Jump to content

Golge_Kaze

Üyeler
  • İçerik sayısı

846
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

22

Durum güncellemeleri bölümüne Golge_Kaze kullanıcısının eklediği dosyalar

1.  Şey, ehem, merhaba * _ * Beni hatırlayan var mı? Yoksa Türkanime'nin tozlu sayfalarında silinip gittim mi...

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

En son Himitsu'nun da tarihe karıştığını, tozlu raflara kaldırıldığını haber vermiştin. Yeniden foruma yolunun düşmesine sevindim, hoş geldin.

3. Golge_Kaze

Golge_Kaze

@PerfectumEvett ama Gölge'yi kullanmak daha çok işime gelmeye başladı * _ * Hoş buldumm! Gitmiyorum ama foruma aralıklı uğruyorum diyelim özellikle blog çevirilerimi yapmaya devam ediyorum~
       @pegasusejderAiyaa keşke o tozlu sayfalarda uzun süre kalmasam ama hep bir süre geçiyor~ Yaş ilerledikçe süre artıyor ama insan çeviriyi bırakmak da istemiyor~
       @PseudohomophylusHoş buldummm * _ * Aslında hep etraftaydım ama foruma yolum düşmüyordu T_T

Bir de, bir ara şifremi unutup tekrar uğraşmaya çok üşendim, onun da etkisi oldu :')

4. pegasusejder

pegasusejder

Evet ya az çok anlıyorum seni, yaşıtmışız zaten. :D Gerçi ben de bi tık alışkanlık oldu, öylesine bi girip çıkıyorum hiçbir şey yazılmasa bile. :') Çeviriyi bence de bırakma ve bol bol kolay gelsin. :D 

2.  Ne tuhaf bir hafta bu böyle.. Her sabah başım ağrıyor, üstüne yapacak çok işim var ama hevesim yerlerde.. Yine de işlerimi düzgünce yapıyorum.. Bunun üstüne önümüzdeki dönem dersler yüzünden ne hale gireceğim kim bilir.. Geçersem mezunum.. Klasik gerginlikler.. Çevirdiğim novel bitmek üzere ama nedense mutlu değilim.. Ki bunların hiçbiri benim için dert değil, her zamanki şeyler ama niyeyse tadım kalmadı. Uzun zamandır enerjim yok da bu hafta hiç yok.. Aa niye böyle tuhaf bu hafta ya?! -Ki bunun cevabını bence kimse bilmiyor, tek dileğim bu hafta tuhaflıklar yaşayan tek kişi olmamak- Pöff söylenesim geldi sadece.

1. Dj-Morphosis

Dj-Morphosis

Çok değişik bir hafta, güzel şeyler oluyor ama mutlu hissetmiyorsun. İstediğin şeyler oluyor ama tatmin olmuyorsun karışık bir duygu içeren hafta

3. Wow.. Bir şeyler değişmiş * _ *

1. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Cidden öyle, ben de güncel gününden güncel gününe uğruyorum :'D Bir an farklılık şaşırtıyor * _ * Bazen farklılık iyidir hehe ;) Buna da alışırız :D

4.  Bayağıdır profil ismimi değiştirmek istiyordum. İyi durdu bu.. (Eskiden beri tanıyanlar bu kim demesin diye not edeyim: Ben Ancaks)

5. Aegisub siteyi kapatmış ya :// Elinde set up dosyası ya da indirebileceğim düzgün link bilen var mı? :help-onion-head-emoticon:

1. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Şükür buldum :bye-crazy-rabbit-emoticon:

6. Bu ara niye her yerden spoiler yiyorum acaba...

7. Hesabım şifremi unuttuğum için kilitlenmişti, çok şükür girebildim foruma :')

2. Perfectum

Perfectum

Ben sen bıraktın gittin sandım Anka hoşgeldin. :D

3. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Hoş buldum :D Şansıma eski e-mail adresimi hatırlıyordum :') Uğramaya çalışırım :D
      Ben de bundan sonra yazacağım şifreleri :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:
      Çoğu şeyi bırakabilirim ama forumdan kolayca kaybolmam Perfectum :D

4. pegasusejder

pegasusejder

@Ancaks tabii her zaman muhabbete açığız. :) 

Haha işte gerçek bir forum üyesi. :)

8. Sakutasuke -Titania- Hayatımda çevirdiğim en zor anime OST'lerinden biri oldun...

Ama ACTORS -Song Connection-'ın çoğu OST'sini sevdim, zaten animeyi de bu yüzden çevirdim :')

-Animenin son bölümleriyle sanırım toplu yayınlarım bu OST çevirilerini-

Spoiler

9.  Benim masaüstü bilgisayar tamamen göçtü anlaşılan.. -İçini söküp açıp kontrol etmem de gerek ama feci sıkıcı işler ya :// Bakalım..- Bu bir kenara giden benim 17-18 yıllık külüstür olsun sorun değil, zaten o kadar yıl dayanması bile -ki ikinci el bir bilgisayar o yüzden belki daha yaşlı- mucize.

Tek sıkıntım animeyi çevircem de malesef izleyici biraz beklemek zorunda, önceden de demiştim durumlar el verdiğince devam edeceğimi. Son haftalar müsait değildim, bu aralar hastayım da, fırsat oldukça çevirir bölüm biriktiririm ama yayınlayamayabilirim çünkü encode ettiğim bilgisayarım yazdığım gibi yüksek ihtimalle göçtü.. Gecikme için özür dilerim..

1. Kai

Kai

çözdün mü xd

10.  Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si yoktu. Sonunda bir tane şarkı buldum!
     2020'nin İlk Şarkı Çevirisi HoneyWorks'den "Tokyo Autumn Session" oldu, baya da güzel oldu, aferin bana xD

Spoiler

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

1 anime, 2 filmi var serinin :) Benim çevirmiş olduğum da anime ve filmlere ek çıkmış bir klip anladığım kadarıyla,
      Zaten seri orijinalde HoneyWorks'ün yaptığı kliplerin ardından oluşturulmuş bir anime serisi, hala müzik olarak bir sürü yan hikayesi çıkmakta.

Türkanime'deki anime linklerini bırakıyorum buraya, öneririm cidden çok hoş bir seri şöyle insanın yüzünde gülümseme bırakacak cinsten:

Ah ah o parçayı ne dinlerdim eskiden, okula giderken falan mırıldanırdım. Parçada kullanılan anime çevrilse keşke :'(

3. Gallardo

Gallardo

Sen iyi bir insansın Ancaks. Hem anime-müzik çeviriyorsun hem beni arama zahmetinden kurtarıyorsun.

Araburu Kisetsu ile aynı stüdyodan çıkan anime (sadece anime kısmı) diye aklımda yer etmişti bu! Tam adamına denk gelen bir öneri oldu. Ekledim listeye :D

Dün parçayı dinledikten sonra çevrilmesi istenenler başlığın yazmaya niyetlenmiştim ama biri benden önce davranıp yazmış :D

4. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Düşüncen için teşekkür ederim : )
      HoneyWorks sevdiğim çalışmalar yapan bir müzik yapımcı grubu bu yüzden olsa gerek serileri söz konusu olunca heyecanlı oluyorum. Aramak ondan zahmetli olmadı, iyi seyirler ;)
       İstenen bir film ya, Haikara-san'dı sanırım videodaki anime -tam adını unutmuş olabilirim- umarım bir an önce çevrilir ve bizler de izleriz : D

11.  Hayat kısa, yarının garantisi yok, cebimde beş kuruş yok ne yapayım yani? Ne olduğu bile belli olmayan bir hastalığım var diye ağlayayım mı? Ya da bu aralar birkaç şeyde başarısız oldum diye duvara kafa mı atayım? Peh! Ben en iyisi çalışmaya devam edeyim. En azından zamanım dolu geçer... Damarıma basıldı geçmiş olsun  -_-

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Teşekkür ederim : )
      Evet cidden hastane görmenin öyle kötü bir etkisi var. İnsanın bütün yaşam enerjisini sömürüyor :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

12. Üçüncü bölüm bu hızla inerse, animenin çevirisini 5 yıl sonra anca bitiririm herhalde...

1. Gallardo

Gallardo

5 yıl çok fazla 4 yıl olsun.

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Ahaha, sana bir güzellik yapayım üç yıl olsun :P -Pazarlığı severim xD-

Neyse ki, sadece 15-20 dkya intirebileceğim başka bir kaynak buldum xD Çünkü eski dosyayı torrentten silmemiştim ve bugün daha %13 civarıydı indirmesi, komik bir durum : D Gerçekten de beş yıl sürse şaşırmazdım :depressed2-onion-head-emoticon:

13. İyi seneler TürkanimeTV ailesi! <3

14. Hastayım... Antibiyotik kardeş bana iyi gelsen iyi olur! Mide bulantısı ile güncel yazdırdın çünkü xD

15.  Beş yıl oldu... Dilerim 10 yılı 15 yılı 20 yılı görebilirim ve sizlere elimden geldiğince bir şeyler sunabilir aynı zamanda kendime yeni şeyler katabilirim :)

Zümrüd-ü Anka'nın Evi 6. Yılına gidiyorrrr!!!!

16.  Hani vardır ya hiçbir şey yapmak istemediğiniz zamanlar ama buna rağmen yapmak zorunda olduğunuz çok fazla şeyin olduğu zamanlar, işte bu zamanlar hayattan soğutuyor...
     Veee Novel çevirisine devam. Vocaloid novelleri seven var mı bilmem ama bir ay kadar sonra, bir aksilik çıkmazsa benden  tatlı bir vocaloid noveli çevirisi görebilirsiniz ^^

17. Ölmedim, yaşıyorum... Sanırım... Neyse :D Eskilerden pek kalan yok ha? Neyse şimdiki arkadaşlara iyi akşamlar dilerim ^^ Zümrüd-ü Anka'nın Evi'ne bayağıdır şarkı çevirisi atmadım. Eğer çevirmemi istediğiniz bir anime OST'si varsa alta yazabilirsiniz uygun zamanda çeviririm ^^ Şimdilerde youtubeda çevirenler var ama yine de ben bloga düz yazı şeklinde kendi çevirilerimi atma keyfimden vazgeçemiyorum :D 

2. Perfectum

Perfectum

Ben anlıyorum ama gene de çevirir misin :D Bu şarkıyı seviyorum :) 

Spoiler

3. Yuki-chan

Yuki-chan

Kurt değilim ama dut olduğumdan da emin değilim. ?

4. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Tabii ki çeviririm, bu haftaki ilk uygun vaktimde yapacağım ;)  @Perfectum

18. İki FanSub'a bölüm gönderildi, sıra üçüncüde.... Akıldan zorum var evet evet biliyorum ama seviyorum bunu ya XD

Not: Evet, kafayı yedim XD

19. Acaba buralarda yardımcı olabilecek bir Türkanime Tv uploader'ı var mı? :)

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Bizim bölümlerin Türkanimeye yüklenmesi gerekiyor da, herhangi bir uploaderla iletişimimiz yok şu anda ? O yüzden yardım gerekiyor. Şu anda işlerin nasıl yürüdüğünü bilmiyorum ^^

3. torotoro

torotoro

Bugün ya da yarın sitemizde olmayan çevirilerinizi ekleyeceğim. Bize Discord sunucumuzdan daha kolay ulaşabilirsiniz. Katılmak isterseniz: https://discord.gg/T5XmunU

4. Golge_Kaze

Golge_Kaze

İletişim bilgisi ve yardım için teşekkür ederiz ?

20. Her şey bir kenara 30 GB'lık manga arşivini ne ara yaptım ben ya o.O -Benim gibi biri için büyük bir rakam :P

1. veritas
    2. Perfectum

Perfectum

Manga okumaaak :)) Japonya' da yaşıyor olsaydım, beni otaku diye dışlarlardı heralde hay skullarda, yunivörsitilerde :D

21. Acaba Forum'da açtığımız bir konuyu nasıl silebiliriz? Bir ara Fan Fiction yazmaya başlamışım ama yazarlığımla birlikte içerik de değişti. Şu an onunla ilgilenemem ki tekrar yazarsam blogumun konusuna eklerim. Yani kısacası boşu boşuna duruyor ..

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Linkini at, sileyim

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Linkleri mesaj yoluyla attım ;)

3. LeornKayn

LeornKayn

Benim fan faction duruyor öyle kıyamam dursun özgün hikayedi zaten bir gün atarım devamını o Leo'nun yaşayacağı çok şey var.

22. Mutlu bir gün... 6 saat dans pratiğinden sonra bile yorgun değilim :) İstanbul'da olanlar nasıllar? Yine sel bastı her yeri :(

2. Fumi

Fumi

Ben odamın camını açık bırakmışım gittim ki ne göreyim oda sular içinde:D

3. Victuuuri

Victuuuri

Kendinize dikkat edin lütfen Allah korusun başınıza bir şey gelebilir. Ankara'ya da yağsa biraz evde durmama rağmen kavruluyorum.

4. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Yaa mutluluğumu katletti o yağmur :// Bizim de az kalsın camlar kırılıyordu :// Alt katı su bastı, ikinci kattayız eve su girdi :// Hepimize geçmiş olsun :(

23. Wow buraya gelmeye gelmeye yolu unutmuşum ya :( Ne kadar oldu düzenli olarak buraya gelmeyeli 2 yıl? Okul sebebiyle bir süredir yoktum :D

24. Çeviri yapmaktan beyni yanan bir çevirmen de buradadır...

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Ganbatte ne komşu:panda-14:

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Arigatou :happy-milk-bottle-emoticon: Yanan beyne değdi. Kontrolden sonra LN'nin yeni bölümü yayınlanacak :D

25. Tanıtımı güncellemek için uğradım. Bu aralar Haikyu!! 3. sezonu bitirdim. Merak edenler vardır belki, o kadar da uzağa kaybolmadım ^^

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.