Jump to content

Golge_Kaze

Üyeler
  • İçerik sayısı

846
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

22

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from Pseudohomophylus in Şey, ehem, merhaba * _ * Beni hatırlayan var mı? Yoksa Türkanime'nin tozlu sayfaların   
    @PerfectumEvett ama Gölge'yi kullanmak daha çok işime gelmeye başladı * _ * Hoş buldumm! Gitmiyorum ama foruma aralıklı uğruyorum diyelim özellikle blog çevirilerimi yapmaya devam ediyorum~
     @pegasusejderAiyaa keşke o tozlu sayfalarda uzun süre kalmasam ama hep bir süre geçiyor~ Yaş ilerledikçe süre artıyor ama insan çeviriyi bırakmak da istemiyor~
     @PseudohomophylusHoş buldummm * _ * Aslında hep etraftaydım ama foruma yolum düşmüyordu T_T

Bir de, bir ara şifremi unutup tekrar uğraşmaya çok üşendim, onun da etkisi oldu :')
  2. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Pseudohomophylus in Şey, ehem, merhaba * _ * Beni hatırlayan var mı? Yoksa Türkanime'nin tozlu sayfaların   
    En son Himitsu'nun da tarihe karıştığını, tozlu raflara kaldırıldığını haber vermiştin. Yeniden foruma yolunun düşmesine sevindim, hoş geldin.
  3. Beğen
    Golge_Kaze reacted to pegasusejder in Şey, ehem, merhaba * _ * Beni hatırlayan var mı? Yoksa Türkanime'nin tozlu sayfaların   
    Tozlu sayfalarının arasından çık ve tanıyalım agam. :) 
  4. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Perfectum in Şey, ehem, merhaba * _ * Beni hatırlayan var mı? Yoksa Türkanime'nin tozlu sayfaların   
    Sanki senin kullanıcı adın Ancaks'tı. Yoksam ben mi yanlış hatırlıyorum . Çevirmenimiz hoşgeldin ama beş gitme sakın :D
  5. Üzgün
    Golge_Kaze reacted to Dj-Morphosis in Ne tuhaf bir hafta bu böyle.. Her sabah başım ağrıyor, üstüne yapacak çok işim var am   
    Çok değişik bir hafta, güzel şeyler oluyor ama mutlu hissetmiyorsun. İstediğin şeyler oluyor ama tatmin olmuyorsun karışık bir duygu içeren hafta
  6. Üzgün
    Golge_Kaze reacted to Pseudohomophylus in forum çok durgun çok, eskileri özledim. Nerde xpector, asci kimse yok... Minato...   
    Forum aktif de olsa muhtemelen eskiler hep daha güzel kalacak
  7. Üzgün
    Golge_Kaze got a reaction from Dj-Morphosis in forum çok durgun çok, eskileri özledim. Nerde xpector, asci kimse yok... Minato...   
    Gerçekten öyle, keyifli zamanlardı TT
  8. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Dj-Morphosis in forum çok durgun çok, eskileri özledim. Nerde xpector, asci kimse yok... Minato...   
    @Golge_Kaze fc konularında düzenlenen etkinlikleri, yeni gelenlerin açtığı konularda muhabbet çevirmeyi özledim valla 
  9. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from Dj-Morphosis in forum çok durgun çok, eskileri özledim. Nerde xpector, asci kimse yok... Minato...   
    Yalnız değilmişim :'( Cidden özledim ben de..
  10. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Perfectum in Yakın zamanda çeviri konusuna ilgi duymaya başladım ve bu konuda kendimi geliştirmek   
    İlk önce mangalardan başlamayı çok isterim :D ama bu temizliğidir, yani çeviri dışında pek çok işi de yanında geliyor onları yapmayı bilmiyorum. Ondan önce biraz da Türkçe çalışmam lazım daha kaliteli bir şey olması için. Teşekkürler yardımlarınız için gençler :)
  11. Teşekkür
    Golge_Kaze got a reaction from Perfectum in Yakın zamanda çeviri konusuna ilgi duymaya başladım ve bu konuda kendimi geliştirmek   
    İlk denemeler için kısa seriler, tek bölümlük eserlerle başlamak (bu manga olabilir, anime ya da novel olabilir ya da bambaşka bir şey) güzel olabilir, bu işte iyi gittiğini ya da gideceğini hissedince de aktif bir çeviri grubuna katılmak gelişim için iyi olabilir. Bir ekiple çalışmak oldukça keyifli olabiliyor. Deneyimlerimden önerebileceğim en kolay yöntem bu olur 
  12. Teşekkür
  13. Harika
  14. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Perfectum in Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken ot   
    Novelini bilmiyorum ama bu filmi ve ingilizce çeviri. Alıp okumalısın Ancaks. Innocent isimli bir mangada var shinichi sakamoto'ya ait, kaliteli bir seri okumanı tavsiye ederim :) 

15. Beğen
    Golge_Kaze reacted to pegasusejder in Hesabım şifremi unuttuğum için kilitlenmişti, çok şükür girebildim foruma :')   
    @Ancaks tabii her zaman muhabbete açığız. :) 

Haha işte gerçek bir forum üyesi. :)
  16. Harika
    Golge_Kaze got a reaction from Perfectum in Hesabım şifremi unuttuğum için kilitlenmişti, çok şükür girebildim foruma :')   
    Hoş buldum :D Şansıma eski e-mail adresimi hatırlıyordum :') Uğramaya çalışırım :D
    Ben de bundan sonra yazacağım şifreleri 
    Çoğu şeyi bırakabilirim ama forumdan kolayca kaybolmam Perfectum :D
  17. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Perfectum in Hesabım şifremi unuttuğum için kilitlenmişti, çok şükür girebildim foruma :')   
    Ben sen bıraktın gittin sandım Anka hoşgeldin. :D
  18. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Caprihorn in Hesabım şifremi unuttuğum için kilitlenmişti, çok şükür girebildim foruma :')   
    Hoş geldin.
    Ben bir yere yazmazsam kesin unutuyorum şifreyi.
  19. Beğen
    Golge_Kaze reacted to pegasusejder in Hesabım şifremi unuttuğum için kilitlenmişti, çok şükür girebildim foruma :')   
    Bize de hoş gedin demek düşer. .) İyi ki bulabilmişsin. :) Muhabbet etmek istersen mekana bekleriz. :)
  20. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from Gallardo in Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    Düşüncen için teşekkür ederim : )
    HoneyWorks sevdiğim çalışmalar yapan bir müzik yapımcı grubu bu yüzden olsa gerek serileri söz konusu olunca heyecanlı oluyorum. Aramak ondan zahmetli olmadı, iyi seyirler ;)
     İstenen bir film ya, Haikara-san'dı sanırım videodaki anime -tam adını unutmuş olabilirim- umarım bir an önce çevrilir ve bizler de izleriz : D
  21. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Gallardo in Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    Sen iyi bir insansın Ancaks. Hem anime-müzik çeviriyorsun hem beni arama zahmetinden kurtarıyorsun.
    Araburu Kisetsu ile aynı stüdyodan çıkan anime (sadece anime kısmı) diye aklımda yer etmişti bu! Tam adamına denk gelen bir öneri oldu. Ekledim listeye :D
    Dün parçayı dinledikten sonra çevrilmesi istenenler başlığın yazmaya niyetlenmiştim ama biri benden önce davranıp yazmış :D
  22. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from Gallardo in Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    1 anime, 2 filmi var serinin :) Benim çevirmiş olduğum da anime ve filmlere ek çıkmış bir klip anladığım kadarıyla,
    Zaten seri orijinalde HoneyWorks'ün yaptığı kliplerin ardından oluşturulmuş bir anime serisi, hala müzik olarak bir sürü yan hikayesi çıkmakta.
    Türkanime'deki anime linklerini bırakıyorum buraya, öneririm cidden çok hoş bir seri şöyle insanın yüzünde gülümseme bırakacak cinsten:

Ah ah o parçayı ne dinlerdim eskiden, okula giderken falan mırıldanırdım. Parçada kullanılan anime çevrilse keşke :'(
  23. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Gallardo in Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    Kore dizisi izliyormuş gibi okudum sözlerini (animesi var mı diye bakındım bulamadım) Senin şarkıyı dinledikten sonra şöyle bir parça keşfettim:

24. Harika
    Golge_Kaze reacted to Kai in Hayat kısa, yarının garantisi yok, cebimde beş kuruş yok ne yapayım yani? Ne olduğu b   
    ben de sandım ki hayatımı anime yapmışlar izleyecektim xd
  25. Harika
    Golge_Kaze got a reaction from Gallardo in Üçüncü bölüm bu hızla inerse, animenin çevirisini 5 yıl sonra anca bitiririm herhalde   
    Ahaha, sana bir güzellik yapayım üç yıl olsun :P -Pazarlığı severim xD-
     Neyse ki, sadece 15-20 dkya intirebileceğim başka bir kaynak buldum xD Çünkü eski dosyayı torrentten silmemiştim ve bugün daha %13 civarıydı indirmesi, komik bir durum : D Gerçekten de beş yıl sürse şaşırmazdım 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.