Jump to content

Kutatgu

Üyeler
  • İçerik sayısı

397
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Kutatgu kullanıcısının paylaşımları

1. Sono Bisque like'ları AoT'yi geçmiş :).

1. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Ben de bu bilgiye binaen izlemeye başlamıştım, fazla beklentiye girmeden izlenmesini tavsiye ederim.

Maalesef abartıldığı kadar iyi değil.

:sigh-onion-head-emoticon:

2. Gallardo

Gallardo

Kız tek başına AoT'ye kafa tutmuş :)

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Her şeyi beğenip 10 puan veren kitle yüzünden bunlar hep 

Bugün yani dün bir bakayım dedim izlenecek ne var diye 

Tüm seriler mi 9 puan olur???

Puanlamayı 1 ve 10'dan ibaret sananlar puan muan vermesinler

Türkanime yetkililerine seslenmek istiyorum.

Minimum 5 farklı türden en az 500 bölüm anime izlememiş kişilerin oy kullanma yetkisini kısıtlasın. 

Bu nedir arkadaş 

Dolmuşum ben bu konuda

:hate-onion-head-emoticon:

2. Vasat bir serinin, neden berbat bir finali olduğunu sorguluyorum. Ben de amma naifim. :)

3. Jujutsu Kaisen'in ilk 6 bölümünü izlemediğim için pişmanım. Biri beni bu konuda uyarmadı, ben sizi uyarmış olayım.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Kutatgu

Kutatgu

Bu arada bir düzeltme yapayım. İlk 6 bölümü izlediğim için pişmanım demek isterken, izlemediğim için pişmanım yazmışım. Belli bir saatten sonra animeler hakkında durum güncellemesi yapmamalıyım :)

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Ben ilk bölümü izleyip bıraktıydım, 6 bölüm iyi dayanmışın:lol2-onion-head-emoticon:

4. Kutatgu
  4. Macross Zero > Macross Plus > Orijinal Macross > (Delta & Frontiers). İzleme sırası değil, yanlış anlaşılmasın :)

5. Seinen 5 devam ediyor. "Monster" açık ara liderliğini sürdüyor. Rainbow/ 3-gatsu no Lion yakın takipte.
  6. Seinen 5'i analiz ediyoruz. Katılamak için henüz geç kalmış sayılmazsınız. MyAnimeList top 200 içerisindeki en sevdiğini 5 seinen seriyi gönderip, katkıda bulunabilirsiniz. :)
  7. Pazar gece 3:30'a dek oturarak koskaca bir Pazartesi gününü berbat ettim. :/ 

1. Caprihorn

Caprihorn

Ben kaçta yatarsam yatayım sabah erkenden kalkıyorum.Hayır yani halsizlik falan da olmuyor. :d

Geçmiş olsun bu arada. :cute1-onion-head-emoticon:

2. jans09

jans09

Kaç saat uyudun ki? :bird-onion-head-emoticon:

3. Kutatgu

Kutatgu

@Caprihorn Teşekkür ettim :)
      @jans09 en fazla 4 saat. bünyem eskisi kadar uykusuzluğu kaldırmıyor. :(

8. En yeni üyemiz @Ryosuke aramızda hoş geldin. Geç onay için özür :) Ayrıca en kısa zamanda son etkinliğimizin analizini de paylaşacağım.
  9. @KaladinStormblessed bildiğim kadarıyla en son 2017 yılında yapımına başlanacaktı. Ama sanırım ertelendi.
  10. @KaladinStormblessed kulübe özel bir discord yok. Yardımcı olabileceğimiz bir konu varsa burada sorabilirsin.
  11. Sırası gelmişken ben de listemi ekleyeyim; Top 200 içerisinden seçilmiştir. Berserk 3-gatsu no Lion Sidonia no Kishi Arakawa Under the Bridge Elfen Lied @Estable sıralama konusunda haklısın bazı animelerin ikinci sezonları ve movie, ova vs araya kaynamış. O nedenle o listeden istediğini yazabilirse daha iyi olacak.
  12. Seinen FC, Seinen 5 Etkinliği başladı. Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

13. @Gallardo @Ferris kulübe hoşgeldiniz. :) Etkinlik 4 Temmuz'da başlıyor :)
  14. @Amygirl Listeler gelmeye başladıkça Top 10 da çıkarabiliriz.
  15. Seinen FC gururla takdim eder; Seinen 5 Etkinliği Kulübümüzün forum çapınca gerçekleştireceği ilk ve en önemli bu etkinlikte; MAL'da en yüksek skora sahip 200 seinen anime içerisinden en sevdiklerimizi bu konuya yanıt olarak ekleyeceğiz. Eklenen yanıtlardan yola çıkarak bir Seinen Anime Top 5 listesi oluşturacağız. Etkinlik başlangıç 4 Temmuz'dur. Bitiş ilerleyen günlerde bu konuda duyurulacaktır. Kurallar 1. Her katılımcı sevdiği Seinen animelerin listesini yazacağı sadece 1 yanıt gönderebilir. 2. Her katılımcı yanıtı içerisinde istediği kadar Seinen anime listeleyebilir. Fakat bu sayıyı değerlendirilmesi kolay bir aralıkta tutmanızı rica ederiz. 3. Listelediğiniz animeler MAL'da en yüksek skora sahip seinen animelerin listesi içerisinde olmalıdır. (Bkz. Yardım) Yardım MAL'da en yüksek skora sahip seinen animelerin listesi nasıl görüntülenir? MAL Seinen listesi ziyaret edin. Sorted by menüsünden Score seçeneğine tıklayın. Seinen seriler en yüksek skora göre sıralanacaktır List View düğmesi tıklanarak her sayfada 100 tane anime görüntüleyebilirsiniz. Zaten tüm ihtiyacınız olan animeler ilk 2 sayfada :) İş bu etkinlik Türk Anime TV Seinen FC tarfından düzenlenmektedir. Ana Sponsor & Etkinlik danışmanlığı: @Vega Etkinlik hakkında soru, görüş ve şikayetleriniz için @Kutatgu ile iletişime geçebilirsiniz.
  16.  Seinen FC takdim eder: "Seinen 5" etkinliği. Tamamiyle kamu yararını hedefleyen bu etkinlikte;

•  üyeler ve üye olmayanlar en sevdikleri 5 Seinen animeleri listeleyecek,
    • bu listelere göre yeni başlayanlar için bir 5 animeden oluşan bir öneri listesi hazırlayacağız.

Etkinlik organizasyonu ve katılım için bu status'a yazınız :)

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Mileydi

Mileydi

FC ye yazıp durum kısmından duyuru yapalım :big-eye-onion-head-emoticon:

3. Kutatgu

Kutatgu

Tamamdır. Öyleyse yazıyorum.

4. Kutatgu
  17. Şanlı kulübümüz büyümeye devam ediyor. @Perfectum aramıza hoşgeldin :)
  18. @KaladinStormblessed Ekledim :) Hoşgeldin :)
  19. @Barış D. Baryshx İnsan kulübe bi link ekler, reklamını yapar :) Hazır konu açılmışken Seinen FC'a bekliyoruz. Listede olmayan serileri konuya ekleyerek listenin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Benim ilk 5'im Aku no Hana (animeden kabul edersek) Berserk 3-gatsu no Lion Sidonia no Kishi Texnolyze
  20. Mononoke - Korku, Psikolojik, Doğaüstü Ayakashi: Samurai Horror Tales - Korku, Tarihi, Gizem @FerrisEklendi. İyi seyirler :) Katkı için teşekkürler.
  21. Kutatgu

Anime konularının kısır döngüye girmesi

Manga/LN okumaya başlayıp animeye uyarlanması için bekleyebilirsin (bu çoğu zaman gerçekleşmeyebilir). :)
  22. Kutatgu

Neden artık anime izlerken eski zevki alamıyorum?

Benden önce söylenenlere katılıyorum. Her sezon iyi bir ya da birkaç anime oluyor. Bununla birlikte, belirli bir türe eğilimin varsa, örneğin "Code Geass / Death Note" gibi akıl oyunlarını temel alan serileri seviyorsan, bu türde ve aynı kalitede anime, her zaman bulamayabilirsin.
  23. Netflix'de The Witcher izledim. Konuyu biri bana n'olur tercüme etsin. Ya kurgu dandik ya da ben fazla yaşlandım.

1. carpediem61

carpediem61

konudan kastın nedir tam olarak :D

2. Shinobi_Naku

Shinobi_Naku

Kurgu kesinlikle dandik değil. Sadece konu işleyişi bakımından farklılık getirmişler seriye. Ben henüz oyununu oynama şansına erişemedim ama kitaplarını okumuş biri olarak gerçekten mükemmel bir seri olduğunu söyleyebilirim. Gerçi dizinin 1. sezonu kitabındaki kaliteyi yakalayamamış bence ama gerçek bir Wİtcher sever için bence gayet tatmin edici bir dizi. Konuyu anlamanın en iyi yolu bence kitaplarını okumak. Eğer o kadar vakit ayıramam diyorsan internetten kitapların özetlerini okursan rahatlıkla anlayabilirsin. 

24. Yeni takıntım "Day in the life of a Japanese Meslek Adı" başlıklı videolar. :)

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Mangaka ve masterchef izledim sen deyince. Eğlenceliydi

2. Gallardo

Gallardo

Masterchef'i izlemiştim ben de tekrar hatırlamış oldum şimdi yeni içeriklere bakıyorum. Bakalım mangaka kimmiş :)

Edit: Yeni sezonda bir serisi animeye uyarlanacak :)

Spoiler

Bir seride de ''Series Composition'' rolünde.

Spoiler

3. Kutatgu

Kutatgu

Zaman geçirmek için güzel :) 

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.