Jump to content

Özay

Üyeler
  • İçerik sayısı

65
  • Son ziyareti

Özay kullanıcısının paylaşımları

1. Özay

Manga-Anime çizimlerim (3. Güncelleme)

2. Güncelleme Bu sefer çok fazla çizim yok. Yeni çizimleri yazıcıya tarattırana kadar bunlar var. :D 14/10/2013 24/10/2013 29/10/2013 1/12/2013 21/12/2013 3. Güncelleme 19/01/2014 21/01/2014 24/01/2014 26/01/2014 27/01/2014 29/01/2014
  2. Özay

Bence iyi değiller ama sen beğendiysen ne mutlu bana :) Daha da gelişmeye çalışıyorum, çabalıyorum. Benim için yeterli gelmeyen bu çizimler bile başkaları tarafından güzel görünüyorsa daha çok çabalama isteğim artıyor :D Teşekkür ederim :)
  3. Özay

Erza çizimlerini bende çok seviyorum.Yaşasın bakarak çizilen resimler .Bundan sonra atacağım bir kaç resmi de tarattığım için muhtemelen aynı sorunlar duracaktır ama yine çizimlerimde bunu dikkate alarak devam etmeye çalışacağım. Gerçekten de kısmetimmiş sanırım :D Ö.M. attığında da söyledim her türlü ipuçları benim için yararlıdır :)
  4. Özay

Teşekkür ederim :) . Bakarak çizimlerim doğal olarak kendi yaptıklarımdan daha güzel oluyor :D Devamı varda tarayıcıdan geçirip buraya atmak biraz sıkıntı. Daha doğrusu tarayıcı sıkıntı. Teşekkür ederim karşim :D Birde bana genel olarak saç çiziminde yardımcı olabilecek biri var mı? Kaynak değilde çizen birinden bir kaç ipucu arıyorum. Yardımcı olabilecek varsa ö.m. atabilir mi?
  5. Özay

En beğendiğiniz ve takip ettiğiniz mangalar neler

Fairy Tail Shingeki no Kiyojin Ao Haru Ride Dengeki Daisy Yumemiru Taiyou
  6. Özay

Steins;Gate # Tanıtım

O zaman Feyris'in babası D-mail sayesinde o zamana kadar ölmedi ama ondan sonra ölücekti. daha yeni hatırladım ben sapma olayını, hatta sayaç falan vardı değil mi? Öyle bir şeylerdi o kadar dikkatli izlemiştim oysa olucak artık o kadar :depressed2-onion-head-emoticon: Diyebileceğim daha bir şey kalmadı sanırım benim hatırlamadığım şeyleri hatırladım . Umarım izledikten sonra aklında soru işareti bulunanlar yorumlardan yararlanmıştır :D Çok zevkli bir konuşmaydı. Eğer daha fazla bu şekilde konuşabilecek konu varsa seve seve konuşurum :D Bir-iki tanıtımını daha gördüm acaba onlara da atlasam mı? :embarrassed2-onion-head-emotico
  7. S​hiina Mashiro Laito Sakamaki :embarrassed4-onion-head-emotico
  8. Özay

Steins;Gate # Tanıtım

Buraya da yorumumu koyayım içim rahat etsin :D Kurisu'nun öldüğü zaman çizgisi Beta'ydı Mayuri'nin öldüğü de Alfa. Pembe saçlı kızın babası Beta çizgisinde de ölüydü çünkü atılan D-mail yani Alfa'ya geçmelerini sağlayan D-mail sonrasında da kasabanın şekli halen aynıydı. Kız Alfa'da D-mail atıp babasının ölümünü sağlayan olayı engelleyince kasabanın düzeni de bozulmuştu. Yani kızın babası her iki zaman çizgisinde de ölü olmalıydı ama kız D-mail atıp bunu değiştirdi. Şimdi iki alıntıyı da kapsayan bir sonuç söylemeye çalışıcam. Bütün D-maillerde bir olay değişse de belli başlı olaylar aynı şekilde kalıyordu. Tamamen D-mailin içeriğine bağlı bir olay söz konusu. Aslında benim düşüncem bütün D-maillerde zaman çizgisi değişiyordu. Neden? çünkü; Kurisu bir bölümden sonra zamanda sıçrama makinesi yapmıştı. Okabe aynı zaman çizgisinde geriye sıçrayıp oluşan olayları önlemeye çalışıyordu fakat ne olursa olsun farklı yollardan da olsa Mayuri ölüyordu. Yani burada insan ilişkileri kuralı devreye giriyor diyebiliriz.
  9. Özay

Steins;Gate # Tanıtım

Yanlış hatırlamıyorsam o D-mail de geri alınıyordu ya da birinin D-mail'ini geri alması loto olayını da etkiliyordu. Sanırım ama emin değilim bundan. Flood olduğu için özür dilerim
  10. Özay

Steins;Gate # Tanıtım

Tv-mikrodalga ilişkisi değil onu keşfetmeden önce örgütü hackledikleri zaman jöle haberlerini gördükten sonra nasıl zaman makinesi olduğunu açıklıyorlardı. O Kurisu'nun ölümüne gelirsek. Mayuri'nin ölümünü engellemek için bütün D-mailleri etkisiz kılmaya başladılar yani Alfa'dan çıkmaya çalıştılar fakat gerçek zaman çizgisine geçtiklerinde Kurisu ölüyordu. Ayrıca pembe saçlı kız babasının gerçekten onu sevdiğini anladığını söylüyor ve babasının öldüğü zaman dilimine geçmeyi yani D-mail'i geri almayı kabul ediyor. Dolayısıyla pembe saçlı kızın babası ölmüş bulunuyor. Bundan sonrası tamamen spoiler olucak o yüzden John Titor yani Haru'nun kızı gerçek zaman çizgisine geçtiklerinde Okabe'yi Kurisu'nun öldüğü zamana götürüyor ve onu kurtarmaya çalışmasını sağlıyordu. Başaramayınca da gelecekteki Okabe geçmişinde ki (bize göre şuan ki) Okabe'ye görülen geçmişi değiştirmesi hakkında bir şey söylüyordu. Final bölümleriydi bunlar zaten. Uzata uzata söyledim de yani gelecekteki Okabe bizim Okabe'ye Alfa çizgisinden çıktıktan sonra ne yapması gerektiğini anlatan bir mesaj bırakıyor ve böylece bu mantık hatasından da kurtulmuş olunuyordu :D
  11. Özay

Steins;Gate # Tanıtım

Bende konusuna verdiğin puanı haklı görmüyorum. Aslında bence konuya değilde konu işlenişine puan vermen gerekirdi diye düşünüyorum. Mesela ben çiçekleri konu alıyım onu inciğini cinciğini çıkarır şaheserde çıkarabilirim, güzel kokan bitkidir de diyerek geçebilirim. Kelebek etkisi olayı da (burada azıcık spoiler olabilir) yanlış hatırlamıyorsam seride kelebek etkisi yaşanıyor hatta bu olaya da filminde açıklık getiriyorlardı. Ve ve yine yanlış hatırlamıyorsam mikrodalganın nasıl zaman makinesi olduğunu anlatan bir sahne vardı. Karadelik oluşumundan bahsedildi hatta Kurisu (ufacık spoiler) nasıl jöle haline geldiklerini örnek veriyor ve Hashida yine olayları sapıklığa vuruyordu. Anime tamamen dikkat isteyen ve gerekli dikkatle izlendiğinde aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan bitirebileceğiniz bir seri. Benim kesinlikle yorumunu ve anlatımını kötülemek gibi bir amacım yok. Sadece çok severek izlediğim ve gerçekten böylesine karışık konunun çok iyi işlenmiş olduğu bir seridir. Bundan dolayıda yanlış olduğunu düşündüğüm veya eksik olarak gördüğüm bir iki noktaya değindim :)
  12. İçimde ki "ben de bir şeylerden eksik kalmayayım" sesi beni buralara sürükledi bende çizimlerimi yükledim ve yorumlarınızı bekliyorum (Bazılarının tarihleri çıkmamıştı bende kırmızıyla yazdım) Dipnot: aslında 2014 Ocağının 14. gününe kadar yapmış olduğum çizimler var ama ilk önce bunların yorumunu almak istedim :) 2/09/2013 (bakarak) 3/09/2013 6/09/2013 7/09/2013 22/09/2013 25/09/2013 (bakarak) 2/10/2013 (bakarak) 13/10/2013 (2. çizim bakarak)
  13. Özay

Bu gün hangi Manga'yı okudunuz?

Yumemiru Taiyou - 5. cilt / 21 Kimi ni Koishitei desu ka
  14. Özay

İLK ÇİZİMLERİM

Manga Studio var bildiğim ama nasıl kullanılıyor bilgim yok. http://www.youtube.com/watch?v=0o12D7DSLak şuda videosu sanırım. Bir de resim kalemleri bunlar çok yaygın ama ben kullanmadığım için söylemeyi unuttum.
  15. Özay

İLK ÇİZİMLERİM

Bende çizime daha doğrusu anime-manga çizimine yeni yeni başlayan biriyim 4 ay oldu. Sanırım bende bir acemi olarak gelişmeye çalışma yöntemlerimi söyleyebilirim :) Yüz hatlarını orantılı çizmek tam bir eziyet elinin alışması için yapılan çizimlere fanartlara bakarak çizim yapman daha etkili olabilir. Daha sonra ise izlediğin animenin karakterlerini bakmadan çizmeye çalış ama aşina olduğun biri olsun. Eğer bu şekilde sıkıcı diyorsan Youtube'de bir çok video var ve kesinlikle çok fazla yardımcı oluyorlar. Etrafında yanlışlarına danışabileceğin biri varsa sor. (mesela benim ailem çizimi seviyor ama anime çizimlerini gösterince "yüzü çok sivri bunun" tarzı tepkiler alıyorum. ne demek istediğimi anlamışsındır) Bol bol çiz ve yanlış yapsan bile hiç bir çizimini atma. hatta onları dosyala ve sık sık incele yanlışlarını görmeye çalış. o hataları sen istesen bile elin yapmaz. Neredeyse 3 ay boyunca ne yazdıysam aynılarını yaptım ve daha yeni yeni orantılı bir şekilde vücut kafa çizebiliyorum :D Bence kalem olarak normal resim kalemleriyle başla. Şu an için HB ve 5 farklı ton resim kalemi kullanıyorum hani öyle kasmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Çok biliyormuş gibi bir sürü tavsiye verdim. Yanlış anlamanı istemiyorum bunlar benim 4 aylık tecrübem ve birilerinin işine yarayacaksa kullanmasını isterim :)
  16. Özay

En güçlü karakter sizce kim?

Ana karakter Natsu olabilir fakat anime de çok fazla karakter var ve en güçlüsü Natsu değil. Sonradan güçlenir falan onu bilemeyeceğim ama şu seçeneklerde en güçlü Gildarts. Seçeneklerde olmayanları da dahil edersek sanırım şu tip bir sıralama çıkabilir Zeref- Mavis- Makarov (Hades'i burada saymak ne kadar doğru olur bilemiyorum çünkü şeytanın kalbi olmadan gücünün gösterildiği bir bölüm yok) Gildarts- Jellal- Laxus- Jura- Mirajane & Erza & Mystogan - Natsu- Gray
  17. Özay

Erza, Elsa, Elza?

Şu ana kadar çevirilen Erza'nın yazılışı Elza ama okunuşu Erza. Bu yüzden bu kadar kafa yorulması gereken bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hani sonuç olarak 175 bölüm var ortada ve oraya Elza olarak çevrilse kimsenin "Bu kim ya nereden çıktı bu karakter?" diyeceğini sanmıyorum.
  18. Mangası çok hoşuma gitmişti. Seiyuular da başarılı. En yakın zamanda belli olur inşallah çıkış tarihi.
  19. Özay

Shingeki no Kyojin Yeni OVA Duyruldu

Ne var şu Nisan ayında. Bekleyene kadar ortadan çatlarım herhalde. OVA çıkmasına seviniyorum ama bu gidişle 2. sezon uzaklarda geliyor. Çatlamadan beklemeye çalışıcam
  20. Özay

2013 Yılının En İyi 10 Animesi Açıklandı!

Shingeki no Kyojin ve Free hakettiği yerdeler bence. Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru beklediğim yerde değildi daha üst sıralarda olması gereken bir animeydi. Gerçi diğer animeleri izlemedim genel olarak bilmediğim animeler vardı. yinede görmeyi beklediğim animeler yoktu mesela Kyoukai no Kanata çoğu animeyi bilmesemde ne olursa olsun aralarında olması gerekirdi.
  21. Özay

Fairy Tail'de en yakışan çift ?

Zeref-Mavis Jellal-Erza Natsu-Lucy Gray-Juvia Gajell-Levy Happy-Carla Elfman-Evergreen Freed-Lisanna Romeo-Wendy Leo-Aries Bickslow- Cana Laxus-Mirajane
  22. Özay

Animeciler, Acaba Kaç Yaşındasınız ?

14 yaşındayım
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.