Jump to content

forevertr3

Üyeler
  • İçerik sayısı

470
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    forevertr3 got a reaction from SoredemoDodo in En nefret ettiğiniz şeyler ?   
    Anime izlerken çok asosyal olduğumu düşünen arkadaşlarımın beni anime izlemeyip onlara katılmamı söylemesidir.Cidden gıcık ediyor sanane anime izliyorum yanlız bırak beni moe sahneleri kaçırıyorum git artık :D
  2. Teşekkür
    forevertr3 got a reaction from kkroguz in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Vol12 çıktığı gibi İngilizce çevirisi başlıcak inş. redditteki bu işi yapan çevirici arkadaşlar hemen başlamaya niyetlenmişler. Bende söz verdiğim gibi İngilizcesi çıkarsa hemen çevireceğim.
  3. Beğen
    forevertr3 got a reaction from kkroguz in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Another serisi yan hikaye gibi bir şey sadece son bd nin satışlarını arttırmak için sallama yazılmış +hepsinin ingilizcesi yok malesef ve sonunda ise
  4. Beğen
    forevertr3 got a reaction from sf.rampage829 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Final haftası ve memlekete geri dönüş vs için bir süre ekdim ama sonunda 6.bölümde bitti. 
    Malesef henüz 12.Cilt çıkmadı, yazar bu aralar biraz meşgul üzerinde 2 farlı proje var tabi biraz da tembel sanırım :D.

Link:

5. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Adige in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Final haftası ve memlekete geri dönüş vs için bir süre ekdim ama sonunda 6.bölümde bitti. 
    Malesef henüz 12.Cilt çıkmadı, yazar bu aralar biraz meşgul üzerinde 2 farlı proje var tabi biraz da tembel sanırım :D.

Link:

6. Beğen
    forevertr3 reacted to sadece okan in Yılın Animasyon Filmi Adayları Açıklandı!   
    oo tokyo kız meslekte var listede :D ama dragon ball alır gibi.
  7. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Strix. in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Son kısımda eklendi. Gözümden kaçmış.
  8. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Strix. in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Aslında dedikleri lafların hangi bölümde olduğunu hatırladığım için çevirisi uğraştırmadı, videoya entegresi her şeyini yaptım. Fakat yeniden Youtube'a yüklemek yerine altyazı seçeneğini kullandım. Fakat Youtube'a altyazı olarak koyunca tüm şekilli yazmalar falan gitti :D. Zamanda çok küçük bir kayma oldu. Fakat pek göze çarpmıyorlar. Youtube'da ki yine aynı videoyu izleyeyin, ama bu sefer altyazı seçeneğini açın :D. Sadece sözleri çevrildi, müzik değil. Umarım beğenirsiniz.

Tekrardan Lİnk: 

9. Beğen
    forevertr3 got a reaction from RinOsawa(Asu) in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Aslında dedikleri lafların hangi bölümde olduğunu hatırladığım için çevirisi uğraştırmadı, videoya entegresi her şeyini yaptım. Fakat yeniden Youtube'a yüklemek yerine altyazı seçeneğini kullandım. Fakat Youtube'a altyazı olarak koyunca tüm şekilli yazmalar falan gitti :D. Zamanda çok küçük bir kayma oldu. Fakat pek göze çarpmıyorlar. Youtube'da ki yine aynı videoyu izleyeyin, ama bu sefer altyazı seçeneğini açın :D. Sadece sözleri çevrildi, müzik değil. Umarım beğenirsiniz.

Tekrardan Lİnk: 

10. Beğen
    11.cilt 4.bölümün çevirisi bitti sonunda. Biraz uzundu, tabi şimdi daha küçük ve aralıksız bir yazı kullandığımdan öncekilere göre az görünüyorlar. Link, dropboxta, ve yakın zamanda novel-aozora'da. Sağ olsunlar ricamı kırmadılar ve her çıkardığımda yayımlıyorlar.

Buradan da yazma gereği duydum, tek tek cevap vermek istemiyorum, 12.Cilt çıktığında İngilizcesi ile beraberinde eş zamanlı çevireceğim inşallah, 12. Cilt son olma ihtimali yüksek, yani tam bir final görebiliriz.      

Link:

Bir de;

diye yorum yapmış arkadaşımız, bu hafta içinde AMV'nin sadece müziğinin çevirisini yapıp güzelce videoya gömebilirim, bu işleri pek iyi bilirim. Ama eğer bununla uğraşırsam bir günlük LN çevirisi geride kalır. Müziği çevireyim mi? Cevapsız kalırsa çevirmeyeceğim
  11. Beğen
    Eminim anime izleyenlerin bir çoğu AMV de izliyorlardır. Geçenlerde Oregairu için AMV bakarken reddit'in derinliklerinde saklı, japon bir video izleme sitesinde bulduğum, çok çok iyi bir AMV'yi Youtube'a koydum. Kesinlikle izleyin, yapan takım tüm marifetini döktürmüş resmen. 

Videoyu spoiler'a almıcam.

12. Beğen
    forevertr3 got a reaction from bnymn1697 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Eminim anime izleyenlerin bir çoğu AMV de izliyorlardır. Geçenlerde Oregairu için AMV bakarken reddit'in derinliklerinde saklı, japon bir video izleme sitesinde bulduğum, çok çok iyi bir AMV'yi Youtube'a koydum. Kesinlikle izleyin, yapan takım tüm marifetini döktürmüş resmen. 

Videoyu spoiler'a almıcam.

13. Beğen
    2 Haftalık sınav vs maratonundan çıktım sonunda ve biraz tatilin sonunda kolları yine sıvadım. Aslıda yazmayı düşünmüyordum buraya ama 11.Kİtap 3.Bölüm bitti. Böylelikle 3 te 1 i bitmiş oldu. Bilgilendirme olsun Vol12 daha çıkmadı, bu yılın sonunda veya Ocak ayında çıkacak diye biliyorum;

İkinci olarak Kono Light Novel Sugoi 2016da da 2 senedir ard arda orayı trolleyen bu seri yine 1.olmuştur. Erkeklerde Hachiman 1.OLurken, açık ara fark attığı Kirito 2.olmuştur. Hep demişimdir zaten SAOda soloyum soloyum diyen çocuğun hali ortada :D. Solo olmak için bir oyuna ihtiyacı bile olmayan bir karakteri 3.kere 1.yapmak en mantıklısı olmuş yine.  Bayanlarda ise Yukinoshita 2.olmuştur. Onu 3.Iroha, 4.Yuigahama izlemkte ve Komachi'de 14.sırada(sanırım).

LİNK : İMZADA 
  14. Beğen
    forevertr3 got a reaction from sf.rampage829 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Bölüm 2'yi de tamamladım ve dropbox'a koydum, link imzamda var. Fakat artık buraya yazmayacağım, arada sırada bir novel-aozora'yı takip edip bir bakın derim, tabiki imamı hep güncel tutacağım. 

Bİr haberde duyduğuma göre Vol12 ya noelde yada 3Ocak'ta çıkacak olmasıdır, ne kadar doğru bilmem. 
  15. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Sudee in Yapımcısına Para Kazandıramayan 21 Anime   
    Görüldüğü üzere anime işinde deneyimli olmak lazım. Sadece iyi olmak yetmiyor. Reklamından tut pazarlama taktiklerine kadar her şey iyi yapılmış olması lazım. Kyoto zaten bu işi en iyi bilenleden. Az anime çıkarıyor hatta çok ağam şaham da olmuyorlar bazıları ama niye de animesini kullanıcısına buluşturuyor. Sanırım onlara en çok kazandıran K-on oldu. Shaft'ta bu işte fena değil. Her şirkete göre bir anime en az 4-5 yıl sonra bile hizmet etmeli. Bu yüzden A-1 Pic çok hatalar yaptığını düşünmekteyim, her ne kadar listede ismi olmasa da en çok anime çıkartan şirkettir kendileri. 
  16. Beğen
    Bölüm1 kısa galiba 2.kısımı da bitti.

Linkte hem kısım 1 hem de 2 var ard arda. 

Her zaman ki gibi çevirdikçe paylaşacağım! Bye~!
  17. Beğen
    forevertr3 got a reaction from andalzo in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Ve sonunda Cilt 10 PDF.
    Vol11 'e ise pazartesi günü başlamayı düşünüyorum. 

PDF:

https://www.dropbox.com/s/hzusowwnwif92ew/Oregairu%20Vol10.pdf?dl=0
  18. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Sakuragi in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    PDF için cover ve içerik kısmını düzenledim.
    Nasıl duruyor acaba? Bunu kullanacağım.

19. Beğen
  20. Beğen
    Bölüm 9'un bitmesiyle Vol10 tamamlanmıştır. Yapımda ve yönetiminde, kısacası her kısmında emeği geçenlere (Yani sadece: BANA :D) derinden teşekkür ediyorum. Bu arada insanın üç temel ihtiyacı olan elektriği, interneti, bilgisayarı sağlayanları da unutmamak lazım. Yarın veya ilerleyen günlerde Vol10'un tüm görselleriyle beraberinde PDF versiyonunu yapıp, bir takım sitelere(umarım) yükleyeceğim. Son bölümüde dropbox'a attım yine okunulabilirlik açısından ve imzamda diğer bölümlerin de linki vardır. 10.cildin çevirisi(208  sayfa) yaklaşık(işte olduğum için çeviremediğim zamanları katmazsak) 70 gün sürdü. Çok kısa zaman içinde de Vol11'e başlayacağım fakat okullar açıldığı için yarın yolculuk göründü bana. 

Buyrun Link:

Buyrun bu da cildin en sonunda ki yazarın son sözleri, her cilde koyduğu gibi bunda da var.

21. Beğen
    forevertr3 got a reaction from andalzo in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Bölüm 9'un bitmesiyle Vol10 tamamlanmıştır. Yapımda ve yönetiminde, kısacası her kısmında emeği geçenlere (Yani sadece: BANA :D) derinden teşekkür ediyorum. Bu arada insanın üç temel ihtiyacı olan elektriği, interneti, bilgisayarı sağlayanları da unutmamak lazım. Yarın veya ilerleyen günlerde Vol10'un tüm görselleriyle beraberinde PDF versiyonunu yapıp, bir takım sitelere(umarım) yükleyeceğim. Son bölümüde dropbox'a attım yine okunulabilirlik açısından ve imzamda diğer bölümlerin de linki vardır. 10.cildin çevirisi(208  sayfa) yaklaşık(işte olduğum için çeviremediğim zamanları katmazsak) 70 gün sürdü. Çok kısa zaman içinde de Vol11'e başlayacağım fakat okullar açıldığı için yarın yolculuk göründü bana. 

Buyrun Link:

Buyrun bu da cildin en sonunda ki yazarın son sözleri, her cilde koyduğu gibi bunda da var.

22. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Sakuragi in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   

Buyrun Link:

23. Beğen
    Şu Memorandomlar cidden çok ilgi uyandıran yerler, ben bildiri olarak çevirdim, belki daha iyi bir şey bulunabilirdi ama her neyse. Zaten fazla karşımıza da çıkmıyorlar. Kime ait oldukları genelde hemen anlaşılsa da, bir çoğu Hikky'nin oluyor. Ama en sevdiğim Yukinoshita'nın monoloları oluyor, çünkü zaten tek bir karakter dışındaki hiç bir karakterin iç sesini bilemiyoruz ama bunlarla en azından 1-2 Yukinoshita'nın iç sesinden bir şeyler bilmek iyi oluyor.

Her neyse Ch7'ye geçmeden önce, Hikky(Çok büyük olasılıkla) önceden okuduğu kitaplardan şuan okuduğunu karşılaştırıyordu, sonra kendine bir cevap arıyordu, sonrasında cevap aradığı yüzünden kendinden imreniyordu. Daha sonra cevap aramaktan çok benim isteklerim neler diye soruyordu kendine. "Acaba ben bilinmek mi istiyordum?" gibi bir şeylerdi. Lütfen içimdekileri anlayan birileri olabilir mi? düşünürken, ben başkalarına aynı şeyi yapmadığımdan dolayı asla anlayamam sonucuna ulaşıp kendiden iyice imreniyordu :D.

Tabi ki üsteki hepsi benim yorumum, belki de yanlış yorumlamışımdır. Niyeyse bu monologu erkenden paylaşmak istedim. Dropbox linki attım :D. Bir bakın derim ama yarım saate çeviri yapmışsam daha uzun süre yorumlama ile uğraştım :S.

Buyrun link:

24. Beğen
    Şu Memorandomlar cidden çok ilgi uyandıran yerler, ben bildiri olarak çevirdim, belki daha iyi bir şey bulunabilirdi ama her neyse. Zaten fazla karşımıza da çıkmıyorlar. Kime ait oldukları genelde hemen anlaşılsa da, bir çoğu Hikky'nin oluyor. Ama en sevdiğim Yukinoshita'nın monoloları oluyor, çünkü zaten tek bir karakter dışındaki hiç bir karakterin iç sesini bilemiyoruz ama bunlarla en azından 1-2 Yukinoshita'nın iç sesinden bir şeyler bilmek iyi oluyor.

Her neyse Ch7'ye geçmeden önce, Hikky(Çok büyük olasılıkla) önceden okuduğu kitaplardan şuan okuduğunu karşılaştırıyordu, sonra kendine bir cevap arıyordu, sonrasında cevap aradığı yüzünden kendinden imreniyordu. Daha sonra cevap aramaktan çok benim isteklerim neler diye soruyordu kendine. "Acaba ben bilinmek mi istiyordum?" gibi bir şeylerdi. Lütfen içimdekileri anlayan birileri olabilir mi? düşünürken, ben başkalarına aynı şeyi yapmadığımdan dolayı asla anlayamam sonucuna ulaşıp kendiden iyice imreniyordu :D.

Tabi ki üsteki hepsi benim yorumum, belki de yanlış yorumlamışımdır. Niyeyse bu monologu erkenden paylaşmak istedim. Dropbox linki attım :D. Bir bakın derim ama yarım saate çeviri yapmışsam daha uzun süre yorumlama ile uğraştım :S.

Buyrun link:

25. Beğen
    Eğer bana soruyorsan, ben sadece çevirmenim. Böyle soruları....İngilizce sorman lazım : :D

Her neyse müziği hem Youtube'a hemde Vk'ya yükledim. Yakında Youtube copyright diyecektir gerçi : :D
    Ek olarak 1-2 yerde alt yazı dönüştürme sırasında olan bir bug yüzünden az biraz daha uzun kalıyor, ama no pronlem.

Japonca'dan çevirdiğim için pek bir şey diyemiyeceğim, ama emin olun ki animede aynı müziğin çevirisini yapan Fansublardan daha iyi olduğunu düşünüyorum+ Ek olarak, bende ki Full Version olduğu için Japonca'dan çevirmek zorunda kaldım.

Buyrun Bitter Bitter Sweet- Yuigahama(CV)&Yukinoshita(CV)

ABOOOOVV Önekilerde ki gibi kısa bir giriş efekti falan koymayı unutmuşum :S.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.