Jump to content

DragonSoul

Üyeler
  • İçerik sayısı

214
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    DragonSoul reacted to MiranamiTsuki in Tsuki'nin Projeleri (Güncellendi: 05.07.15♥)   
    Merhaba!
    Yaklaşık 3 yıldır ciddi ciddi resim çiziyorum. Birçok şey biriktiği için hepsini burada paylaşamayacağım. Ama ilgilenenler deviantartıma ya da instagramıma bakabilir.
    Ayrıca resimlerimde gerçek insan çizimleri ve yanına resmini koyduklarım hariç referans almıyorum.
    Projelerim:
    Mitolojik Naruto Kızları Projesi

Efsanevi Sahneler Projesi

Edward Elric // Again

Akihito&Mirai // Daisy

Eren Jaeger // The Eye

Yapım aşamasındakiler ve aklımdaki fikirler için deviantart jurnalime bakabilirsiniz -> http://miranamitsuki.deviantart.com/journal/Legendary-Scenes-Project-522106215
    Tükenmez Kalemi Sevme ve Sevdirme Projesi

Wonder Woman

Lavi

Allen

The Tanaka

Deidara

Mikasa

Snow White-Death Note crossover

Uta

Kageyama

Inuyasha-Kikyo

Misa Misa

Bu SuiKa aşkım lise versiyonu. Suigetsu'ya inen sıkı tokat!!! 1 saniye sonra

Sakura Temalı Resim Yarışmasını Kazanmak İçin Elinden Geleni Ardına Koymama Projesi

Akatsuki Posteri Projesi 2013 Ekim

İkinci Akatsuki Posteri Projesi (Yapım aşamasında)

Eskiden Düşman Olduğu Suluboyaya Aşık Olma Projesi

Ve Naruto Gaiden sayesinde sevdiğim Sakura ve sarılmak istediğim kızı

Irina - Karasuma ♥

SuiKa Festival

Güzel Gurme Tsukiyama

MikaRen

Çiçekli taç perisi içime oturunca çizdiğim Geyik Luhan, Sasuke ve Selena Gomez

Marker Alınca Kolay Alışabilmek İçin Şimdiden Keçeli Kalemle Çalışma Projesi

Orihime

Sketches ve Kuruboya
    Türkçesi ne bunun?

Ciel

Kotetsu T. Kaburagi

Derste öylesine çizilen Misa vs Ciddi çizilen Misa (Oyum derstekine)

Derste öylesine yüz çalışmak için çizdiğim kız

Ciel Phantomhive

Inoue Orihime

Armin Arlert

Lanet olası güzellikteki Tifa. Hayır ne kıskanıyım? :depressed2-onion-head-emoticon:

Hızlı bir Lana Del Rey çizimi. Tek ton kurşun kalem boyama üstünde sadece silgi kullanarak saç çizme alıştırması.

Hayatımda ilk defa detaylı metal çizdiğim için beni baya yoran ve zırhı bitirince ruhum çıktığı için yüz sönük de kalmış olsa şu sıralar göz bebeğim olan
    "Gılgamış Cosplayi Yapan Kise"

Instagramdaki iyi bir arkadaşım için çizdiğim Allen.

Doll Sakura

Gandalf Orihime - Mizah anlayışım yine yakıyor

200 Pounds Beauty'den Kang Hanna/Jenny. En sevdiğim film olur. Gerçekten bir "fikri" olan bir filmdir. Ayrıca bu bir yürüme çalışması.

sorularıma doğru cevap veren bir Twitter arkadaşıma çizdiğim Clare

OTP Corner Projesi

Ve en sevdiğim Naruto kızı olan Karin ♥

Ve en sevdiğim couple'ım!☆☆☆
    My One True Pairing!!

Picolo-kun Color Challenge
    Madam Red

Nami

Kise

Picolo-kun için çizilen Maleficent.

Hareket çalışması

Erkek saçı çalışması

Gerçek İnsan Çizimlerim

Sunny

Avril Lavigne

Bu kadının burnunu ve burnunun altındaki girintiyi çizmeye bayılıyorum *weird artist*
    Marilyn Monroe

Luhan 2013 vs 2014 çizimim. Şahsen standartlarımın altında. Daha iyi yapabilirdim -Üvey evlat Luhan-

Deviantart -> miranamitsuki.deviantart.com
    İnstagram -> www.instagram.com/miranamitsuki
    Sayfa düzenlendi. Teşekkürler FLMN
  2. Beğen
    DragonSoul reacted to DHspark in ANİME KOMEDİ 13.04.2014 (2)   
    Arkadaşlar bu hafta One Piece den Sanji Kun'un fantastik hayali Kuruko no Basket 'ten Kuruko ile beraber :) (tek sayfa)
    Bleach'te yeni kaptan alımı. Çok ünlü ve bilindik bir kaptan.(2 sayfa)
    Kaichou Wa Maid-Sama'dan Usui Türkiye'de bir okula nakil olursa? :o :D (5 sayfa)
    Bu hafta tek sayfalık Naruto'da vardı ama çok hoşuma gitmedi sonra yeni bişey aklıma geldi ama zaman kalmamıştı. Haftaya üç sayfa Naruto var.
    Umarım beğenirsiniz...
    ONE PİECE
    Sanji ve Kuruko

BLEACH
    Yeni Kaptan

Kaichou Wa Maid-Sama
    Nakil Öğrenci

3. Beğen
    DragonSoul reacted to Huseyinekrem in Counter Strike : Global Offensive   
    Yok wall değil ya :D Oyun içinde eski maçlarını izleme kısmı var orda bu şekilde gözüküyor. Yoksa ben sesleri dinleyerekten yapıyorum :D
  4. Beğen
    DragonSoul reacted to Tigergirl in Mavi Manga   
    Selam herkese biz geldik :D Öncelikle grubumuzdan biraz bahsedeyim şimdilik 4 kişilik çekirdek bir grubuz(Eva,Psykhe,Sumire,Tigergirl) ve daha yeni açtık grubumuzu :) İkinci olarak "Neden Mavi?" sorusunun cevabını verelim. Mavi'yi seçme sebebimiz çok sıradan ve basit gelebilir fakat gayet açık ve net o da biz Mavi'yi seviyoruz! : :)Bu işe girişmemizin sebeplerine gelince; 1-Tamamen mangalarla birlikte mutlu olmak,  2-Keyifli zaman geçirmek, 3-Dostluğumuzu pekiştirmek, 4-Mavi Manga'ya verdiğiniz ya da vereceğiniz destekle de bu yolda ilerleyip, kaliteli işler, kaliteli projelerle sizlerle birlikte olmak.

Projelerimiz:
    Akaki Tsuki no Meguru Koro
    Blue
    Youth Gone Wild

Aramıza Çevirmen veya editör olarak katılmak isteyen arkadaşları sitemize bekliyoruz Bize Ulaşın bölümünden mail yoluyla bizimle irtibata geçebilirsiniz

Site adresimiz: https://mavimanga.wordpress.com/

Facebook adresimiz: https://www.facebook.com/pages/Mavi-Manga/1383105638680942
  5. Beğen
    DragonSoul got a reaction from osubusu in çalışmalarım (fan art, sketch, character design)   
    Herkes genellikle birinciyi beğenmiş ben de birinciyi beğendim ama bence ikinci çalışman da harika olmuş.Işığı çok iyi belirtmişsin bu da yüz hatlarını mükemmel bir şekilde ortaya çıkarmış.Forumda yetenekli arkadaşların sayısı her geçen gün artıyor bu da iyi bir şey :) Çalışmalarının devamını bekliyorum, özellikle karakalem çaışması yapsan harika şeyler ortaya çıkacak gibi :)
  6. Beğen
    DragonSoul reacted to Rofh in Şimdiye Kadar İzlediğiniz En Gerçekçi Animeler   
    http://www.turkanime.tv/anime/rainbow-nisha-rokubou-no-shichinin
  7. Beğen
    DragonSoul reacted to Saritabak in Yeni Başladığım Karakalem Çizimlerim (+1 Resim) [GÜNCELLENDİ 10.04.15]   
    Monkey D. Luffy (İlk çizimimdir, dikkate almayınız : : :D

Roronoa Zoro (Çıraklık Eserimdir )

ve Kızıl Saç Shanks 

ve ilk dijital çizimim TONY TONY CHOPPER!  10.04.15

Yorumlarınızı bekliyorum, yeni çizimlerim de yakında gelecektir

Hepinize Teşekkürler :)
  8. Beğen
    DragonSoul reacted to AdminSlayer in 2015 ToruCon Ankara - Sülalecek Oradayız!!   
    2014 İstanbul'dakine gidecektim ama hem bizden falan gelen yoktu hem de bir anda işim çıkıverdi, gidemedim. Bu seferkine giderim umarım. Hem ailemi de ziyaret etmiş olurum :) 

Simit cosplay'i ile geleceğim. Birisi de çay cosplay'i ile gelirse güzel bir çift olabiliriz. Üçgen peynir cosplay'iyle de aramızda girebilirsiniz  :wub:

Edit: Yalnız ben simit cosplay'i yapacağım diye atıp tuttum ama simidin ortası boş lan! Şimdi farkettim. Poğaça olsun o poğaça
  9. Beğen
    DragonSoul reacted to Kaxell in 2015 ToruCon Ankara - Sülalecek Oradayız!!   
    Daha detayları belli olmasada 2-3 MAYIS tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi'nde yapılacakmış .

Buyrunuz Facebook sayfası :https://www.facebook.com/events/1405201296451602/?ref_newsfeed_story_type=regular
    Bilgi geldikçe güncellerim. Geçen ToruCon'a gidemediğime çok pişman olmuştum.
    *Bayat espiri geliyordu bakın zor tutuyorum kendimi. Tutamadım ama spoilera aldım sorumluluk sizin*

Bu arada gelmek için cosplay yapmanıza gerek yok. Gelin yeter.

Bir de tatlı bir bilgi vereyim. Toruko Japonca'da Türkiye demek. Con ise İngilizcedeki "convention" dan geliyor. Bu tarz etkinliklere takılan ad.

PS: Eğer etrafta Sora (NG:NL) t-shirt'ü giymiş ve garip garip hareketler yapan birini görürseniz işte o benim. Kafama İnori peruğu da takabilirim. Belli olmaz..
  10. Beğen
    DragonSoul reacted to DHspark in Türkiye'deki manga çalışmalarını takip ediyor musunuz?   
    sen sırayla sormuşsun soruları bende sırasıyla cevap vereyim

1-Manga çizimiyle uğraşıyorum. Kurgular birçok şekilde hayata geçirilebilir bunlardan biri de mangadır. Bende manga çizerek bazı hikayelerimi somutlaştırmayı istedim. Şu an istediğim seviyede değilim fakat yavaş yavaş geliştiğimide hissediyorum. Bir kaç projem var çizmek istediğim onları çizme uğraşındayım. Mangayı bir gelecek olarak görmüyorum. Ciddi anlamda bir uğraş olarakda görmüyorum benim için uğraşmayı sevdiğim bolca vakit ayırmaya çalıştığım bir hobi gibi.

2-Ülkede bir kaç deneme olmuş fakat belli başlı bazı sorunlardan dolayı ilerleme katedikememiş. Çünkü manga zor bir iş ve çok fazla emek gerektiriyor herhangi bir karşılık almadan bu işi sürdürmek kolay bir şey değil. Ayrıca bu arkadaşların temel sorunlarından biri de kurgu eksikliği. Herkes meselenin çizimde olduğunu düşünüyor bu bence çok yanlış bir bakış açısı çünkü bir manga çizeri çizim seviyesinin yanında muhakkak iyi bir yazar, iyi bir kurgucu olmak zorunda çünkü okuru sürükleyen çizimin kalitesi değil kurgunun derinliği ve işlenişidir.

3-Kaliteye ancak çok fazla çalışmayla, denemeyle ulaşılabilir. Şu an ülkede manga üzerinden konuşursak desteklenecek düzeyde bir eser mevcut değil. Çünkü kalite talebi doğurur ve talep olunca manga çizerleri ve dolaylı olarak mangalarda çoğalır.

4-Ülkedeki tüm manga çizerlerini destekliyorum. Hepsinin iyi yerlere gelmesini istiyorum. Bu ülkedende kült eserlerin çıkmasını parlamasını çok isterim. Manga bastıran birininde mangasını alarak destek olmak isterim fakat bu hatır işi olmamalı yani sırf bu ülkeden bir vatandaşım diye mangasını almak istemem benim için çizerin uyruğu önemli değil kaliteye bakarım. Sonuçta bu karşılıklı bir alış-veriş olayı aldığım şeyden zevkte almalıyım, fayda da görmeliyim.

Arkadaşların bu işi sadece Japonlar iyi yapar laflarına katılmıyorum, bu önyargılı bir bakış açısı bence. Çünkü gerekli kaliteye ulaşabilmiş herkes manga çıkarabilir. Örnek veriyorum bu biraz da bir şarkıyı asıl söyleyen sanatçıdan başka bir sanatçı söylediğinde -hatta daha iyi söylese bile- ilk söyleyen eser sahibinin söylediği kadar hoşumuza gitmemesi gibi. Yani içimizden biri gerçekten kaliteli bir eser yapsa ve bunun Japon yapımı olduğunu söyleyip okuyuculara okutsak (eğer gerçekten kaliteliyse) aradaki farkı anlamayacaktır. Bu bilinç altımızdaki bir kalıplaşmış olgu bence.

Şu vakitten sonra kalkıp Japonya nın 30-35 yıllık manga kültürüne ulaşmanın imkanı yok zaten sadece kaliteli özgün eserler verilerek okuyucuları manga sanatına çekmek ve bir ortam oluşturabilmek mümkün.

göz atamak istersen bu da çalışmalarımı yayınladığım facebook adresim: https://www.facebook.com/DarkHallArtworks
  11. Beğen
    DragonSoul reacted in Türkiye'deki manga çalışmalarını takip ediyor musunuz?   
    1939 yıllarından beri  Marvel ve DC halen çizgi roman çıkarıyor ve çıkarmaya devam edecek. O yüzden asıl Japon değil Amerikan Çizgi Romanları daha çoktur lakin senin takıldığın ortam Japonlar üzerine kurulu olduğundan sana öyle geliyor. Nereden bakarsam bakayım Japonlar bu işte bir DC ya da Marvel değil. 

Amerikalıların yaptıklarını takip etmediğim için anime(çizgi film/dizi ya da cartoon) konusuna girmiyorum çünkü bilgim yok ve takip etmiyorum.
  12. Beğen
    DragonSoul reacted to Barış D. Baryshx in Türkiye'deki manga çalışmalarını takip ediyor musunuz?   
    Manga ve anime olayı japonlara özel değil ama onlar harici yapanlar aynı tadı veremiyor, birde manhwa var işte. Türklerin ve diğer ülkelerin harcı değil bu işler, kültür işi, yapsalar nile çakması olmaktan öteye gitmez gitmiyorda (Örnek; Avatar). Adamların kültüründe/tarihinde var.
  13. Beğen
    DragonSoul reacted to NyanCaps in NyanCaps - Türkiyenin Anime & Manga Resim Platformu   
    Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır düşündüğümüz NyanCaps projesini hayata geçirdik.

NyanCaps anime severlerin resim,gif  ve video paylaşım platformudur.

Bir nevi 9GAG sitesinin anime üzerine kurulu hali diyebiliriz. 

Caps, Gif, Wallpapers, FanArt kategorileri bulunmaktadır. Ayrıca Puan ve Liderlik sistemi bulunmaktadır

>>>>          Sizleri  Eğlenceye Davet Ediyoruz...     <<<<

Adres:  http://nyancaps.com/

14. Beğen
    DragonSoul reacted to jans09 in Anime'ye Nasıl Başladınız?   
    Rusya'da iken Koreli komşularımızın Rusça alt yazılı bir Kore dizisi getirmesi sonucu Rusçam gelişsin diye Kore diziye başladım. Tabi onların getirdikleri yetmeyince başladım arayıp taramaya. Bir Kore dizisi kanalında animeler de olduğunu ve aralarında eskiden izlediğim animeler olduğunu görünce bir bakayım dedim. orada bulunan az sayıda anime bir çırpıda bitiverince dedim bunun membaanı bulmak lazım. Bir de baktım Türkanimeye bulaşmışım bile :P

İzleme nedenim de seviyorum napiim :D
  15. Beğen
    DragonSoul reacted to kawaii kereste in Yeni Steins;Gate Animesine Yeşıl Işık   
    Okabe cehennemden çıkmış gibi görünüyor...

gerçi Beta zaman çizgisinin devamını anlatıyorsa eğer iyi bile çizmişler...

edit: şöyle tekrar bi baktım da kokaincilere de benziyomuş.
  16. Beğen
    DragonSoul reacted to osubusu in çalışmalarım (fan art, sketch, character design)   
    Merhaba, aslında fan art yapmıyorum daha doğrusu şuana kadar belli bir karakteri çizmek yerine kendim karakter çalışmaları yaptım ama bunlar da biraz manga karakterlerde çok uzak illustrasyon diyrouz onlara ama yine de ekleyeceğim, bu konuya eklemek için Elfen Lied Nyuu çalıştım fan art çalışıp yenileri de eklemeyi düşünüyorum ^_^
    normal de kuru kalemlerle eskiz çalışmayı seviyorum yumuşak etkisi hoşuma gidiyor bol tarama kullanıyorum ama anime karakterlerde güzel olmuyor daha sonra mürekkeple manga çizer gibi çalışağım sahneyle beraber çalışmak istiyorum eklerim yakında

YENİ :) Mangasında ki çizimleri çok sevmiştim pilot kalemle denedim hem taramaları denemek için Blame

Elfen Lied - Nyuu

Bana ait olanlar;

17. Beğen
    DragonSoul got a reaction from osubusu in selam   
    Hoş geldin iyi forumlar kardeşim, bu arada isim neydi?
  18. Beğen
    DragonSoul got a reaction from sphinxd in Komik Japon Haberleri   
    Kimisi açlıktan ölür kimisi tokluktan...
  19. Beğen
    DragonSoul got a reaction from Ani.Maxiventus in Komik Japon Haberleri   
    Kimisi açlıktan ölür kimisi tokluktan...
  20. Beğen
    DragonSoul reacted to veritas in En Çok Yapılmak İstenen Bitirici Anime Teknikleri   
    Bir de pazarlama okudunmu tutabilene aşk olsun

liste fena değil ama benden en büyük takdiri 1. aldı. Ben ki db hayranı olan biri değilim ama kamehamehayı her fırsatta denemişliğim var evet. Hatta zaman zaman "nan belki artık ki açılmıştır bi daha deneyeyim" bile diyorum
  21. Beğen
    DragonSoul reacted to bnymn1697 in Bir Günlüğüne Görünmez Olmak   
    sınav sorularını çalardım herhalde  :D
  22. Beğen
    DragonSoul reacted to veritas in Bir Günlüğüne Görünmez Olmak   
    Gezerdim. Hani parasız gezerdim. Yol parası vermeye uyuzum çünkü. Bende gün boyu taşıttan taşıta takılırdım. Hatta uçağa falan binerdim ilk iş. Gün bitmeden bir turlayayım diye
  23. Beğen
    DragonSoul reacted to Raven-kun' in Çizimlerimin Birkaçı ...Türk Anime Special (Güncellendi - 10.05.2015)   
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar :)
    Sizlere evde ve okulda boş vaktim olduğunda yapmaya çalıştığım fan art özgülü çizimleri paylaşmak istedim inş. beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum :)
    -Çizim kağıdım : A4
    Evde yaptıklarım:

Okulda yapmaya çalıştıklarım :P :

Benden Charmer96 Arkadaşımız için Kurome Çizimi :

Suzuya Çizimi :

Revy:
    Kuru Boyayla Yaptığım :

Photoshop İle Düzelttiğim :

Kurosaki Ve Teru :

Manga Girl :

Nichijou'dan Hakkase:

Enoshima Junko :

Shingeki No Bahamut-Genesis'den Amira :

+4 Okulda Çizmeye Çalıştıklarım [Devamı] :

Akame Ga Fan Art :

Kaneki Female Versiyonu ?? :

+2 Çizimler:
    Nisekoi :

Oregairu :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Çizimi grafik tabletle bakarak çizdim sırf Türk Anime'nin bana katkılarına teşekkür etmek için : :)İnş. beğenirsiniz :P
    Türk Anime Special :

24. Beğen
    DragonSoul reacted to sadece okan in İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler   
    http://www.turkanime.tv/anime-seri/Serial-Experiments-Lain izlerken beyniniz yanabilir xd  ve stein gate in olmaması çok şaşırtıcı :D 
  25. Beğen
    DragonSoul reacted to AdminSlayer in Selam Millet !!!   
    Forum kavimler göçü alıyor. Hoş geldin genç
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.