Jump to content

Bishokuya

Üyeler
  • İçerik sayısı

7
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Bishokuya got a reaction from l-z-n-u-s-c-r-f-b in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    Selamlar arkadaşlar. Adım Samed. Yeni üye oldum sayılır ancak uzun zamandır takip ediyordum forumu. Ufak tefek karalamalardan sonra ilk kez pilot kalem denedim. Buyrunuz;

2. Beğen
    Bishokuya got a reaction from AFleelacype in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    Selamlar arkadaşlar. Adım Samed. Yeni üye oldum sayılır ancak uzun zamandır takip ediyordum forumu. Ufak tefek karalamalardan sonra ilk kez pilot kalem denedim. Buyrunuz;

3. Beğen
    Bishokuya reacted to Shu Reyiz in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    Çok dehşet olmuş harbiden tebrikler. Hakkını vermişsin yani. Eğer ciddi düşünürsen, manga çizimi konusunda falan senaryo konusunda elimden geldiğince sana destek olurum ;)
  4. Beğen
    Bishokuya reacted to free word in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    Excellent! bro :D
  5. Beğen
    Bishokuya reacted to neoarda in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    İyi ki almışsın o kalemi eline sakın bırakma onu gerçekten mükemmel !
  6. Beğen
    Bishokuya reacted to MadSlinger in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    Bence çok güzel bir eser, devam çalışmalarınızı bekliyorum.
  7. Beğen
    Bishokuya reacted to jans09 in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    çok iyi olmuuş devam et! kesinlikle devamm!!
  8. Beğen
    Bishokuya reacted to Raion in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    eline sağlık samed ilk denemene göre çok çok iii olmuş dyguyu çok güzel vermişsin :)
  9. Beğen
    Bishokuya reacted to HoodeD in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    uuu aynı mangalar gibi olmuş :D Süper bence...
  10. Beğen
    Bishokuya got a reaction from Songena in Bishokuya - İlk Deneme :)   

11. Beğen
    Bishokuya got a reaction from neoarda in Bishokuya - İlk Deneme :)   

12. Beğen
    Bishokuya got a reaction from MadSlinger in Bishokuya - İlk Deneme :)   

13. Beğen
    Bishokuya got a reaction from jans09 in Bishokuya - İlk Deneme :)   

14. Beğen
    Bishokuya got a reaction from MelodyArLu in Bishokuya - İlk Deneme :)   

15. Beğen
    Bishokuya reacted to アセナ in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    :huh: Denemek ? Çok güzel çizmişsin  :wub: Bir ben çizemiyorum böyle sanırım  :lol: Çok mu çok tatlı olmuş ne  :blink:  :wub: Emeğine sağlık devamını dilerim !
  16. Beğen
    Bishokuya reacted to KomşununOğlu in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    Samed tek kelimeyle eksiksiz diyebilirim hatta fazla bile :) Tebrik ederim senin gibiler her gün uğramıyor foruma :)
  17. Beğen
    Bishokuya got a reaction from Felix in Bishokuya - İlk Deneme :)   

18. Beğen
    Bishokuya got a reaction from quincy in Bishokuya - İlk Deneme :)   

19. Beğen
    Bishokuya got a reaction from アセナ in Bishokuya - İlk Deneme :)   

20. Beğen
    Bishokuya got a reaction from KomşununOğlu in Bishokuya - İlk Deneme :)   

21. Beğen
    Bishokuya reacted to BrightMangaka in Manga Çizimi Kalemleri.   
    Kağıt Üzerinde Manga ÇizmekJaponya’daki manga çizerlerin kullandığı aletlerin başında tabi ki, sanat kalemleri gelir. Aşağıda kalem çeşitlerini inceleyeceğiz
    Kalemler
    Kalemler çizimde çok önemlidir çünkü kendinizi rahat hissederek istediğiniz figürü çizebilirsiniz. Kendi stilinizi oluşturmanızda ve bakış açınızı yansıtmanızda bir araçtır kalemler. Mürekkep ile can bulur çizimleriniz. Her dokunuşta farklı bir sanat ortaya çıkar. Eğer doğru kalemi kullanırsanız yüz ifadeleriniz o kadar inandırıcı olur. Mutlu bir insanı daha ne kadar mutlu ya da üzüntülü bir insanı ne kadar üzgün çizersiniz bunu kaleminiz belirler. 
    G-KALEM
    (Zebra, Tachikawa, Nikko)
    Manga sanatçılarının en yaygın kullandığı kalem türüdür. Sadece Japonya’da üretilir.Taklit olarak Hunt yapılmıştır ama orijinalinin yerini tutamamıştır. G-KALEM, kalem uçlarının kralıdır. Oldukça sert ve kalın olmasına rağmen çok ince çizgiler bu kalem ucuyla çizilebilir. Diğer sert ve kalın kalem uçlarına göre daha rahat kullanılır ve hafif bir baskıyla istediğiniz kalınlıkta çizgiler çizebilirsiniz. Kağıt üzerindeki kontrolü rahattır. Yetenekli bir el G-Kalem ile ayrıntıları çizebilir.
    En ünlü Shounen mangakaları arasındaki Toriyama Akira ile Shounen Jump manga dergisindeki mangakalar bu kalemi kullanır.
    HUNT "Fine-Point 99"
    Amerikan tarzı G-Kalem dir. Geniş çizgiler çizer ve oldukça çirkin bir bronz gölge oluşturur. Orjinalini almazsanız geri iade edin.
    ROUND, SPOON Ya da KABURA Kalemler 
    (Zebra, Nikko, Tachikawa, Hunt) Japonya’da Yuvarlak anlamına gelir. Sert kalem ucu tipidir.
    Kuvvetli, güvenilir ve kullanımı kolaydır. Bu ürünler çizgileri zarif gösterir.Kalem tiplerinden en geniş olanıdır Japonca "kabura"= şalgam anlamındadır. Gözyaşı şeklinde bir görünümü vardır.Diğer kalem uçları gibi keskin değildir. Küçük kaşık şeklinde bir izdüşümü vardır. ultra-ince hat sanatı kalemi gibi bir tiptir.Kağıdı lekelemez ya da kaçırmaz. Hunt versiyonundan daha küçük ve daha yaralıdır. Japon versiyonlarının hepsi Huntdan daha geniş, daha fazla dengesi ve kayması vardır. 
    Kabura Küçük çizgi değişmesini üretir. Bu yüzden çizim işi yapanların canı sıkılmadan kullanacağı bir kalemdir. Bir çok ünlü mangaka bu kalemi kullanır. Bu kalemi kullanan kişi taslağı bilir ve ince çizgilerle çizimi bitirir. Oldukça ince ucu vardır ki kağıt üzerinde coşar ve asla lekelemez. Kabura tipi kalem ucu kullanan bazı mangakalar Masamune Shirow (Ghost In The Shell), Takada Yuzo (3x3 Eyes) ve (Rurou ni Kenshin).
    CROW-QUILL Ya da MARU PEN
    (Kabura gibi bir kalem ucudur.)
    Bu kalemlerin çok çeşidi vardır. Yuvarlak çizebilen bir kavisli bölümü vardır. Tüm ince çizgileri çizer. Bu çizgiler kibar ve güzel çizgilerdir. Genellikle shoujo manga sanatçıların %85 ‘i kullanır.
    Hunt 102 standart bir kalemdir ve ince çizgiler çizilebilir ve oldukça esnektir.
    Okul Kalemi
    Okul kalemi olarak Japonların tercihi Hunt 104’dür. 104 ‘den daha fazla kalınlık verir. Küçük bir basınçla değişir. Bu yüzden BGs’den daha iyidir., Detaylar ve hızlı çizimler için kullanılır.Kalemin ucu yumuşatıldıktan sonra balon çizgileri yapılabilir.

TABİ BUNLARI BULAMAZSANIZ SİZE ÖNERİM   PITT Artist Pen Manga Set 
    Fiyatı =25TL 
     Faber Castell 8 Pitt Artist Pen Manga Set, dünyada popülaritesi giderek artan manga çizimleri için ideal bir settir. Manga çizimlerinin yapılışını gösteren resimli kullanma talimatı poşetlerin içindedir. 6 farklı tonda fırça uçlu FC Pitt artist pen ve 2 farklı kalınlıkta yuvarlak uçlu siyah renk FC Pitt artist pen olmak üzere 8 kalemden oluşur.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.