Jump to content

Kutatgu

Üyeler
  • İçerik sayısı

397
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Durum güncellemeleri bölümüne Kutatgu kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Sono Bisque like'ları AoT'yi geçmiş :).

1. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Ben de bu bilgiye binaen izlemeye başlamıştım, fazla beklentiye girmeden izlenmesini tavsiye ederim.

Maalesef abartıldığı kadar iyi değil.

:sigh-onion-head-emoticon:

2. Gallardo

Gallardo

Kız tek başına AoT'ye kafa tutmuş :)

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Her şeyi beğenip 10 puan veren kitle yüzünden bunlar hep 

Bugün yani dün bir bakayım dedim izlenecek ne var diye 

Tüm seriler mi 9 puan olur???

Puanlamayı 1 ve 10'dan ibaret sananlar puan muan vermesinler

Türkanime yetkililerine seslenmek istiyorum.

Minimum 5 farklı türden en az 500 bölüm anime izlememiş kişilerin oy kullanma yetkisini kısıtlasın. 

Bu nedir arkadaş 

Dolmuşum ben bu konuda

:hate-onion-head-emoticon:

2. Vasat bir serinin, neden berbat bir finali olduğunu sorguluyorum. Ben de amma naifim. :)

3. Jujutsu Kaisen'in ilk 6 bölümünü izlemediğim için pişmanım. Biri beni bu konuda uyarmadı, ben sizi uyarmış olayım.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Kutatgu

Kutatgu

Bu arada bir düzeltme yapayım. İlk 6 bölümü izlediğim için pişmanım demek isterken, izlemediğim için pişmanım yazmışım. Belli bir saatten sonra animeler hakkında durum güncellemesi yapmamalıyım :)

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Ben ilk bölümü izleyip bıraktıydım, 6 bölüm iyi dayanmışın:lol2-onion-head-emoticon:

4. Kutatgu
  4. Macross Zero > Macross Plus > Orijinal Macross > (Delta & Frontiers). İzleme sırası değil, yanlış anlaşılmasın :)

5. Pazar gece 3:30'a dek oturarak koskaca bir Pazartesi gününü berbat ettim. :/ 

1. Caprihorn

Caprihorn

Ben kaçta yatarsam yatayım sabah erkenden kalkıyorum.Hayır yani halsizlik falan da olmuyor. :d

Geçmiş olsun bu arada. :cute1-onion-head-emoticon:

2. jans09

jans09

Kaç saat uyudun ki? :bird-onion-head-emoticon:

3. Kutatgu

Kutatgu

@Caprihorn Teşekkür ettim :)
      @jans09 en fazla 4 saat. bünyem eskisi kadar uykusuzluğu kaldırmıyor. :(

6. Seinen FC, Seinen 5 Etkinliği başladı. Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

7.  Seinen FC takdim eder: "Seinen 5" etkinliği. Tamamiyle kamu yararını hedefleyen bu etkinlikte;

•  üyeler ve üye olmayanlar en sevdikleri 5 Seinen animeleri listeleyecek,
    • bu listelere göre yeni başlayanlar için bir 5 animeden oluşan bir öneri listesi hazırlayacağız.

Etkinlik organizasyonu ve katılım için bu status'a yazınız :)

2. Mileydi

Mileydi

FC ye yazıp durum kısmından duyuru yapalım :big-eye-onion-head-emoticon:

3. Kutatgu

Kutatgu

Tamamdır. Öyleyse yazıyorum.

4. Kutatgu
  8. Netflix'de The Witcher izledim. Konuyu biri bana n'olur tercüme etsin. Ya kurgu dandik ya da ben fazla yaşlandım.

1. carpediem61

carpediem61

konudan kastın nedir tam olarak :D

2. Shinobi_Naku

Shinobi_Naku

Kurgu kesinlikle dandik değil. Sadece konu işleyişi bakımından farklılık getirmişler seriye. Ben henüz oyununu oynama şansına erişemedim ama kitaplarını okumuş biri olarak gerçekten mükemmel bir seri olduğunu söyleyebilirim. Gerçi dizinin 1. sezonu kitabındaki kaliteyi yakalayamamış bence ama gerçek bir Wİtcher sever için bence gayet tatmin edici bir dizi. Konuyu anlamanın en iyi yolu bence kitaplarını okumak. Eğer o kadar vakit ayıramam diyorsan internetten kitapların özetlerini okursan rahatlıkla anlayabilirsin. 

9. Yeni takıntım "Day in the life of a Japanese Meslek Adı" başlıklı videolar. :)

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Mangaka ve masterchef izledim sen deyince. Eğlenceliydi

2. Gallardo

Gallardo

Masterchef'i izlemiştim ben de tekrar hatırlamış oldum şimdi yeni içeriklere bakıyorum. Bakalım mangaka kimmiş :)

Edit: Yeni sezonda bir serisi animeye uyarlanacak :)

Spoiler

Bir seride de ''Series Composition'' rolünde.

Spoiler

3. Kutatgu

Kutatgu

Zaman geçirmek için güzel :) 

10. Pankreasını Yemek İstiyorum incelemesini bitirdim. Yazarken bir iki saç teli kaybettim ama değdi.

https://link.medium.com/Wo9jFRtFFV

2. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Son dönemlerin modası olan romantik, duygusal anime filmleri akımından ekmek çıkar mı diye yapılmış. Senin yazıyı görünce izledim :D Kimi no na wa ve koe no katachi filmlerinden daha çok şey katıyor insana bence, bu yönden iyi. Onun harici 6-7 puanlık anime, bu türü seviyorsanız 8'de eder.

3. Gallardo

Gallardo

Nisanda geçen bir anime hakkında nisanda yazılan bir yazıyı nisanda okumak :)

4. Gallardo

Gallardo

Sempatik ve enerjik görünümlü bir karakterin acısı da enerjikliği ile doğru orantılı tesir eder. Böyle bir karakteri önce sevdirip sonra elinden almak belki de bir numaralı drama taktiğidir. Çünkü uç insanlar ilgi çeker. Ve bu karakter bir kızsa, yanındaki erkek için en kolay aşık olunacak kız modelidir. Kuvvetli bir çekimi vardır kaptı mı götürür. Bir gün kendini ''farkında bile olmadan sabahları uyandığımda ilk düşündüğüm şey ve geceleri uyumadan önce son düşündüğüm şeyin o olmaya başladığını fark ettim'' derken bulursun. Şimdi ben seiyuuyu da daha önce Ena Komiya'dan tanıyorum Komiya gibi şeker biri olduğunu biliyorum

Spoiler

53290.jpg

haliyle etkide onun da bir ekstrası var. Anime Shigatsu gibi süründüren değil de daha bir taş gibi oturan cinsten. Ana karakterin seslendirmesini sönük bulmuş olabilirsin ama düz adam - düz seslendirme bakımından bence başarılı :) Aaa evet unutuyordum bak her şey bittikten sonra gelen yazılı itiraflar (veya ses kaydı) en mutlu en duygusal en içten modelinden drama pastasının çileği son dokunuşu yani Allah kahretmesin bu kadar yapılır mı sı falan bildik bir senaryo olsa da en azından kendi adıma izlemekten pek bıktığım söylenemez :)

Bu kadar anlattım da peki filmden çok mu etkilendim? Aslında pek sayılmaz. Ama izlediğim süre boyunca bana hastalığımı (hastaydım o sıralar) unutturan bir filmdi. Bu yüzden biraz uzunca bir yazıyı hak etti :)

11. Chihayafuru sonbahar sezonuna ertlenemiş. :/

12. Pek değerli admin :) size mesaj yoluyla ulaşamadığım için selamlarımı bu durum vasıtasıyla iletiyorum. Umarım iyisinizdir. 

1. Mileydi

Mileydi

:bye2-onion-head-emoticon: Aboooooo kimleri görüyorummmmm :happiness-crazy-rabbit-emoticon:

2. Kutatgu

Kutatgu

Forumda kimseyi bulamayınca MyAnimeList'den Barış'a ulaştım. :) Arada foruma uğradığını söyledi. Haberler sende. Nedir bu komünitenin hali :)

13. Güncelleme alayım :)

14. Şu yılın en güzel haberi Asano ve Oshimi'nin aynı dergide 2 yeni mangaya başlayacak olması oldu. 

15. Son 2 sezonu takip etme fırsatım olmadı. Ne oldu ne olmadı takipçi arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim. :)

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Sezon sezon bilmiyorum, beğendiklerimi izliyorum :P

2. Kutatgu
  16. Sezona yetişmem artık imkansız gibi. Kış sezonu ve ilkbaharı atlıyorum bu sene :)

17. Bir bölümde olsa anime izleyeceğim bu gece.

18. Henüz işlerim bitti. Bu hafta anime yüzü görmedim desek doğru olur. :(

19. Geriye beklediğim 3 seri kaldı. 3-gatsu no lion, kanberi ve d.grayman.

20. Boku dake son bölüm gelmiş. elim gitmiyor play'e.

21. D.Grayman'i bugün itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Yeni sezona artık hazırım :)

22. İş yoğunluğundan şuralardan uzak kaldım :( 

1. Witch

Witch

Senpaaii :bleh: 

23. Telefonun lcd'si kırıldı. :(

24. Beklediğimize değmiş harika olmuş forum.

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Var mı eksik bulduğun bir şeyler

2. Kutatgu

Kutatgu

Şu an memnunum tek rahatsız eden şu üst menünün sayfa kayınca yapışması. Onu bir şekilde ayarladan halledebilirsek harika olur. :)

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Şu en üstteki nickin olduğu yer diyorsan, yeni teknoloji böyle, değiştilemiyor orası. Çoğu ünlü sitede de böyle. ..

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.