirmesinden dolayı. Kolları sıvayıp, Hetalia'yı çevirmeye başladık.
 6. Seinen'den uncencored mangalara kadar yolu var :D
 7. ilgi çekici şeyler yapmak lağzımdı :D
 8. Merhaba arkadaşlar, fansubumuzu açmış bulunuyoruz. Önceden OTAKUSEKAIFANSUB adı altındaydık ama artık kendimize bir site açmanın vakti geldi dedik ve yeni sitemizi açmış bulunuyoruz. Şimdilik çevirmen kadromuzda 6 kişi bulunuyor. 2 arkadaşımız Japonca bildiği için güncel animelerden SAO II yi jet hızında vereceğiz. Küçük bir dipnot daha düşeyim bazı +18 manga ve animeleride çeviriye alacağız. Tabi bunlar site içerisinden duyrulacak haberiniz ola. Çevirmen Kadromuz CrownClown, Esdeath,aylinsama, Niklaus, bilgeozmenn, runawaytoheaven Çevirdiğimiz Animeler Sword Art Online II:Phantom Bullet Sorette Dakara ne! Site Adresimiz : http://www.animeksi.com/
 9. Tabikide, yaoi/yuri/ecchi paylaşımlara anasayfada pek yer vermesekde kategori sekmesinde görmeniz muhtemel. Teşekkürler. Kolay gele.
 10. şuanlık problem gözükmüyor, yüklemeye çalıştığınız resim ismi içerisinde boşluk geçmeden denerseniz problem çözülecektir.
 11. Teşekkürler, +18 paylaşımlar için dediğiniz sistemi ekleyeceğim. Teşekkürler.
 12. Paylaşımları biz yapmıyoruz, kullanıcılar bize resimleri formdan yolluyorlar bizde anasayfaya uygun mu değil mi bakıyoruz eğer uygunsa anasayfaya çıkıyor görüntüler anlayacağınız site tamamen kullanıcı odaklı bir şekilde ilerliyor.
 13. Şuanlık sıralama olarak desek yeri olur, ileri safhada bu puanlamayı sıfırlayarak haftalık birincilere veya aylık birincilere figür vb. ödüller verebiliriz.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.