Jump to content

Skadi

Üyeler
  • İçerik sayısı

686
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

İtibar Etkinliği

1. Teşekkür
    Skadi got a reaction from Pseudohomophylus in Ağlama Duvarı   
    Kendinden ve ailenden başka kimseye gereğinden fazla değer vermemelisin.Eğer bugün-yarın başına bir şey gelirse yardımına koşan ilk ailen olacaktır. (: Bunu en iyi ablamda gördüm ben.
    Bilmiyorum, belki yaşadıklarım beni soğuk olmaya itmiştir.Açıkçası hiç bir kaygım yok şu hayatta.Ne olay yaşarsam yaşayayım moralim hiç etkilenmiyor artık.Bunun avantajları da var dezavantajlarıda...
    Ama sana tavsiyem, hiç bir şeyi uç noktada yaşamaman.Mesela, arkadaşına ne hiç güvenme, ne de çok güven.Birileriyle ilişkilerinde ne çok soğuk davran, ne de fazla umut bağla.Bunları yapamazsan bile yapmaya çabala ve beynine sahte komutlar gönder.Zamanla alışırsın diye düşünüyorum.
    Unutma, hayatta insanın kendisinden daha değerli bir şey yoktur.Ve emin ol ki, bu yaşadıkların canını sıkmaya değmez bile. (:
  2. Beğen
    Skadi got a reaction from Ocarina in Bilinemeyen veya Unutulan Animeler için Yardım Başlığı   
    Aslında alttakini dipnot olarak yazmıştım, neyse sorun değil spoiler'a alalım bakalım.Destek için teşekkürler (:
  3. Beğen
    Skadi got a reaction from Hiyajoo in En Cool Kadın Anime Karakterleri   
    Hayranların Seçimiyle En Cool Kadın Anime Karakterleri

Charapedia, düzenlediği 10.000 kişilik anketlerinden birinde bu sefer anime severlere en “cool” kadın anime karakterlerini sordu. Oylamaya katılanlar arasında kadın katılımcılar %51’lik dilimle çoğunluğu sağladı. İşte seçilen 30 cool karakter:

30) Chifuyu Orimura (IS: Infinite Stratos)

29) Hitagi Senjougahara (Monogatari Serisi)

28) Tsubomi Kido (Mekaku City Actors)

27) Kyuubei Yagyuu (Gintama)

26) Kanzaki Kaori (Toaru Majutsu Serisi)

25) Olivier Mira Armstrong (Fullmetal Alchemist)

24) Makoto Kikuchi (The iDOLM@STER)

23) Tae Shimura (Gintama)

22) Balalaika (Black Lagoon)

21) Riza Hawkeye (Fullmetal Alchemist)

20) Yukino Yukinoshita (My Teen Romantic Comedy SNAFU)

19) Kagura (Gintama)

18) Riko Aida (Kuroko no Basuke)

17) Fujiko Mine (Lupin 3)

16) Shiki Ryougi (Kara no Kyoukai)

15) Morgiana (Magi)

14) Haman Karn (Gundam ZZ)

13) Shino Asada/Sinon (Sword Art Online)

12) Yuu Kashima (Gekkan Shoujo Nozaki-kun)

11) Touka Kirishima (Tokyo Ghoul)

10) Akane Tsunemori (Psycho-Pass)

9) Revy (Black Lagoon)

8) Tsukuyo (Gintama)

7) Mikoto Misaka (Toaru Majutsu Serisi)

6) Erza Scarlet (Fairy Tail)

5) Motoko Kusanagi (Ghost In The Shell)

4) Saber (Fate Serisi)

3) Celty Sturluson (Durarara!!)

2) Asuna (Sword Art Online)

1) Mikasa Ackerman (Shingeki no Kyojin)

İlk üç karakterin sıralamasını hak ettiğini düşünsem de, özellikle Mikasa’nın, listede olmayı hak eden başka birçok karakter de var. Ya sizin gerek tavırlarıyla, gerek karizmasıyla en çok “cool” olduğunuzu düşündüğünüz kadın anime karakterleri kimler?

Alıntı:http://www.animefantastica.com/en-cool-kadin-anime-karakterleri
  4. Beğen
    Skadi got a reaction from The_Gollum in İMZA BOYUTLARI ve FORUM KURALLARI (Yeni üye arkadaşlar lütfen bu konuyu okuyun :) )   
    Çoğu kişi bakmıyor buraya, aslında yeni üye olan kişilere sistem otomatik olarak kuralların anlatıldığı bir mesaj gönderse daha iyi olabilir..
  5. Beğen
    Skadi got a reaction from noirwinglessova in İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler   
    İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler Listesinde Hangi İsimler Yer Alıyor?

Ne izlerken ne de bitirdikten sonra üzerinde düşünmeden durabildiğimiz animeler vardır. Bu animeler kimi zaman bize çeşitli akıl oyunlarıyla meydan okur, kimi zaman bir gizemin ardındaki gerçekleri çözmemiz için ipuçları bırakırken kafalarımızı daha da karıştırır, kimi zaman ise bize toplumsal etik ya da metafiziksel olgular üzerine düşüncelerimizi sorgulatır. İşte Japon internet arama motoru Goo ile reklam şirketi iBridge’in ortak çalışması olarak yürütülen bu anket de 250 erkek ve 250 kadın katılımcısına insanı farklı şekillerde düşünmeye en çok sevk eden animelerin hangileri olduğu sorusunu yöneltiyor. Bakalım anketin sonuçlarına baktıktan sonra hakkının yendiğini düşündüğünüz seriler olacak mı?
        -20-
    Paprika (%2.2)

-19-
    Pumpkin Scissors (%3.0)

-18-
    Code Geass: Hangyaku no Lelouch (%3.0)

-17-
    Gankutsuou (%3.6)

-16-
    Yojouhan Shinwa Taikei  (%3.8)

-15-
    Higurashi no Naku Koro ni (%3.8)

-14-
    Bakemonogatari (%4.0)

-13-
    No Game No Life (%4.6)

-12-
    Toaru Majutsu no Index (%4.6)

-11-
    Sayonara Zetsubou Sensei (%5.0)

-10- Mushishi (%5.4)

-09-
    Kiseijuu Sei no Kakuritsu (%6.0)

-08-
    Jojo’s Bizarre Adventure (%6.6)

-07-
    Psycho-Pass (%8.2)

-06-
    Shingeki no Kyojin (%8.2)

-05-
    Monster (%9.2)

-04-
    Ghost In Shell (%9.8)

-03-
    Neon Genesis Evangelion (%11.6)

-02-
    Kaiji (%12.6)

-01-
    Death Note (%16.8)

Kaynak;http://www.animefantastica.com/insani-dusunmeye-en-cok-sevk-eden-animeler
  6. Beğen
    Skadi got a reaction from 1456ha in İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler   

Ne izlerken ne de bitirdikten sonra üzerinde düşünmeden durabildiğimiz animeler vardır. Bu animeler kimi zaman bize çeşitli akıl oyunlarıyla meydan okur, kimi zaman bir gizemin ardındaki gerçekleri çözmemiz için ipuçları bırakırken kafalarımızı daha da karıştırır, kimi zaman ise bize toplumsal etik ya da metafiziksel olgular üzerine düşüncelerimizi sorgulatır. İşte Japon internet arama motoru Goo ile reklam şirketi iBridge’in ortak çalışması olarak yürütülen bu anket de 250 erkek ve 250 kadın katılımcısına insanı farklı şekillerde düşünmeye en çok sevk eden animelerin hangileri olduğu sorusunu yöneltiyor. Bakalım anketin sonuçlarına baktıktan sonra hakkının yendiğini düşündüğünüz seriler olacak mı?
        -20-
    Paprika (%2.2)

-19-
    Pumpkin Scissors (%3.0)

-18-

-17-
    Gankutsuou (%3.6)

-16-

-15-

-14-
    Bakemonogatari (%4.0)

-13-
    No Game No Life (%4.6)

-12-

-11-

-10- Mushishi (%5.4)

-09-

-08-

-07-
    Psycho-Pass (%8.2)

-06-

-05-
    Monster (%9.2)

-04-
    Ghost In Shell (%9.8)

-03-

-02-
    Kaiji (%12.6)

-01-
    Death Note (%16.8)

Kaynak;http://www.animefantastica.com/insani-dusunmeye-en-cok-sevk-eden-animeler
  7. Beğen
    Skadi got a reaction from nisasyr in İMZA BOYUTLARI ve FORUM KURALLARI (Yeni üye arkadaşlar lütfen bu konuyu okuyun :) )   
    Çoğu kişi bakmıyor buraya, aslında yeni üye olan kişilere sistem otomatik olarak kuralların anlatıldığı bir mesaj gönderse daha iyi olabilir..
  8. Beğen
    Skadi got a reaction from Anonymmy in En Çalışkan Anime Karakterleri   
    Binlerce Kişinin Katılımıyla En Çalışkan Anime Karakterleri Seçildi

Gerçek hayatta örneklerine rastladığımız çalışkan kişiler elbette animelerde de mevcut. Bütün derslerde başarılı olan ve sınavlarda her zaman birinci sırayı kapan öğrenciler, öğrencilerine yardım etme konusunda sınır tanımayan mütevazı öğretmenler… Ünlü anket sitesi Charpedia bu sefer üyelerinden bu konu üzerine olan ankete katılmalarını istedi. %52.5’i erkek olmak üzere 10,000 kişiye en çalışkan anime karakterleri soruldu. Eğlenceli cevapların yer aldığı anketin ilk 30’u aşağıda…
    30. Suzu Hagiwara / Seitokai Yakuindomo

29. Umi Sonoda / Love Live!

28. Shintarou Kisaragi / Mekaku City Actors

27. Shouyou Yoshida / Gintama

26. Seishirou Tsugumi / Nisekoi

25. Kei Tsukishima / Haikyuu!!

24. Light Yagami / Death Note

23. Eru Chitanda / Hyouka

22. Eli Ayase / Love Live!

21. Lelouch Lamperouge / Code Geass

20. Conan Edogawa / Detective Conan

19. Tsukuyomi Komoe / Toaru Majutsu no Index

18. Ami Mizuno / Sailor Moon

17. Hitagi Senjougahara / Monogatari serileri

16. Sebastian Michaelis / Kuroshitsuji

15. Ginpachi-sensei / Gintama

14. Maki Nishikino / Love Live!

13. Takamine Kiyomaru / Zatch Bell

12. Koushi Sugawara / Haikyuu!!

11. Makoto Tachibana / Free!

10. Tatsuya Shiba / Mahouka Koukoku no Rettousei

9. Mio Akiyama / K-On!

8. Yukino Yukinoshita / Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru

7. Hidetoshi Dekisugi / Doraemon

6. Mikoto Misaka / Toaru Majutsu no Index

5. Shintaro Midorima / Kuroko no Basuke

4. Asuna Yuuki / Sword Art Online

3. Tsubasa Hanekawa / Monogatari serileri

2. Akashi Seijuro / Kuroko no Basuke

1. Koro-sensei / Ansatsu Kyoushitsu

Sonuç olarak son dönemin popüler animelerinden Assassination Classroom’un ölümsüz ve öğrencilerine her konuda yardımcı olan Korosensei’si birinci sırayı kapıyor. “Yagami Light’ı daha üst sıralarda görmek isterdik” veya “Bakuman’dan Takagi Akito da listede olmalıydı” gibi yorumlarınız varsa bekliyoruz.

KAYNAK; http://www.animefantastica.com/en-caliskan-anime-karakterleri
  9. Beğen
    Skadi got a reaction from Barış D. Baryshx in Otoyomegatari   
    OTOYOMEGATARİ   

Tür: Komedi, Dram, Tarihçe, Romantik, Seinen, Hayattan Kesitler

Mangaka: Mori Kaoru

Yayınlanma Tarihi: 14 Ekim 2008

Baş Karakterler: Karluk Ayhan, Amira Hengal, Henry Smith

Cilt Sayısı: +6

Bölüm Sayısı: +35

Yayınlandığı Dergi: Fellows!, Harta

Doğu kültürüne küçük bir yolculuk yaparak kendi kültürümüzü yeniden keşfetme olasılığı bulduğum bir manga olan Otoyomegatari’nin, küçük bir sözlük yardımıyla anlam olarak İngilizce’deA Bride’s Story, Türkçe’de ise Bir Gelinin Hikayesi adını alıyor.

Hikayemiz 19.yüzyıl sularında Asya’nın içeri taraflarındaki küçük klanlardan oluşan bir grup insanı konu almaktadır. Daha detaylı bir şekilde konusuna bir açılım yapmak gerekirse; ana karakterimiz olan Karluk Ayhan adındaki 12 yaşındaki küçük bir çocuğun kendisinden 8 yaş büyük olan 20 yaşındaki güzel, tatlı bir bayan olan Amira Hergal ile bizim Türklerin deyişiyle  görücü usulü evlenme olayını gerçekleştirmeleriyle beraber günden güne kendilerine saygı göstererek tanımalarını ve büyüyen aşklarını konu edinmektedir.

Ana karakterimiz Karluk, küçük bir yaşta olmasından ve görünüş itibariyle olgun kelimesinin yetersiz kalmasından dolayı hikayemizde birtakım sorunlara yol açmasına rağmen içsel benliğindeki yetişkin aklının, kararlılığının ve cesaretinin çoktan kökleşmiş olması sorunlarının çözümlerine birer artı kazandırıyor ve gelişmesine, daha da çiçek açmasına yardımcı oluyor. Tabii ki bunları karısı Amira olmadan yapması biraz daha zor dilebiliriz yani her erkeğin başarısının arkasında bir bayan vardır misali. Amira olgun bir bayan olarak gayet başarılı, güçlü,enerjik ve zeki bir karakterdir, bu da demek oluyor ki doğu kadınının güçlü ruhunu yansıtan bir çeşit sembol konumuna gelmiş insandır. Ayrıca hikayenin bir başka kolunun ana karakteri olan Henry Smith adındaki uzak kültürleri araştıran ve gezgin olan bir adamdır. Arada bir değişik taraflarını da görebileceğimiz farklı tonda bir insan.

En çok değinmek istediğim ve yazmama asıl sebep olan detay ise çizimleri oldu. Mangakanın ince eleyip sık dokuduğu gerçeğini gün yüzüne vurmasını çizimlerden rahatlıkla algılayabiliriz.Verdiği detaylar sanki gerçeklerden birer parça koparmışcasına sahici, canlı ve ilgi çekici ki göz dolgunluğu kavramını yaşıyabiliyorsun. Kıyafetlerindeki detaylardan tutun oyulmuş bir tahtanın güzel mi güzel işlenmiş kısımlarına kadar bu konuda herşeyi dört dörtlük halletmiş durumda.

Görsel zenginlik diyebiliriz.

Başlarda biraz daha evlilik kavramının kokusu yayılırken hikayemizin ilerleyen kurlarında çevredeki karakterlerden kısa birer hikayeler, olaylar hatta yeni evlilikler bile göreceğiz. Ana hatlarıyla romantizm odaklı olmasına rağmen insan kafasını etkileyen ideolojik katmanlar ve kültürel çalkantılar hikayeyi daha çok hayatın gerçekçi yönüne çekmişe benziyor.

Eğer ki tarihsel öğelerin bulunduğu bir manga arayan ve küçük detaylara dikkat eden biriyseniz size bunu okumanızı tavsiye ederim. Okuyarak keyif aldığım sayılı serilerden bir tanesidir Otoyomegatari.

AnimeFantastica
  10. Beğen
    Skadi reacted to Haruka in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Amaan ne önemi var, teşekkür ederim. :D Asıl senin doğum günün kutlu olsun. :D
  11. Beğen
    Skadi reacted to Mileydi in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Gelmiş, geçmiş, gelecek forumdaşların tüm doğum günlerini kutlarım hepüsüne sağlık, başarı, neşe, para, aşk meşk vs vs dilerim  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo

Uğur özlettin kendini bro arasıra uğra açma arayı bu kadar  :calm-down-crazy-rabbit-emoticon
  12. Beğen
    Skadi reacted to quincy in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Doğum günün kutlu olsun Uğur(Skadi). Nice senelere kardeşim :)
  13. Beğen
    Skadi got a reaction from Strix. in Sınavlarda Verilen Komik Cevaplar   
    Bir keresinde tarih sınavında hoca ''Kadının Görevleri Nelerdir?'' diye sormuştu, (Kadı'nın olması gerekiyor) evi temizlemek, çocuk bakmak falan yazmıştım :D Bilerek yazdım çünkü tarihim iyidir diğer bütün soruları yapmıştım.Ama hoca o kısmı kendi yazım hatası nedeniyle doğru kabul etmişti :D

-Bunun dışında internetten okuduklarım arasında en komikleri,

14. Beğen
    Skadi got a reaction from quincy in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Doğum günün kutlu olsun Bedri.(Quincy) Nice senelere kardeşim.
  15. Beğen
    Skadi got a reaction from JunEzSe KJ in En Üzüldüğünüz An!   
    Misafir evinde yatılıya kaldığında ev sahibinden önce uyanmak, bu olay beni ciddi ciddi üzer.
  16. Beğen
    Skadi reacted to asci in Haftalık TürkAnime Haber-3(22 Temmuz 2015)   
    Haftalık TürkAnime Haber-3

Vee 3. sayı..
    Aslında bu sayıyı 25 temmuzda yayınlamam gerekiyordu ancak o tarihte forumda olamayacağım için erken yayınlamaya karar verdim.Bu sayıda yine gerekli gereksiz çok fazla zamanınızı almayacak şekilde haberlere yer verdim,umarım beğenirsiniz.Şimdiden iyi okumalar,
    İyi Forumlar!

Kiseijuu Yeni One-Shot Mangasını Hiro Mashima Çiziyor!:

Bu aralar epey popülerleşen manga Kiseijuu'nun yeni One shot mangası duyuruldu.Kodansha'nın Afternoon dergisinde duyurulan yeni oneshot manga 25 ağustosta yayınlanacak.Manganın çizerliğini ise Hiro Mashima yapacak.

Shojo Mangası Orange Sona Eriyor:

Daha önce Live-Action haberleri de verilen Ichigo Takano'nun ünlü shojo mangası Orange final yapıyor.Duyuruya göre derginin 25 Ağustostaki sayısında sonra erecek.
    Orange,Shueisha'nın Bessatsu Margaret adlı dergisinde 2012 yılında yayınlanmaya başladı.Ardından 2013 yılında Futabashi'nin seinen dergisi olan Monthly Action'a geçti.Basılı olan 4 ciildi var,final yaptığı zaman 5 cildi satışta olacak.Şu ana kadar 1.6 milyondan fazla kopya satışı yaptı.Bazı araştırma kurumlarınca da en beğenilen mangalar arasında yer aldı.
    Konusunu okumayanlar için şöyle verelim:

(http://forum.turkanime.tv/topic/14189-shojo-mangas%C4%B1-orange-live-action-detaylar%C4%B1-yay%C4%B1nland%C4%B1/)

Junjou Romantica 3 Açılış Parçası Yayınlandı:

Boruto Movie Yeni Tanıtım Videosu Yayınlandı:

Filmin çıkışına az zaman kala firma tarafından sürekli yeni tanıtımlar yayınlanıyor,hatta animesinde de tanıtım amaçlı 2 bölümlük filler haberi de yine paylaşılmıştı.(geçen seneki mecha naruto gibii olmaz umarım:(  ).Kısa da olsa filmin eğlenceli geçeceğini gösteren bir tanıtım.Buyrun:

Diğer tanıtımlar için:

Berserk Mangası Uzun Aradan Sonra Devam Ediyor:

6 Ekim 2014'teki yayınlanan 337. bölümden beri yeni bölüm vermeyen ünlü seinen mangası Berserk aradan geçen 10 ayın ardından geri dönüyor.2 haftalık dergi (2 haftalık dergi,adından da anlaşılacağı üzere 2 haftada bir yayınlanan dergi oluyor:) ) olan Young Animal adlı dergide yayınlanan Berserk 338. sayıda önceki 4 bölüme genel bakış içeren 100 sayfalık ek bir bölüm de içerecek.

Tokyo Ghoul Pinto Yeni OVA'sı Duyuruldu:

Tokyo Ghoul yeni spinn-off novel serisinden uyarlanan OVA'sı Pinto(günler) duyuruldu.Yeni Ova konu olarak da Shuu Tsukiyama  ve Chie Hori'nin tanışmasından sonrasını anlatacak.Bölüm 25 Aralık'ta yayınlanacak.Ufak bir tanıtım videosu da şurada:

Monster Strike Animesi Tanıtım Videosu Yayınlandı!:
    Aynı isimli mobil oyundan(artık piyasayı buldular ya reklam diye herşeyin animesi çıkar,Skyrim'i de bekliyoruz.) uyarlanan yeni sonbahar sezonunun animesi Monster Strike tanıtım videosu ve yapım kadrosu bilgileri yayınlandı.Oyunun sadece Japonyada 20 miilyon kayıtlı kullanıcısı var aslında.Bu yüzden en çok izlenenlerden birisi olabilir.

Yapım Kadrosu:
     Yönetmen:: Kazuya Ichikawa
     Hikaye: Jiro Ishi (Nintendo 3DS game Time Traveler)
     Senaryo: Youichi Kato (Yo-Kai Watch, Aikatsu!)
     Karakter Tasarımı: Tatsuro Iwamoto (Ace Attorney)
    Yapım: Studio Hibari/Ultra Super Pictures

Ana Seslendirme Kadrosu:
     Ren Honoo: Yusuke Kobayashi
     Oragon: Jun Fukushima
     TBA: Lynn (Maya Kyoudo- Sabagebu!)
    Heroine Shikkaku Live-Action Filminin Tanıtım Videosu:

Aynı isimli shojo mangasından uyarlama olan filmin yeni tanıtım videosu yayınlandı.Filmin ana karakterini 25 yaşındaki model/oyuncu Mirei Kiritani canlandıracak.Film  19 Eylülde yayınlanacak.

Mangası Shueisha'nın aylık Bessatsu Margaret dergisinde 2010-2013 yılları arasında yayınlandı ve 10 cildi bulunmakta.
    //Shojo mangalarının animeden önce filmi çıkması bu tür mangalara olan ön yargıyı kırmak mı yoksa konu olarak daha çok filme yakın olmaları mı anlayamadım.

Shingeki no Kyojin Live Action Filmi 3 Yeni Tanıtım Yayınladı:
    Yayınlanma tarihi de epey yaklaştı,bu sebeple tanıtımlar katlanıyor:)
    İlk film 1 Ağustosta,ikinci filmi ise 19 Eylülde yayınlanacak.Kendisi ile ilgili bilgiler forumda sıkça yayınlandığı için burada kadroya vs. değinmeyeceğim.

Diğerleri spoiler içinde:

17. Beğen
    Skadi reacted to asci in Haftalık TürkAnime Haber-2(18 Temmuz 2015)   
    Haftalık Anime ve Manga Haberleri-2

Arkadaşlar bu haftaki sayıyı online olamadığım için geciktirdim kusura bakmayın.Bu sayıdan itibaren haberleri artırmayı ve haber türlerine(Anime-Manga-İlgi Alanları-J-Music vs.) göre ayırıp  düzenlemeyi düşünüyorum.İlginizi çekebilecek,gerekli-gereksiz bulabildiklerimi kısaca düzenledim.Herkese iyi okumalar-forumlar:)

Anime:

"Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of the Dimensions" Filminin Tanıtımı Yayınlandı!

Yu-Gi-Oh! 'un yeni filmi için yaklaşık 1 dakikalık bir tanıtım videosu yayınlandı.
    Konu olaraksa şöyle açıklandı:
    "Geçmişte Yami Yugi ve Kaiba birçok kez çarpıştı.Şimdi de Yugi Muto ve içindeki ruh Yami Yugi, Kaiba ile birbirlerinin seviyelerini ve tecrübelerini kabul etmek için düelloya tutuşacak."

Sonbahar Animesi "Dance With Devils" Genel Bilgileri ve Videosu Paylaşıldı:
    Geçtiğimiz cuma,orijinal internet sitesinden Dance with Devils animesinin genel bilgileri,tanıtım videosu ve karakter tanıtımları yayınlandı.
    Genel Konuya gelecek olursak:
    Ritsuka Tachibana Shiko Akademisinde ikinci sınıf öğrencisi bir kızdır.Annesi Maria ile yaşaması ve okul hayatı ona çok eğlenceli gelmektedir.Ancak bir gün sınıf arkadaşı olan çekici bir erkek öğrenciyle birlikte  şeytanları ve onların yaptıklarını keşfetmesiyle tüm dengeler ve mutluluğu bozulmaya başlar.
    Seri ters harem ve şeytanlar üzerine(adından da belli zaten:) )
    //Serinin ayrıntılı tanıtımını ve karakter açıklamalarını 1-2 gün içerisinde çevirip yayınlayacağım.

Sunrise,Gundam: The Origin II'nin Tanıtım Videosunu Yayınladı:

Beklenen Video:Noragami ARAGATO Tanıtım Videosu Yayınlandı!:

Serinin yapım stüdyosu doğu ülkelerinde sürekli etkinlikler düzenlerken bir yandan da tanıtım işlerine başladı bile.Stüdyo,çıkış tarihini belirleyip tanıtım videosunu da yayınladı.Serinin ikinci sezonu bu sonbahar sezonunda başlayacak.

Metinler:
    Kahraman tanrıların hepsi erdemli-onurludur.
    Kimin hatrı için acı çekeceksin?
    Tanrılar birbirini öldürüyor!

//Sonbahar sezonu da güzel geçecek sanırım:)Yeni gelecek animelerin tanıtımlarını şimdiden hazırlamaya başladım bile:D

Manga:

K:Missing King Mangası Sona Eriyor:

Hikayesini GoRa, çizimlerini ise Haruto Shiota'dan alan Square Enix'in ünlü mangalarında K:Missing Kings için final haberi geldi.Square Enix'in internet sayfasından yapılan duyuruya göre manga 18 Ağustostaki sayıda son bulacak.Manganın çizeri ve yazarı ise yeni bir manga ile karşımıza çıkacak

J-Music Bölümü:

Çocuklara Özel İlk Seiyuu Akademisi Açıldı!:

Kadokawa,çocuklar için ilk olacak seiyuu akademisi açtı.Bu akademide ilk ve orta okul seviyesindeki öğrenciler deneyimli seiyuular tarafından(Örneğin Japon şarkıcı Yuu Mizushima, ses sanatçısı "Takeshi Hirokawa" ...)  ses sanatçılığı için temel eğitim alıyor.Ses sanatçılığı çok zor ve uğraş gerektiren bir iş olduğu için de bunu sıkmadan çocuklara aktarmaya çalışıyorlar.Şu an acemi olarak devam etse de Kadokawa bu okul için kararlıya benziyor.

//Benim fikrim,o yaştaki çocuk ya heveslenip gider,sonra bırakır.Ya da ailesi otaku falandır.Yoksa o yaştaki çocukların yeteneği olup olmadığını anlayıp da yazdıracak çok az aile verdır.(Eğitim anlayışımız,alansal yönelimler farklı olsa da Japon aileleri ile hemen hemen aynı)

TOWER RECORDS Shinjuku-Haftanın Anime Şarkıları TOP10 Listesi:

Tower Records adlı müzik şirketinin Tokyo'daki mağazasındaki satışlara göre verilen sıralama.Zaten listeyi görünce farkedeceksiniz,öyle oylama vs. kullanılarak yapılan sıralamalar değil bunlar."Otaku"ların aldıklarının listesi olarak da görebilirsiniz:)
    1 . "SUNNY DAY SONG/?←HEARTBEAT"
       μ’/Eli Ayase (CV: Yoshino Nanjo), Nozomi Tojo (Aina Kusuda), Nico Yazawa (Sora Tokui)

2 . "Sound! Euphonium Original Soundtrack Omoide Music"

3 . "Dream Parade"
         i☆Ris (9th single/PriPara 2nd season OP)

4 ."THE IDOLM@STER MASTER ARTIST 3 07 Chihata Kisaragi (+1)"
         Asami Imai
     "Fate of The World"

5 ."THE IDOLM@STER MASTER ARTIST 3 09 Yukiho Hagiwara (+1)"
         Azumi Asakura
     "Kosmos,Cosmos"

6 . "THE IDOLM@STER MASTER ARTIST 3 08 Mami Futami (+1)"
         Asami Shimoda
     "Houkago Jump"

7 . "Angelic Angel/Hello. Hoshi wo Kazoete"
        μ’/Rin Hoshizora (Riho Iida), Maki Nishikino (Pile) and Hanayo Koizumi (Yurika Kubo)

8 . "Bakemono no Ko Original Soundtrack"
         Masakatsu Takagi

9 . "Symphogear GX Character Song 1"
         Yoko Hikasa, Nana Mizuki
     "Seiten Galaxy Cross"

10 . "D'AZUR"
         Air Aoi (3rd full album)

Konu Dışı-Hobi Bölümü:

Tamamen Robottan oluşan Otel Müşterilerine Açıldı:

Henn na Hotel(Tuhaf Otel) isimli otel Nagazaki'de  kullanıma açıldı.Otel hemen girişinden isminin karşılığını vermeye başlıyor.Resepsiyon bölümünde 3 robot görevli sizi karşılıyor.Birincisi ufak bir robot,diğeri insan görünümlü,sonuncu ise bir "dinozor"!Resepsiyondaki robotlar İngilizce de konuşabiliyor.
    Bunların yanında eşyalarınızı taşıyan araç şeklinde robotlar,odalarda asistan gibi işlev gören robotlar,aklınıza gelebilecek her şeyi robotlar hallediyor.
    Otelde günlük kalım ücreti ise en az 9.000 yen olarak belirlenmiş(Yaklaşık 192 TL)

https://www.youtube.com/watch?v=7egDO6cyD58

K-On,Mugi-Chan Klavyesi Satışa Çıktı:

Serinin 5. yılını kutlayan online mağaza Animaru,seriden Mugi-chan'nın klavyesini satışa sundu.Çeşitli serilerden ürünleri online mağazasında bulunduran Animaru,bu "keytar" adı verilen alete 64.800 yen(yaklaşık 1.385 TL) fiyat belirlemiş.

Monster Musume Miia Gerçek Boyutlu(7 Metre :o ) Sarılma Yastığı Satışa Çıktı!

Son zamanlarda  animesinin de getirdiği tanınmışlıkla Monster Musume daha fazla hayran kitlesi oluşturmaya başladı.Bunu fırsat bilen şirketlerse ürünlerini piyasaya sürdü bile!Tabi bu ürün biraz abartı olmuş.Gerçek uzunluğunda Miia yastığı:Tam 7 Metre:) Fiyatı da boyu kadar var tabii ki(100.000 yen=2143 tl) Ürün sınırlı sayıda üretilmiş.Sanırım onlar da "alıp ne yapacaklar?" diye düşünüyor biraz.Buyrun görsel:

Diğer ürün örneklerine bakmak isterseniz:
    http://www.crunchyroll.com/anime-news/2015/07/18-1/monster-musume-prepares-seven-meter-life-sized-miia-hug-pillow

//Arkadaşlar bu haftanın haberlerini şimdilik burada bırakmak zorundayım.Üstüne eklemeyi düşündüklerim var ama pek enerjim kalmadı.Tüm haberleri toplayıp çevir-düzenle işleri çok zaman alıyor(bu konu yaklaşık 4 saatimi aldı :o ).Bir kaç haftaya iyice sistemi oturtursam (site de destek verirse tabi) aslında takım halinde yaparak site olarak daha geniş ve güzel bir çalışma yapabileceğimizi düşünüyorum,şimdilik hoşçakalın.Bu arada Haftalık haber sistemi hakkında düşünceleriniz neler?(Yararlı,sıkıcı,eğlenceli vs. gibi)
  18. Beğen
    Skadi got a reaction from annebenanimeoldum in İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler   

-20-
    Paprika (%2.2)

-19-
    Pumpkin Scissors (%3.0)

-18-

-17-
    Gankutsuou (%3.6)

-16-

-15-

-14-
    Bakemonogatari (%4.0)

-13-
    No Game No Life (%4.6)

-12-

-11-

-10- Mushishi (%5.4)

-09-

-08-

-07-
    Psycho-Pass (%8.2)

-06-

-05-
    Monster (%9.2)

-04-
    Ghost In Shell (%9.8)

-03-

-02-
    Kaiji (%12.6)

-01-
    Death Note (%16.8)

19. Beğen
    Skadi got a reaction from asci in Bilinemeyen veya Unutulan Animeler için Yardım Başlığı   
    1990"lı Yılların Çizgi Filmleri Buraya göz at > http://forum.kanka.net/showthread.php?825471-1990-quot-l%C4%B1-Y%C4%B1llar%C4%B1n-%C3%87izgi-Filmleri-(Ne-G%C3%BCzel-G%C3%BCnlerdi-Ahh)

Eski çizgi filmler, Ayrıca buraya da bak > http://eskicizgifilmlerim.blogspot.com.tr/

Evet, işe yarayacağı umuduyla bu konuyu açtım...

Önceleri izlediğiniz, şimdi aklınıza gelen, fakat adını unuttuğunuz Animeler mi var? Bu başlığa yazabilirsiniz.Hem ben, hem diğer arkadaşlar elimizden geldiği kadar yardım ederiz.

-Eğer diğer arkadaşlar uygun görürse, bulamadığınız çizgi filmleri de yazabilirsiniz.
  20. Beğen
    Skadi got a reaction from ame in Beslediğiniz Hayvanlar Ve Fotoğraflarınız   
    Güney Afrika"daki kedilerim.

Anne Mia; İlk önce bir kaç çocukluk fotoğrafını koyayım.

Mia artık bir anne;

Mia'nın yaramaz oğlu Ada.Köpek yavrusu gibi yetiştirdik kendisini, kemik vb. ne varsa yer, yapmadığı yaramazlık kalmaz.Eve fare getirip oynama gibi kötü huyları vardır. :( Ada'nın küçüklüğü;

Mia ve Ada artık iyice büyüdüler, yeni resimleri;

Evin bir diğer neşesi Chocolate.Bir gün ansızın gelmişti, o gündür bu gündür bizimle kendisi.Yan komşumuz, eski sahipleri olan ailenin onu sokağa bırakıp taşındıklarını söylemişti.Kendisine eziyet de etmişlerdi ne yazık ki :( Kendisi çok çok sakin bir kedidir. (:

Kapanışı Mia ve Ada ile yapalım. :p

Bunun dışında kendim 2 tane de kuş besledim, ne yazık ki öldüler.Bir daha almayı planlıyorum, kuş bambaşka bir şey.

Ne kadar çok resim olmuş ya.. : :))

21. Beğen
    Skadi reacted to mustafalrsm in Oppailerin saçmalığı   
    Erkeklerin yaşama sebebi falan değil maalesef :( Keşke animelerde bu kadar ön plana çıkmasa, diyen erkekler de vardır. Ben gibi. Kişiden kişiye değişir.
  22. Beğen
    Skadi got a reaction from Nones in Beslediğiniz Hayvanlar Ve Fotoğraflarınız   
    Güney Afrika"daki kedilerim.

Anne Mia; İlk önce bir kaç çocukluk fotoğrafını koyayım.

Mia artık bir anne;

Mia'nın yaramaz oğlu Ada.Köpek yavrusu gibi yetiştirdik kendisini, kemik vb. ne varsa yer, yapmadığı yaramazlık kalmaz.Eve fare getirip oynama gibi kötü huyları vardır. :( Ada'nın küçüklüğü;

Mia ve Ada artık iyice büyüdüler, yeni resimleri;

Evin bir diğer neşesi Chocolate.Bir gün ansızın gelmişti, o gündür bu gündür bizimle kendisi.Yan komşumuz, eski sahipleri olan ailenin onu sokağa bırakıp taşındıklarını söylemişti.Kendisine eziyet de etmişlerdi ne yazık ki :( Kendisi çok çok sakin bir kedidir. (:

Kapanışı Mia ve Ada ile yapalım. :p

Bunun dışında kendim 2 tane de kuş besledim, ne yazık ki öldüler.Bir daha almayı planlıyorum, kuş bambaşka bir şey.

Ne kadar çok resim olmuş ya.. : :))

23. Beğen
    Skadi got a reaction from LucisTenebris in Sinir Muhabbetler   
    Ne zaman eve gelsem babam ''geldin mi?'' diye sorar, bende ''yok yoldayım''  derim.Ama hiç istikrar bozulmaz.Hep olur.
  24. Beğen
    Skadi got a reaction from Sabah Sisi in Naruto Spin-off Mangasının Başlangıç Tarihi   
    Naruto Spin-off Mangasının Başlangıç Tarihi Belli Oldu

Daha önce sizlere detaylarını aktardığımız 2015 Naruto spin-off mangası için resmi tarih verildi. Naruto Gaiden: Nanadaime Hokage to Akairo no Hanatsuzuki (Naruto Spinoff: The Seventh Hokage and the Scarlet Spring Month) adı ile Weekly Shonen Jump dergisinde yer alacak yeni seri 27 Nisan tarihinde başlayacak. Boruto: Naruto the Movie anime filmiyle aynı zaman diliminde geçecek olan mini manga serisi Boruto’ya ve 7. Hokage’ye yoğunlaşacak.

Naruto’nun mangakası Masashi Kishimoto, Naruto dışında yeni bir seriye başlamak istediğini ifade ettiyse de devam etmekte olan birçok Naruto ile ilgili projeye dahil olduğundan kendisinin yeni serisine başlaması daha zaman alacak gibi görünüyor. Naruto’nun yeni jenerasyon projeleriyle devam etmesini mi yoksa Kishimoto-sensei’den yepyeni bir seriyi mi daha çok istersiniz?

KAYNAK;http://www.animefantastica.com/naruto-spin-off-mangasinin-baslangic-tarihi
  25. Beğen
    Skadi got a reaction from Sabah Sisi in K 2. Sezonda Mikoto Suoh   
    K 2. Sezonda Mikoto Suoh Göründü

K anime serisinin 2. sezonu için yayımlanan yeni video serinin hayranlarında büyük heyecan yarattı. Videoda gösterilen karakter Mikoto Suoh’tan başkası değil.

Yeni sezonla  birlikte animeye yeni karakterler de katılacak. Öte yandan K 2. sezona ait yeni görseller paylaşıldı.

Sonbaharda yayımlanacak olan 2. sezonun daha önce yayımlanan tanıtım videosunda öne çıkarılan karakter Munakata Reishi olmuştu. Ayrıca şu an “K: Missing Kings anime filmi vardı, izleyemedik ne oldu?” diye soruyorsanız Blu-ray ve DVD sürümlerinin önümüzdeki ay satışa sunulacağını hatırlatmakta fayda var.

Kaynak; http://www.animefantastica.com/k-2-sezon-mikoto
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.