Jump to content

Kutatgu

Kayıtlı Üye
  • Content Count

394
  • Last visited

• Days Won

1

Everything posted by Kutatgu

1. @KaladinStormblessed bildiğim kadarıyla en son 2017 yılında yapımına başlanacaktı. Ama sanırım ertelendi.
  2. @KaladinStormblessed kulübe özel bir discord yok. Yardımcı olabileceğimiz bir konu varsa burada sorabilirsin.
  3. Sırası gelmişken ben de listemi ekleyeyim; Top 200 içerisinden seçilmiştir. Berserk 3-gatsu no Lion Sidonia no Kishi Arakawa Under the Bridge Elfen Lied @Estable sıralama konusunda haklısın bazı animelerin ikinci sezonları ve movie, ova vs araya kaynamış. O nedenle o listeden istediğini yazabilirse daha iyi olacak.
  4. Seinen FC, Seinen 5 Etkinliği başladı. Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

5. @Gallardo @Ferris kulübe hoşgeldiniz. :) Etkinlik 4 Temmuz'da başlıyor :)
  6. @Amygirl Listeler gelmeye başladıkça Top 10 da çıkarabiliriz.
  7. Seinen FC gururla takdim eder; Seinen 5 Etkinliği Kulübümüzün forum çapınca gerçekleştireceği ilk ve en önemli bu etkinlikte; MAL'da en yüksek skora sahip 200 seinen anime içerisinden en sevdiklerimizi bu konuya yanıt olarak ekleyeceğiz. Eklenen yanıtlardan yola çıkarak bir Seinen Anime Top 5 listesi oluşturacağız. Etkinlik başlangıç 4 Temmuz'dur. Bitiş ilerleyen günlerde bu konuda duyurulacaktır. Kurallar 1. Her katılımcı sevdiği Seinen animelerin listesini yazacağı sadece 1 yanıt gönderebilir. 2. Her katılımcı yanıtı içerisinde istediği kadar Seinen anime listeleyebilir. Fakat bu sayıyı değerlendirilmesi kolay bir aralıkta tutmanızı rica ederiz. 3. Listelediğiniz animeler MAL'da en yüksek skora sahip seinen animelerin listesi içerisinde olmalıdır. (Bkz. Yardım) Yardım MAL'da en yüksek skora sahip seinen animelerin listesi nasıl görüntülenir? MAL Seinen listesi ziyaret edin. Sorted by menüsünden Score seçeneğine tıklayın. Seinen seriler en yüksek skora göre sıralanacaktır List View düğmesi tıklanarak her sayfada 100 tane anime görüntüleyebilirsiniz. Zaten tüm ihtiyacınız olan animeler ilk 2 sayfada :) İş bu etkinlik Türk Anime TV Seinen FC tarfından düzenlenmektedir. Ana Sponsor & Etkinlik danışmanlığı: @Vega Etkinlik hakkında soru, görüş ve şikayetleriniz için @Kutatgu ile iletişime geçebilirsiniz.
  8.  Seinen FC takdim eder: "Seinen 5" etkinliği. Tamamiyle kamu yararını hedefleyen bu etkinlikte;

•  üyeler ve üye olmayanlar en sevdikleri 5 Seinen animeleri listeleyecek,
    • bu listelere göre yeni başlayanlar için bir 5 animeden oluşan bir öneri listesi hazırlayacağız.

Etkinlik organizasyonu ve katılım için bu status'a yazınız :)

1. Show previous comments  8 more
    2. Vega

Vega

FC ye yazıp durum kısmından duyuru yapalım :big-eye-onion-head-emoticon:

3. Kutatgu

Kutatgu

Tamamdır. Öyleyse yazıyorum.

4. Kutatgu

Kutatgu

@Vega 

9. Şanlı kulübümüz büyümeye devam ediyor. @Perfectum aramıza hoşgeldin :)
  10. @Barış D. Baryshx İnsan kulübe bi link ekler, reklamını yapar :) Hazır konu açılmışken Seinen FC'a bekliyoruz. Listede olmayan serileri konuya ekleyerek listenin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Benim ilk 5'im Aku no Hana (animeden kabul edersek) Berserk 3-gatsu no Lion Sidonia no Kishi Texnolyze
  11. Mononoke - Korku, Psikolojik, Doğaüstü Ayakashi: Samurai Horror Tales - Korku, Tarihi, Gizem @FerrisEklendi. İyi seyirler :) Katkı için teşekkürler.
  12. Manga/LN okumaya başlayıp animeye uyarlanması için bekleyebilirsin (bu çoğu zaman gerçekleşmeyebilir). :)
  13. Benden önce söylenenlere katılıyorum. Her sezon iyi bir ya da birkaç anime oluyor. Bununla birlikte, belirli bir türe eğilimin varsa, örneğin "Code Geass / Death Note" gibi akıl oyunlarını temel alan serileri seviyorsan, bu türde ve aynı kalitede anime, her zaman bulamayabilirsin.
  14. Netflix'de The Witcher izledim. Konuyu biri bana n'olur tercüme etsin. Ya kurgu dandik ya da ben fazla yaşlandım.

1. carpediem61

carpediem61

konudan kastın nedir tam olarak :D

2. Shinobi_Noku

Shinobi_Noku

Kurgu kesinlikle dandik değil. Sadece konu işleyişi bakımından farklılık getirmişler seriye. Ben henüz oyununu oynama şansına erişemedim ama kitaplarını okumuş biri olarak gerçekten mükemmel bir seri olduğunu söyleyebilirim. Gerçi dizinin 1. sezonu kitabındaki kaliteyi yakalayamamış bence ama gerçek bir Wİtcher sever için bence gayet tatmin edici bir dizi. Konuyu anlamanın en iyi yolu bence kitaplarını okumak. Eğer o kadar vakit ayıramam diyorsan internetten kitapların özetlerini okursan rahatlıkla anlayabilirsin. 

15. Yeni takıntım "Day in the life of a Japanese Meslek Adı" başlıklı videolar. :)

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Mangaka ve masterchef izledim sen deyince. Eğlenceliydi

2. Gallardo

Gallardo

Masterchef'i izlemiştim ben de tekrar hatırlamış oldum şimdi yeni içeriklere bakıyorum. Bakalım mangaka kimmiş :)

Edit: Yeni sezonda bir serisi animeye uyarlanacak :)

Spoiler

Bir seride de ''Series Composition'' rolünde.

Spoiler

3. Kutatgu

Kutatgu

Zaman geçirmek için güzel :) 

16. Pankreasını Yemek İstiyorum incelemesini bitirdim. Yazarken bir iki saç teli kaybettim ama değdi.

https://link.medium.com/Wo9jFRtFFV

1. Show previous comments  2 more
    2. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Son dönemlerin modası olan romantik, duygusal anime filmleri akımından ekmek çıkar mı diye yapılmış. Senin yazıyı görünce izledim :D Kimi no na wa ve koe no katachi filmlerinden daha çok şey katıyor insana bence, bu yönden iyi. Onun harici 6-7 puanlık anime, bu türü seviyorsanız 8'de eder.

3. Gallardo

Gallardo

Nisanda geçen bir anime hakkında nisanda yazılan bir yazıyı nisanda okumak :)

4. Gallardo

Gallardo

Sempatik ve enerjik görünümlü bir karakterin acısı da enerjikliği ile doğru orantılı tesir eder. Böyle bir karakteri önce sevdirip sonra elinden almak belki de bir numaralı drama taktiğidir. Çünkü uç insanlar ilgi çeker. Ve bu karakter bir kızsa, yanındaki erkek için en kolay aşık olunacak kız modelidir. Kuvvetli bir çekimi vardır kaptı mı götürür. Bir gün kendini ''farkında bile olmadan sabahları uyandığımda ilk düşündüğüm şey ve geceleri uyumadan önce son düşündüğüm şeyin o olmaya başladığını fark ettim'' derken bulursun. Şimdi ben seiyuuyu da daha önce Ena Komiya'dan tanıyorum Komiya gibi şeker biri olduğunu biliyorum

Spoiler

53290.jpg

haliyle etkide onun da bir ekstrası var. Anime Shigatsu gibi süründüren değil de daha bir taş gibi oturan cinsten. Ana karakterin seslendirmesini sönük bulmuş olabilirsin ama düz adam - düz seslendirme bakımından bence başarılı :) Aaa evet unutuyordum bak her şey bittikten sonra gelen yazılı itiraflar (veya ses kaydı) en mutlu en duygusal en içten modelinden drama pastasının çileği son dokunuşu yani Allah kahretmesin bu kadar yapılır mı sı falan bildik bir senaryo olsa da en azından kendi adıma izlemekten pek bıktığım söylenemez :)

Bu kadar anlattım da peki filmden çok mu etkilendim? Aslında pek sayılmaz. Ama izlediğim süre boyunca bana hastalığımı (hastaydım o sıralar) unutturan bir filmdi. Bu yüzden biraz uzunca bir yazıyı hak etti :)

17. Chihayafuru sonbahar sezonuna ertlenemiş. :/

18. Philip K. Dick Cosmic Puppets Simulakra Çığrından Çıkmış Zaman
  19. Tekrar tekrar izlediklerimi yazayım. Berserk Aku no Hana OPM Chihayafuru Vampire Hunter D
  20. Dilersen Seinen fan club içerisindeki animelere göz atabilirsin. Ayrıca Josei seriler de ilgini çekebilir. :) Hedefledikleri kitle dolayısıyla ele aldıkları konular ve bu konuların işlenişi diğer türlere göre biraz daha ağırdır. Umarım anlam arayışını tatmin ederler.
  21. Pek değerli admin :) size mesaj yoluyla ulaşamadığım için selamlarımı bu durum vasıtasıyla iletiyorum. Umarım iyisinizdir. 

1. Vega

Vega

:bye2-onion-head-emoticon: Aboooooo kimleri görüyorummmmm :happiness-crazy-rabbit-emoticon:

2. Kutatgu

Kutatgu

Forumda kimseyi bulamayınca MyAnimeList'den Barış'a ulaştım. :) Arada foruma uğradığını söyledi. Haberler sende. Nedir bu komünitenin hali :)

22. Güncelleme alayım :)

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.