Jump to content

Ghettosan

Üyeler
  • İçerik sayısı

366
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

Ghettosan kullanıcısının paylaşımları

1. Ghettosan

Luffy'nin İkinci Meyvesi(Teori)

BB nin WB hayranlığı doğru aslında BB de Luffy gibi sadece hayalleri için yaşıyor ve İmpel Downda da belirtiyor ölsede sorun olmaz gökler öyle istiyor gibi bir şey demişti, yani gamsız o da. Kesinlikle dediğin gibi Her şey Odanın elinde ama benim anlatmak istediğim şey meyvedeki şeytanların dövüşmemesi üzerine kurulu çok saçma olarak düz mantık örnek veriyorum şuan bu ciddi bir şey değil ama sadece örnekleme olarak basit düşününce kara sakal beyaz sakal demi birinin meyvesi kullanılırken karanlık diğeri aydınlık buradan bile yürüme şansı var hikayenin tabi bu baya saçma olur ama buda olasılıklar dahilinde ama ben Odanın gidip BB ye özel bir vücut yaratacağını düşünmüyorum o yüzden bütün ihtimalleri meyvesine veriyorum. Dün çok güzel bir açıklama gördüm ihtimaller üzerine orada fiziksel özelliklerine kesinlikle dayalı bir teori kesinlikle meyve gücünün olmadığını savunuyorlar ama kendi bahsetmişti o meyve yiyebilmesi için dayanıklı olması gerektiğini bence burada teorileri çürüyor. Yani bence hikayenin devam edebilmesi için saçmalamaması için özel vücut gibi bir şey olmamalı dediğim gibi. Tabi herkesin kendi fikri bunlarda benimkiler Bu arada teşekkürler gerçekten mangasını okumuyorum orada hikaye nasıl ilerliyor bilmiyorum sadece arkadaşlarımın gıcıklık olsun diye verdiği spoilerlardan biliyorum neler olacağını ve ilk yazıda söylediğim gibi bence ace'in meyvesini luffy'nin tayfasına katılacak kişi yiyecek ve bildiğim kadarıyla sabo geri döndü ve ben onun yiyeceğini düşünüyordum tayfasına katılıp ama devrimcilerin yanındaymış bu yüzden tayfaya katılamaz falan diyebilirsiniz ama bir yerden sonra babası ile luffy karşılaşacak bu olmasa bile bir şekilde irtibata geçecekler. Oda boşuna Robini 2 yıl onların yanına göndermedi bence. Bu yüzden biraz abartıda olsa luffynin tayfasına katılacak kişinin Sabo ve meyveyi yiyenin de Sabo olacağını düşünüyorum.
  2. Ghettosan

Luffy'nin İkinci Meyvesi(Teori)

Arkadaşlar hepiniz güzel güzel kendi fikirlerini yazdınız ama merak ediyorum gerçekten yazarken hiç Ace ile BB'nin dövüştüğü bölümü hatırlayanınız oldu mu? Orada BB meyvesinin özelliğinden bahsediyor bir yeteneği sayesinde meyve güçleri yokmuş gibi oluyor ve acıyı çok fazla hissediyor ama bunun sayesinde de dediğim gibi rakibinin meyve güçlerini ortadan kaldırıyor bu sayede yapabileceğiniz çıkarımlar sınırlanıyor ve en mantıklısı da kendi meyvesinin gücünü hayran olduğu kişi Beyaz sakal'ın meyvesini emmek için kullanıyor belki doğru ifade edemedim, anlatamadım ama kara sakal her zaman beyaz sakal a özendi. Bu yüzden onun gücünü çalmak istedi ve yediği meyve sayesinde onun gücünü eline geçirdi. Kısacası bundan başka meyve yiyemez ve 2. meyve yiyebilmesi'nin sebebi kendi meyvesi kendi özellikleri. Bakarsanız fiziksel olarak şişman falan ama bir o kadar da dayanıklı ve güçlü orada da dediği gibi planları için fiziksel acıya katlanması gerekiyor. Beyaz sakala hayran değildi diyebilirsiniz öylede olabilir ama onun görüşüne göre dünyadaki en güçlü meyvelerden biri ve aşina olduğu bir meyve kullanması onun için en kolay olan basitçe o yüzden onu seçti diyebiliriz bu sizin görüşünüze kalmış bir şey tabii ki ama bence böyle ve böylesi de mantıklı. Bu arada umarım yanlış anlaşılma olmaz ben meyvesi + vücudu sayesinde 2. meyveyi yiyebildi diyorum ama başkaları meyvesinin alakası olmadığını söylüyor. Eğer öyle bir vücut olsaydı bence meyve yapmak yerine öyle bir vücut yapmayı sağlayacak şeyler araştırılırdı diye düşünüyorum. Ne kadar anlatabildim düzgün yazabildim bilmiyorum ama umarım anlatmak istediklerimi anlatabilmişimdir. :D Bu arada ace'in meyvesine gelirsek sanji ve zoro'nun yemesine imkan yok bence tayfaya katılacak olan son kişi o meyvenin sahibi olacak demedi demeyin :D https://www.youtube.com/watch?v=7uJppYGOLfk Buda bahsettiğim video..
  3. Ghettosan

( 12 / 12 ) Mahou Sensou

Konusu güzel duruyor. Hayırlı olsun kardeşim :D
  4. Ghettosan

Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE] Resim Arşivi

Eline sağlık Halil abinin. Çok iyi yapmış :D
  5. Ghettosan

( 12 / 12 ) Wake Up, Girls!

Animeyi bekleyen arkadaşlarımız için küçük bir duyuru olsun benden. Animesinin 10 Ocakta Japonyada yayınlanacağı açıklandı.
  6. Ghettosan

( 12 / 12 ) Noragami

İlk animeyi çevirisini almadan sesten acayip etkilenmiştim ve sonradan fark ettim. Izaya'nın sesi olduğunu arka arkaya 3-4 defa izlemem sayesinde ama geç olsun güç olmasın :D Efsane bir ses ya hastasıyım sesine adam çok iyi :D
  7. Ghettosan

( 12 / 12 ) Noragami

Bende sabırsızlıkla bekliyorum. Izaya burada olacak sonuçta :D
  8. Hafifse sıkıntı yok :D iyi seyirler sana :)
  9. Yeni Animeler sağlam mutlu etti :D

10. Biz bugün gördük animelerin çoğunu neredeyse :D 7 anime alacaktık bölüştük aramızda :D Sanki biraz fazla anime izliyorsun sanırım :P
  11. 2. karakter Akechi Mitsuhide seslendirme Sakurai Takahiro (Magi-Ja'far, Psycho-Pass-Makishima, Bleach-Izuru ve Wabisuke) Bizde aradık Trailer koymak için ama bulamadık.
  12. Ghettosan

( 12 / 12 ) Wake Up, Girls!

Teşekkürler :) Bu ortak çevirme olucak WhovianWho ile diğer serileri alan çevirmen arkadaşım ile :)
  13. Ghettosan

( 23 / 20+ ) Nisekoi

Korkup kaçacağımı sanmıyorum ya araştırmıştım bende izlemek istediğim animeleri aldım :D Eyvallah Eren :) Güzel olacağını düşünüyorum :D
  14. Ghettosan

( 23 / 20+ ) Nisekoi

Sağlam Kombo oldu 4 anime bende :D
  15. Ghettosan

( 12 / 12 ) Noragami

Tabi ki yok Teşekkürler :) Kendimde izleyeceğim animelerin çevirilerini almayı tercih ettim bende heyecanla bekliyorum :D Dip Not: Durarara!! izlemiş arkadaşlar varsa eğer neler hissettiğimi kesinlikle anlayacaktır baş karakter Yato'nun seslendirmeni Hiroshi Kamiyadır. Durararadaki Orihara Izaya olur kendileri. Nasıl mutluyum anlatamam :D
  16. InuYasha'yı bir çevirmenin aldığını ve çevireceğini duymuştum. Yanlış bilgilendirme yapmak istemem ama sanırım çevirisi yapılıyordur. Dediğim gibi tam olarak bilgim olmasa da yakın zaman geleceğini düşünüyorum adminler bilgilendirir tahminen sizi bu durumda. Bir funsub almış ise toplu olarak gelme şansı bile mevcut iyi seyirler.
  17. Arkadaşlar çevrilmesini istediğiniz kısa bir seri varsa 1-5 bölüm arası olacak şekilde çevirisini yapabilirim. Başka bir serinin çevirisini yapıyorum ama kısa bir seri olursa dediğim gibi hemen yapabilirim bana özel olarak mesaj atarsanız halledebilirim. İyi eğlenceler. :) Bu arada çevirdiğim seri Dear BoyS baştan başladığım için pazar gününe kadar yani 1 haftaya bitiririm. Not: Çevirmemi isteyeceğiniz bir şey olursa bunun başka bir çevirmende olmaması gerekmektedir lütfen kontrol edip haber verin.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.