Jump to content

forevertr3

Kayıtlı Üye
 • Posts

  470
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About forevertr3

 • Birthday 07/14/1995

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Belirtilmedi
 • Konum :
  Çanakkale

Recent Profile Visitors

1365 profile views

forevertr3's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

106

Reputation

 1. Vol12 çıktığı gibi İngilizce çevirisi başlıcak inş. redditteki bu işi yapan çevirici arkadaşlar hemen başlamaya niyetlenmişler. Bende söz verdiğim gibi İngilizcesi çıkarsa hemen çevireceğim.
 2. Hala VOL12 Çıkmadı malesef, şu sıralar yazarın diğer iki serisi olan qualidea ile girlish number'ı okudum. Sağ olsunlar Qualidea'nın episode 0 tarzında olan bir ciltlik bir kitabı çevirili onu okudum, hatta yazarımız watari-san hiç umursamadan ana karakterlerin ilişki yaşadığı sahne bile yazmış. Erkek ana karakter her yönyle hachiman'ı andırıyordu. Diğer Girlish Number ise şuan ancak manga versiyonun çevirisini bulabildim, daha doğrsu nanodesu çeviri grubu almadıkça light novel çevirileri gelmiyor malesef. Bu serinin bir animesi çıkıcak, hikayesinde ise genelde arka plan karakterlerinin seiyuluğunu yapan bir 17(sanıırm) yaşlarında bir kızın hikayesini konu alıyor. Mangasına bakarak beklenti içerinde olduğum bir seri. Slice of Life olacağa benziyor, genelde bu tip seriler izlerken güzel ve rahatlatıcı olduğu halde satışlarda genel olarak 5k barajını geçemeyen seriler, kozmatik satışarı da olmuyor. Yine de LN satışlarında aniden artış olacaktır en azından, kaldıki bu genelde en az 3e katlamak demek oluyor. Son olarak şunu söylüyüm Japonya'da manga veya LN yazarı olsun tutmuş bir serisi varsa uzatmaya veya sonunu bitirmemeye uğraşıyolar çünkü serinin bitişi fanları memnun etmesze yazar ölüyor gibi bir şey. Watari-san muhtamelen Oregairu'yu bitimeden olabildiğince yeni seri yapamaya karar vermiş ki bir twitinde de yazmıştı. OVA yan seri olan Vol10.5u ele alacak.
 3. Benim görüşüm FEEL stüdyosu yazara ANOTHERı şart koşmuş gibime geliyor. İki taraf kazanır vs demişlerdir. Açıkçası çok merak etmiyordum, kafamda şu 12 bi gelse de diyordum. Hem sadece Vol R normal bir ciltten daha kalınmış hiç bakmaya deymez.
 4. Another serisi yan hikaye gibi bir şey sadece son bd nin satışlarını arttırmak için sallama yazılmış +hepsinin ingilizcesi yok malesef ve sonunda ise
 5. Geçen gün animenin yapımcı şirketi 27 Temmuzda OVA çıkartçaklarını açıkladılar. OVA serinin yan hikayesi olan Cilt10.5'u içerecekmiş.
 6. Toplan 6 bölümü olan(7.si son ve nisanda çıkacak) yan bir hikayeden bahsediyor, bazıları ana hikaye için alternatif bir son olduğunu söylüyor.
 7. Ve sonununda 11.Cilt tamamı çevirisi bitti, PDF versiyonunu hazırladım. Şimdi 12.Cilt çıkana kadar bekleme vakti :D. Buyrun Vol11 PDF:
 8. Bir bölümü daha çevirip ekledim, böylelikle 11.Cildin %96'sı bitti. Bu hafta içinde tamamen bitirip PDF yaparım. Tüh o kadarda Şubatta bitiririm dedim Mart bitiminde bitirmiş oldum. Hadi bir süre saldım, ama yazar benden daha çetin ceviz :D. O saldı daha geri gelmedi, 12.Cilt için Nisan diyorlar ama bakalım artık. İmzayıda güncelledim değiştirmek gerekiyormuş, Buyrun link:
 9. 1 gün geç oldu ama Çanakkale'de bugün dahi bir çok etkinlik, mevlüt veya yemekli toplanmalar vs var. Bu zafer sayesinde bugün yaşayabilme olanağı taşıyan herkes için bu zafer kutlu olsun. Unutmayalım orada sadece Türkler değil 10'dan fazla millet yanımızda savaştı, zaferi sadece kendi milletimize armağan etmek yanlış olur ve zafer sayesinde sadece milletimiz değil başka milletlerde şuan varlığıını sürdürüyorlar.
 10. Selam millet evet bir süre yoktum buralarda, fakat işleri haififten alan biri sadece ben değildim :D. Yazarımız Watari'nin elinde 3 tane proje var ve 12.Cilt hala gelmedi. Nisan ayında ANimenin son vol'u ile geleceğini söyleyenlerde var. Her neyse 12.Cilt nisandan önce gelmicekmiş. 1 Bölüm daha çevirdim ve böylece 11.Cildin %85'i bitti. Yani az kaldı bitmesine, bitince yien PDF yapacağım. Buyrun 11.Cilt Bölüm7
 11. Final haftası ve memlekete geri dönüş vs için bir süre ekdim ama sonunda 6.bölümde bitti. Malesef henüz 12.Cilt çıkmadı, yazar bu aralar biraz meşgul üzerinde 2 farlı proje var tabi biraz da tembel sanırım :D. Link: https://www.dropbox.com/s/0l4frrxo266rzd5/v11Ch6.doc?dl=0
 12. Fakat anime diyarındaki genel kültür ve inanışlara göre genel olarak Romantizm yapımcısına para kazandırmıyor, en azından tek tür Romantizm olan animelerin çoğu para etmemiş. Son zamanlarda Shigatsu Kimi to Uso animesi en çok satan Romantiklere girebilmişti ama mangasının çılgınlarca satmasına rağmen o bile BD satışlarında ortalama 7k falandı. Bu tür ancak bazı kombolarla daha çok işe yarıyor diyelim, hele Okul, Komedi, SliceofLife en bariz örnekleri. En sevdiğim yanı ana tür olarak değilde yardımcı, alt bir tür olarak her türlü seriye en çok uyum sağlayan tür.
 13. Bu Waifu işinin sezonluk olduğunu bilmiyordum. Fakat şu sezon sadece 2 animeyi takip ediyorum. FEEL acaba bu sezon neler sunacak merak etmiştim, diğeriyse ilzemediğim KyoAni bırakmak istemiyorum :D. O zaman bu şeker kızımızla devam edelim. +Tatlı şeyleri seven kızlar tatlı oluyorlar (Animelerde Sadece)
 14. Ben de ocakta bekliyordum ama sanırsam ocak olmıcak, belli bir tarhi vermediler ama ANOTHERın son cildi R 28 Nisanda çıkacakmış.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.