Jump to content

Kaxell

Üyeler
  • İçerik sayısı

3707
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

28

Kaxell kullanıcısının paylaşımları

1. date alive gelmiş date alive gelmiş date alive gelmiş date alive gelmiş 

2. Uzun uzun açıklarım da saat geç olmuş. Kısaca neden bu serilerin sevildiğinden bahsediyim: 1. Türkiye'de anime izlemek geç yaşta başlar. Bu yüzden "anime" adı altında ilk izlenilen seri genelde ya oppai (High School DXD) ya da aksiyon/oyun (SAO) olur. Bu normal. İnsanlar fazla seri izlemedikleri için karşılaştırma yapamazlar. Yapsalar bile yaptıkları karşılaştırma korku animesinde komedi yokluğunu eleştirmek gibi olur. 2. Millet bir anime ünlüyse izler. Çünkü kendisi araştıracak kadar bilgi sahibi değildir ki bu normal bi durum. Sonuçta bizler animeyi hastalık seviyesinde bağlı değiliz ve arkadaş çervesinde ne konuşuluyorsa onlar aklımızda kalıyor. 3. Klişe seriler, fan service'ler, cılkı çıkarılan ünlü seriler.... Anime bir piyasadır. İnsanlar bunu sanat için değil, para kazanmak için yaptıklarından izleyici çekmek ve onlara mal satmak için tabiki bu yöntemleri kullanılar. Peki Japonlar yurtdışından anime izleyicisi çekmek için ne yapabilir: Hayatlarında daha önce görmedikleri fan servisleri verirler, klişeleri yepyeniymiş gibi tanıtırlar vs vs... E genel olarak izleyici kesim 13-20 yaş olduğuna göre tabiki ergenlik damarları bu serileri sevmeye yöneltir. Şimdik son konuya gelelim. Zevkler mevkler meselesine... Eğer birinin sevdiği şeyi eleştiriyorsan onunda senin kadar bilgili olduğuna emin olmalısın. Eleştirmek kötü bir şey değil, ama ben etrafta "SAO iğrenç yaşasın DXD dersem beni taşlarlar. Ben olsam bende taşlarım. 2 anime izlemiş gelip konuştuğuna bak derim. Amma velakin 100 den fazla seri bitirmiş birini bulup "abi anohana'ya nasıl birinci dersin Clannad After Story'nin sonunda şunlar şunlar acayip değil miydi o birinci olmalı..." gibisinden konuşursan o çocuk sana zevkle cevap verir. Neyse ben kaçar. Şu ana kadar 100'den fazla klişe seri izlemiş biri olarak da yaşasın oppai yaşasın fan service demek isterim. Ve bilerek izlediğime göre de Japonlar amaçlarına ulaşıyorlar değil mi?
  3. Demin Erased'i izledim fena değilmiş. Yine de time loop konusunda pek başarılı değil. Daha doğrusu ana karakter fazla gerçekçi şekilde davrandığından benim pek hoşuma gitmedi. 

1. Kaxell

Kaxell

Hakomari'de Kazuki'nin yaptıklarından sonra  Boku Dake'deki karakter elindeki gücü hiç kullanamıyormuş gibi geldi. E sonuçta 6 yaşında çocuk tamam da ne biliyim... Daha çok aksiyon beklerdim. 

4. Bu sıralar forumu çok boşladım biliyorum. Ama bomba gibi gelicem şu siteyi içime sinecek şekilde bitirdikten sonra. B)

1. Witch

Witch

Bekliyoruz senpai!! Ben bekliyorum!! :halay1:

5. Lütfen kimin waifusu daha tatlı tartışmayalım. Benimki oyununda bir yarışmaya katıldı, sloganı ise "paradan daha değerli bir şey almak istemez misin?" di. Sonra bu kız açık ara farkla kazandı, kazanınca da "heheh kazanmam için sana rüşvet vermeme gerek kalmadı" dedi. 

6. Asuramaru Tepes... Kendisi beni de yanıltmıştı.. Herkesi yanılttığı gibi. Haremime almıştım onu halbuki. Ilk sıralara bile yukselebilirdi... Ama o trap olmayı seçti.
  7. Divine Gate izlemeyin. Başlamayı bile düşünmeyin. Evet OP güzel. Evet ED güzel. Yinede siz izlemeyin. Onun yerine gidin. 6. kez sao izleyin. 7. kez dxd izleyin. 

Kanser etti bu şey. Yemin ediyorum narutoyu bile bitirirdim sırf şunu unutmak için.  

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Witch

Witch

Şimdi merak ettim izlemek istiyorum o.o

3. Kaxell

Kaxell

GİT İZLE

ÇALINAN SAATLERİN HAYIRLI OLSUN

BENDE GİDİYORUM BELKİ KUSARSAM UNUTURUM. 

4. Witch

Witch

VAKTİM OLMADIĞI + ÜŞENDİĞİM İÇİN İZLEYEMEYECEĞİM

ŞÜKÜRLER OLSUN

8. Kitapları okumayı bitirdikten sonra kendime gelemedim bir ara, bu sıralar başka bir projeyle ilgileniyordum. Ama np! çeviriye başladım ve birkaç parça bitirdim bile. 30'u bu hafta sonu natsujunn a atıyorum.
  9. aman tanrım yüce patatesler

10. En başta kötü başlayıp 4. bölümden sonra beni haksız çıkaran seri: Hai to Gensou no Grimgar. Umarım Mushoku Tensei'nin animesini de bu tarz yaparlar, tabi olursa. Bi de Keijo!!!!!!'nun animesi geliyomuş aman kamisama!:

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Kaxell

Kaxell

Mary birazcık klişe bir karakter ya, fikrimi o değiştirmedi aslında. 5. bölümün son sahnesinden sonra romantizminde devreye girme ihtimali hoşuma gitti. Yoksa tipik shounen'e kaymaya başlayacaktı.

11. evet... birkaç gün sonra kıyamet koparsa şaşırmayın, bu sevgililer gününde randevum olduğunu duyan harem şok. harem iptal.

12. Kaxell

Ödüllü Hayran Yapımı Anime Videoları

Lost fragment dehşet olmuş! (2:10. saniye tüylerimi diken diken etti.)
  13. Kaxell

( 12 / 12 ) Hai to Gensou no Grimgar

Yeni bölümün ilk 20 dakikası beni kanser etti. yeni gelen karakterin aralarındaki en mantıklı kişi olması da ne kadar saçma sapan bir takım olduklarını gösteriyor. Ama (iyi yorum spoilerda) Haru ve Yume sahnesi güzeldi. Sonunda ana karakteri adam edebilecek oppaiyi konuşmayı yaptı. Zaten partide tek sevdiğim kişi o desem yalan olmaz.Yine de bir Eris'in tırnağı olabilmesi için daha kırk fırın tokat atması lazım. B)
  14. God eater'daki 3d bayağı güzeldi. en başta alışması sıkıntı olsa da. nedenini gif olarak paylaşıcaktım ama ecchi fc ye atmalık olduğundan vaz geçtim. B)
  15. Sadece Mavis için fairy tail'e başlanır mı? (tekrardan, 30. bölümde bırakmıştım) kaçıncı bölümde geliyor, ekranda durma süresi uzun mu, kendi yan hikayesi var mı?

1. xemerius

xemerius

Evet mavis te önemli ve tatlı bir karakter ama bence mavis için başlanmaz :D

Yani tenrou ve büyük büyü oyunları (grand magic games) arclarında en fazla vardı.

Yan hikaye olarak fairy tail zero var fairy tail kuruluş ve mavisin biraz hayatını anlatan hatta şuanki güncel o zaten :D

2. SiyahDranza

SiyahDranza

Kendi yan hikayesi var ve Büyük Büyü oyunları Arc'ında fazla gözüküyor sonraki arc'da nerdeyse hiç gözükmüyor sonraki arc zaten kendi hikayesi(Animede,Manga spinn-of) ve güncel son arc'da aktif olarak var sırf onun için başlanır mı dersen öyle etkin olarak pek bir şey yapmıyor yani dövüşlere falan girmiyor komutan gibi bir şey kendisi kendisinin özel bir durumu var ama hikayede zaten tamamen onla bağlantılı ft dövüşlerdeki nakama power olayına katlanabilirsen güzel seridir.

16. Taciz edin beni bol bol hiç rahatsız olmam. Yoksa yeminle unuturum, bi de üşengecin önde gideniyim ama tek oturuşta bitiririm herhalde. İlk bölüm için bu cuma başlarım diyorum. cumartesi akşamı burda olur gelişmeleri söylerim. Kitap ve oyun çevirileri türkçede sıkıntı oluyor ya. fazla okur olmadığından çevirmenler pek sıcak bakmıyor. bende eğer çok etkilenirsem el atıyorum. misal hakomari serisinde olduğu gibi .(ki ondada bütün işi takım arkadaşım yaptı. )7 Edit: Konuyu tekrar yazdım.
  17. Kaxell

kimse ne yaptığını bilmiyor ki... stratejiyi bir kişiye bırakmalarından belli zaten, o da diğerlerini korumak isteyince kendi canından oldu.
  18. Kaxell

tahmin etmiştim ben, çok amatörce hareket ediyorlardı, 7 kişilik takımda can basan tek kişi olursa olacağı buydu. en azından büyücü kız öğrenebilirdi can basmayı.
  19. Kaxell

Türkçe Konuşan Vocaloid

One'ın ses bankasını Cevio'da kullanabiliyorsun, gene japonca da, Cevio'nun daha ingilizce versiyonu da çıkmamış.
  20. Kaxell

Türkçe Konuşan Vocaloid

Yukari'ye az "kakuseru-sama!" dedirtmedim degil. :P aşkım IA yı ingilizce sarki soyletmeye calistiktan sonra vocaloide tekrar ellemeyecegime dair tovbe etmistim, sonra ONE geldi :D lakin CeviO japonca arayuze sahip oldugundan ONE i kullanamadim bi turlu
  21. 1. insanlardaki islamafobiyi yok edip bilinci arttırmak amaçlarıysa bu güzel bir şey. yine de istedikleri miktarın bir kısmının gazzeye gideceğini belirtseler çok daha mantıklı olur, hepsini bir camiye harcamak yerine. Halbuki bunu yapmamışlar ve neredeyse 5 senedir kampanyayı devam ettirmişler. Şu an gazze ile ilgili ne bir haber alıyoruz ne de ne olup bittiğini biliyoruz kendi sorunlarımızla uğraştığımızdan dolayı. 2. ihtiyaç (ibadet) için bağış toplamak isterlerse bunu anlayışla karşılarım, ama gösterişli bir cami inşa edip boy göstermek (insanların ilgisini çekmek, onları islama davet etmek vs. vs.) nedenleri mantıksız ve "bağış" kavramının dışına çıkıyor. en azından hiçbir şey yapmadan para dilenmek yerine (hatta bunun animeyle reklamını yapmak) güzel etkinlikler düzenleyerek ve insanlara bilet, hediyelik vs. vs. satarak gelir etmek teşvik edilebilir bir şey. 3. onlar diye yazdım ama haber kaynaklarında öyle özel olarak bu grubun karşı çıkması üzerine iptal edildi gibi bir yazı yok o yüzden elimde kaynak gösteremem. yine de Noragami bir Japon animasyonu ve Japonca ve de OST'sinin ulaşacağı ilk kaynak japonlar ve japonyada yaşayanlar. (yurt dışından legal olarak satın alınamaz. ya da yurt dışındaki kişilerin isyan etmesi internette rastgele dinledikleri bir ost ile mümkün değildir.) bu dernek bir müslüman derneği, sonuç olarak oradaki müslümanlar toplanıyor ve böyle bir ost ile karşılaştıklarında ses çıkartabilen hatta bir firmayı kendisini zarara sokan kararı verdirtecek güce sahipler. en azından bir parçasıdırlar. Aklımdakileri umarım aktarabilmişimdir. Kısaca bu derneğe kızdığım şey bağış olarak istedikleri paranın çok olması ve reklam yapmak için kullandıkları animede insanları yanlış bir algıya sürüklemesidir. adam akıllı etkinlikler yapsalar ve "biz kocaman bir cami kurmak istiyoruz amacımız size islamın güzelliklerini tanıtmak!" deseler başım üstüne. zaten 5 senede anca 500 bin tl toplayabilmeleri haklı olduğumu gösteriyor. Edit: Millet bu tarz bir tartışma kurallara aykırı değil, istediğiniz gibi bize karşı çıkıp destekleyebilirsiniz. yalnız yorumlarınızın içeriği "bağış, reklam animesi ve noragami ost olayı" nın dışına çıkarsa kişiler arasında laf dalaşına ve hakaretlere giderse konu kitlenir.
  22. spoiler'da dediğin neden zaten seriyi özel kılıyor :P harem diyince bir sürü aptal kızın bi karakterin etrafına toplanmasından ziyade rudeus'un gerçekten aşık olduğu karakterlere evlenme teklifi ettiğini görmek çok mükemmel bir duygu. animesinde aşırı derecede ecchi olacağı tahmin edilebilir ve poligami konusunda da haklısın. :/
  23. Hei to gensouda güncele geldim, mushoku tensei'nin aşırı uyduruk versiyonu gibi duruyor. 13 bölümlük bir anime içinde çok yavaş işliyolar. ama arka plan tasarımları hoşuma gitti. renklendirmeleri elle yapmışlar bilgisayardan ziyade.

1. Kadir-

Kadir-

Mushoku Tensei çevirilmiyor :/

24. 1. vidyodaki gazze teması ve cami kurulduktan sonra gazzenin üstüne kalkan vs. olması saçmalık, hatta gülünç. demogoji yapmaya çalışmışlar belli olduğu gibi. 2. 300 milyon yen?! bir camiye 300 milyon yen istemek nedir anlamış değilim, hem bu paranın onda birini gazzeye yollasalarmış daha çok işe yararmış hem de nüfüsunda çok az sayıda bulunan müslüman kesim için 300 milyonluk bir cami yerine daha ucuza yapılan birkaç cami ibadet ihtiyacı için artar bile. 3. daha geçen noragamideki kelimei şaadet ost'si yüzünden olay çıkarmadılar mı bunlar? bence 500 bin bile iyi toplanmış.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.