Jump to content

Özay

Üyeler
  • İçerik sayısı

65
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Özay reacted to Skadi in Ao Haru Ride Animesinin Yeni Reklamı   
    Ao Haru Ride Animesinin 1 Dakikalık Yeni Reklamı

Popüler shoujo manga Ao Haru Ride’ın anime uyarlaması sonunda 7 Temmuz’da başlayacak. Bu hafta Japon televizyonlarında serinin bir dakikalık bir reklamı yayınlanmaya başladı. Reklamda da çalan şarkı, açılış parçası olacak olan “Sekai wa Koi ni Ochiteiru”. Parça Chico ve HoneyWorks’e ait.

Ao Haru Ride mangası 2011 yılında yayımlanmaya başladı ve o zamandan beri popülerliğini koruyor. Manga alanındaki birçok profesyonel tarafından en iyi 20 shoujo arasında görülmekte ve Sakisaka Io’nun bir diğer mangası Strobe Edge’in de Kuzey Amerika’da Viz tarafından basımı gerçekleştiriliyor.
    Kısaca hikayesine değinirsek ana karakterlerimiz Futaba ve Kou’nun geçmiş günleriyle başlıyor. Kou, Futaba’nın ilk aşkı ancak yanlış anlaşılmalar sebebiyle beraber olamıyorlar ve kopuyorlar. Yeni bir başlangıç hayaliyle liseye başlayan Futaba’yı bir sürpriz beklemektedir, ilk aşkıyla burada tekrar karşılaşır ancak Kou bambaşka bir insan olmuş gibidir. Davranışları, görünüşü hatta adı bile değişmiştir. Bu noktadan itibaren Futaba ve Kou’nun hikayelerini anlatıyor manga. Umarız animesi de manga severleri tatmin eder.

Kaynak:AnimeFantastica
  2. Beğen
    Özay reacted to doganoz in Yahari Ore No Seishun Love Come Wa Machigatteiru 2. Sezon Duyuruldu   
    Daha sonra ayrıntıları açıklanacak olan animenin 2. sezonu 9. light novelle beraber duyuruldu. Bakalım Hikigaya Hachimandan daha ne dersle görecek ve ne tür felsefi sözler duyacağız.

Kaynak : Myanimelist
    link : http://myanimelist.net/forum/?topicid=1147499
  3. Beğen
    Özay reacted to Soranohikari in Az buçuk da Sora'dan   
    Dandirik çizimlerimi paylaşsam mı paylaşmasam mı çok tereddütteydim ama öneri ve fikir almak konusunda işe yarar diye düşündüm.  ^_^

Bunların çoğu iki üç yıl öncesine ait çizimler yani birçok hatamı şimdi çok net görüyorum, hatta "Ne biçim gölgelendirme yapmışım ben böyle?!" dediğim çok oluyor.   :bsod-onion-head-emoticon:  :D

Arkaya neden akatsuki amblemi çizmişim, bilemedim şimdi. Herhalde boşlukları doldurmak içindir.  :D

Aslında bunu hiç paylaşasım yoktu ama ilk minato çizimim olduğu için paylaşayım dedim  :D Gördüğünüz gibi minato çizme özürlüsüyüm  :D

İtachi niii-sağğğn  :desperate2-onion-head-emoticon:

Can sıkıntısına çizmiştim. Alın size bir minato çizme özürlülüğü daha :D

O bir anaa, o bir babaa.. oradaki uzaylı gibi şey ise bebek naruto :D

Byakuya the Cool!

Alelacele çizdiğim ichigo :D

One Piece'in eski afişi

Bu da bizim resimcinin zorla yaptırdığı bir resim. :bled2-onion-head-emoticon:  :D

Not: Bunlar çoğu eski resimler olduğu için oralarda yaptığım hataları gelecek resimlerde yapmamayı umuyorum. Sizlerin de önerilerinizi almak isterim  :lol: /> /> Yani başka çizmek istediğim çok karakter var ama onlar artık lys den sonraya  :congrats-onion-head-emoticon:
  4. Beğen
    Özay got a reaction from NaokoTe in Vampire Knight~FC   
    Ben direk Zero hastasıyım. Tamamen hastayım odamın duvarında ve çalışma masamda Zero yazıyor. Defterlerim,kitaplarım da aynı şekilde. 
  5. Beğen
    Özay reacted to Yuuko Aika in Japonca Dersleri   
    Boş vaktim çok olduğundan dolayı( malesef :() japonca çalışmaya başladım,kendime bir dil bilgisi kitabı ve birde sözlük aldım.Çalıştıkça dersleri buraya eklemeyi düşünüyorum ancak bunun için istekli öğrencilerin olmasını isterim :) Buraya yazmaya zahmet veripte takip edilmeyen bir konu olursa bu beni üzer.Bu yüzden sizlerin fikrini almak istedim.Şimdi,kimler öğrenmek ister?

Dil yapısı ve özellikleri

Cümle Yapısı

NOT-1:Japonca'da ilgeçler(wa,wo,ga,o....) geniş yer kaplıyor.Nasıl ki türkçe'de ekler olmadan bir şeyler anlatmak mümkün değil aynı durum japonca içinde söz konusu.Şu an anlatım sırasına kitaptaki gibi devam ediyorum,ama ilgeçlere çalışmaya başlarsam onları da buraya eklerim.
    NOT-2: Türkçe özürlüsü olduğum için imlada sıkıntılarım olabilir,görmezden gelin :D
    NOT-3: Sorularını olursa pm atabilirsiniz.
  6. Beğen
    Özay reacted to Mileydi in Ao Haru Ride’ın İlk Tanıtım Videosu   
    TOHO Animation, yönetmenliğini Ai Yoshimura’nın yaptığı senaryosunu ise Tomoko Konparu’nun üstlendiği merakla beklenilen anime serisi Ao Haru Ride’ın ilk ön tanıtım videosunu yayınladı.
    Hikayemiz Futaba ve Kou arasındaki yıllar geçtikçe imkansızlaşan bir aşkı anlatır. Futaba ortaokul yıllarında Kou Tanaka adlı bir çocuğa aşık olur fakat daha çocuğa açılamadan Kou başka bir okula transfer olur ve bir daha görüşemezler. Futaba lise çağına geldiğinde Kou ile tekrar karşılaşır. Futaba’nın karşılaştığı bu Kou eskisi gibi değildir, hem ismi hem de karakteri tamamen değişmiştir. Futaba ve Kou yarım kalan aşklarını tamamlamak isteseler de birtakım dış güçlerin baskısıyla bunu başaramazlar ve hikaye bol bol aşk üçgenleriyle gelişir.

Temmuz ayında seyirci ile buluşacak animenin seiyuu kadrosunu tekrar hatırlatmak gerekirse;
      Futaba Yoshioka - Maaya Uchida   Kou Mabuchi – Yuuki Kaji   Yuuri Makita – Ai Kayano   Shuuko Murao – Mikako Komatsu   Aya Kominato – Kenn   Youchi Tanaka - Daisuke Hirakawa  

Bakalım sevilen manga, anime serisi ile de aynı başarıyı yakalayabilecek mi?

Kaynak: AnimeFantastica

PS. şahsen Strobe Edge nin anime serisi olarak uyarlanmasını tercih ederdim -_- lakin bizim tercihlerimiz pek işe yaramıyor  <_< düzensiz bir şekilde hala devam eden mangası varken bakalım anime nasıl olacak  :mellow: 
  7. Beğen
    Özay reacted to Skadi in K: Missing Kings Tanıtım Videosu   
    K: Missing Kings yaklaşıyor.

K anime serisinin devamı K: Missing Kings anime filmine ait tanıtım videosu yayımlandı. Anime filmi, dünyada ilk olarak Los Angeles’ta gerçekleşecek olan Anime Expo 2014′te (3 – 6 Temmuz) ve Paris’te gerçekleşecek olan Japan Expo’da (2-6 Temmuz) gösterilecek. Japonya’da ise bu fuarlardan 1 hafta sonra; 12 Temmuz’da gösterime girecek.

TV serisinin yönetmeni ve karakter tasarımcısı olan  Suzuki Shingo Suzuki anime filminde de aynı görevleri üstleniyor. Tema parçası da yine TV serisinde karşımıza çıkan angela grubunun “Different Colors” adındaki parçası.

TV serisindeki pek çok karakterin yeniden karşımıza çıkacağı K: Missing Kings animede ilk kez göreceğimiz karakterleri de barındırıyor.

KAYNAK : AnimeFantastica

8. Beğen
    Özay reacted to Merlin in Noragami   
    Anime adı : Noragami

Anime Türü : Aksiyon , Macera , Shounen

Bölüm sayısı : 12 / ?

Yapım Yılı : 2014

Özet : Bu diyar ve diğer diyar arasındaki sınırda 8 milyon tanrı, tanrılara hizmet eden ölü ruh ve yardımcı diğer ruhlar insanların işlerine karışmaktadır. Tatlı bir orta okul öğrencisi olan ''Hiyori Iki'' sınıf arkadaşlarının zorbalıklarına katlanmaktadır ve dinlenme odasına gidip tek başına ağlamaktadır.Tuvaletin duvarına karalanmış olan bir telefon numarası ve '' senin sorunlarını çözeceğim'' şeklinde mesaj görür. Numarayı aradıktan, Karşısına mayo giymiş evsiz kendine tanrı diyen bir çocuk çıkar. Yato isimli bu çocuk, kaba, huysuz, tembel, ve kimsenin isteklerini asla dinlememektedir. Fakat elinde tanrı olabilecek güç vardır ve kimse bunu bilmemektedir.

Not : Yeni başlayıp , konu akışına kendimi kaptırarak bir çırpıda bitirdiğim animelerden . Karakter gelişimi ve olay akışı çok iyi işlenmiş . Ayrıca 2.sezon çıkması muhtemel bir anime çünkü konu yarım kaldı gibi o yüzden devamını sabırsızlıkla bekliyorum . Herkese tavsiye ederim , şimdiden iyi seyirler diliyorum :)
  9. Beğen
    Özay got a reaction from ecem_yuki in Vampire Knight~FC   
    Çok durgunlaşmış buralar. Biraz canlandıralım 

10. Beğen
    Özay got a reaction from Skadi in Vampire Knight~FC   
    Çok durgunlaşmış buralar. Biraz canlandıralım 

11. Beğen
    Özay got a reaction from sanzu in Vampire Knight~FC   
    Spoiler dışında kullandığım ilk imzam  :cheer2-onion-head-emoticon: 
    Yeni imzamız hatırına bir şeyler paylaşalım  :cute1-onion-head-emoticon: 

12. Beğen
  13. Beğen
    Özay got a reaction from Nikkitta in Vampire Knight~FC   

14. Beğen
    Özay got a reaction from _phantom_ in Vampire Knight~FC   

15. Beğen

16. Beğen
    Özay reacted to Skadi in Vampire Knight~FC   
    İmzamız bu, ilk sayfaya da ekledim , isteyenler kullanabilirler.Yakın bir zamanda resimli imza da ekleyeceğim..

17. Beğen
  18. Beğen
    Özay got a reaction from Nikkitta in Vampire Knight~FC   
  19. Beğen
    Özay reacted to _phantom_ in Vampire Knight~FC   
    2012'de "2013 yılında destiny gelecek!" dediler resmen gün saydım. 2013 bitti 2014'ten 2,5 ayı geride bıraktık hala aynı değişen bir şey yok. 

Neyse bunlar da benden olsun özlem giderelim biraz =)

20. Beğen
    yeni seri başlayana kadar yıllar da geçse mangasını okumam. Kaname'nin o cool davranışlarını izleyemezsem ve Zero'nun sesini duymazsam olmaz. 

Bunlar da benden olsun :)

21. Beğen
    yeni seri başlayana kadar yıllar da geçse mangasını okumam. Kaname'nin o cool davranışlarını izleyemezsem ve Zero'nun sesini duymazsam olmaz. 

Bunlar da benden olsun :)

22. Beğen
    Özay got a reaction from Megane-san in En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?   
    En sevdiğimden az sevdiğime doğru ( ilk 3'ün değişeceğini sanmıyorum ama anime listem çok geniş değil. Gerçi ne olursa olsun Fairy Tail hep 1.dir.) 

1- Fairy Tail 
    2- Vampire Knight 
    3- Guilty Crown 
    4- Steins; Gate 
    5- Kyokai no Kanata 

Bunlarda diğer ilk 5 ( 6. olarak devam eden bir sıralama değilde alternatif gibi bir şey) 

1- Kuroko no Basket
    2- Tasogare Otome x Amnesia 
    3- Sakurasou no Pet na Kanojo
    4- Hyouka 
    5- Free!

Sabit bir liste yapmak çok zor :( 
  23. Beğen
    Özay reacted to Songena in Yeni "Fairy Tail" Animesi için Karakterlerin Son Önizlemesi   
    Of of Jellal. :D Son bölümlerde sık görmeye başlamıştık. Yine öyle olsun istiyorum.  :wub:  Bu sezonda daha çok ön planda olur mu acaba? :lol:
  24. Beğen
    Özay got a reaction from Songena in Yeni "Fairy Tail" Animesi için Karakterlerin Son Önizlemesi   
    Aslına bakarsan ben Gray'in kıyafetlerini sevmiyordum.  

özellikle şu hallerini. Hiç sevmiyordum. Gerçi anime genelinde kıyafetleri değişiyordu o yüzden şimdiki kıyafetinin de sabit kalıcağını düşünmüyorum. Ayrıca karakterlerin soluklaştığı konusunda katılıyorum. İlk farkkettiğim ise Lucy'di. Saçlarının rengi falan solmuş gibi. Yok ama ben yeni Gray'i daha fazla sevdim
    Benim şu an için merak ettiğim diğer karakterlerde değişikli oldu mu? Özellikle Jellal. Gerçi onu her şekilde kabul ederim ben.
  25. Beğen
    Özay reacted to Aelvia in 2014 Çizimlerim   
    Hepinize tekrar teşekkürler.  :) Kullandığım kalemler Faber Castell'in Anime serisi.

Geçen gün aldığım copic markerlar ile ilk denememi Deadman Wonderland'den Shiro ile yaptım. Her ne kadar maskesini batırmış olsam ve yanlış ten renkleri seçsem de, ortaya böyle bir şey çıktı.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.