Jump to content

Skadi

Üyeler
  • İçerik sayısı

686
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

Skadi kullanıcısının paylaşımları

1. Skadi

Gantz FC

Hosgeldin! (:
  2. Skadi

Vampire Knight~FC

Vampire Knight ailesine hosgeldiniz arkadaslar, biraz gec oldu kusura bakmayin. (:
  3. Afrika`nin bir ucunda Ankarali Dikmen izleme qeyfff (:

4. 6 Yıl Sonrasında Geçecek Yeni Digimon’da Karakterler Nasıl Görünecek? Digimon Adventure’nin geçtiğimiz sonbaharda verdiği geri dönüş mesajının ardından yeni sezona dair ilk bilgiler gelmeye başladı. Merakla beklenen animenin resmi twitter adresinde yeni sezonun ilk renkli görseli yayımlandı. Görselde Digital Dünya’nın ilk “seçilmiş” çocuklarının hepsi yer alıyor. Digimonların nasıl görüneceği ise ayrı bir merak konusu. Digimon Adventure tri isimli yeni sezonun yapım ekibinde kimlerin yer alacağı da belli oldu. Görselden de anlaşılacağı üzere karakter tasarımında Tsuritama ve Cencoroll animelerinden tanıdığımız Atsuya Uki yer alırken serinin senaryo danışmanlığını Yuuko Kakihara, yönetmenliğini ise Keitaro Motonaga yapacak. Digimon Adventure tri’nin yayım tarihi şimdilik 2015 baharı olarak planlanıyor. Seriye dair yeni haberler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Alinti: http://www.animefantastica.com/yeni-digimonda-karakterler-nasil-gorunecek
  5. Yeni Yu-Gi-Oh! Filmi Ne Zaman Geliyor? Geçtiğimiz günlerde yeni Yu-Gi-Oh! filminin resmi sitesinde esrarengiz bir geri sayım başladığını ve vizyon tarihinin 2015 yazı gibi olacağı haberini paylaşmıştık. Geri sayım devam ededursun Weekly Shonen Jump dergisinde paylaşılan bir fotoğraf ile filmin 2016 yılında vizyona gireceği belirtildi. Tamamen yeni bir hikayeye sahip olacak film, serinin baş karakterleri Yugi Muto ve rakibi Seto Kaiba’ya odaklanacak. Ayrıca The Jump Festa 2015 fuarında film için özel bir duyuru etkinliği yapılacak. Dergide film; “Yugi Yami ve Kaiba geçmişte pek çok kez birbiriyle çarpıştı!! Kaiba ve Yugi Muto’nun vücuduna bağlı olan Yugi Yami karşılıklı birbirlerinin deneyimlerini kabullendikleri ve şerefleri üzerine bahse girdikleri bir düeollo yapacaklar.” şeklinde tarif ediliyor. Ayrıca Yu-Gi-Oh! 20. yıl dönümü kutlamasında 2000 yılı Yu-Gi-Oh! serisinin, remastered olarak yeniden düzenlenip hayranlara sunulacağı haberi verildi. Serinin yeni gösteriminde özellikle Jonochi (Joey) – Marik ve Yugi – Kaiba arasında geçen akıllarda yer eden ünlü karşılaşmalar yeniden düzenlenecek. Seri yeni haliyle 7 Şubat 2015 tarihinde TV Tokyo’dan yayımlanacak. Alinti: www.animefantastica.com/yeni-yu-gi-oh-filmi-ne-zaman
  6. Naruto Shippuuden Bölüm Listesi Aralık 2014 Programı Manga bitti, The Last: Naruto the Movie Japonya’da gösterime girdi, hatta sıradaki anime filmi duyuruldu. Naruto ile ilgili bütün bu gelişmeler olurken Naruto Shippuuden anime serisi geçtiğimiz hafta yayımlanan Hyuga kardeşler özel animesinden sonra kaldığı yerden devam ediyor. 2014’ün sonuna kadar geçerli olan Naruto Shippuuden Aralık 2014 programı aşağıdaki şekilde belirlendi. Bölüm isimlerinde ufak bir spoiler olabilir ancak Naruto Shippuuden 390’ı izlediyseniz bir sonraki bölümün özetinde az çok ne olduğunu görmüşsünüzdür. Naruto Shippuuden Bölüm Listesi Aralık 2014: 11 Aralık: Naruto Shippuuden 391 – Uchiha Madara Diriliyor 18 Aralık: Naruto Shippuuden 392 – Birinin Gerçek Kalbi 25 Aralık: Naruto Shippuuden 393 – Gerçek Bir Son Bu bölümlerle birlikte Naruto Shippuuden 2014 yılına veda ediyor. 2015’in ilk bölümleriyle birlikte serinin kapanışı değişecek. Yeni kapanış parçası Naruto hayranı Amerikan şarkıcı Diana Garnet’a ait olacak. Yeni kapanışta Diana Garnet’in “Spinning World” adlı parçasını dinleyeceğiz. https://www.youtube.com/watch?v=m_rKXm3mJTA Naruto Shippuuden anime serisinin yönetmeni Hayato Date 2014 yılında Anbu Kakashi doldurma sezonu dışında doldurma bölümler yapmayacaklarını söylemişti. Doldurmalar daha çok özel anime olarak karşımıza çıkmıştı. Serinin yönetmeni yakın zamanda ise Naruto Shippuuden’in uzatılacağını ve yeni şeyler ekleyeceklerini söylemişti. 2014 de sona erdiğine göre şimdiden doldurma bölümlere hazır olmakta fayda var. Hatta yeni yıl hediyesi(!) olarak ne kadar süreceği belli olmayan doldurma bölüm bekliyoruz. 1 Ocak’ta yılbaşı nedeniyle bölüm yayımlanmayabilir ve Naruto Shippuuden 394 8 Ocak’ta chunin sınavlarını konu alan bir doldurma bölümle devam edebilir. Elbette bunların kesinliğe kavuşması için Naruto Shippuuden Ocak 2015 bölüm listesinin açıklanmasını bekleyeceğiz. Naruto Shippuuden Ocak 2015 programı netleşince görüşmek üzere. Alinti:http://www.animefantastica.com/naruto-shippuuden-bolum-listesi-aralik-2014
  7. 2015 Kışının En Merakla Beklenen Animeleri Seçildi Çeşitli anketlerle anime dünyasına ait merak edilen birçok konunun nabzını ölçen Japon sitesi Charapedia, bu kez de “Kışın En Merakla Beklenilen Animeleri” ismiyle yeni bir anket düzenledi. 10.000 kişinin katıldığı oylamada toplam 33 seri içinden 20 anime serisi seçildi. Oylama sonuçlarına göre 1. sıraya Kuroko no Basket 3 yerleşti. Durarara!!x2 Shou ve Assassination Classroom da ilk üçte kendine yer bulan alan animeler oldu. Bu açıdan pek çok anime izleyicisinin şaşırmayacağı bir liste olmuş diyebiliriz. İlk 20’de yer alan diğer anime serileri ise şu şekilde; 1. Kuroko no Basket 2. Durarara!!x2 Shou 3. Assassination Classroom 4. Tokyo Ghoul √A 5. Aldonah.Zero 2nd Season 6. Jojo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders 2nd Season 7. Kantai Collection: KanColle 8. The iDOLM@STER Cinderella Girls 9. Saenai Heroine no Sodatekata 10. Kamisama Hajimemashita◎ 11. Ketsuekigata-kun! 2 12. Fafner in the Azure: -EXODUS- 13. DOG DAYS” 14. Koufuku Graffiti 15. Anime de Wakaru Shinryou Naika 16. Yoru no Yatterman 17. Sengoku Musou 18. The Testament of Sister New Devil 19. Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu Love! 20. Shounen Hollywood: Holly Stage for 50 Peki sizin bu sezon en merakla beklediğiniz anime serileri hangileri? Alinti:http://www.animefantastica.com/2015-kisinin-en-merakla-beklenen-animeleri
  8. Aralık 2014 Animeleri Tanıtımı Kanojo ga Flag wo Oraretara Tür: Komedi, Harem, Romantik Tarih: 02.12.2014 Stüdyo: Hoods Entertainment Format: OVA Bayraklar, insanların hayat çizgilerini ve seçimlerini ifade eder. Hatate Souta, insanların başlarının üzerinde beliren bu bayrakları görebilme kabiliyetine sahip liseli bir gençtir. Okulda kafasında aşk,ölüm ve arkadaşlık gibi bayraklara sahip kızlarla tanışmasıyla bu kızlar Souta’nın hem okul hem de ev hayatına dahil olurlar. Kanojo ga Flag wo Oraretara adlı romanın 11. kısmından oluşacak olan özel bölüm yılbaşı temasını içeriyor. Kono Danshi, Sekka ni Nayandemasu Tür: Shounen-ai, Romantik Tarih: 03.12.2014 Stüdyo: CoMix Wave Format: OVA Kono Danshi serilerinin 3. yapımı olan tek bölümlük shounen-ai animedir. 19 yaşındaki Tamari Ayumu stresli olduğu zamanlarda taşa dönüşmektedir ve bu yönüyle ilgili büyük kompleksleri vardır. Onihara Kouya ise taş koleksiyonu olan bir öğretmendir ve Ayumu’nun durumunu ilgi çekici bulur. The Last: Naruto the Movie Tür: Aksiyon, Shounen, Süper Güçler Tarih: 05.12.2014 Stüdyo: Studio Pierrot Format: Film Hinata’nın kız kardeşi Hanabi’nin gizemli bir düşman olan Toneri Ootsutsuki tarafından kaçırılmasını konu alan 7. Naruto filmi. Naruto, Hinata, Sakura, Sai ve Shikamaru’nun, Hanabi’yi kurtarmaya çalışmasını izlerken “Ootsutsuki” ismi bir kez daha ortaya çıkacak. Ayrıntılı bilgi ve tanıtım videosunu burada bulabilirsiniz. Uchuu Senkan Yamato 2199: Hoshi-Meguru Hakobune Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Uzay, Dram, Askeri Tarih: 06.12.2014 Stüdyo: Xebec Format: Film Dünyaya dönüş yolundaki Uzay Savaş Gemisi Yamato’ya aniden ortaya çıkan “Gatlantis” adındaki bir uzay filosu saldırarak teslim olmalarını ister. Gatlantis’den kaçmaya çalışan Yamoto kendilerini garip ve düzensiz olan alternatif bir boyutta bulurlar. Mürettebat bu gizemli gezeni keşfetme kararı alarak bilgi toplamak için Kodai, Kiryū, Sawamura, Niimi ve Aihara gezene ayak basar. Yamato 2199 önceki yapımlarından farklı bir hikayeyi konu alacak. Shingeki no Kyojin Gaiden: Kuinaki Sentaku Tür: Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü Tarih: 09.12.2014 Stüdyo: Format: OVA Levi ve Erwin’in geçmişini konu alan 2 ciltlik manga Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku’dan uyarlanacak olan anime versiyonudur. Keşif Birliğine katılmadan önce Yeraltı Dünyası’nda yaşayan genç Levi’nin hayatına değiniliyor. Ayrıntılı bilgi ve tanıtım videosunu burada bulabilirsiniz. Gekijouban Aikatsu! Idol Katsudou! Tür: Müzik, Tarih: 13.12.2014 Stüdyo: Sunrise Format: Film Normal bir ortaokul öğrencisi olan Ichigo’nun idol dünyasına girmesiyle değişen hayatını konu alan anime serisinin film yapımıdır. Film, Aikatsu’nun en büyük konseri olan “Super Live” etkinliğine hazırlık evresinde geçmektedir. Yamada-kun to 7-nin no Majo Tür: Komedi, Romantik, Shounen Tarih: 17.12.2014 Stüdyo: LIDENFILMS Format: OVA Yamada-kun to 7-nin no Majo’da hikaye okuduğu lisenin problem çocuğu ünvanını kazanmış Yamada Ryuu’nun okulun hem güzel hem de başarılı öğrencisi Urara Shiraishi ile çarpışması ve uyandığında kendini onun vücudunda bulmasıyla başlıyor. İkilinin nasıl vücut değiştirdiklerine dair sırrı çözmesi, okul sınırlarında dönen birçok yeni sırrı da beraberinde getiriyor. Ayrıntılı bilgi ve tanıtım videosunu burada bulabilirsiniz. Akuma no Riddle: Shousha wa Dare? Nukiuchi Test Tür: Aksiyon, Shoujo-Ai Tarih: 17.12.2014 Stüdyo: Diomedea Format: OVA Akuma no Riddle sersinin yayımlanmamış 13. bölümü Blu-ray/DVD ile birlikte piyasaya sürülecek. Brothers Conflict (2014) Tür: Romantik, Shoujo, Harem Tarih: 19.12.2014 Stüdyo: Brains Base Format: OVA Babasının yeniden evlenmesiyle 13 üvey erkek kardeş ile birlikte yaşamak zorunda kalan Hinata Ema etrafında şekillenen romantik ilişkileri konu alıyor. İki bölümlük OVA serisi ilk bölümü 19 Aralık Yılbaşı temalı, diğer bölümü ise 11 Şubat Sevgililer Günü temalı olarak yayımlanacak. Hyakka Ryouran: Samurai After Tür: Aksiyon, Komedi, Ecchi, Harem, Romantik Tarih: 19.12.2014 Stüdyo: Arms Format: OVA Tokugawa Shogunate döneminde, Yagyuu Muneakira etrafını saran samuray kızlarla dolu bir hikaye. Yayımlanacak olan 2 bölümlük OVA serisinde samuray kızlara Kagekatsu Uesugi adında yeni bir karakter katılacaktır. Ikkitousen: Extravaganza Epoch Tür: Aksiyon, Ecchi, Seinen, Süper Güçler Tarih: 21.12.2014 Stüdyo: Arms Format: OVA Yetenekli kız ve erkek öğrencilere sahip yedi okul birbirleriyle sürekli savaş içindedir. Bu öğrencilerin hayatları ve kaderleri Sangokushi Dönemi’ndeki savaşçıların ruhlarının ve kaderlerini içeren tuhaf mücevherler tarafından yönlendirilir. Japonya’ya yeni taşınan Sonsaku Hakufu isimli kızın kaderindeyse; mücevherindeki ruhun yedi ülkeyi birleştirdiği gibi, bu düşman yedi okulu birleştirmek yazılıdır. İşte tam da burada, bu kader zincirlerini kırarak kahramanlarımızın kendi hayatlarını yaşamak için verdikleri mücadele başlar. Ayrıntılı bilgi ve tanıtım videosunu burada bulabilirsiniz. Daitoshokan no Hitsujikai Zenyasai Tür: Romantik Tarih: 25.12.2014 Stüdyo: Hoods Entertainment Format: Özel Bölüm Anime serinin ilk Blu-ray ve DVD ile birlikte satışa sunulacak özel bölümü. Tales of Zestiria: Doushi no Yoake Tür: Fantastik Tarih: 30.12.2014 Stüdyo: ufotable Format: Özel Bölüm Bandai’nin Tales of Zestiria isimli RPG oyunundan uyarlanan anime özel bölümü. Tsukimonogatari Tür: Komedi, Gizem, Romantik, Doğaüstü Tarih: 31.12.2014 Stüdyo: Shaft Format: TV Serisi Monogatari serisinin final sezonuna giriş niteliğindeki animesi Tsukimonogatari, Yotsugi oyuncağının hikayesini anlatıyor. Ayrıntılı bilgi ve tanıtım videosunu burada bulabilirsiniz. Gözünüze kestirdiğiniz animeler var mı? Alinti:http://www.animefantastica.com/aralik-2014-animeleri
  9. Vay be, bir anda aklima geldi.Ne cok izlerdim eskiden... http://i.hizliresim.com/DkZYL6.jpg

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Pelin ლ(^⊖^ლ)

Pelin ლ(^⊖^ლ)

evet evet doğru :D küçülüp insanların içine fln giriyolardı dimi :D -ben öyle hatırlıyorum ama .p-

3. Skadi

Skadi

Bende hayal meyal hatirliyorum, mikroplarla savasiyorlardi, sindirim sistemi, alyuvarlar vb. hepsi ayri ayri karakterdi. (:

4. Pelin ლ(^⊖^ლ)

Pelin ლ(^⊖^ლ)

hem bilgilendiriyodu bi yandan da eğlendiriyordu fln :D -çok güzeldi ya :'-

10. 15 Yıllık Naruto’nun Finali Ardından Masashi Kishimoto Röportajı Naruto mangası son buldu bulmasına ancak milyonlarca kişi üzerinde yarattığı etki belki daha yıllarca sürecek. Her ne kadar yeni bir Naruto mangası duyurulmuş olsa da asıl seriye hiçbir şekilde yaklaşamayacağı aşikâr. Anime ve manga dünyası bu haberlerle bir süredir meşgulken serinin mangakası sessizliğini bozdu ve Asashi Shimbun gazetesine konuştu. İşte o röportajdan bazı kısımlar: !! Röportajda Naruto mangası ile ilgili spoilerlar bulunmaktadır. !!Şu anda neler hissediyorsunuz? Son bölümü 12 saatten kısa bir sürede bitirdiğim için pek bir şeyler hissetmiyorum doğrusu. 15 yıldır her hafta yaptığım işi yetiştirme kaygısı yaşıyordum, bu yüzden sanki gelecek hafta da bir şeyleri yetiştirmem gerekiyormuş gibi hissediyorum. Naruto’yu bitirdikten sonra yapacağım çok şey var diyordum ancak şu an nereden başlayacağımı bilmiyorum. Manga değil de daha farklı şeyler yapmak istiyorum. Ama merak etmeyin, manga çizmeye de devam edeceğim. Naruto’yu nasıl bitireceğinizi ne zaman kararlaştırdınız? Seri yayınlanmaya başladığında bitişinin Naruto ve Sasuke mücadelesiyle olmasına karar vermiştim. Detayları çizdikçe kararlaştırdım, mesela arkadaş mı yoksa düşman mı olarak savaşacaklardı, nasıl hissediyorlardı veya ne tür diyaloglar geçecekti aralarında… İki yıl önce serinin sonuna yaklaştığını hissetmeye başlamıştım. Mangaya ilk başladığımda editörüm bana şöyle söylemişti: “En az beş sene daha devam et.” Haftalık bir dergide çizmeye devam etmenin zorluğu yüzünden seriyi her an bitirebilirmişim gibi geliyordu, 15 yıl devam edeceğini hayal bile etmezdim. Aslında hikayenin bu kadar sürmesinin sebebi karakterlerdi. Kısa bir cevap sunmaya kalktığımda karakterler buna izin vermedi. Eğer kendi isteklerim dışında onları yönlendirseydim bir sürü boşluk oluşacaktı. One Piece’in farkında mıydınız? Farkında olmamak mümkün mü? Naruto da One Piece de aynı dergide yayınlanıyordu ve One Piece her daim bir adım öndeydi. One Piece sayesinde Naruto üzerinde bu kadar çalışabildim. Naruto’nun bu kadar ünlenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Biz mangakalar sürekli bir yerlerde kapalı olduğumuz için yaptığımız şeyin popüler olup olmadığını pek bilmiyoruz. Yabancı ülkelerden binlerce hayran mektubu gelene kadar Naruto’nun ünlü olduğunun farkında değildim. Bazı mektuplar hiç bilmediğim dillerde yazılmıştı, böylece anladım ki yaptığım iş çeşitli ülkelerde de kitlelere ulaşmış. Hatta gelen hayran mektuplarının birinde Naruto gibi giydirilmiş bir çocuk fotoğrafı vardı. Bu beni epey mutlu etmişti. The Last: Naruto the Movie hakkındakı düşünceleriniz neler? Son film bir aşk hikayesi üzerine kurulu. 699 ve 700. manga bölümleri arasında geçen bir konuyu anlatacak. Karakter tasarımları bana ait ve hikayede de yardımcı oldum. Mangada da Naruto ve arkadaşları ile ilgili romantik şeyler yazmak istedim ancak çok zordu. Romantizm konusunda pek iyi değilim, yazmaya çalıştığımda da utanıyorum. Kendi eski halinize ne demek isterdiniz? Ailemin evindeki verandaya kopya kağıdıyla Naruto ve diğer karakterleri çizdiğim 23-24 yaşlarındaki kendime derdim ki: “Ona değer ver. 15 yıl boyunca bu karakteri kullanacağın bir manga çizeceksin.” Alinti:http://www.animefantastica.com/narutonun-finali-ardindan-masashi-kishimoto-roportaji
  11. Shoujo Manga Ore Monogatari!! Animeye Uyarlanıyor Hikayesi Kawahara Kazune’ye (Koukou Debut) çizimi ise Aruko’ya ait Ore Monogatari!! isimli shoujo manganın animesine yeşil ışık yakıldı. Romantik-komedi türündeki manga, koca cüsseli ama bir o kadar koca yürekli lise öğrencisi Takeo Gouda’nın hikayesini anlatmaktadır. Ne yazık ki hiçbir kız Takeo’nun yüzüne bakmaz. Kızlar daha çok onun en yakın arkadaşı yakışıklı mı yakışıklı Sunakawa Makoto ile ilgilenmektedir. Öyle ki kimseye kolay kolay boyun eğmeyen Takeo bu durumdan ötürü kaderine boyun eğmiştir. Ancak bir gün kendisine sarkıntılık edilen Yamato adındaki bir kızı bir sapığın elinden kurtarır. Acaba kaderine boyun eğen Takeo’nun aşk hayatı değişecek midir? Hikâyesi hâlâ devam eden Ore Monogatari!!’nin son dönemin popüler shoujo mangalarından biri haline geldiğini söyleyebiliriz. Zira seri geçtiğimiz sene 37. Kodansha Manga Ödüllerinde En İyi Shoujo Manga Ödülü’ne layık görüldü. Yine Kono Manga ga Sugoi!’nin 2013 nüshasında yaklaşık 400’den fazla profesyonelin katıldığı bir ankette bayan okuyucular tarafından en iyi 15. seri olarak seçildi. Serinin ayrıca mangakaların ortak birer projesi olan Bessatsu Margaret dergisinin 50. yılına özel Ao Haru Ride serisinden karakterlerin yer aldığı Ore Ride!! isimli bir one-shotı ve yine Nisekoi serisinden karakterlerin yer aldığı Ore Koi adında 2 bölümlük kısa bir mangası yayımlanmıştır. Alinti:http://www.animefantastica.com/ore-monogatari-animeye-uyarlaniyor
  12. Naruto Shippuuden Ekim 2014 Programı Bölüm Listesi Naruto yakın bir zamanda finalini yapacakken Naruto Shippuuden de hızla ilerliyor. Anime serisi ekim ayında doldurma bölüm veya fire vermeden yeni bölümlerle birlikte devam edecek. Naruto Shippuuden Ekim 2014 Programı Bölüm Listesi 9 Ekim: Naruto Shippuuden 381 – İlahi Ağaç 16 Ekim: Naruto Shippuuden 382 – Bir Shinobi’nin Rüyası 23 Ekim: Naruto Shippuuden 383 – Umudu Takip Etmek İçin 30 Ekim: Naruto Shippuuden 384 – Dostlarla Dolu Bir Kalp 6 Kasım: Naruto Shippuuden 385 – Uchiha Obito Bölüm isimlerinde Viz Media tarafından bazı değişiklikler yapılabilir. Bu programa göre aşırı bir şekilde hızlanıp her şeyi özet geçmediği takdirde anime serisinin The Last: Naruto the Movie‘den sonra da devam edeceği kesin görünüyor. Alıntı: AnimeFantastica
  13. Cin Dili ve Edebiyati, Kore Dili ve Edebiyati, Japon Dili ve Edebiyati... Bu uc bolum icerisinde is imkani en cok olani hangisi acaba?

1. bluegrass

bluegrass

Japonca diye biliyorum.bak burada ne örnekler verilmiş iş imkanları için : http://www.dilforum.com/forum/archive/index.php/t-110363.html .tabii emin değilim ama koreli şirketler Türkiyede,Türkçe bilen korelileri daha çok işe aldıklarını okudum bir yerde gerçekmi bilinmez.Burada koredili ve edb. okumak isteyenler için güzel bir derleme yapılmoş http://2kisi.blogspot.com.tr/2012/03/kore-dili-ve-edebiyat-okumak-istiyorum.html bir bak istersen. ama her şekilde bu tür bölümlerde iş imkanı yaratmak...

2. Skadi

Skadi

Tesekkur ederim, hemen okuyorum...

3. kaan1460

kaan1460

İş imkanı en çok olan bayaaaaaa bi farkla Çin de onların dil diğerlerinden çok fazla karısık deniyor en azından y.dil okuyan arkadaslarımdan içindeki şiveler bile neredeyse ayrı bir dil olacak kadar ayrıntılı oldugunu söylemislerdi... Doğu tarafını seviyorsun anladıgım kadarıyla ama Almanca ve Rusça da bi düşün derim...

14. Skadi

Türkçe bir seslendirme ekibi mi kursak?

Valla ben bir arkadasimla bu islere girmeye kalktim ama cevremde baska kimse bulamadigim icin oyle kalmisti.Gercekten harika bir fikir, hayirlisi olur umarim.
  15. Kotu unun sebebi sadece Turkiye degil.Her ulkenin tarihinde boyle seyler vardir, herkes kendi bakis acisiyla anlatir.O bize kotu diyenler once kendi uluslarina bakmalilardir, somurdukleri bir suru kita, zavalli insanlar... Ama kimse bundan bahsetmez, cunku onlar A.B.D veya Avrupa ulkeleridir.Aradan kac sene gecti. hala Ermeni Soykirimi tartisiliyor, ama mesela A.B.D`nin zamaninda Irak`ta yaptigi katliam tartisilmaz veya Israil`in.Cunku bunlar guclu devletlerdir. Dunyada adalet yok maalesef.Ama bir gercek var ki, Muslumanlar veya Turkler, kendimizi gelistirmeliyiz.Eskiden de boyle degildi, Matematik kodlamalarinin temellerini atan Farabi`den simdi ``Hocam sakiz cignesem orucum bozulur mu?`` noktasina geldik.
  16. Ulkemızı bılmemelerı bızım degıl onların sucu, cahilligi.Avrupa ulkelerindeki insanlarin bilgili,egitimli oldugu her zaman soyleniyor, evet, bu kismen dogru.Fakat unutmamak lazim, insan heryerde insandir.Yani ortalama egitim alan birinin Turkiye`yi veya Osmanli`yi bilmemesi cok zordur.Tarih, Cografya dersi gorduyse bilmelidir.Onu gectim, futboldan, Istanbul`dan veya en azindan mesela Turkish Airlines reklamindan bile bilmesi gerekir. Tekrar soyluyorum, eger bilmiyorlarsa bu onlarin cahilligidir.
  17. Ne yazik ki bugun kotu bir haber aldim.Uzun zamandir internetten gorustugum yabanci arkadasim bugun vefat etmis.Kendisi zaten tedavisi olmayan bir hastaliga sahipti, olecekti fakat hastalik nedeniyle olmedi.Uyusturucu kullanan eski erkek arkadasi onu dove dove komaya sokmus.2 Gundur zavalli kizcagiz komadaydi, bugun ise kardesinden ogrendigim kadariyla vefat etmis.Kardesinden ogrendigim kadariyla benden hoslaniyormus ve sirf hastaligi yuzunden kimseyi uzmemek icin bunu asla soylememis.Hayati...

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. free word

free word

Allah rahmet eğlesin :(

3. Milli Midilli

Milli Midilli

Arkadaşın nereliydi peki?

4. LeornKayn

LeornKayn

Allah rahmet eğlesin...

18. Naruto Shippuuden Eylül 2014 Programı ve Mecha Naruto Yüzyılın animesi için geri sayım sona erdi! Bu ay piyasaya çıkacak olan Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution oyununun reklamını yapmak için önümüzdeki hafta, birkaç ay önce duyurulan Mecha Naruto‘nun özel bölümü 1 saat olarak yayımlanacak ve Naruto Shippuuden anime serisinin 366-367. bölümlerinin yerine geçecek. Oyunun demosunu oynayan bir kısım Naruto severlerin hiç de hoşuna gitmediği Mecha Naruto dışında Pain, Itachi, Kisame, Deidara, Neji ve Jiraiya gibi karakterler de bu bölümde yer alacaklar. Bu sayede en azından Masashi Kishimoto’nun “suç ortağı” olduğu Naruto’yu robot yapma fikrine tepki gösteren hayranların biraz gönlü kazanılmaya çalışılıyor gibi görünüyor ancakUchiha Shisui’nin hikayesi, Akatsuki’nin doğuşu, Kushina’nın geçmişi gibi özel içerikler varken Mecha Naruto üzerinden bu kadar reklam yapmak ne kadar doğru tartışılır. https://www.youtube.com/watch?v=toG2XpTziOQ Sonraki hafta 378. bölümü ile Naruto Shippuuden, manganın hikayesini uyarlamaya devam edecek ve bu ay ara verilmeyecek. (Mecha Naruto animesini aradan saymıyorsanız elbette) 380. bölüm ile birlikte yeni bir açılış ve kapanış bekliyoruz. Naruto Shippuuden Eylül 2014 Programı 11 Eylül: Naruto Shippuuden 376-377 – Ekstra Yayım: Kyuubi’yi Alma Emri 18 Eylül: Naruto Shippuuden 378 – On Kuyruklu’nun Jinchurikisi 25 Eylül: Naruto Shippuuden 379 – Bir Açık 2 Ekim: Naruto Shippuuden 380 – Naruto’nun Doğduğu Gün 9 Ekim: Naruto Shippuuden 381 - İlahi Üçlü Bölüm isimlerinde Viz Media tarafından bazı değişiklikler yapılabilir. En azından animedeki bu reklamlardan sonra manganın finalinde artık Mecha Naruto’yu görmeyiz. Yani görmeyiz herhalde, değil mi? Kaynak:AnimeFantastica
  19. Gule Gule Turkiye...

1. DHspark

DHspark

skadi dur nereye gidiyorsun O_O

2. Cувєя efsanedir. :)
  20. Ikkitousen: Extravaganza Epoch OVA’nın İlk Tanıtım Videosu Yayımlandı Ikkitousen: Extravaganza Epoch OVA Görseli Ikkitousen: Extravaganza Epoch OVA’nın ilk tanıtım videosu Yui Sakakibara tarafından seslendirilen kapanış parçası “Endless Fighter” ile birlikte yayımlandı. http://www.youtube.com/watch?v=o15a683B6gg “Romance of The Three Kingdoms” hikayesinin günümüz Japonya’sına uyarlanmış şekli olan Yuji Shiozaki’nin ecchi türündeki manga serisi, Wani Books’un Comic Gum dergisinde 2000 yılında yayımlanmıştır. Toplamda 21 ciltten oluşan manganın ilk anime adaptasyonu 2003 yılında J.C. Staff tarafından yapılmıştır. Bunun dışında üç anime serisi daha olan Ikkitousen’in OVA ve özel bölümleriyle birlikte oyunları ve online radyo programları yapılmıştır. Genel olarak animenin konusuna değinirsek; yetenekli kız ve erkek öğrencilere sahip yedi okul birbirleriyle sürekli savaş içindedir. Bu öğrencilerin hayatları ve kaderleri Sangokushi Dönemi’ndeki savaşçıların ruhlarının ve kaderlerini içeren tuhaf mücevherler tarafından yönlendirilir. Japonya’ya yeni taşınan Sonsaku Hakufu isimli kızın kaderindeyse; mücevherindeki ruhun yedi ülkeyi birleştirdiği gibi, bu düşman yedi okulu birleştirmek yazılıdır. İşte tam da burada, bu kader zincirlerini kırarak kahramanlarımızın kendi hayatlarını yaşamak için verdikleri mücadele başlar. Kaynak:AnimeFantastica
  21. Skadi

Durarara!!’ya Yeni Manga

Yanlis yere acmisim, manga haberleri bolumune tasinirsa sevinirim.
  22. Durarara!!’ya Yeni Manga Geliyor Hayranları, animenin devamı niteliğindeki Durarara!! x2 için 2015′i beklerken, Ryohgo Narita’ya ait Durarara!! light novel serisinden ilham alacak yeni bir manganın da yolda olduğu ve 23 Ekim tarihinde yayımlanmaya başlayacağı Kadokawa Slyph dergisinde duyuruldu. Light novel serisinin daha önce yayımlanmış Durarara!!, bunun devamı Durarara!! Saika-Hen ve Durarara!! Kokinzoku-Hen gibi magaları bulunuyordu. Peki sizce yeni manga nasıl olacak? Kaynak:AnimeFantastica
  23. Çok Geçmeden Rurouni Kenshin: The Legends’in Fragmanı Yayımlandı Kenshin serisinin 2. devam filmi Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno’nun (Kyoto Taika Hen) vizyona girmesinin ardından 3. devam filmi Rurouni Kenshin: The Legend Ends’in de (Densetsu no Saigo Hen) esas fragmanı yayımlandı. Fragman ONE OK ROCK’ın henüz ismi açıklanmamış tema şarkısını da içeriyor. Videoda göze çarpan aksiyon sahneleri ise seyircinin iştahını kabartmaya yetiyor. Filmin Orijinal Posteri Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno bu Ağustos ayında vizyona girmiş ve daha ilk üç gün içinde 645.086 bilet satışıyla yaklaşık 8 milyon dolar hasılat elde etmiş oldu ve yılın en büyük hasılatını elden live action filmi unvanını kazandı. Rurouni Kenshin: The Legend Ends 13 Eylül’de vizyona girecek. Kaynak:AnimeFantastica
  24. Kuroko’nun Basketbolu ile Gerçek Basketbolun Karşılaştırması Yapıldı Geçtiğimiz günlerde eğlence amaçlı videolar hazırlayan Daniel Luu bir arkadaşıyla beraber Kuroko no Basuke animesinden esinlenerek Kuroko’nun Basketbolu ile gerçek hayattaki basketbol arasında bir karşılaştırma yaptı. Bazı özel efektler kullanılarak hazırlanan videoda eğlenceli görüntüler ortaya çıktı. Düşününce birçok spor animesinde bu denli abartılı ve artistik hareketler görmek mümkün. Sizin sevdiğiniz spor animeleri hangileri, izlediğiniz serilerde abartıya kaçtığını düşündüğünüz sahneler var mı? Kaynak:AnimeFantastica
  25. Initial D Anime Filminin Yeni Videosu ve “Japon Drift Sanatını” Gösteren Gerçek Sahneler Yapım ve seiyuu kadrosundan daha önce bahsetmiş olduğumuz Initial D üçlemesinin ilk filmi Shin Gekijo-ban Initial D Legend 1: Kakusei (New Initial D The Movie Legend 1: Awakening)’nin Japonya’da gösterime girmesine iki gün kala filmin son tanıtım videosu yayımlandı. Ayrıca anime filminin yakın zamanda gösterime girecek olması yarış tutkunlarını da harekete geçirdi. Animenin bir hayranı tarafından REAL INITIAL D adı altında “Japon drift sanatını” gösteren bir video Japonya’da çekildi. Kaynak:AnimeFantastica
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.