Jump to content

DragonSoul

Üyeler
  • İçerik sayısı

214
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

DragonSoul kullanıcısının paylaşımları

1. DragonSoul

Tsuki'nin Projeleri (Güncellendi: 05.07.15♥)

Fazla uzak olmadan soluk yap :)
  2. DragonSoul

Tsuki'nin Projeleri (Güncellendi: 05.07.15♥)

Yeni bir yıldız doğuyor :D İyi bir de senarist bulursan güzel manga çalışmaları yapabilisiniz.Ki forumda oldukça iyi hikaye yazabilen arkadaşlar da var.Benim fikrim, yeni bir karakter yaratmak zor olduğu için var olan animelerdeki karakterleri karıştırıp farklı bir hikayeyle değişik çalışmalar yapılabilir.Bence böyle güzel çizim yapanlar senaryo yazanlarla biraraya gelip manga denemesi yapmalıdır :) Forumda böyle ortak bir çaılşma olması güzel olur hem de insanı teşvik eder.
  3. DragonSoul

Herkese merhabalar

Hoşgeldin genç :) Yıl 2015 Türk Anime Tv hız kesmeden büyümeye devam ediyor.Romantik olarak Ao Haru Ride,Golden Time,Itazura Na Kiss,Bokura wa Minna Kawaisu,Glasslip (biraz doğaüstülük var) şu an aklıma gelenler bunlar.Bunların dışında Death Note,Steins Gate,Shingeki no Kyojin,Code Geass,Fairy Tail (özellikle 1.sezon) bunlardan da aklıma gelenler bunlar. P.S. şimdi hatırladım eskiden izlediğim ve çok hoşuma giden bir anime daha var.Okul-komedi-romantizm tarzda, ismi School Rumble, mutlaka izle eminim beğenirsin :)
  4. DragonSoul

Herkese merhaba^^

Hoş geldin genç :) Death Note ve Steins Gate'yi de mutlaka izlemeni tavsiye ederim.Ao Haru Ride,Golden Time izlemediysen onları da izle tam sana göre.Shingeki no Kyojin'i kaçırma zaten :D Şimdilik aklıma gelenler bunlar daha bunlar gibi bi dünya anime var, öneri istersen yazarsın ben de aklıma geldikçe öneririm :D
  5. Konusu fena değilmiş , izlenecekler listeme ekledim :D
  6. DragonSoul

Merhaba Gençler

Hoş geldin , keyifli forumlar.
  7. DragonSoul

Counter Strike : Global Offensive

Adam wall açmış :D Ayrıca Cs'nin atıyorum %70'i reflexse %30'u da taktiktir.Şimdi taktik hiç önemli değil falan demeyin bana :D En pro oyun ise taktik+bilektir :D
  8. Dünya dışı yaşam bulunsa ilk gönüllü ben olurdum heralde :D Ama tek başına da çok sıkıcı olurdu yanıma bir kaç kişiyi daha alırdım :P Uzayda yapılacak bu tür keşifler için en basitinden bırak ışık hızını ışık hızından kat be kat hızlı bir şeyin icat edilmesi gerekir bence.Örneğin; atıyorum dünyadan 200 ışık yılı uzaklığında bir gezegende yaşam bulundu, ama oraya hangi insan gidebilir ki..Gerçi ses dalgaları ile yapılan araştırmalar da var ama kaynağına gidip de iyice inceleyemedikten sonra sadece ses ile ne kadar gelişme kaydedilir orası bilinmez.
  9. Coppelion diye bir anime vardı.İlk bir kaç bölümünü izlemiştim, 3 tane kız ıssız bir şehirde dolaşıyordu.Biraz I Am Legend'i hatırladım izlerken. (Şimdi bir yerden hastalıklı bir yaratık çıkacak diyordum :D ). Sonra çevirisi kötü olduğu , daha doğrusu düzenlemesi kötü olduğu için (çünkü çoğu zaman konuşmalar devam ettikçe aynı cümle geliyordu) izlemeyi bıraktım, sonralardan düzelttiler mi bilmiyorum.Bu arada spoilerdeki anime hangisi acaba ?
  10. Bilim ilerledikçe daha çok şey keşfedilir.Bir bakarsın adamlar dünyadan göç etmeye başlamış :D O değil de bir ara Mars'ta da hayatı araştırıyorlardı noldu o acaba, devam ediyorlar mıdır ki?
  11. Güldürdün :D Çok az İngilizcem var o da bir kaç yıl içinde kaybolup gider heralde :)
  12. Yazıcağın konuyu,olayları baştan aklında iyice belirlersen sıkıntıya düşmezsin.
  13. Aynen ya.Tamam ben de Levi'yi 1.olarak düşünmüştüm ama Mikasa'yı da en azından ilk üçte bekliyordum :ph34r:
  14. DragonSoul

Japon Matematik Kitabı

Adamlar bilimsel çalışıyor :D
  15. DragonSoul

En çok hangi anime eşyasını istersiniz

Her zaman bir poketop bir de metal yapısı ve metal bıçakları yani tüm aksamı metalden olan böyle döndüğünde dokunduğunu kesen bir beyblade istemişimdir :) (Yani piyasada çocuklar için olan dandik pilastik beybladelerden değil). Ayrıca şimdi aklıma geldi, Yu-gi-oh'taki Mısır'lı aksesuarları da istiyorum (Yugi'nin piramit şeklindeki kolyesi vs..) ve son olarak da mavi gözlü beyaz ejder kartını da :D
  16. DragonSoul

eSpor Guinness Rekorlar Kitabında

O ödülle ben olsam kendi serverimi açarım :D Bir de DotA değil de her zaman Cs1.5'te turnuvalara katılmak istemişimdir ama bir türlü naip olmadı.
  17. Ben google'da anime ya da manga ile ilgili bir şeyler araştırdığım zaman genellikle Japon eserleriyle karşılaştığım için Marvel gibi şirketlerin artık bu işlerle uğraşmadığını sanıyordum.Ama senin açıklamandan sonra sana hak verdim.Dediğin gibi takıldığım anime sitelerinde genellikle Japon eserleri paylaşıldığı için böyle bir yanılgıya düştüm. Ama yine de konuyu açan arkadaşın da dediği gibi ülkemizde bu sektörün ileri düzeye gelişmesi için daha erken.Sadece bu forumda bile her geçen gün çizimi güçlü arkadaşlar katılıyor.Çok çalışırsak belki ilerde biz de bu sektöde adımızı duyurabiliriz.
  18. Yani hangi ülkelerin bu sektörle ne kadar uğraştıklarını pek bilmiyorum ama genellikle animelerde en çok rastladığım 1. Japon animeleri 2.ABD'lilerin yaptıkları (genellikle daha az) animeler.Mangaya gelince Marvel'in eserlerini ben de biliyorum bir belgeselde izlemiştim.Ama Marvel hala manga çıkarmaya devam ediyor mu bilmiyorum.Tahminimce bu işlerle uğraşmayı bıraktıkları için artk çıkarmıyorlardır.Yani demek istediğim şu.Siz bir anime-manga araştırması yapsanız en çok japonların eserlerini görürsünüz, nedeni ise baştan beri açıklamaya çalıştığım, bu işte çok ilerlemiş olmaları.
  19. Dostum, özgünlük konusunda sana hak veriyorum ama sen de kabul etmelisin ki Japonlar bu işte daha ileri oldukları için diğerlerinin yaptıkları pek tutmaz bu yüzden de bu sektör diğer ülkelerde daha az ya da hiç gelişmemiştir.
  20. Aynen katılıyorum sana.Başka ülkelerin yaptıkları anime/mangalar Japonlar'ınkiyle aynı tadı vermez.
  21. Tabiki de animedeki kadar mükemmel olacağını hiç zannetmem ben.Örneğin Avatar:The Last Airbender filmi animesinin yanında sümüklü böcek gibi kalır :D Animeden sonra filmi izlediğim için filmin ne kadar kötü olduğunu o zaman anladım ve keşke izlemeseydim dedim :ph34r:
  22. DragonSoul

karalamalar :)

Yani istediğin çalışmanı burada paylaşabilirsin, ne kadar çok paylaşırsan o kadar çok eleştiri alırsın.Eleştiri deyince hemen kötü olanlar aklına gelmesin bu arada, yani insanın kendini geliştirebilmesi için eleştiriye ihtiyaç vardır, böyelce eksiklerini görürsün,nerde hataların olduğunu falan anlarsın.Kısacası sen yaptığın çizimleri paylaş.Çizimine gelince Witch'e katılıyorum biraz gölgelere dikkat etsen daha iyi olur, onun dışında fena olmamış.
  23. Siteye şöyle bir göz gezdirdim, güzel ve komik paylaşımlarınız var, beğendim doğrusu :D Ayrıca slogan da müthiş olmuş -hadi sen de nyanla- :D
  24. En son Sherlock Holmes'i okumuştum.Şu sıralar ise Dostoyevski - Suç ve Ceza'yı okuyorum.
  25. yukarda başları var ama bi süre sonra kopuyor diğerinide http://mangadenizi.com/series/fairy_tail/ burdan oku birbirlerini tamamlıyorlar :D neyse manga yorumu reyiz kendini bozmuş konseye girmiş :D kolları yine yaralı ftde time skipteki en dikkat çekici şey kollar :D hepsi yavaştan toplanıyor çok uzun sürmez bence bu geçiş arcı olur Eyvallah sağolasın kardeşim.Bir de bunları indirebileceğim bir yer varmı?Zamanım olmazsa -ki çok bölüm var- arşivleyip sonradan okumayı amaçlıyorum da.. Konuya yorum atmak gerekirse mangaya henüz başlamadığım için yorum atamıcam :ph34r:
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.