Jump to content

Golge_Kaze

Üyeler
  • İçerik sayısı

846
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

22

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Golge_Kaze reacted to sShoguNn for bir durum güncellemesi, Kasım 2014 - Kasım 2022. Anime izlemeye başlayışımın 8. yıl dönümü kutlu olsun. Bu sü   
    Kasım 2014 - Kasım 2022.

Anime izlemeye başlayışımın 8. yıl dönümü kutlu olsun.

Bu süreçte, brüt miktar olarak 847, net miktar olarak ise 608 tane anime bitirilmiş bulunmaktadır. 

Anime izleme sonuçlarımı analiz edince 2021-2022 arasında önceki yıllarla kıyaslandığında bir düşüş gözlemlendi. Bu durumun, ilgimi çekebilecek pek çok animeyi çoktan tüketmiş olabileceğimden ve yeni çıkanlar arasında ilk 2-3 bölümde izlemeyi bırakma oranlarımın artışından kaynaklandığını düşünüyorum. Bir yılda brüt 44, net 26 anime izlemişim
  2. Karmaşık
    Golge_Kaze got a reaction from Dj-Morphosis for bir durum güncellemesi, Ne tuhaf bir hafta bu böyle.. Her sabah başım ağrıyor, üstüne yapacak çok işim var am   
    Ne tuhaf bir hafta bu böyle.. Her sabah başım ağrıyor, üstüne yapacak çok işim var ama hevesim yerlerde.. Yine de işlerimi düzgünce yapıyorum.. Bunun üstüne önümüzdeki dönem dersler yüzünden ne hale gireceğim kim bilir.. Geçersem mezunum.. Klasik gerginlikler.. Çevirdiğim novel bitmek üzere ama nedense mutlu değilim.. Ki bunların hiçbiri benim için dert değil, her zamanki şeyler ama niyeyse tadım kalmadı. Uzun zamandır enerjim yok da bu hafta hiç yok.. Aa niye böyle tuhaf bu hafta ya?! -Ki bunun cevabını bence kimse bilmiyor, tek dileğim bu hafta tuhaflıklar yaşayan tek kişi olmamak- Pöff söylenesim geldi sadece.
  3. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Toprakezgi for bir durum güncellemesi, Tahminimce teliflere saygılı izleme mecraları anime çevirmeye devam ettikçe bazı* sit   
    Tahminimce teliflere saygılı izleme mecraları anime çevirmeye devam ettikçe bazı* siteler yok olup gidecek. O zaman, kendileri yerine egoları konuşan herkes de tarihe karışacak. Bakalım. O gün geldiğinde umarım şu an dişiyle tırnağıyla çalışan, emek veren çevirmenler kendilerine güzel yerler bulabilirler.  Yatırımı o tarafa yapmak lazım gibi geliyor bana. :)

4. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from Dj-Morphosis for bir durum güncellemesi, Bu ara niye her yerden spoiler yiyorum acaba...   
    Bu ara niye her yerden spoiler yiyorum acaba...
  5. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from Dj-Morphosis for bir durum güncellemesi, Aegisub siteyi kapatmış ya :// Elinde set up dosyası ya da indirebileceğim düzgün lin   
    Aegisub siteyi kapatmış ya :// Elinde set up dosyası ya da indirebileceğim düzgün link bilen var mı? 
  6. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from Dj-Morphosis for bir durum güncellemesi, Bayağıdır profil ismimi değiştirmek istiyordum. İyi durdu bu.. (Eskiden beri tanıyanl   
    Bayağıdır profil ismimi değiştirmek istiyordum. İyi durdu bu.. (Eskiden beri tanıyanlar bu kim demesin diye not edeyim: Ben Ancaks)
  7. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from Dj-Morphosis for bir durum güncellemesi, Wow.. Bir şeyler değişmiş * _ *   
    Wow.. Bir şeyler değişmiş * _ *
  8. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Dj-Morphosis for bir durum güncellemesi, forum çok durgun çok, eskileri özledim. Nerde xpector, asci kimse yok... Minato...   
    forum çok durgun çok, eskileri özledim. Nerde xpector, asci kimse yok... Minato...
  9. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from Perfectum for bir durum güncellemesi, Bayağıdır profil ismimi değiştirmek istiyordum. İyi durdu bu.. (Eskiden beri tanıyanl   
    Bayağıdır profil ismimi değiştirmek istiyordum. İyi durdu bu.. (Eskiden beri tanıyanlar bu kim demesin diye not edeyim: Ben Ancaks)
  10. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from Kadir- for bir durum güncellemesi, Bayağıdır profil ismimi değiştirmek istiyordum. İyi durdu bu.. (Eskiden beri tanıyanl   
  11. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, Yakın zamanda çeviri konusuna ilgi duymaya başladım ve bu konuda kendimi geliştirmek   
    Yakın zamanda çeviri konusuna ilgi duymaya başladım ve bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Deneyimli arkadaşlar, öğütlerinize açığım  
  12. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken ot   
    Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken oturdum ve izledim. Harikaydı. Animasyonun akıcılığı, atmosfer, karakter tasarımları ve derinliği beni benden aldı. Neden daha önce keşfetmemişim, şaşırdım doğrusu izlerken. Öteyandan eski animelerde beni kendine çeken bir albeni var. İster istemez karşılaştırıyorum şimdikilerle ve onlardan olmayan şeyler var bence eskilerde. Alınteri kokuyor. Züğürt olsam da cebimdeki paraları çıkarıp mangaka ve yapımcının eline tutuşturasım geldi izlerken :D
  13. Beğen
    Golge_Kaze reacted to NatsuJun for bir durum güncellemesi, Mushoku Novel 42.Bölüm sizlerle, okumaya bekliyoruz...   
    Mushoku Novel 42.Bölüm sizlerle, okumaya bekliyoruz...
  14. Teşekkür
    Golge_Kaze got a reaction from Gallardo for bir durum güncellemesi, Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si yoktu. Sonunda bir tane şarkı buldum!
     2020'nin İlk Şarkı Çevirisi HoneyWorks'den "Tokyo Autumn Session" oldu, baya da güzel oldu, aferin bana xD

15. Üzgün
    Golge_Kaze got a reaction from 1456ha for bir durum güncellemesi, Hayat kısa, yarının garantisi yok, cebimde beş kuruş yok ne yapayım yani? Ne olduğu b   
    Hayat kısa, yarının garantisi yok, cebimde beş kuruş yok ne yapayım yani? Ne olduğu bile belli olmayan bir hastalığım var diye ağlayayım mı? Ya da bu aralar birkaç şeyde başarısız oldum diye duvara kafa mı atayım? Peh! Ben en iyisi çalışmaya devam edeyim. En azından zamanım dolu geçer... Damarıma basıldı geçmiş olsun  -_-
  16. Üzgün
    Golge_Kaze got a reaction from 1456ha for bir durum güncellemesi, Üçüncü bölüm bu hızla inerse, animenin çevirisini 5 yıl sonra anca bitiririm herhalde   
    Üçüncü bölüm bu hızla inerse, animenin çevirisini 5 yıl sonra anca bitiririm herhalde...
  17. Karmaşık
    Golge_Kaze reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, Sizin şehirlere de kar yağıyor mu?   
    Sizin şehirlere de kar yağıyor mu? 
  18. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from mustafalrsm for bir durum güncellemesi, İyi seneler TürkanimeTV ailesi! <3   
    İyi seneler TürkanimeTV ailesi! <3
  19. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from 1456ha for bir durum güncellemesi, İyi seneler TürkanimeTV ailesi! <3   
  20. Teşekkür
    Golge_Kaze got a reaction from Perfectum for bir durum güncellemesi, İyi seneler TürkanimeTV ailesi! <3   
  21. Beğen
    Golge_Kaze got a reaction from Toprakezgi for bir durum güncellemesi, Beş yıl oldu... Dilerim 10 yılı 15 yılı 20 yılı görebilirim ve sizlere elimden geldiğ   
    Beş yıl oldu... Dilerim 10 yılı 15 yılı 20 yılı görebilirim ve sizlere elimden geldiğince bir şeyler sunabilir aynı zamanda kendime yeni şeyler katabilirim :)
     Zümrüd-ü Anka'nın Evi 6. Yılına gidiyorrrr!!!!
  22. Harika
    Golge_Kaze got a reaction from Perfectum for bir durum güncellemesi, Beş yıl oldu... Dilerim 10 yılı 15 yılı 20 yılı görebilirim ve sizlere elimden geldiğ   
    Beş yıl oldu... Dilerim 10 yılı 15 yılı 20 yılı görebilirim ve sizlere elimden geldiğince bir şeyler sunabilir aynı zamanda kendime yeni şeyler katabilirim :)
     Zümrüd-ü Anka'nın Evi 6. Yılına gidiyorrrr!!!!
  23. Beğen
    Golge_Kaze reacted to Singularity for bir durum güncellemesi, Bu gecede Arşivimden Favori Piano Cover atıp geceye sigara yakıyorum.   
    Bu gecede Arşivimden Favori Piano Cover atıp geceye sigara yakıyorum.

24. Üzgün
    Golge_Kaze reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, Gıcık olduğum insanlarla tatile gitme zorunluluğu ve ilk günün yağmurlu olacakmış gib   
    Gıcık olduğum insanlarla tatile gitme zorunluluğu ve ilk günün yağmurlu olacakmış gibi olması. Karmaya selamlar 
  25. Harika
    Golge_Kaze got a reaction from Perfectum for bir durum güncellemesi, Ölmedim, yaşıyorum... Sanırım... Neyse :D Eskilerden pek kalan yok ha? Neyse şimdiki   
    Ölmedim, yaşıyorum... Sanırım... Neyse :D Eskilerden pek kalan yok ha? Neyse şimdiki arkadaşlara iyi akşamlar dilerim ^^ Zümrüd-ü Anka'nın Evi'ne bayağıdır şarkı çevirisi atmadım. Eğer çevirmemi istediğiniz bir anime OST'si varsa alta yazabilirsiniz uygun zamanda çeviririm ^^ Şimdilerde youtubeda çevirenler var ama yine de ben bloga düz yazı şeklinde kendi çevirilerimi atma keyfimden vazgeçemiyorum :D 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.