Jump to content

Kutatgu

Üyeler
  • İçerik sayısı

397
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Kutatgu kullanıcısının paylaşımları

1. Yamamda-kun ile Sidonia yayınlandımı ilkbahar sezonuna veda eder işime gücüme geri dönerim :)

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Sidonia yerine mangakanın blame! Adlı eseri animeye uyarlansaydı iyiydi de. Bu da iyidir.

2. Kutatgu

Kutatgu

Bu da iyi bitti, Barış. 3.sezona kapıyı açık bıraktılar. İlk sezon kadar iyi değildi.

2. Kutatgu

( 14 / 13+ ) Charlotte

Yaz sezonun belki de en çok bekelenen serilerinden birisi. Arkasında P.A Works gibi bir stüdyonun imzası olacak. Kolay gelsin.
  3. Kutatgu

Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?

Buraya hemen bir ekleme yapayım. Şu an için serileri turkanime.tv vb siteler aracılığı ile izlediğimizde pek farkına varmıyoruz ama http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B0000639E0/ref=dp_olp_0?ie=UTF8&condition=all gidip evangelion boxset almak istediğinizde fiyatın dudak uçuklatacak cinsten olduğunu görüp cayabilirsiniz. Bu fiyatları ödeme karşılığında bu eserlere sahip olanlar ise ne yazık ki ya profesyonel amaçlı arşivcilik yapan kimseler ve yahut otakular oluyor. Anime bu nedenle niş pazar olarak kalıyor. Daha önceki mesajımda da bahsettiğim gibi, animatörlerin ortalama kazançları sektörün içerisinde bulunduğu duruma dair ipuçları verir nitelikte. Sektör finansal olarak varlığını sürdürebilmek için yüzünü dvd setlere yüzlerce dolar yada onbinlerce yen harcayabilecek otakulara çeviriyor. Bunun karşılığında ödenen bedel ise dar bir kitlenin hazlarına yönelik tatmin hedefleyen eserler oluyor.
  4. Plastic Memeories OP'nin gizemi. Her bölüm OP'sinin son sahnelerini ekleyince şöyle oluyor. https://d.maxfile.ro/gacqohwoif.webm

5. bunu yuregim kaldırmaz Plastic Memories.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Kutatgu

Kutatgu

Bi clannad yada shigatsu degil :) ama orta şekerli pozitif bir dram :)

3. houston

houston

ama Barışta sürekli ağlıyo :D neys indiriyim ben en iyisi

4. historianWeeb

historianWeeb

ağlatmıyor ama içini kemirtilor :D

6. Kyoukai no Rinne bu haftaki bölümü belki de beni bu sezon en çok güldüren anime bölümü oldu. :) yeni olmasına rağmen seri bana oldskool animeleri çağrıştırdı.

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Ne ile ilgili anime, kerametini öğrenebilirmiyim :P

2. Kutatgu

Kutatgu

12-15 yaş shinigamili shonen. :) Çok yalın düz bir seri Barış çok atraksiyonu yok.

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Bu ölüm meleği muhabbeti de çoğu seride var, hevesli tabii japonlar böyle şeylere, dinlerinde bu olmayınca :P

7. High School DxD BorN 8 fansub çeviriyor. Tebrikler.

2. historianWeeb

historianWeeb

vay be yazım sığmadı :D

3. Yabus

Yabus

Psycho pass movie'nin henüz çevrilemem sebebi internete düşmemiş olması. Bildiğim kadarıyla temmuzun 15inde dvdleri çıkacak o zaman internete de düşer ve çevrilir.

4. Yabus

Yabus

çevrilmemesinin*

8. Sidonia 11.bölüm o son sahne nasıl birşeydir. Heyecan dorukta.

2. Kutatgu

Kutatgu

High School DxD BorN'ü 8 fansub çeviriyor 8. Sidonia'yı fansub olarak yok sanırım.

3. Mileydi

Mileydi

Sövüyorum zaten o tür bir mantık ile iş yapanlara, çeviri işini ciddiye almıyorlar bana göre tamamen popüler kültüre hizmet edip başarılı olacaklarını sanıyorlar <_<

4. Kutatgu

Kutatgu

Ciddi anlamda bugüne kadar anime arşivlemedim ama şu Sidonia yaptıracak bunu bana.

9. Sidonia bu hafta yayinlanmadi mi

1. ARE-YOU-SURE

ARE-YOU-SURE

Yayınladı Divx Planette var altyazısı.

10. Her saat 7000 insan ölmekte, bu her geçen dakika 116 kişi, her saniye ise 2 kişi demek. Öldükten sonra ya yeniden doğar yada karanlık boşlukta yitip gidersiniz. Peki buna kim karar verir? Yargıcı (the arbiter) Moraliniz mi bozuldu o zaman haydi Death Parade izlemeye.

2. asci

asci

tam izlesem mi diyordum ki daha da karamsar olurmuşum,neyse başlamadan kurtuldum teşekkürler:)

3. Cold Dewil

Cold Dewil

İzlediğime özellikle decimin son bölümdeki salya sümük haline... Finaline :/ O kadar potansiyele sahip bir animenin sönük kalmasına üzüldüm

11. Tahminimde yanilmadim plamemo bu sezonun surprizi oldu iyi bir Chobits ve Angel Beats, Chaika alternatifi.

12. PlaMemo bu hafta bir kaç saat geç yayınlanacakmış. Sezonun sürprizi oldu bu seri. Büyük ihtimalle de 2.sezonu olmayacak.

13. Devam serisi tahminim. Nisekoi 3, Oregairu 3, Sidonia 3, Plastic Memories sanmam, Owari 2, Yamada zor, Oremonogatari olabilir.

1. historianWeeb

historianWeeb

ilk ikisine bende katılıyorum

Yamadyı zaten 12 bölüme sığdırmışlar öyle duydum :D

Plastik zaten 2. sezon olması saçma olur

owariyi bilmiyorum :D (anime olarak)

Oremonogatari bayadır izlemiyorum aam tek sezon ona yeter bence :D

14. NHK World'de karuta belgeseli var..

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Yeni gördüm durumunu, bakardım ama uyuyacağım şümfi :( zaten geçmiş olabilir

15. Son 2 hafta sonra sezon bitiyor..

16. Kutatgu

Yotsubato! (Yotsuba&!)

Bunu Japonca okumak nasip olur inşallah.
  17. Kutatgu

Oyasumi Punpun

Güzel manga okuyun okutturun... Inio Asano'nun diğer işlerine de göz atamayı da ihmal etmeyin..
  18. Oyasmu Punpun, müthişşşşş. Barış kulakların çınlasın...

2. bluegrass

bluegrass

yeterki el atsınlar beklemek sorun değil.hoş ben animelistin top yüzüne başka bir çok seri daha eklerdim ama.Ajin anime mi oluyor bunu şimdi duydum.Project İtoh'un mangasının yapılacağını biliyordum zaten.Ajin anime olacaksa bu iyi ama ondan daha güzel seriler de var aslında o.o

3. NatsuJun

NatsuJun

anime olarak pek çok seri genç kitle tarafından 10 larla şişirilmiş,ama manga okuyucu kitlesi yine nispeten seçkin o bakıma MAL güzel okumak için bişiler seçmede falan

4. Kutatgu

Kutatgu

@Nesferatu: Geçen bir konu açılmıştı Anime Bitiyor mu? diye aslında burada konuştuğumuz tamda onunla ilgili. Nicelik vs Nitelik. Seinen-Josei konusunda kulübü http://forum.turkanime.tv/topic/8810-seinen-fc-kulübümüzün-camiaya-hizmetleri-durmaksızın-devam-ediyor/page-13 etkin tutmak gerekiyor. Zaman buldukça haberleri oradan paslarım. @Barış D. okuduklarını beğendikleri kulübe de gönder durum altlarından okumayalım :) @bluegrass kulüp linki yukarı da :)

19. Arakawa under the bridge manga önümüzdeki ay bitiyormuş... Şimdi gidip Lana Del Rey summartime sadness'ı infinite loop'a alayım...

20. Kutatgu

Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?

Geçtiğimiz günlerde Japonya'daki animatörlerin kazançları ile ilgili bir makale yayınlanmıştı. http://kotaku.com/the-average-anime-salary-in-japan-is-shockingly-low-1700892325 Bu makalede bahsedilenlerin yanında Japonya'daki amansız iş yaşamanı da göz önünde bulundurursak animatörlerin sayısındaki azalaşı pek de yadırgamamak lazım. Bunun üzerine bir de Japonya'daki amansız iş yaşamını eklerseniz animatör olmanın tutkulu bir avuç insan dışında hayalleri süsleyen bir meslek olmayacağı bir gerçektir. Ayrıca sektörün teknik açıdan da kendisini çağ ile hizaya getirmesini isteyen bir kitle var. Bana kalırsa Geleneksel X Modern çatışmasından ziyade metinsel bazda kaliteli ve Miyazaki'nin bahsettiği gibi insan ile bağını muhafaza eden işlere ihtiyaç var. Elbette anime, geniş bir kitleye hitap eden sınırsız bir fantezi alanı. Fakat bu fantezi alanını ticari kaygılarla sadece 12-17 yaş gençler ve otakuların hazlarını tatmine mahkum ederseniz bunun sonuçlarını kısa vadede olmasa bile uzun vadede sektörün kendisi öder. Burada sektörün devasa bir ticari kayıpla tepetaklak olma ihtimalinden bahsetmiyorum. Her zaman bu animelerin izleyicisi otakular ve gençler olacaktır. (sonuçta her malın bir alıcısı vardır) Fakat global anlamda Japon animasyonunun saygıdeğerliği azalacaktır.
  21. Şu güzelim serilere fan service sokmasanız da serinin ruhu bozulmasa.

22. Gerekli Şeyler yasal açıdan lisans haklarına sahip olduğu eserlerin kaldırılmasını istemekte haklı olmakla beraber bunu rica ederken kullandıkları üslup tamamiyle yanlıştır. Burada daha da üzücü olan bu üslubun kurucu ortak olduğunu belirten şahıs tarafından kullanılıyor olmasıdır. En azından yaptıklarının farkına varıp hızlı bir özür dile getirdiler. Fakat bu özürü gerçekten "üzgün" oldukları için mi yoksa ticari markalarına daha fazla zarar gelmemesi için mi dilediler? Özür metninin ilk paragrafını okurken samimi oldukları kanaatindeydim. Lakin ikinci paragrafa geçtiğimde fansubları küçümser bir tarzla ve kibirlice manga kültürünü Türkiye'de tanıtıp, geliştirdikleri vb. ifadeleri görünce görüşüm ne yazikki değişti. Çevirilerine yapılan hakaretleri haketmediklerini düşünüyorum. Bununla beraber çevirilerinin süper olduğunu söylemek de doğru olmaz. Mangatr'i buradan ayrıca tebrik etmek lazım. Gayet soğuk kanlılıklar ve kendilerinden emin şekilde saygı sınırları içerisinde hareket ettiler. Gönüllü dahi olsa bu işle uğraşanların aslında ne kadar ciddi olduklarını da herkese göstermiş oldular.
  23. 2015 yaz sezonu değerledirmesini yazmaya başlayayım yavaştan 4 haftada anca biter.

24. Sezonun ortasını geçtik zaman nasılda akıyor...

25. Artik bir danmachi Fc acsak diyorum...

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.