Jump to content

Lethal

Üyeler
  • İçerik sayısı

1144
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Lethal got a reaction from Te10man1110 in Ecchi FC [+18]   
    Başkan 46 kişi sessiz sessiz konuyu okuyo valla ne abazalar ya :D :P

Not: Video bir kaç animenin bazı kısımlarından oluşuyor, Animelerin isimleri videonun altında ki "Hakkında" bölümünde yazıyor.
  2. Beğen
    http://www.youtube.com/watch?v=vbvvq26ni1I

http://www.youtube.com/watch?v=QxIhCH1TJBQ

Bende tam bir kaç amv atıyodum.
    Sağol bu arada :D
    Hergün amv ve resim paylaşımları yaparım :)
  3. Beğen
    Lethal got a reaction from Felix in Ecchi FC [+18]   
    Rica ederim, işimiz bu yapıcak birşey yok kalkındırma başkanıyım ben ! (Gaza geldim) :D

Yazarken türkçe yazmamıştım ama neeeeyse :P :D bende iyi güldüm sabah sabah.
    Katkıların için teşekkürler o zaman :)
  4. Beğen
    Lethal reacted to Hokage_Minato in Ecchi FC [+18]   
    Amvler akıyon hani burnum kanadı asdas :D 
  5. Beğen
    Hahaha önemli değil :) Sende öylesin.

Paylaşımlara devam :) Ecchi FC üyeleri nerde ? :D
  6. Beğen
    Lethal reacted to slimjack in Ecchi FC [+18]   
    Hokageeeeeeeeeeeeeeee..... Benim yerime başka bir canlandırma üyesi mi buldun .. Neyse gerçi uzun bir süre yoktum buralarda sende haklısın.. :unsure:  Neyse hadi başlayayım.. :)

Öncelikle açılışı şu amv ile yapalım beğeniceğinizi düşünüyorum.. ;)
    https://www.youtube.com/watch?v=eUNE-1F-vbQ

Edit: Usui-Chan üstüne alınma lütfen kardeşim :) bu arada harika bir ecchi fanısın ;)
  7. Beğen
    Lethal got a reaction from Songena in Anti Uchiha İtachi FC ve İtachi Öz eleştiri/ Tiye Alma vs. vs.   
    İtachiyi eleştirmekmi? Tiye almakmı?
    Anti mi?!

Seni dışlıyoruz :D ayıp ayıp :P
  8. Beğen
    Lethal got a reaction from Hokage_Minato in Ecchi FC [+18]   
    http://www.youtube.com/watch?v=vbvvq26ni1I

http://www.youtube.com/watch?v=QxIhCH1TJBQ

Bende tam bir kaç amv atıyodum.
    Sağol bu arada :D
    Hergün amv ve resim paylaşımları yaparım :)
  9. Beğen
    Lethal got a reaction from Te10man1110 in Minato Namikaze FC (53 Üye)   
    Minato candır gerisi heyacandır :P

10. Beğen
    Lethal got a reaction from Hokage_Minato in Ecchi FC [+18]   
    Gelllldim :D

http://www.youtube.com/watch?v=BsWg4SCOXJo

11. Beğen
    Lethal got a reaction from AdminSlayer in Hunter x Hunter FC   
  12. Beğen
    Lethal got a reaction from Madlen. in Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?   
    OP da güncel'e geldim ve çok mutluyum :D Sonunda başka anime izliyebilicem :) (Hırs yaptırdı bana resmen ya çık çık çık 629 bölüm nedir) :D

Şimdi güncelini takip ettiğim Strike the Blood, Kuroko no Basket, Tokyo Ravens'ın yeni bölümlerini izlicem sonra hayırlısıyla Gintamaya başlıcam :) Şimdiden heycanlandım  :embarrassed4-onion-head-emotico 
  13. Beğen
    Lethal reacted to Kutatgu in Josei FC   
    @Usui-chan: O zaman sloganını çalıyorum. Her iki FC'e ekliyorum. :)
  14. Beğen
    Lethal got a reaction from Kutatgu in Seinen FC - Kulübümüzün camiaya hizmetleri durmaksızın devam ediyor!   
    Arigato Gozaimasu, Hoşbuldum :)
  15. Beğen
    Lethal got a reaction from Kutatgu in Seinen FC - Kulübümüzün camiaya hizmetleri durmaksızın devam ediyor!   
    Çok katılımcı bi ruhum vardır :D

Her türlü animeyi izlerim çizimleri güzel olduğu sürece  :embarrassed4-onion-head-emotico Olur, sevinirim :)
  16. Beğen
    Lethal reacted in Hiro Mashima Yeni Seriye Başlayacak   
    Fairy Tail mangakasından yeni seri.

Fairy Tail’in mangakası Hiro Mashima yeni seri için kolları sıvadı. Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan mangaka, planlama aşamasında olduğu yeni serisiyle ilgili fazla ayrıntı vermedi. Hiro Mashima’nın yeni serisi Fairy Tail’in yayınlandığı Kodansha’nın Weekly Shonen dergisinde değil, başka bir dergide olacak.

Artık farklı bir hikaye yazmak istediğini söyleyen Hiro Mashima, Fairy Tail’ın durumunu merak edenler için ise gücü yettiğince iki seriyi de çıkarmaya devam edeceğini, Fairy Tail’i bitirme kararı almadığını belirtti. (Zaten öyle olsa Fairy Tail 2. sezon animesi açıklanmazdı)

Hiro Mashima ayrıca Rave Master’ı çıkartırken Fairy Tail ile ilgili çalışmalara başlamış olduğunu, bunun kendisi için çok sıra dışı bir durum olmadığını belirtti.

Sizce ortaya nasıl bir şey çıkacak?

17. Beğen
    Lethal reacted to Kasei in Katakana İle Adınızı Yazmak   
    Merhaba arkadaşlar. Burada Japonların yabancı kelimeler için kullandığı katakana adı verilen karakterler ile adınızı nasıl yazabileceğinizden bahsedeceğim. Öncelikle bildiğiniz üzere Japonca'da "n" sesi hariç hiçbir sessiz harf yanında bir ünlü olmadan kullanılmıyor. Haliyle bazı isimlerde sessiz harfin yanına u sesi koyup oluşan karakteri yazmanız gerekiyor. Örneğin adınız "Erdem" ise katakanadaki "e-ru-de-mu" karakterlerini kullanmanız gerekiyor. Ama zaten japoncada u sesi tam bir u olarak değil de u-ı sesi olarak çıktığından ve bazen de yutulduğundan telaffuz edilirken "erıdem" gibisinden çıkıyor ağızdan. 

Katakanadan biraz bahsedeyim. Japonlar katakanayı yabancı bir dilden Japoncaya geçmiş kelimeleri yazarken kullanırlar. Örneğin televizyonun karşılığı Japonca'da "terebi"dir ve yabancı dilden girdiği için katakana ile yazılır. Bunun yanında Japon olmayan insanların adlarında, Japonya dışındaki ülke, şehir adlarında vs. de katakana kullanılır. Katakananın nasıl yazıldığı bir başka başlık altında paylaşılmış(Japoncaya ilk adım  başlığı). O yüzden bundan bahsetmeyeceğim. Önce birkaç noktadan bahsedeyim.

Japonca'da İ'ler y'ye kaymış bi şekilde söylenir.

Japoncada "uzatma karakteri" diye bir şey var. Şöyle bir karakter: ー
    Bu karakter kendinden önce gelen ünlünün biraz daha uzatılarak söylenmesini sağlıyor. Yani mesela adınız Harun diyelim. Eğer direk Ha-Ru-N diye yazarsanız bir çırpıda Harun diye okunur. Ama bizim telaffuzumuzda biz bu ismi Haarun diye okuruz. Bu yüzden ikinci bir a koymak yerine bu uzatma karakterini kullanıyoruz. Yani şöyle oluyor: ハールン

Peki, diyelim ki adınızda "şe" diye bir hece var. Adınız Ayşe olsun. O ş'nin yanına e'yi nasıl ekleyeceğiz? Katakana tablosuna baktığınızda "şi" hecesine denk gelen hecenin yanına, katakana "e"nin küçük halini yazarsanız, hece şe diye okunuyor. Yani Adınızı A-İ-Şİe şeklinde yazmış olacaksınız. Şöyle: アイシェ

Bu kural diğer şeyler içinde geçerli. Mesela adınızda tu sesi varsa, tablodaki "to" karakterinin yanına küçük bir u eklemeniz gerekiyor. Eğer ü sesi varsa küçük "yu" eklemeniz gerekecek. 

Şimdi birkaç isim örneği vereyim. Ha bir de, Japonca'da "L" ünsüzü yok. Haliyle L harfinin yerine R kullanmanız gerekmekte.

Mesela isminiz Ali ise bunu katakanadaki A-Rİ karakterleriyle yazmanız gerekir. Yani şöyle: アリ
    Aklıma gelen isimlerden örnek vereyim:

Hasan: HA-SA-N:  ハサン
    Tuna:  TO-u-NA :  トゥナ
    Eren: E-RE-N: エレン
    Ece: E-Jİ-e: エジェ   (J harfi japonca'da c diye okunur)
    Zeynep: ZE-İ-NE-tsu-Pu:  ゼイネップ O sondan bi önceki küçük tsu karakteri kendisinden sonra gelen hecenin ünsüzünü daha vurgulu söylemenizi sağlar. Sert ünsüzlerle biten kelimeler gerekli olabiliyor bu kullanım. Adınıza bağlı biraz da. Haliyle bu zeyneppı diye okunur.
    Gizem: Gİ-ZE-MU: ギゼム
    Eylül: E-İ- RYU-RU:  エイリュル
    Tufan: TO-u-FU-a-N:  トゥーファン "fu hecesinin yanına küçük bir a ekleyerek  fa hecesine dönüştürdük"
    Güneş: Gyu-NE-SHİ:  ギュネシ
    Orhan: O-RU-HA-N:  オルハン
    Hakan: HA- uzatma- KA-N: ハーカン
    Ebru: E-BU-RU: エブル 
    Esra: E-SU-RA-uzatma:  エスラー

Açıklayıcı yazabildim mi bilmiyorum ama  sorularınız olursa daha çok açıklayıcı olmaya çalışırım. Adınızın yazılışını ya da "adım şöyle mi yazılıyor acaba" diye merak ediyorsanız veya katakana harfleri bilgisayarda yazamıyorsanız da sorabilirsiniz yine. Yazarım üşenmem :D Yok biz hiçbir şey anlamadık, boşver derseniz de sileyim bunu:P
    :P
    :P
  18. Beğen
    Lethal reacted to mert24214 in 2014 İlkbahar Sezonunda Yayınlanacak Animeler   
    2014 İlkbahar anime listesi yayınlanmıştır. İlkbahar sezonu da dolu dolu ve oldukça güzel geçecek gibi görünüyor. Yeni yılın ilk anime listesi umarım benim gibi ,herkesi memnun etmiştir.

-2014 İlkbahar Sezonu Animeleri:

________________________________________________________________________________

Kaynak: Neregate.com: http://neregate.com/blog/2014/01/15/spring-2014-anime/
  19. Beğen
    Lethal got a reaction from kenanckmk in Konnichiva Arkadaslar   
    Merhaba,

Hoşgeldin.

Umarım forumda iyi vakit geçirirsin  :)

20. Beğen
    Lethal got a reaction from fuyu in Saç Tarzını Beğendiğiniz Anime Karakterleri. (Kız/Erkek)   
    Levy McGarden :)

Asahina Tsubaki :)

21. Beğen
    Lethal got a reaction from KomşununOğlu in ( 01 / 01 ) Goulart Knights: Evoked the Beginning Black   
    Ov,ov,ov çizimler çok güzele benziyor yaa :)
    Konu çok ilgimi çekti ve çok güzel :) Listeme alıcam.

Paylaşım için teşşekkürler. Sanada ayrıyetten teşekkürler "Hokage_Minato"

Çevirmen arkadaşımıza kolay gelsin :)
  22. Beğen
    Lethal reacted to Hokage_Minato in ( 01 / 01 ) Goulart Knights: Evoked the Beginning Black   
    Anime Adı : Goulart Knights: Evoked the Beginning Black
    Anime Türü : Aksiyon, Dram, Fantastik, Shoujo, Doğaüstü Güçler
    Bölüm Sayısı : 01 / 01
    Yapım Yılı : 2010
    Çevirmen : ARE-YOU-SURE
    Düzenleme : Hokage_Minato
    Özet: Bilinmeyen yaratıklar "Archon" birden ortaya çıktı ve insanlığın başına bela olmaya başladı. Özel bir birlik olan "Goulart Knights", Archon'lara karşı saldırmak için kuruldu. Şövalyeler "Kutsal Kase"yi oluşturacak özel güce sahiptiler, bu güç ruhlarından geliyordu ve bu güçle Archon'lara karşı savaşmaya başladılar.
      Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

23. Beğen
    Lethal got a reaction from Hokage_Minato in Minato Namikaze FC (53 Üye)   
    Paylaşımlara devam uzun bi aradan sonra :P 

24. Beğen
    Lethal got a reaction from Felix in Konichiwa Minna :)   
    Çiğnenmek içindir biliyosun :D :P
  25. Beğen
    Lethal got a reaction from Ghettosan in Merhabalar   
    Merhaba :) Hoşgeldin sercan. Bende yiğit memnun oldum :)

- Umarım forumda iyi vakit geçirirsin...  :cool-onion-head-emoticon: 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.