Jump to content

Kutatgu

Üyeler
  • İçerik sayısı

397
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Kutatgu kullanıcısının paylaşımları

1. Pankreasını Yemek İstiyorum incelemesini bitirdim. Yazarken bir iki saç teli kaybettim ama değdi.

https://link.medium.com/Wo9jFRtFFV

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Son dönemlerin modası olan romantik, duygusal anime filmleri akımından ekmek çıkar mı diye yapılmış. Senin yazıyı görünce izledim :D Kimi no na wa ve koe no katachi filmlerinden daha çok şey katıyor insana bence, bu yönden iyi. Onun harici 6-7 puanlık anime, bu türü seviyorsanız 8'de eder.

3. Gallardo

Gallardo

Nisanda geçen bir anime hakkında nisanda yazılan bir yazıyı nisanda okumak :)

4. Gallardo

Gallardo

Sempatik ve enerjik görünümlü bir karakterin acısı da enerjikliği ile doğru orantılı tesir eder. Böyle bir karakteri önce sevdirip sonra elinden almak belki de bir numaralı drama taktiğidir. Çünkü uç insanlar ilgi çeker. Ve bu karakter bir kızsa, yanındaki erkek için en kolay aşık olunacak kız modelidir. Kuvvetli bir çekimi vardır kaptı mı götürür. Bir gün kendini ''farkında bile olmadan sabahları uyandığımda ilk düşündüğüm şey ve geceleri uyumadan önce son düşündüğüm şeyin o olmaya başladığını fark ettim'' derken bulursun. Şimdi ben seiyuuyu da daha önce Ena Komiya'dan tanıyorum Komiya gibi şeker biri olduğunu biliyorum

Spoiler

53290.jpg

haliyle etkide onun da bir ekstrası var. Anime Shigatsu gibi süründüren değil de daha bir taş gibi oturan cinsten. Ana karakterin seslendirmesini sönük bulmuş olabilirsin ama düz adam - düz seslendirme bakımından bence başarılı :) Aaa evet unutuyordum bak her şey bittikten sonra gelen yazılı itiraflar (veya ses kaydı) en mutlu en duygusal en içten modelinden drama pastasının çileği son dokunuşu yani Allah kahretmesin bu kadar yapılır mı sı falan bildik bir senaryo olsa da en azından kendi adıma izlemekten pek bıktığım söylenemez :)

Bu kadar anlattım da peki filmden çok mu etkilendim? Aslında pek sayılmaz. Ama izlediğim süre boyunca bana hastalığımı (hastaydım o sıralar) unutturan bir filmdi. Bu yüzden biraz uzunca bir yazıyı hak etti :)

2. Chihayafuru sonbahar sezonuna ertlenemiş. :/

3. Kutatgu

En son hangi kitabı okudunuz? :)

Philip K. Dick Cosmic Puppets Simulakra Çığrından Çıkmış Zaman
  4. Tekrar tekrar izlediklerimi yazayım. Berserk Aku no Hana OPM Chihayafuru Vampire Hunter D
  5. Kutatgu

Dop dolu animeler

Dilersen Seinen fan club içerisindeki animelere göz atabilirsin. Ayrıca Josei seriler de ilgini çekebilir. :) Hedefledikleri kitle dolayısıyla ele aldıkları konular ve bu konuların işlenişi diğer türlere göre biraz daha ağırdır. Umarım anlam arayışını tatmin ederler.
  6. Pek değerli admin :) size mesaj yoluyla ulaşamadığım için selamlarımı bu durum vasıtasıyla iletiyorum. Umarım iyisinizdir. 

1. Mileydi

Mileydi

:bye2-onion-head-emoticon: Aboooooo kimleri görüyorummmmm :happiness-crazy-rabbit-emoticon:

2. Kutatgu

Kutatgu

Forumda kimseyi bulamayınca MyAnimeList'den Barış'a ulaştım. :) Arada foruma uğradığını söyledi. Haberler sende. Nedir bu komünitenin hali :)

7. 3-gatsu no lion listeye eklendi.
  8. Güncelleme alayım :)

9. Kutatgu

( 01 / 01 ) Koe no Katachi

Uzun bir aranın ardından izlediğim tek uzun metrajlı yapım. Çevirisi de oldukça başarılıydı. Emeği geçen herkese teşekkürler.
  10. Kutatgu

Yeni Yılda, Yeni Türk Anime

Son eklenen serilere hem siderbar hem footer hemde yeni ismi 'animeler' olan bölümden ulaşabiliyorduk, iyi oluyordu. Şimdi sanırım tamamiyle kaldırılmış. Son eklenenleri nereden görebileceğiz?
  11. Şu yılın en güzel haberi Asano ve Oshimi'nin aynı dergide 2 yeni mangaya başlayacak olması oldu. 

12. Kutatgu

( 01 / 01 ) Drifters: Special Edition

Ellerinize sağlık. Dün izleme fırsatım oldu. Beğendim. Yeni sezonda serisini kesinlikle izleyeceğim.
  13. 17 yaşındaki Rei Kriyama, profesyonel bir Shogi oyuncusudur ve buradan kazandığı parayla henüz yalnız yaşamaya başlamıştır. Bağımsız yaşamasına rağmen, Rei, duygusal olgunluğa erişmemiş bir gençtir ve sorunları günlük yaşamı boyunca peşini bırakmamaktadır. Üvey ailesi ile olan ilişkileri gergindir, lise arkadaşlarıyla ise anlaşmada güçlük çekmektedir. Bunların üstüne, profesyonel bir Shogi oyuncusu olarak kariyeri de düşüşe geçmiştir. Kendisi üzerine yüklenen büyük beklentilerin ağırlığıyla Rei’nin başarısı ve sıralamada ilerleyişi, değişkenlik gösteren galibiyet ve mağlubiyetler ile duraklamaya başlamıştır. Rei’nin tanıdığı sınırlı sayıda insan arasında Kawamoto kız kardeşler: Akari, Hinata ve Momo da vardır. Rei’nin aksine mütevazi evlerinde mutlu mesut yaşayan bu kız kardeşler, Rei’yi sanki kendilerinden biriymişçesine aralarına kabul ederler. Rei onları sıklıkla ziyaret etmekte ve üvey ailesinde hiçbir zaman sahip olamadığı, yakınlığı ve şevkati görmektedir. Japonca İsmi: 3月のライオン Tür: Drama, Oyun, Seinen, SoL Yayın Tarihi: Ekim 2016 Stüdyo: SHAFT Yönetmen: Akiyuki Shinbou Kış sezonu ortaları gibi mangasının animeye hem de SHAFT tarafından uyarlanacağını duyduğumda oldukça sevindiğimi hatırlıyorum. Manga'yı bana göre keyifli kılan yönü hissettirmiş olduğu samimiyet ve aşinalık. Bu samimiyet ve aşinalık ise öyle herhangi diğer bir mangada değil ama Yeşilçam filmlerinde bulabileceğiniz türden. Umarım yenilikçi yönetmen Shinbou'nun elinden en iyi şekilde izleyicisine ulaşır.
  14. Kutatgu

Mekakucity Actors’un 2. Sezonu Duyuruldu!

İlk başlarda oldukça sıkıcı olduğunu anımsıyorum, sonlara doğru açılmıştı gerçi. TV versiyonuna bakınca insanın bunun bir Shaft serisi olduğuna ----inanası gelmiyor. Umarım ikinci sezonu daha başarılı olur.
  15. Son 2 sezonu takip etme fırsatım olmadı. Ne oldu ne olmadı takipçi arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim. :)

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Sezon sezon bilmiyorum, beğendiklerimi izliyorum :P

2. Kutatgu
  16. Sezona yetişmem artık imkansız gibi. Kış sezonu ve ilkbaharı atlıyorum bu sene :)

17. Bir bölümde olsa anime izleyeceğim bu gece.

18. İlk bölümü izlememin üzerinden oldukça uzun zaman geçti. Aradan geçen zamanda diğer bölümlere göz atma fırsatım da olmadı. Karakterlerden sadece baş kahramanı hatırlıyorum. O da hayal meyal. Bu nedenle, şu anlık, tema ve karakterler ile ilgili yorum hakkımı ileri bir tarihte kullanmak üzere saklı tutuyorum. Serinin görsel kalitesine gelirsek, karakter tasarımları ile animasyon kalitesinden, ben oldukça memnun kaldım. Yakın planda ana karaterlerin detay ve resmedilişinin, geniş plandakinden farklı oluşunu, ilk başlarda, görsel tutarlığa aşinalıktan olsa gerek, pek beğenmesem de, sonraları daha az gözüme batar oldu ve hatta sevdim diyebilirim. Bir seride beni görsel olarak en rahatsız eden unsur, anime edilmesi gereken sekansların, slayt formunda sunumudur. Bu seride de trenin bakımı böyle bir kare ile geçiştirilmişti. Bence olmasaydı daha iyiydi. Endüstriyel sahalar dışında kalan mekanların görünümü beğendim. Özellikle de kahramanımızın atölyesini. Seslendime konusunda, ilk bölümü izlediğimde aklıma gelen ilk soru, ana karakteri, Ushio to Tora'da, Ushio'yu seslendiren seiyuu'nun seslendirip seslenedirmediğiydi. Henüz kontrol etme fırsatım olmadı, fakat öyle olmasa bile ana karakterin seslendirmesini böyle bir seri için sıradışı ve başarılı -ki Ushio da benim için öyleydi- düşünüyorum.
  19. Henüz işlerim bitti. Bu hafta anime yüzü görmedim desek doğru olur. :(

20. Kutatgu

( 12 / 12 ) Hai to Gensou no Grimgar

Emeği geçen herkese teşekkürler. İyi bir seriyi bizlerle buluşturdunuz. Umarım beklenilen ticari başarıyı elde eder ve ikinci sezona tez vakite kavuşuruz.
  21. Doğal gelebilir ama arada bir fark var. Snk'da stüdyo sadece manganın animeye uyarlanmasında görev alıyordu. Kanaberi ise tamamiyle Wit Stüdyo'nun kendi orjinal projesi bildiğim kadarıyla. SnK'ya büyük ölçüde benzemesinin işlerine geleceğini pek sanmıyorum.
  22. PV'ler içi eline sağlık. SnK ile karşılaştırılacak olması fikrine katılıyorum. Bence seri iyi de olsa kötü de olsa bunun olacağına şüphe yok. Kötü olursa 'ne de olsa SnK çakması ' denilerek geçiştirilecek, ama iyi olursa, bu sefer de sadık SnK taraftarlarının rekabet kaynaklı saldırılarına uğrama ihtimali her zaman var. Burada Wit Studio'ya büyük görev düşüyor. Aynı türden, benzer temalı iki seriyi farklılaştırmak gerçekten zor iş. Stüdyo burada SnK'nın popülaritesinden faydalanıp, piyasaya yönelik benzer bir seri mi üretecek, yoksa SnK'dan tamamen ayrışan bir seri ile mi karşımıza çıkacak, bekleyip göreceğiz. Şu ana kadar benzer yönleri, Doğaüstü bir düşman ( Zombiler vs Titanlar) İnsanların kendilerini kalelerde muhafaza etmeleri ve hayatta kalma mücadelesi Kaleleri birbirine bağlayan tren sisteminin hikaye üzerinde önemli olabileceğini düşünüyorum. Seri burada farklı şekilde gelişebilir. İlk sezonu iyi bir noktada bırakırlarsa ve iki sezonu peş peşe yayınlarlarsa, pek kopukluk yaşamayız gibime geliyor.
  23. Koutetsujou no Kabaneri 甲鉄城のカバネリ Anime Türü: Aksiyon, Fantastik Vizyon Tarihi: 8 Nisan 2016 Bölüm Sayısı: Belirtilmemiş. Konusu: “Steampunk* Hayatta Kalma Mücadelesi” olan hikaye, ada şehri olan Hinomoto’da geçiyor. Çelik kalp olarak bilinen zombi gibi varlıklar olan “Kabane”ler yüzünden insanlar kendilerini korumak için “kale” adı verilen istasyonlarda yaşamaktadır. ” Hayajiro ” olarak bilinen tek zırhlı lokomotifler de istasyonları arasında gidip gelmektedir. Esasında hikaye zombiler ile insanlar arasındaki mücadeleyi temel alıyor. Yeni sezonu inceleme fırsatım olmadı. Fakat SnK'ya hayat veren Wit Studio'nun steampunk-zombi temalı yeni serisinin dikkatleri üzerinde toplayacağını düşünüyorum. Fırsat bu fırsat konusunu açmak istedim. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi seriyi burada bölüm bölüm tartışalım. Katılımınız için şimdiden teşekkürler.
  24. Geriye beklediğim 3 seri kaldı. 3-gatsu no lion, kanberi ve d.grayman.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.