Jump to content

Skadi

Üyeler
  • İçerik sayısı

686
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

Skadi kullanıcısının paylaşımları

1. Skadi

Merhaba

Hos geldin, bende yeniyim.Sen tam bir Trabzonlusun.Baksana, ismin soyismin bile Trabzonspor teknik direktoruyle ayni ^-^
  2. Tsubasa`dan baska bildiginiz futbol animesi var mi?

1. Cold Dewil

Cold Dewil

Area No Kishi

3. Tsubasa`dan baska bildiginiz futbol animesi var mi?

4. Tsubasa`dan baska bildiginiz futbol animesi var mi?

5. Herkese iyi gunler.Konu dogru yerde diye umuyorum ve daha once acildiysa silin lutfen :D Evet, aslinda Japon Mitolojisi anime izleyenlere,manga okuyanlara,oyun oynayanlara cok yabanci degil.Bu konuyu tanidigimiz bazi terimlerin vb. Japon Mitolojisinde geldigini gostermek icin acma geregi duydum.Asagida bazi sectigim kelimeleri gorebilirsiniz: Amaterasu - (Ama Terasu) Shinto inancına göre Güneş Tanrıçası. Amida - (Amida-Nyorai) Ölüm Tanrısı. Kimler inançlıysa onları ölümlerinin anında dönüştürürdü. Krallığı çok güzeldi, ambrosia ağaçları, hafiften esen yeller ve kuşlarla doluydu. Anan - Buddha'nın kuzeni, arkadaşı ve yakın bir yandaşı. Japonya'da ölümsüz olduğuna inanılırdı. Hindu mitolojisinde Ananda adını almıştır. Baku - "Rüyaları yiyen" olarak bilinen bir "iyi ruh". Kendisinden yardım dilenenlerin kabusları yiyerek iyi şans getirdiğine inanılırdı. Aslan kafalı, kaplan bacaklı ve at gibi bir vücudu olan bir yaratık şeklinde resmedilirdi. Benten - (Benzai-Ten, Benzai-tennyo) Aşk, sanat, bilgelik, şiir, iyi şans ve suyun Tanrıçası. Bir ejderhaya binmiş güzel bir kadın olarak görünen Benten'in sekiz elinde bir kılıç, bir mücevher, bir yay, bir ok, bir tekerlek ve bir anahtar tutar, kalan diğer iki eli ile de dua ederdi. Cennet köprüsü - Hareketli bir köprü cennetten Takachihi dağlarının üzerine uzanır. Buradan yer yüzüne ulaşılabilir. Köprü onun koruyucu Patikalar Tanrısı ile evlenen dans Tanrıçası Uzume'ye benzetilmiştir. Ebisu - Deniz zenginliklerinin, balıkların ve balıkçıların Tanrısı ve koruyucusu. Bir oltayla balık tutarken resmedilirdi. Fujin - (Ryobu) Shinto inancına göre rüzgar Tanrısı. Omzunda bir rüzgar çuvalı taşıyan, leopar derili, korkunç ve siyah bir şeytan olarak ortaya çıkardı. Gaki - Japonların "aç ruhlar " için kullandıkları ifade. Zen manastırlarında yemeğe başlamadan önce gaki için küçük bir yemek hazırlayıp sunmak geleneksel hal almıştır. Gakido - Japon kozmolojisinde 'Şeytan Yolu' veya acı çekilen arife dönemi. Gama - Yaşam süresini belirleyen Tanrı. Gizli bilgeliğin bütün sırlarının yazılı olduğu bir tomarı elinde tutar, bir katıra binmiş, neşeli, yaşlı bir adam gibi ortaya çıkardı. Gama-Sennin - Japon mitolojisinde iyi huylu bir bilge. Yanında her zaman bir kara kurbağası bulunur. O yılana dönüşebiliyor veya bazen yüzünü değiştirerek gençleşiyordu. O ölümsüzlüğün sırrını bulmuştu. Hachiman - Savaş ve tarım Tanrısı ve Japon insanlarının kutsal koruyucusu. Iki-Ryo - Öfke ve hasetin ruhu. Izanagi - Japon mitolojisinde Gök yüzü Tanrısı. Japon mitolojisine göre birbiriyle hem kardeş hem karı-koca olan Gök (İnazagi) ile Yer (İnazami) kaostan ayrıştıktan gökyüzünün yüzen köprüsünden, tanrısal mücevherlerle süslü bir mızrakla okyanusu karıştırarak ilk kara parçalarını yaratırlar. Sonra bütün Japon adalarını ve diğer tabiat Tanrılarını doğururlar. Izanami - Japon mitolojisinde Yer Tanrıçası. Gök (İnazagi) ile Yer (İnazami) kaostan ayrıştıktan gökyüzünün yüzen köprüsünden, tanrısal mücevherlerle süslü bir mızrakla okyanusu karıştırarak ilk kara parçalarını yaratırlar. Sonra bütün Japon adalarını ve diğer tabiat Tanrılarını doğururlar. Raicho - Japon mitolojisinde yıldırım kuşu. Kargaya benzer ve korkunç sesler çıkarırdı. Bu yaratık çam ağaçlarında yaşardı. Raitaro - Yıldırım çocuk. Bir gün yoksul bir Japon köylüsü kuralık döneminde Buddha'ya yağmur için dua eder. Birden bire dışarıdan gök gürültüsü ve yağmur sesleri duyulur. Bimbo adındaki bu fakir köylü olup biteni görmek için dışarıya çıkar. Ve otların üzerinde yatmış küçük bir çocuk görür. Bimbo ve karısı çocuğu evlatlığa kabul ederler ve ona Raitaro ("Yıldırım çocuk") ismini verirler. Raitaro daha sonra istediği zaman yağmur bulutlarını çağırır ve yağmur yağdırır. Böylece Bimbo zengin olur. 18 yaşına geldiğinde Raitaro köylülere onu büyüttükleri için teşekkür eder, beyaz bir ejdere dönüşÃ¼r ve ortalıktan kaybolur. Ryujin - (Rinjin) "Parlak varlık". Japon mitolojisinde denizlerin ejder Tanrısı. Ryujin Ryugu'da doğmuştu. Sarayı denizin derinliklerindeydi. Kızı Otohime (Toyo-Tame) prens Hoori ile evlenmişti. Deniz kralının büyük bir ağzı olduğu söylenirdi. Kaplumbağalar onun haberciliğini üstlenmişlerdi. Susanowa - (Susanoto) Fırtına Tanrısı. Gök (İnazagi) ile Yer (İnazami) in oğlu. Güneş Tanrıçası Amaterasu'nun kardeşi. Denizler Fırtına Tanrısı Susanoo'yun yönetimi altına girmişti. Susanoo kız kardeşi Amaterasu'nun sarayında taşkın davranışlarda bulunmuş ve bu nedenle cennetten kovulmuştu. Daha Susanowa'nun oğlu Okuni-Nushi bütün ülkenin Tanrısı olur. Amaterasu'nun torunu Ninigi ile ülkeyi paylaşır. Dinsel işlerin yönetiminden Okuni-Nushi, siyasal işlerden de Ninigi sorumlu olur. Kaynak:http://www.astroloji...y/japonmit2.htm Ben sadece bir kacini ekledim buraya.Hepsini okumak icin kaynaga tiklamaniz yeterli.Okudugunuz icin tesekkurler :)
  6. Skadi

Selamlar

Hosgeldin, sende hosgeldin imza :D
  7. Skadi

Manga Cizimimi Nasil Gelistirebilirim?

Onu taslak icin koydum.Telefonda konusurken can sikintisindan 2 dakikada falan yaptim her birini.Normalde ustune yogunlassam daha cok zamanimi alir fakat cok daha iyi yaparim.Neyse, ilk olarak roman seklinde yazmaya baslayacagim.Ilk seri bitince ya kendim denerim yada birini bulurum.Senin fikirlerin bana cok yardimci oldu :)
  8. Skadi

Peki.Insallah hayirlisi olur...
  9. Skadi

Dusuncelerin gercekten cok guzel, tavsiyelerini dikkate alacagim.Ama daha seri uzun.Butun plani kafamda.Oyle gunubirlik olusturmadim.Belki bitirdigimde senin de fikirlerin degisebilir.O zaman tekrar konusuruz.Tekrardan tesekkurler...
  10. Skadi

o sabirsizligimdan kaynaklaniyor sanirim onu max 2 dakikada yaptim.Dediginde haklisin once temelden baslamak gerek :) Tesekkur ederim.
  11. Skadi

Evet, ne yazik ki cizimlerime tam olarak ruh katamiyorum.Daha dogrusu cok sabirsiz biriyim.Hemen olsun bitsin istiyorum ama olmuyor iste.Cevremde faydalanabilecegim kimse de yok, o yuzden video izleyerek vb. sabirla calisacagim.Cizimlerine gelince gercekten cok begendim.15 dakikada mi yaptin waow! Kizmadim, tam tersine cok mutlu oldum.Keske hepsini yapsaydin :D Cok tesekkur ederim...
  12. Skadi

Yok zaten manga çizmek için daha çok çok erken.Dediğim gibi belkide önümde yıllar var.Konuyuda kendimi nasıl geliştirebilirim diye açtım zaten.Önerilerin için teşekkür ederim :)
  13. Skadi

Ahahaha teşekkür ederim.Ama önümde daha net 1-2 yıl var gibi duruyor.O süre içinde kendimi geliştirmeye çalışacağım :)
  14. Skadi

Bunlar bugün can sıkıntısından çizdiğim bir kaç resim.Daha yolun başındayım maalesef :)
  15. Skadi

Tesekkur ederim :)
  16. Skadi

Yorumun tesekkur ederim.Dediklerini yapacagim :)
  17. Herkese iyi gunler.Umarim konuyu dogru yere acmisimdir.Ben amator bir sekilde manga senaryosu yazmaya basladim.Fakat henuz daha cizimime guvenmedigim icin manga cizmiyorum.Cizimimi nasil gelistirebilirim? Cok yuzeysel cizdigimi dusunuyorum.Mesela karakterleri iyi ciziyorum fakat masa, dolap, kapi gibi kucuk ayrintilari cok iyi cizemiyorum.Bunlari gelistirmek icin ne yapabilirim? Tutorial izlemek yeter mi? Bu benim blogum:http://animelive4ever.blogspot.com.Olumlu yada olumsuz elestirilerinizi beklerim.Tesekkurler :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.