Jump to content

tenzen

Kayıtlı Üye
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

About tenzen

 • Birthday 07/17/1992

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Male

İletişim Yöntemi

Recent Profile Visitors

1168 profile views

tenzen's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Yakın bi arkadaşıma geçen hafta sonu toplantıdayım işler yoğun demiştim. Oysa ki alkolden kasımpaşada bi evde sızmış olarak uyuyordum :D Kusura bakma serkan toplantı baya aksiyonlu geçti :P
 2. Macbook pro kullanıp evde Lenovo kullanmak aptal eidyor insanı.

 3. Öncelikle nasıl olurda böyle bi filme burda rastlıyamam çok şaşırdım. Konusuna ufaktan değinmem gerekirse. Olay japonyada geçiyor. Japon gençleri kendilerini dağıtıyorlar ve anarşizim bi disiplinsizlik kol gezerken hükümet çok güzel bir yöntem buluyor. Her sene ölüm oyunu denen bir organizasyon kuruyor ve çeteleşmiş bir lise sınıfını ıssız bir adaya bırakıp bir birlerini öldürmeleri isteniliyor. Son kalan kişi oyunun galibi olacaktır ve serbest kalacaktır. Biraz kendimce size yorum yaparak anlatayım. Defalarca izlemiş biri olarak bence okul ve psikolojik türde çok güzel bir yapım. Düşünün lise okuyorsunuz. Bi anda bütün sınıf kendinizi bi adada buluyor ve bir birinizi öldürmeniz isteniliyor. En yakın arkadaşınız sevgiliniz kankiniz hepsini katletmeniz lazım. Bunu yaparmıydınız sorusuna en güzel cevabı veren 2000 yılı güzel bir yapım.
 4. Muhabbet ortamı oldukdan sonra sıkıntı değil =)
 5. Sword art Online başladık tam hızda devam ederken birden konu akışı falan değişti. Hadi hayırlısı diyelim yav :D
 6. Her seferinde biraz daha bunalıma sokuyor bu parça ya.

 7. Japon sinemasın demişken bunun tanıtımını yapmamak olmaz diye düşünüyorum. Yapımı: 1954 - Japonya Tür:Aksiyon , Dram , Macera Süre:207 Dak. Yönetmen:Akira Kurosawa Oyuncular:Toshiro Mifune , Takashi Shimura , Eijirô Tono , Bokuzen Hidari , Yoshio Inaba Senaryo:Akira Kurosawa , Shinobu Hashimoto Yapımcı:Sojiro Motoki Diğer Adı:Seven Samurai Konusu Köylülere saldırılarda bulunan haydutlardan bıkan köy halkı bir samuraydan yardım ister. Diğer 6 arkadaşını da yanına alan samuray köylülere yardım edecektir. Konusunu uzun uzudatıa anlatmak yerine alıntı yapmanın daha iyi olacağını düşündüm. Japon sinemasına gerçekten önem veriyorsanız izlemeniz gereken başıca yapımların başında gelen kült bir filmdir. Zaten yapım yılından da anlaşıldıgı kadarı ile film o zamanların imkanları ile en iyi şekilde kurgulanmış çekilmiş ve halen izlenmektedir. Animesinin detayına ve karakterlerin ilk yaratılışına inmek istiyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye edeceğim bir yapımdır.
 8. Aslında biz onların kültürünü anlamadığımız için eksik bir şeyler var sanıyoruz. Bu gün batı sineması her kitleye hitap edicek filmler yapıyorlar nedeni ise belli zaten şiddet ve cinselliği sen her kitleye empozite edersin. Ama japon sineması biraz daha kendine kapalı kendi içindeymiş gibi düşünebilirsin. Korku filmleri olsun samuray filmleri olsun bunlar hep kendi kültürlerinde olan gördükleri şeyleri kullanmışlardır. Çok çok iyi de yapımlara aracı olmuşlardır çok da iyi filmleri bulunmaktadır. Bunların başında da yönetmenleri gelmektedir.
 9. Zaten ondan prim yapacaklardı olmadı. Belki bize göre olmadı ama adamlar 2. filmide çıkarmıslar :D
 10. Crows zero 2. baktın mı devamıda bi o kadar iyidir. 3 havada kaldı bi şehir efsanesi modunda.
 11. Falan Feşman.

 12. X Project önermemek olur mu ?
 13. O zamanlar mangası popülerdi ama çeviren grup yoktu bizden spoiler yemeden tv den izlemeye çalısıyorduk.
 14. Walt Disneye zamanında bi katana hediyw etmiştir. Vermek istenilen mesajı en güzel şekilde vermiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.