Jump to content

Kutatgu

Üyeler
  • İçerik sayısı

397
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Kutatgu kullanıcısının paylaşımları

1. Butterfly Effect'i izlemedim. Hikayesi hakkında oradan buradan duyduklarım dışında fazla bir bilgim yok. Anlattıklarından, Butterfly Effect'de tek bir kişinin kurtarılmasına odaklanıldığını çıkarımını yaptım. Bu kişi BE'de X iken, Boku dake'de Hinozuki. Umarım doğru anlamışımdır. Eğer bu açıdan bir benzerlik olacak olursa, bu beni de hayal kırıklığına uğratır. Burada en büyük rolü bana kalırsa Hinozuki'nin katili oyayacak. Katil Hinozuki'nin peşinden mi gidecek yoksa hedefini mi değiştirecek? Zira ilk bölümde, çocuk kaçırma sekansında, bir şüphe çekmesi üzerine eyleminden vazgeçebileceğini gördük. Bu durumda Satoru yeni kurbanı kurtarabilmek için yeniden zamanda geri gidebilir.
  2. Kurgusu kesinlikle güzel. Geçişler, yavaş çekim, kamera açıları, (sıra altından ve üzerinde otura öğrencinin ayakları arasından diğer karakterlere vs vs), ses (sınıfa giriş anı ve hinozuki). Seri resmen akıyor. Loop'a alınacak bir ED'si var. https://www.youtube.com/watch?v=R2GtCbDf7bk İlk bölümdeki gerilim yerini nostalji ve duygusallığa bıraktı. Satoru'nun hem annesi hem de Hi ile arasında geçenler güzeldi. Hi konusunda oldukça empati yaptı. Çıkarımları doğru olacak mı göreceğiz. Olayların akışı inandırıcı, mesela 11 yaşınızdan ne hatırlıyorsunuz diye sorsam çok az şeyi sayabiliriz hepimiz. Satoru da bunun sıkıntısı çekiyor yaşadıkça üzerine yazılan hatıraları yeniden hatırlayarak o zamana adapte oluyor. Sınıf arkadaşları pozitifler. Arkadaşlarının hisleri konusunda heyecanlanıp destek olmaları güzeldi. Annesi cin gibi kadınmış. İkinci bölüm de başarılı bence. Ayrıca ilk bölüme göre görsel kalite biraz daha yükseldi.
  3. Managalara başlayınca yeni sezona ilgimi kaybettim.

4. Bu konu başlığını sanırım ben güncelleyemiyorum. Barış, bir zahmet başlığı '2.bölümdeyiz'e çevirebilir misin?
  5. Oshimi Shuzo dün gece yine uykularım kaçtı gitti.

6. 3d cg ile yapılmış, https://youtu.be/DhcfGtJSBBo neredeyse geleneksel 2d kadar kaliteli.

1. Rofh

Rofh

Movie'si baya güzeldi. Zarik Kajiwara'da favori karakterlerimden.

7. Anne, anne olarak oldukça gerçekçi geldi gözüme :)
  8. Bir Shuuzou Oshimi mangasına daha başlayacağım. Ne kadar dayanacağım göreceğiz.

9. Mangayı okumaya karar veren var mı? Yoksa animesini izlesem yeter mi diyorsunuz?
  10. Telaşla burnumuzu çekerek, mendil ararken, televizyonda gece yarısı çanının çalışını duyduk. Ve böylesine sefil bir haldeyken, yıl gökyüzüne karışıp gözden kayboldu. Müthiş.

11. Sangatsu no Lion 49.chapterdayım. 20 chapter kaldı.

12. Olayın 1-5 dakika öncesine gitmesi konusunda teorim şu. Satoru'nun annesinin öldürülmesi aslında bir olay zincirinin son halkası. Bu nedenle Satoru annesinin öldürülmesinin öncesine değil, bu zinciri kırabileceği zamana, yani çocukluğuna gönderiliyor. Geçmişe dönünce afallaması. Satoru'nun da bundan habersiz olduğu anlamına geliyor bence.
  13. Şimdi onu yazacaktm ben de. Sonuçta çocukken söylediklerine pek kulak asılamış. Görünüşe bakılırsa, onun etkisi büyük olmuş. Bir de Satoru, annesinin bir şeytan olduğunu söylüyordu. :) Belki uyanık bir kadın olduğuna vurgu yapıyor olabilir orada.
  14. Sezonun aksiyon komedisi: Ojisan to Marshmallow :D

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Benimde merak ettiğim bir animeydi, denişik bir şey. Çerezlik 5'er dakikaydı sanırım

15. Polisten kaçma kısmı kafama yatmadı, masumluğunu kanıtlayabilirdi ama anın şokuyla yapmış olsa gerek. Bir de annesinin dedektifvari tavırlarını çözemedim. Altından birşeyler çıkabilir. Bu arada Satoru'yu seslendiren seiyuu çok başarılı tanındık bir isim değil bildiğim kadarıyla. O son dönüş sahnesi süperdi.
  16. Bana göre sezonun amiral gemisi olan Boku dake ga Inai Machi'nin tartışma alnıdır. Haftalık olarak izlediğimiz her bölümün kritiğin yapmak içindir, serinin fan kulübü ile karıştırmayınız. Her yeni bölümle birlikte konu başlığı güncellenir. Eğer başlıkta belirtilen bölümü izlemediyseniz, bu konu altındaki gönderileri okumayınız zira spoiler serbesttir. Hayatın zorluklarıyla cebelleşen manga yazarı Satoru Fujinuma, kendisini ifade edememe korkusuyla yüzleşmektedir. Ancak, ölüm ve faciaları engellemeye zorlayan doğaüstü bir yeteneği vardır. Bu olaylar gerçekleşmeden önce, zamanda geri gider ve bu süreç sürekli tekrar eder; ta ki söz konusu olan kaza önlenene kadar. Bir gün, kendisini katil durumuna düşüren bir kazaya karışır. Kurbanı kurtarma çabasıyla kendisini geçmişe yollar. Fakat, sınıf arkadaşı Kayo Hinazuki'nin kaybolmasından bir ay önceki zamana, ilkokul öğrencisi olduğu yıllara gelmiştir. Bunun üstüne, Satoru kendisine yeni bir görev edinir: Kayo'yu kurtarmak ve kayboluşundaki gizemi çözmek.
  17. Phantom World'de Mai'nin güçlerini neden bedeninin belli noktalarını *kullanarak aktive etmesinin sebebi şuymuş. https://en.wikipedia.org/wiki/Wu_Xing :)
  18. Musaigen no PW. Fan servisi ağırlaştırmaz ve hareme girmezse çok güzel olacağını inanıyorum. Şu ana dek yayınlananlar içerisinde animasyonlarını en başarılı bulduğum yapım. Mai, Haruhiko iletşimi çok başarılı. Haruhiko'nun Izumi'nin kulübü katılmasını isterken suratının aldığı haller muhteşemdi. Izumi'ye tekrar Tayfları anlatışını gereksiz buldum. Zira, Izumi Tayfları zaten yutabiliyor. En azından ne oldukları konusunda bir fikri vardır. Onun dışında ilk bölümde elektrik direği tayflar ile limbo yapmaları, çok eğlenceliydi. :)
  19. Kutatgu

( 12 / 12 ) Hai to Gensou no Grimgar

Moblara tek amadığı sürece SAO gibi olmaz. Büyük konuşmayayım ama bir BTOOOM!'da olamaz gibime geliyor. BTOOOM!'u shounen olmadığı için harcadılar.
  20. Musaigen no Phantom World'de KyoAni döktürmüş. Animasyon kalitesi üst düzey.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Rofh

Rofh

Klasik güçsüz ana karakter , harem ortamı , büyü , okul vb...

Her sezon bunu gibi 4-5 tane anime geliyor ben açıkcası çok birşey beklemiyorum.

3. Kutatgu

Kutatgu

Konusu konusunda haklısın. Lakin konunun işlenişi konusunda bence şans vermek lazım.

4. Rofh

Rofh

Bu sezon bol seinen'li geçecek gibi bütün dikkatimi vereceğim , zaman artarsa bunada bakarım.

21. İlk bölüm fena değildi. Haruta'nın dahi olduğunu öğrendik en azından. Bölümün sürprizi iki ana karakterinde, müzik öğretmenlerine aşık olduklarını birbirlerine itiraf etmeleriydi. Bundan sonra hikaye nasıl bir yol alır bilmiyorum ama müzik öğretmeni etrafında bir takım entrikalar dönebileceği izlenimi uyandı. Seiyuu'ların sesleri sanki karakter tasarımlarına göre biraz olgun duruyor. Prince of Stride ile seiyuu değiş tokuşu yapsalar iyi olabilirmiş.
  22. Benim ümidim romantizmin another'daki kadar olması. Daha fazla olursa, droplarım :)
  23. P.A. Works'ü bu sezon daki yapımı HaruChika üzerine bölüm tartışma alanıdır. Haftalık olarak izlediğimiz her bölümün kritiğin yapmak içindir, serinin fan sayfası klübü ile karıştırmayınız. Her yeni bölümle birlikte konu başlığı güncellenir. Eğer başlıkta belirtilen bölümü izlemediyseniz, bu konu altındaki gönderileri okumayınız zira spoiler serbesttir. Kısaca HaruChika'yı tanıyalım: Tür: Gizem, SoL, romantizm, okul yaşamı Stüdyo: P.A Works Bölüm Sayısı: Belli değil Haruta ve Chika, okullarındaki kapanmak üzere olan üflemeli çalgı kulübüne üyedirler. İkisi çocukluk arkadaşıdır ve günlerini kulübe üye arayarak, alıştırma yaparak geçirmektedirler. Okullarında dönen bazı olayları araştırmak için birlikte çalışırlar. Tartışma başlasın.
  24. Kutatgu

( 12 / 12 ) Boku dake ga Inai Machi

Bu sezon Ajin ile birlikte öncelik vererek izleyeceğim bu seriyi. Yönetmen çorbaya çevirmeden aktarabilirse oldukça başarılı olur gibime geliyor.
  25. Bu sezon umarım bokudake ga inai machi'yi hangi fansub çeviriyor.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Witch

Witch

Yaşasın! Bir onu bir Dagashi Kashi'yi izlerim izlersem. Her sezon zevklerimiz tutuyor Kutatgu-san çok mutlu oluyorum. :D

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Bütün fansublar çeviriyor

4. Kutatgu

Kutatgu

Ya gecenin bir köründe ancak bu kadar yazılıyor. şimdi yazdıklarımı okuyunca benim bir gülme aldı :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.