Jump to content

forevertr3

Üyeler
  • İçerik sayısı

470
  • Son ziyareti

forevertr3 kullanıcısının paylaşımları

1. En geç iki haftaya biter. Yani sanırım :D. Çok hızlı gitmeme gerek yok, zaten Vol11'in Ch1'i İngilizce olarak daha dün çıktı. Ayrıca hiç sıkılmadım, dönüp dönüp eski bölümleri izliyorum, eski Vol'ları okuyorum. Bu sezonda pek güzel seriler çıkmadı açıkçası. Bayağı ecchi serisi çıkmış. MOE 'yi çok severim ama ecchi hiç iyi gelmiyor.
  2. Vol5'ide geçte olsa bitirdim. Memleketime yeni gelmiştim, biraz da gezdim. Yine dropbox'a attım.Link spoilerdadır. https://www.dropbox.com/s/28cpq3mcrcg9xji/oregairuLNvol10CH5doc.doc?dl=0
  3. Yuki solo versiyonu bitti. Youtube Telif hakları falan diyeceği için Vk ya attım. Yui solo'yu da bi ara bakarım :D. https://vk.com/video308700682_171457017
  4. Youtube Hello AloneA telif hakları demiş :S. Neyse Vk ya yükledim bende https://vk.com/video308700682_171456722
  5. Öncelikle bende vakitten bol bir şey yok zaten :D. Sanırım Everyday World'den bahsediyorsun. Bende onun FLAC hali bile var. Hem solo hemde ballad versiyonları da var :D. Şu an memleketim İstanbul'a yeni döndüm, biraz gezmek istediğim yerler var. Bu sebeple ch5 i de cumartesi sabahına ancak çevirirmişim gibi duruyor ama eğer şimdi başlarsam şarkıya bu gece bitiririm sanırım. Yaw ne ara telif hakkı oldu :D Dailymotion'a yükleyim o zaman :S.
  6. Dün canım sıkıldı Oregairu'nun ilk sezonunun ilk endingi olan Hello Hello Alone'u çevirdim ve video hazırladım. Biraz Adobe photoshop biraz wondershare V.E. ve biraz da sub yapma bilgimi kullanarak video hazırladım ve youtube a koydum. Umarım beğenirsiniz. OregairuED1 https://www.youtube.com/watch?v=wAERNw_mKZU Ayrıca müzik mp3 320k'dır. Bende FLAC hali vardı fakat mp4'e loseless bi türlü gömemedim :S.
  7. Bugün okudum adam devam edeceğini söylüyor fakat YenPress çok sıkıntı olacak. Muhtemelen önceki çevirileri silmelerini hatta sitelerini kapatmalarını isteyebilir, fakat çeviriler torrentte ve ya IRC gibi ortamda olursa asla takip edilemez, yakalanamazlar.
  8. Bu sefer bir kötü haber vereceğim. LN YenPress tarafından ingizlice olarak lisanslandı. İngilizce çeviri yapan "Kyakka" bundan sonra yaptıkları çeviriler illegal olmuş olacak. Bu durumda ya hiç devam etmeyecekler ya da sitelerini kapatıp gizlice çevirilerini yapıp torrente koyacaklar. YenPress'in Vol11'e gelene kadar en az 2-3 geçer. Umarım devam ederler, her ne kadar illegal de olsa torrent ile yakalanma gibi bir ihtimal yok.
  9. Tekrardan okudum da ne de çok yazım yalnışı yapıyormuşum, hatta virgülü unuttuğum yerlerde var. Bazı yerlerde "yapcam, etcem" gibi günlük konuşma tarzında kelimeler kullanmışım. Bir çoğu MS Office'in yazım düzeltme aracıyla giderilebilir fakat ben çeviri yaparken durumu aklımda hayal ettiğim için bana anlaşılmayan yer yokmuş gibi geliyor fakat anlaşılmayan yerler olabilir. Özellikle göndermelerin olduğu kısımlarda endişeleniyorum mesela bölüm 4'te Fate animesindeki bir özelliğe gönderme var, fakat ben daha önce izlemediğim bir anime olduğu için özelliğin ismini çevirdiğimde diyorum ki Fate'i çeviren fansublar acaba ne diye çevirdi? Fate izleyen biri o zaman benim çevirim yanlış diyecektir. Her türlü hatayı dropbox taki yorum kutusuna yazıp gönderebilirsiniz. Düzeltirim, tekrar incelerim vs... Hem kontrol etmesi de kolay olur. Bu arada animesinde göstermemişlerdi ama Miura ile Yukinoshita bildiğin boğaz boğaza kavga etmişler bu bölümde :D.
  10. Ch4 de bugün bitti, yine droboxa yükledim indirmeden okunulabilirlik açısından. Memleketime dönünce Microsoft Office ile kelime düzeltme ile en azından basit gözden kaçan yazım hatalarını düzeltip terkrardan yükleyeceğim. Fakat şuan elimdeki laptopta bunu yapmam mümkün değil malesef. Her neyse link spoilerdadır. Ayrıca imza spoilerında linkler var yine. Bu arada yarısından biraz daha fazlasını bitirmiş bulunmaktayım, fakat bu kadarı bile 1 ayımı aldı :S. Neyse yinede devam. Çok sıkışık olsam bile en kötü yaz sonu bitiririm gibi. O zaman gelince vol11'e başlayıp başlamayacağımı da düşünürüm. https://www.dropbox.com/s/yxkrot8fra0kwz5/oregairuLNvol10CH4doc.doc?dl=0
  11. Aslında annesi ile hikky'nin aralarında geçen bir konuşma var ama görsel olarak yok
  12. C1: Hikky'nin bir günlükte olsa bir bahane uydurmuş olması ile Yukino'nun ablası ile oluşabilecek bir gerginliği önlemesi C2: 3'ünün arasındaki ilişkileri bahsediyor, hep aynı yerde sayıp durması gibi C3: 12.ciltde göreceğiz ama biraz yorumlamak gereirse Yuigahama'nın isteği el yapımı çokolata yapabilmekti, Hikky'nin ki gerçek ilişkilere sahip olma(Artık bu istek her 3'ünüde kapsıyor). Her ne kadar ailevi sorunlar ile ilgii bir istek olacakmış gibi görünsede daha çok kendini değiştirme tarzında bir şey olabilir. Ek olarak: Bu finali çok fazla düşünmeyin derim, öyle derin bir anlamıda YOKtu. Sadece Yuigahama bencilim diyerek 3'ünün böyle devam etmesini istiyordu ve Yukinoshita ile çok iyi arkadaş olduklarından ona baskı yapıyordu. Bu onun bir isteğiydi ama Hachiman böyle olmayacağını söyleyince Yukinoshita'da kendine geldi. Olay bundan ibaret, derin bir anlam çıkarmayın bence
  13. Tabi ki hayır :D. O kadar Vol çevirmek yıllarımı alırıdı :D. Tek başıma yapıyorum.
  14. En azından Vol11'i de zamanı geldiğinde çevirmeye başlarım belki. Zaten ben Vol10 bitirdiğimde bile Vol11 daha yarısı ancak İngilizce çevirili olur. Yinede 6ay kuru kuru :D Birde PC'den falan girdiğinde imzama bir bak. Aslında çok basit görünüyor ama içinde sanat eseri var. Forum tarihlerinde bir ilk bile olmuş olabilir. Animasyonlusunu yapmak çok isterdim ama olmuyor :S.
  15. Zannetmiyorum. Daha da önce dediğim gibi romantik olmayan bir son olmayacak gibi. Ayrıca tanıdığımız o güçlü Yukinoshita yı son kaç Vol'da ez ez bitiremedi. Şuan ise sıra onun isteğinde. Muhtemelen ailevi sorunları ile kulübüne, özellikle Hikky'e olan sevgisinden de bahsedecek. Vol12 'nin 6ay sonra çıkacak diye bildiğim için Fanfiction yapmak için bol bol vaktim var :D.
  16. forevertr3

İmza Boyutları

Fakat bu haliyle de sıkıntı olur mu ki? Sonuçta bir resim var ve üzerinde bir satır yazı. Gerisini kalan yazıları aralara sıkıitırdım ve 2 saatimi aldı :D. Emeğime yazık olmasın, ben burada sanat yapmaya çalıştım :D.
  17. Sonunda hafta sonu gelmeden chapter 3 üde bitirdim. Yine dropbox'a yükleyip spoilerda linkini verdim. Ayrıca imzamda hep güncelleme yapıyorum. Birde yıldız(*) işareti gördüğünüz yerlerde bölümün son sayfasına gidip bakmanız yeterli. Oralar genellikle gönderme içeren kısımlar. Yazım yanlışı yapmış olabileceğim yerler mutlaka vardır :D. Fakat eğer yalnış çevirildiğini düşündüğünüz veya anlamsız gelen yerler varsa PM atın düzeltirim. Ch3 https://www.dropbox.com/s/oh4ttuyoc92knh0/oregairuLNvol10CH3doc.doc?dl=0 BU ARADA imzam nasıl olmuş :D. 2 Saat uğraşmama değdi :D. Forum da bir ilk bile diyebilirim. Biri daha çıkıpta benzerini yapabilirse Bilgisayar Mühendisliğini bile bırakırım :D: Fakat kuralları okuduğumda banlanabileceğim yazıyor fakat ben sadece boş yerleri kullandım extradan satırlar falan eklemedim ama hayırlısı :D.
  18. Hikaye ile ilgilli görüşlerim: Bu arada sanırım Vol12 son olacak gibi. Zaten Vol7 ile itibaren final aşamasına girmişti. Ayrıca romantik olmayan bir son olmayacağını düşünüyorum. Zaten Vol7 den sonra 3 ünün arsındaki ilişkilerden çokca bahsetti. Ve yine 7 den sonra Yukinoshita 'yı EZ EZ bitiremedi, hep tanıdığımız o güçlü kız yerini zayıf kız yerine aldı. Vol11 de ise Yui ve Yuki de ikiside Hikky 'e karşı olan hislerini anlamış ve birbirlerine söylemiş görünüyor. LN de reddedilme sahnesini okumak istiyorum. Bölümün son kısmında artık Yuigahama'nın istediği yerine geldi kurabiye yapmak ile olan, fakat anlaşılan Yukinoshita Hikki'nin "gerçeği arama" isteğinin hala sürdüğünü düşünüyor. Bu yüzden 9.bölümde isteğinin hala bitmediğini söylemişti. Şimdi 11.Bölümde gördüğümüz Haruno'nunda bahsettiği o yalan ilişkiler sona erdi. Vol12 de muhtemelen Yukinoshita'nın ailevi meseleleri ve Hikky'e duyduğu sevgisi ile oluşacağını düşünüyorum, hatta bu Yukinoshita'nın bahsettiği istek olabilir ve kendisini değiştirecek gibi de duruyor. Her nasıl biterse bitsin en azından plotanik de olsa Yui ve Yuki 'nin Hikky'e olan romantik ilişkiyle bitecek gibi. Fakat "#YUI REJECTED".
  19. Bugün Ln in 11.Vol u çıktı. Çeviri sitesine baktım adam çıkar çıkmaz CH1 Part1 i çevirmiş. Birde bir yorumda bulunmuş çevirmen-chan cığımız. Demiş ki bazı spoilerları da okudum da romantik olmayan bir son olmayacak gibi. En azından plotonik olarak kalır demiş.
  20. Oyun oynarken sahuru kaçıran ben yarın GG yim. Bari oyunun kazansaydım.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Kaxell

Kaxell

hocam feedlersek orucumuz bozulurmu

3. forevertr3

forevertr3

Bizi feed yapan adamın orucu bozulur. Bozulmasada Ramazan feedlettirmek günahtır.

4. houston

houston

support olarak niyetlendiyseniz ormanınızı ve ejderi totemleyip devam edebilirsiniz :T

21. adasdad :D. Daha önce de görmüştüm bunu. Bu arada bu sezon finali acıklı olacak dedi yönetmen. Birde Yui 'nin 13.bölümde bir hamle yapacağınıda söyledi (artık hamle derken ne kastediliyorsa) :D. Birde bu var favorim Hiratsuke ROUTE(Sanırım oyundan bir kare) Bilgi olarak malesef yeni çıkacak oynunda Saika Route yokmuş yine... :D.
  22. Bana sorarsan Hikky tüm ilişkilerini resetleyecek :D. Akılma gelebilen en iyi final bu. Yada Yui, Yuki vs. Hepsine FRIENDZONE damgası koyar. Bu da fena değil.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.