Jump to content

KomşununOğlu

Üyeler
  • İçerik sayısı

1436
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from Nyks in Japonya'nın Eksileri   
    Bunu foruma aylar önce anlatmaya çalıştım. Bir toplumu yaptığı hatalarla yargılayamazsınız ancak yapılan hatalar o topluma aittir. Diye.. Konu Çin'in ne kadar ezik olup Japonya'nın -resmen- üstün ırk olmasıyla ilgiliydi.
    Bu arada,
    İp man serisi de japonların Çin zulmümüne bir örnektir.
    Bu arada,
    Japonlar katanalarını savaş esirleri üzerinde denerlermiş.
    Bu arada,
    Tarihte binlerce çin savaş esiri maden ocaklarında uzun saatler çalıştırılmaları sonucu ölmüştür
    Ama gelin görün ki bu hiroşima ve nagazakideki masumların amerika tarafından katledilmesiyle açıklanamaz.
    Tıpkı Çinin bugün kardeşlerimize uyguladığı soykırım ve asimilasyonu açıklayamacağı gibi.
    Tıpkı zamanında Almanya tarafından soykırıma maruz kalan Yahudilerin bugün kardeşlerimize uyguladığı soykırım gibi.
    Tıpkı çerkes katliamı gibi balkan katliamı gibi.
    "Tıpkı Dersim katliamı" gibi.
    Ayıptır, zulümdür, cinayettir.
    Hiç bi toplumun yaptığı katliamın cezasını masumlar çekmemeli.
    Hiroşimada ödedi diyen arkadaş 'ateş böceklerinin mezarını" seyretsin. Orada bu borcu ödeyen katliamı yapanlar değil. Kadınlar, hastalar, yaşlılar ve en kötüsü de hiç günah işlememiş çocuklar..
    Yazsam kaç sayfa yazarım bu konuyu toplumun çok yanlış anladığını düşünüyorum.
    Yazacak çok şey var ancak düşünmeden dur bir dk adam haklı galiba demeden ön yargılarınızı yıkmadan okuyup yazacaksınız. Ama demek istediklerimi toplumca anladığımızda bunu bize anlatan düşman olmaz umarım.
  2. Harika
    KomşununOğlu got a reaction from AndaAtsushi in Favori yiyecek kombolarınız.   
    İlgimi çeken bir başka forum konusu daha! :D

Türk kahvesi + çikolata ile güne başlamışsam şayet,

Muz+çikolatayla kuşluk vaktimi değerlendiririm :D ( bele iyice olmus muzun üstüne benmari usulü fıstıklı çikolata gezdirmek ayrı bir lüks tabi :P)

Ondan sonra elma + limon (elmayı soyup üstüne limon sıkmak suretiyle) yemek anlam veremediğim duygularımı dizginlemek için farklı bir yöntemdir de :D

Güne bu enerjiyle başlamış genç yerinde durur mu? durmazzz :P 

Gider öğle yemeği için kendine patates cipsi alır çay demler biraz peynirle birlikte afiyetle yer :P

Gözü dönmüş S.D (18) evde; peki, halley, gofret ve cuma çıkışı hayrına dağıtılan hobileri bulursa onlardan pramit (beynine kan gidiyorsa eyfel kulesi bile) yapar
    hobileri de üstüne rendeler rivayetlere göre kendinden geçip çikolata sosu ya da vanilyalı krem şantiyle de son rötuşlarını yapabilirmiş..

Tüm bunların ardından büyük bir suçluluk duygusuyla akşam yemeğinde salata yer..

NOT: Balık ayran yoğurt diyen arkadaş yalnız değilsin bunun lezzetini sadece gizli bir grup biliyor.. :D
  3. Üzgün
    KomşununOğlu got a reaction from Perfectum in En Üzüldüğünüz An!   
    Dün akşam çekmeceyi açıp sadece balık kraker kaldığını görünce çok üzülmüştüm mesela..
  4. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from talha9696789 in İngilizce için dizi ?   
    The simpsons ı seyredebilirsin :)
    Sonraaa hint filmlerinde kullanilan ingilizce hep anlasilabilirdir
    Ama genel itibari tüm çizgi filmler cümle kalıplarına uyar kelimeler tam duyulur :)
    Avatarın iki serisini de seyredebilirsin mesela
    Not: ortalamayi 2.0 in ustune cekiyim seneye erasmusla bosna hersekteyim erasmusu da dusun :D
  5. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from crank689 in Favori yiyecek kombolarınız.   
    İlgimi çeken bir başka forum konusu daha! :D

Türk kahvesi + çikolata ile güne başlamışsam şayet,

Muz+çikolatayla kuşluk vaktimi değerlendiririm :D ( bele iyice olmus muzun üstüne benmari usulü fıstıklı çikolata gezdirmek ayrı bir lüks tabi :P)

Ondan sonra elma + limon (elmayı soyup üstüne limon sıkmak suretiyle) yemek anlam veremediğim duygularımı dizginlemek için farklı bir yöntemdir de :D

Güne bu enerjiyle başlamış genç yerinde durur mu? durmazzz :P 

Gider öğle yemeği için kendine patates cipsi alır çay demler biraz peynirle birlikte afiyetle yer :P

Gözü dönmüş S.D (18) evde; peki, halley, gofret ve cuma çıkışı hayrına dağıtılan hobileri bulursa onlardan pramit (beynine kan gidiyorsa eyfel kulesi bile) yapar
    hobileri de üstüne rendeler rivayetlere göre kendinden geçip çikolata sosu ya da vanilyalı krem şantiyle de son rötuşlarını yapabilirmiş..

Tüm bunların ardından büyük bir suçluluk duygusuyla akşam yemeğinde salata yer..

NOT: Balık ayran yoğurt diyen arkadaş yalnız değilsin bunun lezzetini sadece gizli bir grup biliyor.. :D
  6. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from LucisTenebris in En Üzüldüğünüz An!   
    Dün akşam çekmeceyi açıp sadece balık kraker kaldığını görünce çok üzülmüştüm mesela..
  7. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from typerion in En Üzüldüğünüz An!   
  8. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from Armisael in Sup!   
    Hoşgeldin burak ben de buraya kayıt olduğumda senin yaşındaydın 2 ay sonra banlanmıştım tabi :D
  9. Beğen
    KomşununOğlu reacted to Burakesan in Manga - TR ve Gerekli Şeyler arasında geçen konuşma - video hazırladım   
    Merhaba,
     bu videoda Gerekli Şeyler ve Manga-TR arasında yaşananlara değindim ve kendi yorumumu belirttim, sizlerin de konu hakkındaki görüşlerini bekliyorum. Gerekli Şeyler'in Facebook sayfası ve özür mesajı;https://www.facebook.com/gerekliseyler?fref=ts www.japonca.com.tr'de paylaşılan gönderi ve geçen konuşmalar;https://www.japonca.com.tr/gerekli-seyler-protesto/ https://www.youtube.com/watch?v=ghXr7NP0BjI Videoyu istediğiniz gibi, her yerde paylaşabilirsiniz; bir farkındalık oluşmasını istiyorum şahsen.
  10. Beğen
    KomşununOğlu reacted to Songena in Painting Exhibition (Ağ ağ ağ Konuyu Geç Açıyorum )   
    Başlığı İngilizce yazayım ki benim gibi İngilizce bilmeyenler konuya daha meraklı baksın. Önyargısı olmasın. :ph34r:
    Neyse...
    Minna İstanbul' da olan resim sergisini haber vermek için konuyu açıyorum. Kore'li ressamların eserleri sergileniyor.

SERGİ / EXHIBITION
    South Korean artists are in Istanbul.
    Chun Won Oh
    Cheul Ho Cho
    Je Nam Shin
    Mi Won Kim
    Mi Kyung Lee
    Hye Og Kim
    Byung Lae Lee
    Doo Nye Kim
    Sook Ja Kim
    Dong Hyun Lee
    Boo Kyoung Lee
    14 Mayıs - May 2015, 20 Mayıs - May 2015 KOKTEYL - VERNISSAGE PERŞEMBE - THURSDAY MAYIS 14 MAY 2015 18:00 - 20:00
    Bu kısmı Alıntı: http://www.antikhotel.com/news-tr.html
    Bu konunun bu forumda ne işi var? Tee Kore' den kalkıp gelmişler. Kalabalıklar ve katoloğa (Çok kalkteli basılmış. ) vs. çok masraf yapmışlar. Üstelik Anadolu' yu şehir şehir gezmeyi düşünüyorlar. ( Nereden biliyorum? Sergiyi açan kurs hocam. :D )
    Türkiye' yi seven ülkeden sanatçılar gelmiş, en çok da bu yüzden konuyu açıyorum. Böyle şeylere çok az ilgi var ülkemizde maalesef. Belki açtığım konunun faydası olur. :(
    Mart ayında Kyoto' da Türk sanatçılarının olduğu bianel yapıldı. Kore-Japonya ilişkileri Türkiye-Yunanistan gibi olsa da Kore' de şarkıcı olan Japon var. Resim alanında da böyledir belki? İlgi görtersek, ilgi görürüz. İleride Japon sanatçıları için konu açsam... :wub:
    Serginin konusunu son günlerinde açıyorum. Bunun için gomeen. :unsure:

Sergiye bugün gideceğim. Pembe gözlüklü, sarı-turuncu saçlı, (Evet, sarı ve turuncu saç. Ahshshs )çocuk gibi kız görürseniz o benim. (Yakamda kırmızı gül var, demiycem. Çok klişe. :P )
  11. Beğen
    KomşununOğlu reacted to quincy in Sizce Element Bükme Gerçekmi?   
    Yapabileceğimiz bu fazla ileri gidemeyiz ;

12. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from Lynx in Japonya'nın Eksileri   
    Bunu foruma aylar önce anlatmaya çalıştım. Bir toplumu yaptığı hatalarla yargılayamazsınız ancak yapılan hatalar o topluma aittir. Diye.. Konu Çin'in ne kadar ezik olup Japonya'nın -resmen- üstün ırk olmasıyla ilgiliydi.
    Bu arada,
    Bu arada,
    Bu arada,
    Tarihte binlerce çin savaş esiri maden ocaklarında uzun saatler çalıştırılmaları sonucu ölmüştür
    Ama gelin görün ki bu hiroşima ve nagazakideki masumların amerika tarafından katledilmesiyle açıklanamaz.
    Tıpkı Çinin bugün kardeşlerimize uyguladığı soykırım ve asimilasyonu açıklayamacağı gibi.
    Tıpkı zamanında Almanya tarafından soykırıma maruz kalan Yahudilerin bugün kardeşlerimize uyguladığı soykırım gibi.
    Hiroşimada ödedi diyen arkadaş 'ateş böceklerinin mezarını" seyretsin. Orada bu borcu ödeyen katliamı yapanlar değil. Kadınlar, hastalar, yaşlılar ve en kötüsü de hiç günah işlememiş çocuklar..
    Yazacak çok şey var ancak düşünmeden dur bir dk adam haklı galiba demeden ön yargılarınızı yıkmadan okuyup yazacaksınız. Ama demek istediklerimi toplumca anladığımızda bunu bize anlatan düşman olmaz umarım.
  13. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from Songena in Japonya'nın Eksileri   
    Bu arada,
    Bu arada,
    Bu arada,
  14. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from Witch in Japonca Sınıfta Kullanılan Kelimeler   
    Allah'ım!!! :crying2-onion-head-emoticon:
    Orucumu bozmuş gibi ladesi kaybetmiş gibi hissediyorum .. :desperate1-onion-head-emoticon:
  15. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from Milli Midilli in Duyunca Güldüğünüz İsimler   
    Berk Su. Böyle erkek ismi mi olur yahu? Sonra anne baba katili olunur. Yapan var siz yapmayın.
  16. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from Songena in Japonca Sınıfta Kullanılan Kelimeler   
    Orucumu bozmuş gibi ladesi kaybetmiş gibi hissediyorum .. :desperate1-onion-head-emoticon:
  17. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from mustafalrsm in Bir Bayanda Olması Gereken Saç Modeli   
    Kel olmasın yeter. (Allah'm nasıl bir yokluktayım :( )
  18. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from historianWeeb in Japonca Sınıfta Kullanılan Kelimeler   
  19. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from Nanilyas in Selaaaaaaaam :3   
    Hoşgeldin liseli ben de evde tek televizyon olduğundan kucukken ablamla ay savascilarini izlerdim :'( ben de lol oynuyorum profesyonel değilim. Ben de cümlelerin sonuna ':3' koyarım. Oha lan kayıp kardesimi buldum :D
  20. Beğen
    KomşununOğlu reacted to FuneraireS in Shingeki No Kyojin 3D Manevra Teçhizatı Satışa Çıkıyor   
    Resmi Olarak Shingeki No Kyojin 3D Manevra Teçhizatı Satışa Çıkıyor
    Sevilen shounen serisi Shingeki No Kyojin’in geçtiğimiz sene ocak ayında Osaka’da bir etkinliği düzenlenmişti. Bu etkinlikte ilk defa üç boyutlu gerçek ölçülere sahip olan Shingeki No Kyojin Manevra Seti sergilenmişti.

Satışa sunulmadığından ilgiyle ve heyecanla izledik bu gerçek ölçüdeki silahı ve sonunda hemen satın alıp gerek cosplay gerek ise evinin baş tacı yapmak için niyetlenmiş hayran kitlesine sahip seriye ait silahın kopyası gerçek boyutunda ön siparişe sunuldu.

Ön siparişlerin ve fiyat tekliflerinin başlamasıyla artan ilgi bizi bu karedeki önemli soruya götürüyor, bu muhteşem kopyanın fiyatı nedir? Movic şirketinin sunduğu ürünün fiyatı 99,800 Yen ile piyasaya sürüldü, bu da yaklaşık 2,110 TL’ye tekabül ediyor.
    Set alüminyum, plastik ve slikondan oluşup, ekranlarınızdan hevesle izlediğiniz animedeki orjinal silahın bütün iç tasarımlarına sahiptir. Merkezi 37 santim, kılıçları ise 88 santim olarak duyuruldu. Elbette yumuşak yüzeyi yüzünden bir Titan’ı kesemezsiniz ama emin olun oldukça havalı bir görünüme sahip olursunuz!
    Teslim edilebileceği ve resmi olarak internet sitelerine düşeceği tarih 2015’in Ocak ayı gibi görünüyor. Hayranları tek üzen detay satışların büyük ilgi duyulan Cadılar Bayramı’ndan sonra başlaması, daha önce Cosplayerların yaptığı daha sade el yapımı setlere kıyasla bu heyecanla bekleniliyordu ama üzülmeyin, hemen sonrasında katılacağınız her cosplay etkinliğinde bu birebir aynı silahınızı göstermek için bolca vaktiniz olacak.
    O zamana kadar spor yapmanız önerilir çünkü bu harika silahın ağırlığı tam olarak 10 kilo!
    Oldukça yüklü bir fiyat talep eden set, şimdiden hayran kitlesini cezbedecek görüntüler yayımladı.

Alıntı: AnimeFantastica
  21. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from quincy in Bizde de olsa...   
    Valla bizde de olsa dediğim tek şey balık etli japon kızları olurdu sanırım :3
  22. Beğen
    KomşununOğlu reacted to tetsuomonogatari in Anime Filmleri - öneriler   
    merhabalar,

uzun yıllardır anime izleyicisiyim. sanırım 2001 yılında, bundan 13 sene önce, lisede iken "spirited away"i izlememle birlikte kafayı bozdum diyebiliriz. tabi öncesinde her 90lar çocuğu gibi dedektif konan, sailor moon, dragon ball, tsubasa gibi klasikleri ezberlemiştim :) tabi o zamanlar anime dünyası şimdiki gibi değildi. anime izlemenin tek yolu show atv star gibi kanalların japonyada olay yaratan animeleri satın almasıydı. pokemon ya da şeker kız candy gibi animeler bu sayede çok geniş kitlelere ulaştı.

ama her zaman film açısından bakınca animasyon dünyası biraz geride kaldı. yani amerikan animasyonları her zaman kendine kolay yer bulurken, pek de para getirmeyen film sektörü japonyada bile emekleyerek ilerledi. yine de miyazaki, takahata, oshii ya da yakın zamanda hosoda gibi isimler sayesinde anime sektörü sinema anlamında da güzel yerlere geldi.

ben de oturdum ve dizileri bir kenara bırakıp sadece anime filmleri ile ilgili bir site yapmaya karar verdim. böylece naruto, bleach ya da attack on titan gibi güzel animeleri izleyen seyircilere sevebilecekleri, sevgilileri, arkadaşları ile izleyebilecekleri anime filmlerini bulabilecekleri bir database yaratmak istedim.

bu da sitemin kendisi:
    http://animefilmleri.blogspot.com.tr/

yorumlarınızı, geri dönüşlerinizi bekliyorum. yeni film yorumları yaptıkça da up etmeyi düşünüyorum. izlemediğim anime filmi azdır ama yine de çok bilinmeyen ama izlenmesi gerektiğini düşündüğünüz animeleri, imdb linki ile bana gönderirseniz sevinirim.

dikkatinizi çekerim, izlemek isterseniz diye en alta turkanime.tv linklerini de koyuyorum. böylece bu güzel animeler, turkanime.tv sayesinde bir tık uzağınızda :)

sevgiler

tetsuo monogatari
  23. Beğen
    KomşununOğlu reacted to Ghettosan in ( 13 / 13 ) Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken   
    Anime Adı : Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken
    Anime Türü : Yaşamdan Kesitler, Komedi, Romantizm, Seinen
    Bölüm Sayısı : 13 / 13
    Yapım Yılı : 2014
    Çevirmenler : Ghettosan
    Düzenleme : Ghettosan
    Özet: Otaku bir koca ve çalışkan bir eşin günlük yaşamlarını anlatan bir seridir.
      Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

24. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from °•°NekoAiri°•° in Cosplay yapmak isteseymiş keşke bu kadın. :)   
    Bu kadın cosplay yapsa animeler yasaklanır mangalar yakılır japonyaya savaş açalar bro
  25. Beğen
    KomşununOğlu got a reaction from torotoro in Cosplay yapmak isteseymiş keşke bu kadın. :)   
    Bu kadın cosplay yapsa animeler yasaklanır mangalar yakılır japonyaya savaş açalar bro
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.