Jump to content

DragonSoul

Üyeler
  • İçerik sayısı

214
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    DragonSoul got a reaction from MiranamiTsuki in Bilinemeyen veya Unutulan Animeler için Yardım Başlığı   
    Kardeşim senin dediğine çok benzer bir çizgifilm biliyorum. Adı Jackıe Chan Adventures. Amerikan yapımı ve onda da şişman bir adam var ama başroldeki Jackıe Chan.Anlattıklarını okuyunca aklıma ilk bu çizgifilm geldi :)
  2. Beğen
    DragonSoul got a reaction from xpector in Göz yapayım derken kendimi kaptırdım :D (İlk denemem)   
    Aynen ama akıllı olanlardan :D
  3. Beğen
    DragonSoul reacted to £ɱŔ£Қה¥Ŕ in Göz yapayım derken kendimi kaptırdım :D (İlk denemem)   
    Emeğiniz Emanetimizdir. :D
  4. Beğen
    DragonSoul reacted to xpector in Göz yapayım derken kendimi kaptırdım :D (İlk denemem)   
    Aslında shingeki no kyojindeki dev profillerini biraz andırıyor :)
  5. Beğen
    DragonSoul reacted to BynMubo in Animelerde İlişkisini En Sevdiğiniz İkililer?   
    [İki kişi dışına çıkabilir.]

Bir araya geldiklerinde en keyif aldığınız,sahnelerini tekrar tekrar sardığınız bir çiftiniz,çiftleriniz mutlaka vardır.

Tartışmasız en sevdiğim Okita ile Kagura :D

Sürekli kavga halinde oluşları,zıtlıkları ve aralarında geçen konuşmalara bayılıyorum !

Ki tek ben olduğumu zannetmiyorum da :3

Sizin hangileri..?

6. Beğen
    DragonSoul reacted to Lynx in Kavga çıkarsa hangi anime karakterini çağırırsınız ?   
    Ahahah buldum. :lol:

7. Beğen
    DragonSoul reacted to AdminSlayer in Kavga çıkarsa hangi anime karakterini çağırırsınız ?   
    Ben Goku'yu çağırırım. Sever o öyle şeyler. Vurdulu kırdılı gezegen patlatmalı olaylar falan. 
  8. Beğen
    DragonSoul reacted to OneAutmnLeaf in Kavga çıkarsa hangi anime karakterini çağırırsınız ?   
    Abi konuyu değiştir Savaş çıksa kimi çağırırdınız yapın :D

Sence Kurome bu kadar sakin birisi mi mustafa bir yumruk 2 tekme bide bakmışsın ki arkasında Desta Ghoul :D
  9. Beğen
    DragonSoul reacted to Strix. in Grand Theft Auto V ( 5 )   
    Grand Theft Auto = Büyük Araba Soygunu                                                         

Grand Theft Auto V (kısaca GTA V veya GTA 5), Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu
     aksiyon-macera tarzı video oyunu. Grand Theft Auto serisinin on beşinci oyunudur. 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır.Oyunun grafikleri güncellenmiş yeni nesil sürümünün PlayStation 4 ve Xbox One için 18 Kasım 2014 tarihinde, Windows için 14 Nisan 2015 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Kaliforniya eyaletinin güneyini temel alarak oluşturulmuş olan San Andreas eyaletinde geçmektedir. San Andreas, büyük ölçüde Los Angeles şehrine dayanılarak oluşturulmuş olan Los Santos adlı şehirden (GTA San Andreas oyunundakinin güncellenmiş hali) ve büyük kırsal alanlardan oluşmaktadır. Seride bir ilk olarak oyunda üç ana karakter bulunmaktadır: Michael De Santa, Trevor Philips ve Franklin Clinton.

Oyun

Oyunda Michael, Franklin ve Trevor isminde üç farklı karakter mevcuttur. Oyundaki üç karakterden her birinin farklı alanlarda farklı yetenekleri ve güçleri vardır.Örneğin, Trevor eski bir savaş pilotu olduğu için uçak, jet, helikopter ve diğer hava araçlarını kullanma konusunda diğer karakterlerden daha iyidir. Franklin ise otomobil ve motosiklet sürme konusunda diğerlerine göre çok daha ustadır. Oyuncular karakterler arasında geçiş yapabilme imkanına sahip olacaklardır. Karakterler arasında geçiş yapılırken oyuncunun kullandığı karakterden Google Earth benzeri bir haritaya doğru uzaklaşıp diğer karaktere zoom yaparak geçiş yapılacaktır. Karakterler arası mesafe ne kadar kısa ise geçiş işlemide o kadar kısa olacaktır. Oyunda jet ski sürme, uçuş challenge’larına (uçuş okuluna benzer ölçekte uçak müsâbakaları) ve off-road müsâbakalarına katılma, paraşütle atlayış, akrobasi, yoga, triatlon yapma, tenis oynama vegolf oynama gibi birçok küçük etkinlik mevcuttur. Her bir karakterin ayrı hobileri vardır.
    GTA IV'da seriye giren mobil telefon da bu seride biraz değiştirilmiş bir biçimde yer alacaktır. Mobil telefon daha çokinternete bağlanmak için kullanılacak. iFruit isimli yeni telefondan resimler çekip Rockstar Social Club‘a yükleyebilme olanağı sunulacak. Telefonda aynı zamanda kamera, internet, kişiler, sosyal medya, bir takvim ve bitirilen bir görevi tekrar yapabilme olanağı sunan bir uygulama yer almaktadır. Ve aynı zamanda iFruit akıllı telefona indirilebilir.
    GTA V'de önceki serilere göre daha çok araç bulunacak.[18] Önceki serilerdeki kontrol sistemi, hemen hemen bu oyunda da aynı şekilde olacak. Ayrıca, Max Payne 3'deki multiplayer moduna benzer bir çoklu oyuncu moduolacaktır.
    Oyunun haritasının Red Dead Redemption, Grand Theft Auto: San Andreas ve Grand Theft Auto IV oyunlarının haritalarından daha büyük olduğu açıklanmıştır.Oyundaki haritalardan birisi ise,çöl arazili olan Manhunt adlı oyundan bildiğimiz carcer city olarak geçmektedir. Bazı özel korumalı bölgelerin dışında oyunun tüm haritası açık olacak ve başlangıçtan itibaren tüm haritayı gezmek ve keşfetmek mümkün olacaktır. Oyundaki coğrafi alan büyük ve geniştir. Dağlar, nehirler, göller, okyanuslar, askeri üsler, plajlar, tarım arazileri, ormanlar, çöller ve yoğun kentsel ortamlar mevcuttur. Okyanus tabanı ayrıntılı ve keşfedilebilmeyi bekler bir haldedir. Dalış kıyafeti, oksijen tüpü ve palet gibi dalış ekipmanlarıyla deniz altına dalabilmek mümkün olacaktır. Deniz altında doğal yaşamda mevcuttur. Bunun yanında deniz altında batıklara ve hazinelere ve zehirli mantarlara rastlamak mümkündür.
    GTA San Andreas'taki istatistik özelliği bu oyunda da yer alacaktır. Her bir karakterin istatistik özellikleri bulunacaktır. Dayanma gücü, dayanıklılık, hız, araba sürüşü, nişancılık ve “özel yetenekler” gibi istatistikler; sürüş, koşu, atış vb. gibi aktiviteleri yaptıkça artış gösterecektir. Yine San Andreas oyununda olduğu gibi bu oyunda da ev, garaj, işyeri satın almak veya kiralamak mümkün olacaktır. Taksi firması, tekne limanı, gece kulübü, golf sahası vb. gibi işyerleri oyuncular tarafından satın alınabilecek ya da kiralanabilecektir. Önceki oyunlarda da olduğu gibi, karakterlerin saç, kıyafet ve dövmeleri özelleştirilebilecektir. Yine otomobiller ve motosikletler Los Santos Customs adlı dükkânda modifiye edilebilecektir. Oyunda silah menüsü önceki oyunlardan çok farklı bir şekilde tasarlanmıştır. Red Dead Redemption ve Max Payne 3 oyunlarındakine benzer bir şekilde silahlar artık dairesel bir menüden seçilecektir. Silahlar,lazer görüşü, dürbün, susturucu, fener ve çeşitli yüksek mermi kapasitesine sahip şarjörlerle modifiye edilebilecektir.Oyunda aynı zamanda lipsync özelliği de bulunacaktır.

GTA Online (GTA V Online)

Grand Theft Auto V için yeni multiplayer modu, Grand Theft Auto Online adı altında olacaktır. Multiplayer modu daha öncekilerden gelişmiş durumdadır. Oyunun multiplayer modu, serinin bugüne kadar yapılan en büyük multiplayer modu olacaktır. Max Payne 3'teki çoklu oyuncu moduna benzeyecektir.
    Crew ismi verilen ve ilk olarak Max Payne 3′te aktif edilen online çete sistemi GTA V multiplayer modunda da olacaktır. Böylelikle oyunu oynayanların Rockstar Social Club ile oluşturdukları veya üye oldukları çeteler, multiplayerda yer alacaktır. Oyuncular en fazla beş çeteye ya da ekibe üye olabilirler. Görevleri tamamladıkça deneyim puanı kazanırlar.
    Grand Theft Auto Online Character Creation System (Grand Theft Auto Online Karakter Yaratma Sistemi) isimli özellik sayesinde oyuncular, multiplayer karakterini baştan aşağı yaratıp özelleştirebileceklerdir. Tek kişilik modda karakter değiştirme menüsünde yer alan; Franklin, Trevor, Michael haricindeki ana karakterlerin dışında multiplayer karakteride bulunacaktır. Üç ana karakter haricinde bu karakter seçildiğinde, oyun multiplayera giriş yapacaktır. Multiplayer moduna geçiş yapmak önceki oyunlardan daha kolay bir vaziyettedir.
    GTA V Single Playerdaki Ana karakterler ve yan karakterler görev vermektedir.
    Gta 5 Heist modu konsollar için 10 Mart, PC için 14 Nisan'da çıkacaktır.

Gelişim

Haziran 2011'de, GTA V nihayet resmi olarak duyuruldu. Oyun, PlayStation 3 ve Xbox 360 konsolları için çıkarılacaktır. 2 Temmuz 2013 tarihinde, Rockstar, GTA V'in 8 GB’lık yükleme alanına ihtiyaç duyacağını açıklanmıştır. Oyun, PlayStation 3 için tek bir disk ile (Blu-ray)[23], Xbox 360 platformunda ise iki disk ile (DVD) ile birlikte gelecektir. 4 veya 8 GB’lık Xbox 360 kullanıcıları ise, en az 8 GB boş alanı, 16 GB büyüklüğü ve 15 mb/sn okuma hızı olan bir USB bellek veya harici sabit disk ile gerekli alanı yaratabileceklerdir.Yapımcı Dan Houser, oyundaki görev müzikleri için, önceki Rockstar yapımlarından Red Dead Redemption ve Max Payne 3 oyunlarından ilham alınacağını, serinin geleneksel radyo istasyonlarının oyunda kalacağını açıklamıştır. Ağustos 2013'te, oyunda yer alacak müzik listesi Rockstar Games tarafından yayınlanmıştır. Listede Britney Spears’tan Snopp Dogg’a kadar birçok popüler ismin parçaları bulunmaktadır. Oyunda yer alan bu şarkılar toplam 1.4 GB’lık yer kaplamaktadır. Müzik türleri Old School Hip-Hop, Rap, Classic Rock, Modern Rock, Pop, ve Elektronik tarzlar ve Kavinsky, Flying Lotus gibi isimlerin yer alacağı djlerin radyo istasyonları olacaktır.[30] Oyunda toplam 17 adet radyo istasyonunun yer alacağı açıklandı.
    GTA V sanat yönetmeni Aaron Garbut, GTA V'in yapımı ve tanıtımı için toplamda $ 265,000,000 harcandığını söyledi. GTA V maliyeti ile Avatar, Avengers gibi Hollywood filmlerini geride bıraktı. Rockstar’ın kurucularından ve başkan yardımcısı Dan Houser, Eylül 2013 tarihinde yaptığı açıklamada, GTA V'in 100 saat uzunluğunda olacağını açıkladı.

Pazarlama

Rockstar Games 25 Ekim 2011 tarihinde, Twitter sayfası üzerinden, GTA V oyununa ait olan bir logo yayınlamıştır. Rockstar 3 Kasım 2011 tarihinde, GTA V'in yapılan tüm oyunlar içinde en büyüğü olacağını açıklamıştır. 29 Ekim 2012 tarihinde GTA V'in 2013 İlkbahar'ında çıkacağına dair tahmini görüntüler yayınlanmıştır. Ancak daha sonra tarih, 17 Eylül 2013'e ertelenmiştir.
    2 Nisan 2013 tarihinde, resmi oyun kapağı yayınlanmıştır. Rockstar Games tarafından 9 Temmuz 2013 tarihinde, 4 dakika 51 saniyelik bir video yayınlanmıştır. Yayınlanan videoda, oyun içinden materyaller, oynanış şekli, karakterler, araçlar, çatışmalar ve birçok ayrıntı mevcuttur.
    Vgchartz.com sitesinden alınan bilgilere göre oyunun ön siparişlerinin bir buçuk milyonu geçtiği bildirildi.[43]
    Eylül 2013 tarihinde oyunun resmi haritası yayınlandı.

Eleştiriler

Oyunda Azerbaycan özel hizmet organlarının casusu Tahir Cavan amacına ulaşmak için istenilen araçları kullanıyor. Tahir Cavan sonda öldürülüyor. Bu nedenle oyun Azerbaycanda eleştirilmişdir. "Kafkazskaya politika" sitesinin baş editörü Beslan Uspanov ise Azerbaycanlıları şerefini koruyan bir halk olarak nitelendirerek, oyundaki "casus"un bu değerleri altüst ettiği kanısında.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri:
    İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2 İşlemci: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz RAM: 4GB Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11) Ses Kartı: 100% DirectX 10 destekli Boş Alan: 65GB Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:
    İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1 İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs) RAM: 8GB Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB Ses Kartı: 100% DirectX 10 destekli Boş Alan: 65GB  
    -Alıntıdır-
  10. Beğen
    DragonSoul reacted to Megumi in 'Paint' çizimlerim   
    1. çalışmama yarım saatten fazla uğraştım ve gölge aydınkatmaları ileri götürdüğüm için ben bile güzel buldum açıkcası :D Teşekkürler
  11. Beğen
    DragonSoul got a reaction from Megumi in 'Paint' çizimlerim   
    Paintle bu kadar olacağını hiç tahmin etmezdim, güzel olmuş yani.Özellikle 1. çalışmanı beğendim.
  12. Beğen
    DragonSoul reacted to Megumi in 'Paint' çizimlerim   
    Merhaba!
    Paintten çizmeye başladım ve henüz acemiyim   :D (Paint , evet hani şu windowsunuzda boş boş duran arada canınız sıkıldığında boş boş karalamak için kullandığınız alet .) Bu gün bir kaç çizimi mi yayınlamak istiyorum eğer kendimi daha da geliştirirsem devamını da atmayı planlıyorum :D Bu arada yanılmıyorsam paint çizimlerini atan ilk kişi benim  B)

Genelde kendi hayal gücümle bir şeyler yapmaya çalıştım. Animeden alıp çizmek hoşuma gitmiyor nedenini sonradan söyleyeceğim.

Bu kendi hayal ürünüm olan karakterlerden biri.

Buda

Buda

Buda kendimce göz çizimlerim .

Sakura Haruno - Naruto

Öncelikle bu karakteri atıp atmamak arasında çok gelip gittim , nedeni çizim farkları aşırı derece de belli oluyor. Buda benim hoşuma gitmeyince kendi hayal ürünlerime bırakıyorum elimi  :D

YENİ

Miku'suz olmaz tabi u.u ( Resim biraz fazla büyük oldu, sorun olmaz umarım. Küçültemedim, küçültünce abuk subuk bir şeye dönüşüyor o.o)

Ve buda.. yine kendi hayal gücüme bağladığım bir karakter
    Farkındayım genelde çizimlerim hep aynı duruş ya da benzer bir şekli oluyor, çizdiğim alan sınırlı olunca maalesef ki bu kadar olmak zorunda ^^
    Kötü veya iyi yorumlarınızı saklamayın  ^_^
  13. Beğen
    DragonSoul got a reaction from 1uberhunter1 in Dynasty Warriors   
    Oyun tanıtımı için sağolasın , bu sıralar single player oyunlara takıldım :D Bu seriyi hiç oynamadım direk 8'i mi oynayayım yoksa senin önerdiğin var mı? Bir de single player olarak oynayabiliyoruz demi , indiririm şimdi bir de internet bağlantısı isterse kötü olur :)

Bunun gibi başka oyunlar da varsa onları da tanıt , bizim de haberimiz olsun :D
  14. Beğen
    DragonSoul got a reaction from Strix. in Karakterler için Slogan uyduralım   
    Aklıma bir tane daha geldi, Eren "Bugün kendimi dev gibi hissediyorum " :)
  15. Beğen
    DragonSoul reacted to SiyahDranza in Karakterler için Slogan uyduralım   
    Gintoki
    İşi bilecen işe gitmiycen
    Zeref
    Ölüm ölüm ölüm, ölüm dediğin nedir ki gülüm ?
  16. Beğen
    DragonSoul reacted to Strix. in Karakterler için Slogan uyduralım   
    Naruto: '' Naruto Ramene tat kat! '' :D

17. Beğen
    DragonSoul got a reaction from イラル in Amatör çalışmalarım   
    Sonlara doğru geliştirmişssin.Tokyo Ghoul'deki karakteri beğendim.
  18. Beğen
    DragonSoul reacted to Amygirl in Web Junkie [Bir NEET Belgeseli]   
    How do you de-programme a teenager?

Yapım Yılı:2013
    Ülke: Çin
    Yönetmen: Hilla Medalia, Shosh Shlam
    Imdb puanı : 6.3

DSM.. Türkçe Açıklaması ile : Mental Bozuklukların Tanısal ve Sayımsal El Kitabı
    Tüm dünyada psikiyatri için bir klavuz olarak görülen bu kitap psikiyatrik hastalıkları sınıflandırır ve belirlediği tanı kriterleri ile psikiyatrlara tanı koymada yardımcı olur. Belirli dönemlerde güncellenen bu kitabın en son beşincisi çıkarak DSM - 5 olarak yayınlanmıştır.
    İnternet bağımlılığı rahatsızlığı 1995'te Ivan Golberg tarafından ortaya atılmıştır. İnternet bağımlılığının hastalık olarak kabul edilmesi gerektiğini savunan bir çok bilim adamı bulunmakta iken DSM 5' te bir hastalık olarak kabul edilmemektedir. Ancak DSM 6 da kesinlikle hastalık sayılacağı aşikar :)

Çin internet bağımlılığını bir problem olarak gören ve bunu ele alan ilk ülkedir. Hükümet bunu tıbbi bir hastalık ve sosyal bir problem olarak görüp bu konuda çalışmalara başlamıştır.

Bu çalışmalardan en çarpıcı olanı askeri kamp niteliğinde olan internet bağımlısı olarak adlandırılan 13-18 yaş arasındaki çocukları alıp onları eğiten bir birlik oluşturmasıdır.

Tahmin ettiğiniz üzere bu kampa hiçbir genç kendi isteği ile başvurmuyor :D Bu gençler çoğu kez zorla bu kampa getiriliyor.. Hatta bayıltılıp getirilen çocuklar bile var :D Bu bağımlılar bizim ülkemizde olmayanlardan :D Okulu ve işi bırakanlar çok sayıda.. Hatta bir tanesi tuvalete gitmemek için kendisine hasta bezi bağlıyormuş :D 

Kampa getirilen çocuklara psikolojik destek veriliyor.. Düzenli yaşama öğretiliyor. Çeşitli fiziksel aktiviteler ve sanatsal eğitimlerle yetişkinlerce hayattan koptuğu zeka gelişimleri durma seviyesine geldiği düşünülen bu çocuklar hayata geri kazandırılmaya çalışıyor.

Gelelim bu belgeselin bizi ilgilendiren kısmına.. İnternet bağımlılığının temelinde pronografizm, mantık dışı oyun tutkusu ( Dota, LOL cart curt), sosyal paylaşım siteleri ve web günceleri yer almakta... Bunun yanında yabancı ülke yapımı dizi film tutkunluğu da temelde bulunmakta.... Anladınız siz onu :D Belgeseli izlediğinizde kamptaki çocukların çoğunun aslında koyu bir otaku olduğunu göreceksiniz :D Hatta bir tanesi belgeselin bir kısmında hayali bir karaktere ( Hatsune Miku olduğunu tahmin ediyorum :D ) aşık olduğunu söylemekte :D 

Sıkmayan ve bu işin ne kadar ciddi olduğunu gösteren bir çalışma... Belgesel tüm çıplaklığı ve objektifliği ile çekilmiş.. Hatta bir kaç öğrencinin kamptan kaçıp yakalanmasına bile şahitlik ediyor :D

İnternet bağımlılığı daha doğrusu bağımlılık kişinin kendi kendi ayakları üstünde yaşaması için yapması gereken görevleri engellediği ve kişinin toplumsal bir öğe olarak kaybolmasına neden olduğu için evet bir problem... Açıkçası bir ebeveyn olsam belli bir yaşa gelmiş ona verdiğim eğitim fırsatını değerlendirmeyip okula gitmeyen işe gidip aile ekonomisine katkıda bulunmayan NEET bir çocuğum olsa evde barındırmam diye düşünüyorum :D Acımasız admin :D 

Ancak insan düşünüyor ve üzülüyor.. Hele de belgeselin fragmanın birindeki annenin sözleri çok değişik: Odasından gelen klavye seslerini duydukça kahroluyorum!!!

Belgeselin Fragmanı:

Belgeselin resmi web sitesi:

http://webjunkiemovie.com/

Belgesel 2014 Sundance Film Festivalinde ödül almıştır.
  19. Beğen
  20. Beğen
    DragonSoul got a reaction from Tronuen in Karakterler için Slogan uyduralım   
    Aklıma bir tane daha geldi, Eren "Bugün kendimi dev gibi hissediyorum " :)
  21. Beğen
    DragonSoul reacted to murasaki in Küçükken Oynamayı En Sevdiğimiz Oyuncak   
    En sevdiğim oyuncak peluş bir inekti. Adı Mömö idi. Onunla oynamasam bile en sevdiğim oyuncağımdı.  :hehe-onion-head-emoticon: Nedenini ben de bilmiyorum.
  22. Beğen
    DragonSoul reacted to Obito is Mad in Karakterler için Slogan uyduralım   
    - Hiç bizimkini yediniz mi ? - ichiraku ramens 1910'dan beri..
  23. Beğen
    DragonSoul reacted to AlucardHell in Karakterler için Slogan uyduralım   
    Yagami Light ''Adını yazdım koçum'' :D
  24. Beğen
    DragonSoul reacted to MiranamiTsuki in Karakterler için Slogan uyduralım   
    Elric Kardeşler
    "Elricler Simyacılık... 1909'dan beri"
    -Köstekli saat tamiri yapılır-
  25. Beğen
    DragonSoul got a reaction from mustafalrsm in 9. Uluslararası MANGA Yarışması - 27 Nisan 2015 - 12 Haziran 2015   
    İyi tespit :D

Bu arada forumdan bu yarışmaya yetenekli çizimci ve senarist arkadaşların katılmalarını bekliyorum şahsen.

.:asci:., 02 May 2015 - 12:27 AM tarihinde, yazdı:
     Bi dakika ödül kısmı ben yazdıktan sonra eklendi değil mi? Kendimi şizofren gibi hissetmek istemiyorum  :D

edit: Ben de tam okumamışım :P
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.